2,5letý chlapeček si neřekne, že potřebuje na nočník

misule55
7. srp 2017

Holky mám 2,5 letého chlapečka, už 3 měsíce učíme na nočník, když to chytnu a posadím, něco tam udělá, nikdy si neřekne, i když to do něho furt hučím. Konec je kakání, tj téměř pokaždé v gatích, v lese, v kavárně, stačí si ho pár vteřin nevšímat. Normálně bych vrátila plíny a neřešila, ale od září jde do školky a musí se to naučit, ja do práce musím. Už nevím, jak ho motivovat...nemáte někdo radu??Díky moc

gumak
7. srp 2017

Naší malé pomohla knížka : Malý nočník, malá hovínka... a vysvětlovat a vysvětlovat 🙂

misule55
autor
7. srp 2017

@gumak knizku jsme meli, porad hucim, od to odkyve, vi co mam rict, kde to ma udelat,ale proste nezavola

rebe
7. srp 2017

Mně obě děti začaly chodit na nočník samy, jenom se neuměly svléknout. Takže jsem je nechala běhat bez spoďárků a otevřené dveře do koupelny, kde měly nočník. To jsi zkoušela?

aluskacz
7. srp 2017

Zkuste zrovna na záchod a nočník přeskočte. Náš syn přestal nosit plenky ve 2,5 letech ze dne na den. Když nás viděl chodit na wc tak chtěl taky. Nočník uplně přeskočil.. 🙂

misule55
autor
7. srp 2017

@rebe jo je nahaty, vyjimecne si na ten nocnik dojde i sam. Me jde ale o to,ze si nechce rict, clovek neni schpen ho neustale pozorovat a ptat se. Kdyz ho nehlidam a neptam se, je to na gauci i kdyz nocnik je primo naproti

misule55
autor
7. srp 2017

@aluskacz na zachod odmita uplne, ani na splachovani ho nwjde nalakat, mame i tu zmensovaci desky, ne . Je ve vsem hrozne tvrdohlavy, musela bych ho tam privazat 🙂

aluskacz
7. srp 2017

☹ Tak ho prostě nechat chvíli v mokrém a jak ho to bude studit tak si začne říkat... Jinak nemám radu.

savlupa
7. srp 2017

A neni to prave tim, jak na nej tlacite a myslite na to za neho? My jsme odplenkovali nedavno dvoulete ditko a po pravde funguje zatim v pohode. Je to tedy urcite individualni, ale vicemene jsem mu jen rekla, ze od ted bude mit plenku jen na spani a zkusime to pres den bez ni. Parkrat se pocural, vubec jsem to neresila, jen prevlekla, kakani slo hur, nebylo mu to prijemne, ze to jde mimo nej, ale ted po mesici chodi uz na nocnik a rika si sam. Za celou dobu jsem se ho ale zeptala parkrat, jestli nechce curat nebo kakat, ale to treba pred jizdou. Jinak to proste vubec neresim a nechavam na nem, kdyz je nehoda, reknu, ze prevlekneme a ze se to jiste priste povede. Pri kakani, kdyz si pak rekl, ale slo to treba na travu jsem ho pochvalila, ze si rekl, ale ze by to bylo lepsi do nocniku nebo na zachod. Kdyz z toho byl nekolikrat spatny, nabidla jsem plinu, vyuzil toho snad jen jednou a pak nejak precvakl sam. Jeste je chvilku cas, zkuste na nej tak netlacit, rici mu zitra klidne, ze byste potrebovala, aby se naucil byt bez plenky a ze to zkusite, ale ze nechate na nem, kdy pujde na nocnik/zachod. Predpokladam, ze vas bude par dni testovat, jestli to myslite vazne a nebude na to myslet, ale myslim, ze pak by to mohl zkusit sam. Jen opravdu vydrzte, berte vic nahradniho obleceni a nehody nereste.

jitavrtule
7. srp 2017

Po odplenkovani svoji dvouletacky muzu rict jen tolik, ze ucit dite na nocnik je nesmyslna a k nicemu nevedouci cinnost. Dokud to mrnousovi samo v hlave nedocvakne a nedojde k tomu ze uz nechce curat a kadit do gati, tak se rodic muze treba preskocit a vsechno marny. Mozna by vam ted doma prospelo prostě vratit pleny, přestat tlacit a za mesic nez pujde do skolky to zkusit znova. Třeba v tu dobu uz dozraje a pujde to samo. Jinak ve skolce urcite bude motivace v podobě ostatních deti co uz na nocnik umi, tak bych to zas tolik neprozivala. Navic i ti co uz umi maji nehody, takze hlavne klid 😀

pamal
7. srp 2017

pro syna bylo motivací, že dostal za vykakání malé pitíčko v krabičce, které jinak jsem mu nedávala. To bylo tak třikrát a pak už byl nočník samozřejmostí. Zkuste najít něco co by ho motivovalo.

misule55
autor
7. srp 2017

Zkusim to fakt neresit, myslim, ze uz me ani nevnima, kdyz se ho ptam. Priznam se,ze jsem z toho dost ve stresu. Zkouseli jsme i bonbony, za ty on udela cokoliv, ale sam od sebe nic :(

zuzka_b2
7. srp 2017

@misule55 Nam pomohly dve věci. Jednak za to davat odmeny - něco drobneho co ho potesi, figurka zviratka, autíčka, kousek cokolady, proste co ma rad.

A potom hlavne, proste se ho jenom neptat, jestli nechce, ale dat ho curat, i když rekne ne. Stahnout kalhoty atd. On řekl, ze nechce, ale pak se vycural. A vydrzel nejakou dobu. Takze jsme ho za 1-2 hodiny zase dali. Sice když jsme ho nedali, tak se pocural, trvalo to ještě nejakou dobu, ale casem si zvykl a zacal si rikat.

aluskacz
8. srp 2017

@misule55 Ještě mě napadlo. Syna jsme motivovali i tak, že se mu koupili slipy s autíčky a když jsme mu říkali že když je počůrá tak mu autíčka zreziví a odjedou. U nás i tohle zabralo. 😉

savlupa
8. srp 2017

Kdyz by na to nekdo myslel za me, posazoval mne a dvakrat do hodiny se ptal, tak se priznam, ze na nejaky rikani si, bych se vykaslala...proc, kdyz si maminka vzpomene a udela.

savlupa
8. srp 2017

Zkuste to ted proste hodit za hlavu, za uspech moc pochvalit, neuspech neresit, treba si to sam srovna a podari se...Vi, ze pujde do skolky a chce tam? Jestli mu treba nerikate, ze pak nebude moct jit do skolky nebo deti, ze se mu budou smat a pani ucitelky hubovat. Treba do ni nechce a resi to takhle...

misule55
autor
8. srp 2017

@savlupa To me nenapadlo, ale v tehle souvislosti se o skolce nebavime. To by me ani nenapadlo, ze by takhle premyslel :oDo skolky nechce, tj pravda, ale zkusit to musime