• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Je tu někdo, kdo učí své dítě anglicky?

15. října 2016 
22. led 2014 ve 21:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@nasekuratko Já si jen dovolím nesouhlasit s tím, že by mělo nutně každé dítě dvoujazyčných rodičů (když to napíšu teda takhle blbě :slight_smile: ) být pomalejší ve schopnosti řeči. Kamarádka Češka (manžel Fin) má holčičku a jestli je ve dvou letech někdo ukecanější než ona, tak fakt nevím :D Jinak souhlasím naprosto, že je to pro to dítě jazyk "zadarmo" a bez trápení se s učením a biflováním slovíček.
20. zář 2014 v 17:47  •  čeká miminko, termín má v březnu 2015  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, mám dotaz - v kolika letech je myslíte dobré začít s výukou aj? Naší malé je 19 měsíců a je rozhodně ještě malá, umí už oproti jiným dětem hodně českých slov, ale nechci jí motat hlavu angličtinou, ale v budoucnu určitě chci začít...Před dvěmi roky jsem si udělala CPE z aj, v našem městě úroveň učitelů valná není, vím to proto, že sama doučuju dvě holčiny co do té školy chodí....Jedna je teď čerstvě v 5. třídě a je pořád ještě vidět, že na to úplně nemá hlavu, max. se nabifluje slovíčka, ale gramatiku vůbec nehrotím, nemá to vůbec smysl u ní :frowning2: Její sestra (teď v 7. třídě), je na tom už mnohem lépe, s ní už si můžu pokecat v aj, i když je zase v tom předpubertálním věku a pořád se chichotá a pořád říká, že neví co má říct apod. :confounded:
21. zář 2014 v 11:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej kontaktní údaje firem".
6. únor 2015 v 19:31 • miguela108
Já se neodvážila děti učit sama i když angličtinu ovládám. Měla jsem strach že bych je mohla naučit něco špatně a ve škole by se jim to pak pletlo, proto jsem je přihlásila do výukového centra helendoron. Učí děti zábavnou, nenásilnou metodou. Děti to moc baví :slight_smile: Mají centra po celé ČR takže lehce dostupné, tady je seznam center http://helendoron.cz/ .
Ve škole se děti musí zoufale cpát do hlavy slovíčka a gramatiku, ale systém helendoron je nastavený tak, aby se dítě vše naučilo mnohem lépe.
17. bře v 10:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Od kolika let múžu učit své díte po anglicky? Od školky nebo od školy. Ďekuji.
24. dub ve 12:33  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@mimi23_ Ve škole od vyučující, která pracuje jako logopedka, máme informace, že není vhodné učit dítko anglicky, dokud nechodí do školy.. Do 6 let se vyvíjí mozkové hemisféry a učení cizího jazyka před 6 rokem dítěte je hodně nevhodné.. Teď je to moderní, učit se co nejdřív atd., ale nemá to smysl a dětem nic neuteče, když počkají až do školy. :slight_smile:
24. dub ve 12:56  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Jsem lektor aj a mluvila jsem na svoje 2 deti anglicky odmalicka. V 6 letech mluvily obstojne obe holky plynne s ohledem na vek. Za me cim driv tim lip.
24. dub ve 13:02  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@mimi23_ Učit se má dítě cizí jazyk jen od někoho, u koho je to "normální". Tzn. maminka přece mluví normálně česky, takže by neměla dítěti míchat do češtiny angličtinu. Lektor na kroužku angličtiny zato anglicky mluvit má, takže tam je to v pořádku. Angličtinu a její metodiku jsem studovala a teď jsem lektorka ve škole specializované na předškolní děti, ale doma na svoje děti anglicky nemluvím, na to mají kroužek. I v dvojjazyčných rodinách je třeba, aby každý rodič mluvil na dítě jen svojí řečí, to se pak vyvíjí, jak má. :slight_smile:
24. dub ve 13:13  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@sarkar Já učím děti cca od dvou let, i když nabízíme lekce už od roka. Podle mě ale dřív neudrží pozornost na jazykové hry, natož na nová slova, a je to spíš džungle než výuka. :grinning:
24. dub ve 13:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@hanaflint Děkuji za názor, já u Helen Doron v HK právě pracuji. :slight_smile:
24. dub ve 13:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, ja deti nemám, ale tiež si myslím, že čím skôr tým lepšie. Deti nasávajú informácie ako huba a potom sa nenazdajú ani a budú vedieť cudzí jazyk úplne bez námahy. Ja sa učím teraz pomocou angličtiny bez biflování. Kto sa chce zlepšiť v aj a je začiatočník alebo aj pokročilejší, to je jedno...nech vyskúša aspoň http://www.anglictina-bez-biflovania.sk/anglictina-pre-husakove-deti/?a_box=y7x556ws Za mňa je to super!
14. črc v 10:48  • Odpověz  • To se mi líbí
myslim si, ze je dobre, ked matka sa snazi viest svoje dieta k uceniu jazykov od malicka. myslim si, ze anglictina je zaklad, nutnost a dalsi jazyk je vyhodou. pre mamicky, ktore neovladaju anglictinu a chcu ucit svoje dieta, odporucam tento kurz http://www.anglictina-bez-biflovania.sk/anglictina-pre-rodicov-skolakov
22. črc v 16:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Četla jsem celou diskuzi a jen žasnu, jak jsou někteří lidé zapšklí :grinning: No jo, oni se asi anglicky nenaučili, tak jim asi vadí, že by někdo jiný mohl.
Moje zkušenost. Manžel je Angličan. Už v Anglii jím byl, učil na základní škole ve čtvrti, kde je většina přistěhovalců. Poláci, Němci, Pákistánci, Španělé, prostě lidi z celého světa. Děti tam nastupují do školy už ve čtyřech letech a kolikrát neumí slovo anglicky. Světe div se, velmi rychle se to naučí. Po přestěhování sem učí angličtinu a to kohokoli, kdo má zájem. Chodí k nám mámy s batolaty a dětmi tak kolem tří čtyř let. Jsou to takové hrací hodiny. Písničky, hraní, barvy, čísla. Ty děti jsou jak houby, nasávají každou informaci a učí se neskutečně rychle oproti dospělým. A kupodivu to na nich nezanechává žádné negativní následky, jak tu někdo chytrý psal že pak děti koktají nebo nemluví. Maminky jsou nadšené. A těm, co se ptají, k čemu to dítěti je. Říká se "kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem" a "co se v mládí naučíš...". Mluvit anglicky je velká výhoda a samozřejmě čím lépe člověk mluví, tím lépe. Dítěti se tím zároveň rozvíjí mozek. Může se domluvit s jinými dětmi třeba na dovolené. Prostě dobrý vklad do budoucna. Mě máma poprvé poslala na angličtinu v pěti letech. Tedy ještě za komunistů. Věděla, že ruština mi bude k prdu (stejně jsem se jí pak naučila a skutečně je mi k prdu :slight_smile: ). Jsem jí za to nesmírně vděčná. Vždycky mi říkala, ať se učím jazyky. Že ona nemohla a teď to těžce dohání. Poslechla jsem. Nic se mi v životě nevyplatilo víc.
22. črc v 19:14  •  čeká miminko, termín má v červenci 2016  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@tymothy Myslim si,ze je lepsi dat ji do vyukoveho centra nez ucit doma tam se toho moc podle meho nazoru nenauci. Nase mala ma anglictinu od 2 let ted je ji 5 let chodi do anglicko-ceske skolky a na kurz Helen Doren a jsou to pro me dobre investovane penize ma pomerne dost velkou slovni zasobu, odpovida vetami a dokaze polozit otazky, dive se na anglicke pohadky a rozumi, kdyz slysi anglickou pisnicku tak ji krasne opakuje...a spostu dalsiho takze pokud ses rozhodla aby se dcera ucila anglicky tak doporucuji kurz. Cesky mluvi plynule a srozumitelne vubec se ji neplete cestina s anglictinou...good luck :slight_smile:
22. črc v 19:32  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2017 (36. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@tymothy Jo a taky mame krasny zazitek jak si mala sama objednavala anglicky piti z letosni dovolene a povidala si s pani ucitelkou Karen, ktera si hrala s detmi a taky s mistnimi detmi, krasny pocit...
22. črc v 19:37  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2017 (36. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, určite by som vyskúšal rozprávky v angličtine a striedať ich s rodným jazykom (možno) alebo stále len v angličtine a potom rôzne hry sú v angličtine určite, pexeso alebo kartičky s obrázkami a slovami a tak :slight_smile: Ja sa učím pomocou metódy imitum a sú tam aj kurzy pre deti, treba vyskúšať a človek uvidí http://www.imitum.com/efektivni-metoda-vyuky-jazyka
15. říj v 10:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek