Je tu někdo, kdo učí své dítě anglicky?

tymothy
16. kvě 2012

Ahoj, jdu sem na radu. 🙂 Ráda bych začala učit svou tříletou dceru anglicky a potřebovala bych typ na nějakou dobrou knihu, případně cokoliv jiného, co dokáže zaujmout nepoosedné batole. A klidně také můžete přidat své zkušenosti, postřehy a úspěchy. 😉

ahoja2
22. led 2014

Dobrá aplikace na učení slovíček:
https://play.google.com/store/apps/details?id=c...

zuzka833
20. zář 2014

@nasekuratko Já si jen dovolím nesouhlasit s tím, že by mělo nutně každé dítě dvoujazyčných rodičů (když to napíšu teda takhle blbě 🙂 ) být pomalejší ve schopnosti řeči. Kamarádka Češka (manžel Fin) má holčičku a jestli je ve dvou letech někdo ukecanější než ona, tak fakt nevím :D Jinak souhlasím naprosto, že je to pro to dítě jazyk "zadarmo" a bez trápení se s učením a biflováním slovíček.

sarkar
21. zář 2014

Ahoj, mám dotaz - v kolika letech je myslíte dobré začít s výukou aj? Naší malé je 19 měsíců a je rozhodně ještě malá, umí už oproti jiným dětem hodně českých slov, ale nechci jí motat hlavu angličtinou, ale v budoucnu určitě chci začít...Před dvěmi roky jsem si udělala CPE z aj, v našem městě úroveň učitelů valná není, vím to proto, že sama doučuju dvě holčiny co do té školy chodí....Jedna je teď čerstvě v 5. třídě a je pořád ještě vidět, že na to úplně nemá hlavu, max. se nabifluje slovíčka, ale gramatiku vůbec nehrotím, nemá to vůbec smysl u ní ☹ Její sestra (teď v 7. třídě), je na tom už mnohem lépe, s ní už si můžu pokecat v aj, i když je zase v tom předpubertálním věku a pořád se chichotá a pořád říká, že neví co má říct apod. 😖

miguela108
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zivutka
17. bře 2016

Já se neodvážila děti učit sama i když angličtinu ovládám. Měla jsem strach že bych je mohla naučit něco špatně a ve škole by se jim to pak pletlo, proto jsem je přihlásila do výukového centra helendoron. Učí děti zábavnou, nenásilnou metodou. Děti to moc baví 🙂 Mají centra po celé ČR takže lehce dostupné, tady je seznam center http://helendoron.cz/ .
Ve škole se děti musí zoufale cpát do hlavy slovíčka a gramatiku, ale systém helendoron je nastavený tak, aby se dítě vše naučilo mnohem lépe.

mimi23_
24. dub 2016

Od kolika let múžu učit své díte po anglicky? Od školky nebo od školy. Ďekuji.

lenycka27
24. dub 2016

@mimi23_ Ve škole od vyučující, která pracuje jako logopedka, máme informace, že není vhodné učit dítko anglicky, dokud nechodí do školy.. Do 6 let se vyvíjí mozkové hemisféry a učení cizího jazyka před 6 rokem dítěte je hodně nevhodné.. Teď je to moderní, učit se co nejdřív atd., ale nemá to smysl a dětem nic neuteče, když počkají až do školy. 🙂

solinka1974
24. dub 2016

Jsem lektor aj a mluvila jsem na svoje 2 deti anglicky odmalicka. V 6 letech mluvily obstojne obe holky plynne s ohledem na vek. Za me cim driv tim lip.

puresin
24. dub 2016

@mimi23_ Učit se má dítě cizí jazyk jen od někoho, u koho je to "normální". Tzn. maminka přece mluví normálně česky, takže by neměla dítěti míchat do češtiny angličtinu. Lektor na kroužku angličtiny zato anglicky mluvit má, takže tam je to v pořádku. Angličtinu a její metodiku jsem studovala a teď jsem lektorka ve škole specializované na předškolní děti, ale doma na svoje děti anglicky nemluvím, na to mají kroužek. I v dvojjazyčných rodinách je třeba, aby každý rodič mluvil na dítě jen svojí řečí, to se pak vyvíjí, jak má. 🙂

puresin
24. dub 2016

@sarkar Já učím děti cca od dvou let, i když nabízíme lekce už od roka. Podle mě ale dřív neudrží pozornost na jazykové hry, natož na nová slova, a je to spíš džungle než výuka. 😀

puresin
24. dub 2016

@hanaflint Děkuji za názor, já u Helen Doron v HK právě pracuji. 🙂

lucyan
14. črc 2016

Ahoj, ja deti nemám, ale tiež si myslím, že čím skôr tým lepšie. Deti nasávajú informácie ako huba a potom sa nenazdajú ani a budú vedieť cudzí jazyk úplne bez námahy. Ja sa učím teraz pomocou angličtiny bez biflování. Kto sa chce zlepšiť v aj a je začiatočník alebo aj pokročilejší, to je jedno...nech vyskúša aspoň http://www.anglictina-bez-biflovania.sk/anglict... Za mňa je to super!

mimol
22. črc 2016

myslim si, ze je dobre, ked matka sa snazi viest svoje dieta k uceniu jazykov od malicka. myslim si, ze anglictina je zaklad, nutnost a dalsi jazyk je vyhodou. pre mamicky, ktore neovladaju anglictinu a chcu ucit svoje dieta, odporucam tento kurz http://www.anglictina-bez-biflovania.sk/anglict...

jana_kyt
22. črc 2016

Četla jsem celou diskuzi a jen žasnu, jak jsou někteří lidé zapšklí 😀 No jo, oni se asi anglicky nenaučili, tak jim asi vadí, že by někdo jiný mohl.
Moje zkušenost. Manžel je Angličan. Už v Anglii jím byl, učil na základní škole ve čtvrti, kde je většina přistěhovalců. Poláci, Němci, Pákistánci, Španělé, prostě lidi z celého světa. Děti tam nastupují do školy už ve čtyřech letech a kolikrát neumí slovo anglicky. Světe div se, velmi rychle se to naučí. Po přestěhování sem učí angličtinu a to kohokoli, kdo má zájem. Chodí k nám mámy s batolaty a dětmi tak kolem tří čtyř let. Jsou to takové hrací hodiny. Písničky, hraní, barvy, čísla. Ty děti jsou jak houby, nasávají každou informaci a učí se neskutečně rychle oproti dospělým. A kupodivu to na nich nezanechává žádné negativní následky, jak tu někdo chytrý psal že pak děti koktají nebo nemluví. Maminky jsou nadšené. A těm, co se ptají, k čemu to dítěti je. Říká se "kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem" a "co se v mládí naučíš...". Mluvit anglicky je velká výhoda a samozřejmě čím lépe člověk mluví, tím lépe. Dítěti se tím zároveň rozvíjí mozek. Může se domluvit s jinými dětmi třeba na dovolené. Prostě dobrý vklad do budoucna. Mě máma poprvé poslala na angličtinu v pěti letech. Tedy ještě za komunistů. Věděla, že ruština mi bude k prdu (stejně jsem se jí pak naučila a skutečně je mi k prdu 🙂 ). Jsem jí za to nesmírně vděčná. Vždycky mi říkala, ať se učím jazyky. Že ona nemohla a teď to těžce dohání. Poslechla jsem. Nic se mi v životě nevyplatilo víc.

eva1987
22. črc 2016

@tymothy Myslim si,ze je lepsi dat ji do vyukoveho centra nez ucit doma tam se toho moc podle meho nazoru nenauci. Nase mala ma anglictinu od 2 let ted je ji 5 let chodi do anglicko-ceske skolky a na kurz Helen Doren a jsou to pro me dobre investovane penize ma pomerne dost velkou slovni zasobu, odpovida vetami a dokaze polozit otazky, dive se na anglicke pohadky a rozumi, kdyz slysi anglickou pisnicku tak ji krasne opakuje...a spostu dalsiho takze pokud ses rozhodla aby se dcera ucila anglicky tak doporucuji kurz. Cesky mluvi plynule a srozumitelne vubec se ji neplete cestina s anglictinou...good luck 🙂

eva1987
22. črc 2016

@tymothy Jo a taky mame krasny zazitek jak si mala sama objednavala anglicky piti z letosni dovolene a povidala si s pani ucitelkou Karen, ktera si hrala s detmi a taky s mistnimi detmi, krasny pocit...

lucyan
15. říj 2016

Ahoj, určite by som vyskúšal rozprávky v angličtine a striedať ich s rodným jazykom (možno) alebo stále len v angličtine a potom rôzne hry sú v angličtine určite, pexeso alebo kartičky s obrázkami a slovami a tak 🙂 Ja sa učím pomocou metódy imitum a sú tam aj kurzy pre deti, treba vyskúšať a človek uvidí http://www.imitum.com/efektivni-metoda-vyuky-ja...

mulgrew
31. pro 2016

Ahoj, kdyby mel nekdo zájem, sdílet rady a informace o výuce cizích jazyku u deti, prijdte prosím sem:
https://www.modrykonik.cz/group/7782/
Budu moc ráda, za jakékoli rady a zkušenosti těch, co zrovna mají děti a jazyky se učí, tak i těch, co už mají začátky za sebou a třeba se chtějí pochlubit úspěchem svých ratolestí a ostatním poradit, jak toho dosáhli.díky

megynka13
31. pro 2016

Čím dříve s dítětem začnete jiný jazyk, tím lépe. Naše umí česky i anglicky, mluvím na ní tak už od narození. Není nic lepšího!

mulgrew
31. pro 2016

@megynka13 vím, s tím souhlasím.kolik dcerce je, co umí, chodili jste na kurz nebo co jste pro to doma delali?

megynka13
31. pro 2016

@mulgrew - no my žily nějakou dobu v UK, takže samozřejmě i to pomohlo. Jinak už od narození na ní mluvíme česky i anglicky, od školky chodí na angličtinu, teď je jí 8, čekáme další miminko a s tím to bude určitě stejné 🙂 Nejúčinnější je to mluvení, někdy česky, někdy anglicky, případně to říct česky a pak hned anglicky. Na kurzy tedy chodí už od školky, jen co tam nabízeli a teď ve škole. Jinak se učíme doma - učím jí sama, formou ukázek (vezmu věc, řeknu, co to je apod.) nebo obrázků ... Máme knihy v angličtině, koukáme na pohádky v aj apod. Školních učebnic máme také spoustu, ale z těch jí zatím neučím ...

megynka13
31. pro 2016

Jinak pokud máte možnost, jsou i anglické školky, určitě v Praze a snad by se našla i jinde.

mulgrew
31. pro 2016

@megynka13 ano, deti chodi do cesko-anglicke
jde mi o tu domaci cast, ale bez moji aktivity, jsem vecny zacatecnik
poustime pohadky, pisnicky, hraji jednoduche hry.
ale nevim, jak casto to delat.nejlip asi denne, ale staci 30 minut?nebo ma radsi anglicke cd bezet treba jen jako kulisa déle.nebo je 30 minut malo a vubec je jen koukani na videa nedostatecne

megynka13
31. pro 2016

@mulgrew No, každé dítě se učí trošku jinak, poslech je určitě důležitý, ale hlavně záleží na tom, aby "viděly", co to znamená ... Takže pohádky jsou fajn, případně jim v aj číst a ukazovat u toho nějaké obrázky, či česky překládat ... Denně těch 30 minut učení určitě stačí, ale poslechem jako kulisa se určitě nic nezkazí 🙂 Zkuste si zpívat v aj, ukazovat si obrázky ... Nejdůležitější je ze začátku hlavně dobře naučit stavbu věty apod., aby se nenaučily něco špatně.

denik_matky
1. led 2017

já si pamatuju, že na mě jako na malou občas něco anglicky žbleptli a od první třídy jsem chtěla chodit i na anglický kroužek. nikdo mě nedrtil, nikdo si se mou nesedal každý úterý a čtvtek v pět spíkovat slovíčka, když to přeženu :D prostě na mě mluvili a mně se to líbilo a bavilo mě to, což mi vydrželo do dneška a jsem za to ráda. neuměla jsem z dětsví složitý věty, jen pár slovíček a nějaký barvy a možná i zvířata a klasickej pozdrav a jak je, ale o to jde, mít ten základ a kladnej vztah k tomu. taky jsem milovala pexeso s předměty a zvířátky, na obrázcích jednou v češtině a jednou angličtině, pařila jsem to v klidu a beze studu do třinácti. :D taky samozřejmě chci, aby moje malá uměla anglicky a až jí budou třeba dva a půl, tři, tak na ni vybalím nějaký slovíčka. "hello, how are you", "thank you very much" a "see you later, aligator" jsou prostě klasiky a já nevim, proč by bylo blbý to ve třech letech umět :D takže směle do toho. ale hlavně HROU! 🙂

mulgrew
1. led 2017

@megynka13
@denik_matky
Mne se prave líbí ty nové metody vyuky deti, kdy se vlastne nic neuci, jen si hraji.nesprtaji gramatiku a slovicku, je to postavene ne jinem principu, nez zname ze skoly.bohuzel ale neznam nikoho, kdo tim prosel a rekl by mi zpetne, jestli to k necemu bylo.nase skolka taky vyuziva jednu z tech alternativnich metod.čteni a zpev nepripada v uvahu 🙂
prave jsem tu nasla nejake starsi diskuse, treba z roku 2009 o Helen Doron, ale nikdo se mi neozval, takže nevim, jak to vidí dnes po x letech

sedmiteckas
1. led 2017

Osobně jsem k učení jazyků u dětí skeptická, chci, aby nejprve uměla svůj mateřský jazyk, protože co jsou někdy lidé schopni vyplodit, to je fakt moc smutné :( ty chyby v základní gramatice...ale chápu, že angličtina je dneska velmi potřebná, bez ní to nejde...Já se angličtinu naučila nejlépe pobytem přímo v Anglii, ale hrozně rychle se ten jazyk zapomíná, pokud se aktivně nezdržuje.
Nechci tady působit jako nějaká absolutní skeptička...zeptám se zkušenějšího. Nemá dítě zmatek v hlavě, když ho ve 2 letech začnu učit jiný jazyk? Byť hravou formou a nenasilne? Protože moje dcera třeba v češtině zatím dela přirozené gramaticke chyby. Například neguje, co negovat nejde: Luci, jdeme domů, a ona mi odpoví: Nedomů. Atd. Tak proto se bojím, abych jí nějakým apple, banana, apricot atd nedělala zmatek v hlavě... Díky za informaci, pěkný den.

pppxx
1. led 2017

U malych deti co ziji v jednojazycnem prostredi bych zacala zlehka jen pasivne - zname pohadky v anglictine ( napr peppa pig, ma uplne jednoduchou a srozumitelnou anglictinu), pripadne pokud chcete platit tak chodit do kvalitniho kurzu. Pokud rodic nema gramatiku a hlavne prizvuk a vyslovnosti 100% jako rodily mluvci, tak urcite neucit doma, to by bylo jen na skodu.

mulgrew
1. led 2017

@sedmiteckas no obcas pouzije anglický výraz místo ceského.treba rika barvy a cervená, zelená, pink, cerná,...
@pppxx učit doma určitě ne, mne jazyky nejdou, proto bych rada, aby moje deti jazyky braly jinak a bavilo je to.proto anglická skolka, v léte tábor s anglictinou, pozdeji jazykové pobyty atd.
jen to potrebuju nebo bych chtela i doma, ale bez mého přičinění, jen nevím jak na to.jestli opravdu staci koukat na dvd a poslouchat cd, jak casto, jak dlouho a zda to ma nejaky efekt nebo se to moc neprojevi, jen si na anglictinu zvyknou

parentbabyenglish
Odpověď byla odstraněná
Zobraz