Je tu někdo, kdo učí své dítě anglicky?

tymothy
16. kvě 2012

Ahoj, jdu sem na radu. 🙂 Ráda bych začala učit svou tříletou dceru anglicky a potřebovala bych typ na nějakou dobrou knihu, případně cokoliv jiného, co dokáže zaujmout nepoosedné batole. A klidně také můžete přidat své zkušenosti, postřehy a úspěchy. 😉

camperses
29. srp 2017

Nečetla jsem všechny komentáře, ale přidám svou zkušenost s učením batolátek a vzhledem k tomu, že mám roční dceru, pomalu s angličtinou taky začínáme 🙂 Pokud jeden z rodičů na dítě konstantně nemluví anglicky, pak je dobrou "výuku" něčím odlišit - my si dáváme určité tričko, pokaždé stejné, které máme s AJ spojené. Učila jsem se u super konceptu Hocus a Lotus, proto se moje metodika od této hodně odráží. Jedná se vlastně o knihy a zhudebněné navazující video příběhy, takže se učí v kontextu, a učí se hlavně tak, že děti předvádějí divadélko a opakují celé fráze. U batolátek si vyloženě vezmu plyšáky a předvádím divadélko sama, pak si video pustíme, na knížku musí mít náladu aby u ní vydrželi, ale ukazuji v ní při čtení na konkrétní slovíčka na obrázku. Zároveň s tématem příběhu a jeho slovíčkami (nebo jsem měla zvolenou známou AJ písničku, kterou jsme si předvedli a spolu zazpívali) je dobré vymyslet hru a pak nějakou jednoduchou výtvarku a počítat s tím, že ne vždy se trefíte do nálady dítěte 🙂 Tyhlety klíčové aktivity máme zakomponované do třeba 60ti minut, kdy mluvím JENOM anglicky a během toho času jde to dítě čůrat, nebo má svačinku, nebo vás povede s čím jiným si chce hrát, a tak se AJ stává součástí běžného života. Osvědčilo se mi docházet do rodin 2x týdně. Sama teď začínám jen 1x, ale s tím, že si každý den pustíme onu pohádku na CD nebo DVD pro udržování nebo knihu, pokud uspěju, si ji přečteme až do konce 🙂 Určitě se toho nebojte, je to jen další způsob, jak s dítětem trávit čas, který s ním stejně trávíte 🙂

laurabe
10. zář 2017

My angličtinu procvičujeme doma pomocí anglického pexesa a se starším zase používáme hru kvarteto a procvičujeme je na otázku Have you got..? Poradila nám to jako nápad jedna učitelka ze základky, byla skvělá a dokonce nedávno jsem na ni narazila na její stránky na facebooku. HraveDoucovani. Tak zkuste, třeba někoho taky zaujme 😉

palinoo3
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
palinoo3
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
palinoo3
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sasa2019
16. zář 2019

kdyz to tady tak ctu, rikam si, maminky maji dneska supr moznost nechat deti ucit se anglictinu (urcite ne, ucit je anglictinu) 🙂 deti toho nasaju v ruznych jazycich mnoho, i kdyz si to jeste neuvedomuji. Nejlepsi je uceni se hrou, delanim toho, co maji deti rady. Urcite bych se nepoustela do gramatiky. Tady v tomhle clanku je krasne popsano, kdy je se pouziva napr. minuly cas prosty: https://www.anglictinarychlo.sk/minuly-cas-jedn... Rodic si to muze precist a ucit se podle tech technik.
Diteti staci, kdyz vi, jak neco po anglicky rict, proc to tak je a jaka jsou za tim pravidla, je absolutne nepodstatne. Nejlehci, co se da delat, je pustit diteti anglictinu z online radia, nebo pesnicky / pohadky z youtubu. Pokud uz dokaze cist, tak si muze cist rovnou anglicke knizky. Taky rodice se muzou ucit anglictinu tim, ze diteti ctou po anglicky, pak je to obojstranne vyhodne.

petsever
Odpověď byla odstraněná
Zobraz