Kakání do plen u 3letého dítěte. Jak ho to odnaučit?

vladka1
28. čer 2009

Milé maminky, potřebovala bych poradit.
Kamarádka má 3letého kluka a nedaří se jí odnaučit kakání do plen.
Nemáte z vás některá podobnou zkušenost?
Díky moc za každou radu.

karotky
28. čer 2009

A co zkusit nočník nebo WCadaptér?

tomasek06
28. čer 2009

Já bych mu asi tu plenku nedala a řekla že už došli a nejsou. Už je dost velký aby to pochopil.

terezulkaaa
28. čer 2009

Já mám dvouletého klučinu a taky nechce na nočník.Vysvětlit mu nic nemůžu,jelikož nemluví 😅

tomasek06
28. čer 2009

Ale ve třech letech to už jde vysvětlit. Já jsem malého tak ve dvou letech odnaučila spát bez plenek. Ukazála jsem mu že nejsou a bylo.

tomasek06
28. čer 2009

Jo a mimochodem dítě mluvit nemusí, stačí když budeš mluvit ty. A neboj se že tě nepochopí.

karotky
29. čer 2009

terezulkaaa,.................ale když Tvůj Adámek nemluví,neznamená to,že Ti nerozumí. 😉

vladka1
autor
30. čer 2009

nočník i adaptér se zkoušel....bohužel bez výsledku 😒

tomasek06
30. čer 2009

Já bych asi opravdu začala stávkovat jako malý a tu plenku bych mu nedala. Ať to zkusí ne? Za zkoušku se nic nedá.

nikka.vo
30. čer 2009

vladka, švagrová má to samé se svým synem a to mu je 3,5 roku, že se pokadí do slipů. Když mu po milionté vyhubuje a domlouvá, proč nešel na záchod, tak se omlouvá a říká že to ví, že se to nedělá. Jenže on má problém se zácpou a byla u homeopatičky,či kde (žijou v Německu) a ta jí řekla, že má v těch střevech jakoby stres (ona to asi neuměla pořádně přeložit do češtiny ten přesný pojem) On vždycky vykadí bobečeka až posléze vyjde zbytek, má tam špunt a bolí ho to. Mě se to zdá spíš psychické... četla jsem poradny na tohle téma a tam radili zkoušet to formou odměň, že když se vykaká na záchod, tak dostane něco, co běžne nedostává ( v případě synovce je to těžké, protože dostává všechno 🙄 ) a když nezabírá ani to, tak zase naopak po zlém, což ale moc nedoporučujou. V případě synovce je to si myslim už fakt na hraně v tomhle věku... Teď mu začala dávat nějaký probiotika, tak se uvidí, jak se to spraví. Což teda začala řešit ,,brzo,, 🙄

nikka.vo
30. čer 2009

Tomasek, ono to není tak jednoduchý, si člověk řekne, že je to dítě starší a dá se s ním mluvit, ale tam bývá vždycky nějaký blok a to jen domluva nepomůže 😕 A pak jsou děti, které se vykadí jedině do pleny a jinak jsou schopný to zadržet klidně několik dní a jiné se s klidem vykadí do slipů viz synovec.

romankav
30. čer 2009

Holky, už jsem z více zdrojů slyšela, že pokud dítě bere hovínko jako něco "špinavého, nečistého", jde se vykakat někam do rohu do kalhot, protože prostě bere kakání jako něco špatného. Pak ho ještě seřve rodič a dítě si to utvrdí, že je to něco špatného. Ačkoliv nemám vlastní zkušenost (syn kaká víceméně do nočníku a vždycky ho hrozně chválím a ukazuju, jak je šikovnej, jakej udělal pěknej bobeček apod.), přikláněla bych se k pozitivní cestě.

nikka.vo
30. čer 2009

romankav - můj syn třeba udělá bobek a říká že je to blé, tak se mu snažim říct, že to není fuj, že je to hovínko, aby k tomu neměl nějak odpor nebo tak, protože je vidět, že je z toho dost v rozpacích a štítí se. Nechci ho v tom utvrzovat. Takže souhlasim...

kachnik
7. dub 2010

Holky, i my máme problém. Jsme bez plen i na noc již od 2 let, ale kakání nám nejde, vždy si vyžádá plenu. Zkoušela jsem po dobrém, po zlém, odměny i zákazy, schovala jsem plínky a tři dny nekadil. Ptala jsem se na to své švagrové, lékařky, říkala, že na to přijde jednou sám, že mu akorát způsobím hemeroidy, tak doufám, že to snad přejde.

lenousek34
10. dub 2010

Ahoj, i já mám tento problém. Radoušek byl vzorný mimčo, kakal každý ráno, jen mu stačilo rozbalenýho zvednout nožičky a hovínko, bylo na plínce. Od osmi měsíců kakal do nočníčku. V roce dostal neštovice. Pupínky měl všude. Stolici nepravidelnou a s pláčem. Od tý doby kadí jen do plíny, po dobrým ani po zlým. Křičela jsem na něj asi dvakrát a jednou za to dostal, už to dělat nebudu. Jednou mu to dojde, jen aby to netrvalo dlouho, příští měsíc mu budou tři.

kalo
10. dub 2010

Prý k tomu dítě musí dozrát samo....taky čekám a čekám 🙂 Po zlým to nechci. Naše má taky "blok"....Jakmile sedí na nočníku, tak nic...Je schopná nekakat klidně 5 dní a to už je špatně... ☹

iren
10. dub 2010

Ahoj.Naše malá měla taky tenhle problém,že zaboha nechtěla kadit do nočníku nebo na wc.Nedat plínu nebylo řešení protože pak radši nekadila vůbec.Jednou jsem se už naštvala a když už to měla jakoby "nakraji" 😀 tak jsem vzala nočník postavila ho na místo kam chodila když kakala do plíny,stáhla kalhoty a řekla,že až bude hotová tak ať zavolá.Zafungovalo to a funguje zaplaťbůh dodnes.

pismenka
10. dub 2010

nám bylo 28/3 dva roky a náznak na nočník nebo záchod - ani náhodou☹ snad to do těch třech let doženeme - jdu pak do práce,malá do školky.....................zatím se nestresuju,čekám hlavně na léto. A taky - nočník už jí asi nenaučím,spíš na záchod. U toho tříletého chlapečka.....je to těžké,vím to u naší malé.......čekám jako "kalo" a to jak vidím vám bude už skoro tři. A taky si říkám, že moje holčička v noci hodně čůrá,než jde spát,vypije mlíčko a tak v 5 ráno jí přebaluji a má uplně počůranou plenku,tak si to ani neumím představit,to se mi bude počůrávat do postele až nebude mít pleny? nebo jak? nevím prostě, někdy se taky vzbudí 2x za noc a pije mlíčko..............

veverka.r
10. dub 2010

Jůůů to jsem ráda, že jsme neměli sami tento problém. 21.6. nám budou tři a kakat do nočníku chodí tak cca dva měsíce. My kakali do kalhotek a vůbec ji to nevadilo, taky domluvy, po dobrém, po zlém, radost, nervy, odměny prostě nic nezabíralo. A jednoho dne sama začla chodit, občas se ještě podaří že si jakoby uprdne a valí na nočník se dokakat, ale to sama ví, že to je špatně a tak se omluví a já ji vysvětlím, že to nevadí, že je šikulka, že se hodně snaží. Teď ještě vyřadit noční plínu. A taky aby si přes den necvrnkávala do kalhotek. Vždycky na ní vidím, že s ejí chce čůrat přešlapuje, tancuje a prostě ona se půjde vyčůrat až zrovna dodělá určitou věc. Takže pak si cvrnkne. Takže taky ji to stále vysvětlujeme a doufáme, že se jednoho dne zadaří. takže maminky hodně trpělivosti.
A ještě malá taky kakat nechtěla protože jí to bolelo, my stále bojujeme s jídlem a tak ji to jde hůř a potom jsem ji dala přírodní projímadlo, pár kapek a takže ji to šlo hezky a tak od té doby se kakání nebojí. 😅
Fakt všechno se musí vychytat.

luciv
4. dub 2011

ahoj mám skoro 3 letou dcerku a plenečku nosí jen na spaní přes noc a ona toho vždy využije uteče a vykadí se do pleny jsem s toho neštastná protože chodí na nočník i zachod v pohodě ale kakat ji pry nejde navíc ma jit v zaří do školky a ja jsem s toho dost nervozní je chytra chape to ale proste plače když ji nedam plenu na kakaní a pak mi třeba nejde i tyden na zachod jak ji to zakažu což nechci už jsme ji slibovali darky že může chodit do školky když se to naučí a ona proste ma blok. Nejde ji tlačit podle me v sede protože jak kadí do té pleny stojí v rožku a na špičkach a pulky sevřené, už jsem ji učila sednout a zkusit jakoby chtela prdet prdne si a to je vše. Už je samotná s toho neštastná. Už ji vysvetluji i že bobek není nic spatného že to pak vyfotíme a pošleme paní učitelce do školyky at tam může chodit (ona tam moc chce chodit) a babičce a ta ji taky koupí neco za to a nic nepomaha. V netkerých vecech je moc chytra ale už fakt nevím co dělat ☹

adelinka
18. dub 2011

ahojky..prosím o rady maminky...můj syn má 3 roky a 4 měsíce a stále nosíme plenky i přes den doktorka to nijak neřeší..mám navštívit nějakého special.doktora?syn půjde od září do školky a s plenkou mám smůlu vyzkoušela jsem asi 5 různých nočníků a taky prkýnka..lákám na vše možné a bez uspěchu...vždy jak vidí wc tak řve že tam nepůjde..když sundám plenku tak jde a nasadí si ju sám..už jsem zoufalá

stazina
22. zář 2011

Ahoj , i já prosím o radu...naši kluci jsou už asi půl roku bez plen, čurání už jim jde, ale kadí zásadně do slipů....já jimlsibuju hory doly, ale nic....domlouvám jim, když je vidím, že by asi tlačili, at zatlačí na nočník a oni mi tvrdí, že bobíka nedělají a ani nebudou a šup, už je bobík ve slipech....dneksa se mi jedne do slipů pokadil asi 5 krát, vždy po troškách, nebyl v tom nijak dlouho a přesto je teda silně opruzenej...já pořád jenom peru a zapírám slipy, tepláky, většinou ppokadí i lem trika, nebo bačkůrky..a to všechno krát dvě...takže jsem z toho dost nešťastná..kolikrát nemám co jim obléct, kdžy mají den...a přitom , když se jich zeptám, kam se dělá bobík, tak mě řeknou , že na nočník....Kamarádka to měla s klukem taky a u něj se to prolomilo snad až ve 3,5 letech...ale při představě, že bych se měla ještě rok hrabat v hovínkách mě teda dost štve...pomohl vám třeba nějaký rituál? změna nočníku? budu ráda, když pomůžete..

kristipa
23. zář 2011

ahoj, máš mé naprosté pochopení, my jsme na tom se synem úplně stejně, má 2 roky a 4 měsíce a kaká jenom do plínky. čůrá normálně do nočníku. už to na něm poznám že se mu chce kakat, taky posedí na nočníku že jako bude kakat a stejně nic nevykaká a pak si sám řekne o plínku-aspoň teda nemusím lovit hovínka z kalhot i když i to se mu párkrát zadařilo-rozšlapal to po koberci apod....asi ti moc neporadím, mám kamarádku co má ještě o 4 měsíce staršího kluka a ten dělá to samé. asi fakt musíme počkat než na to přijdou sami, no ale kdo to má tak dlouho vydržet? nehledě na to, že půjde na jaře do školky a tam se mu nikdo s plínkou ládovat nebude...ach jo, pevné nervy!

neu.sona
24. zář 2011

Ahoj holky, asi moc neporadím, můj syn chodí kakat normálně na záchod, ale zase máme problém trošku s vychytáním čůrání, ale lepší se to den co den. Ale můj manžel má syna z prvního manželství a říkal, že kluk nechtěl taky ani za nic kakat do nočníku a záchodu do 3 a čtvrt let. Takže si ho prý vzal na starost potom manža a prostě dostal na záchodě na zadek a tak dlouho tam s ní byl až se to podařilo. Od tý doby prý v pohodě.
Úplně s tím nesouhlasím, ale ty 3 roky jsou opravdu asi už extrém a musí se jednat. Dokonce jsem teď mluvila s maminkou kluka, co je o měsíc stařší než my, že to vyřešila taky fyzicky a od té doby nečůrá ani v noci.
Takže opravdu nevím. Někdy je to asi psychický blok, někdy jenom strach kakat do neznáma, někdy pocit malého soukromí. To máme u syna. Chce u toho být sám. Nevykaká se s námi.
Takže možná radím někdy zapojit i tatínky. Mají někdy víc autority a poslouchají lépe, než nás.

mamkamarketa
24. zář 2011

ja taky cekala na kazdou radu,jak naucit kluka kadit do nocniku/wc. vsichni radili a rikali-musi na to prijit sam. uznavam meli pravdu. syn chapal curani do nocniku v roce a pul. ale kadeni zasadne do trenek popr prinesl pleny. zkusela jsem ho,proste porad posazovat na nocnik. a dopadlo t tak,ze to zadrzoval az mel zacpu.
rozhodne si myslim,ze by se nemelo pouzivat nasilli-obzvlaste klukum to trva dele. proste kazde dite ma svuj cas. vim,ze chcete zarucene rady (ja je taky hledala) ale jedina rada je VYDRZET ono to tem detem docvakne 😉 p.s. nas kluk na to prisel az ve 2letech a 8 mesicich

verbalinka
25. zář 2011

Ahoj, máme stejný "problém". Čůrání od cca 20 měsíců bez problémů na záchod ve stoje jako velký chlap 🙂 Chodí sám, od cca 2 let si sám zvedá prkýnko, splachuje, prostě paráda. Ale kakání zásadně jen do plíny. Jednou to udělal do nočníku, rozbrečel se a tímto skončil celý nočník. Jenže už mu budou 3 roky, chodí do školky a stále jen plína. Sám si ji přinese, odejde jinam, vykoná bobek, a pak jen přijde na sundání. Stále v klidu opakujeme, že se kaká do záchodu, on to ví, ale jen si sednout na záchod, odmítá. Nevím, co s tím. Do toho Will vypadá na 4 roky (je opravdu hodně vysoký), takže to vypadá dost divně. Naštěstí kaká jen doma. Venku jen opravdu výjimečně. Říkám si, že kdyby nemusel mít plíny na noc (občas je plína suchá, občas se pročůrá), tak mu je seberu úplně a musel by jednou na ten záchod sednout. Takhle nemám páku a doufám, že mu to brzy dojde 😅

mamkamarketa
25. zář 2011

@verbalinka to mu dovoli ve skolce plenku? 😕

verbalinka
25. zář 2011

@mamkamarketa samozřejmě, že ne. Jak jsem psala, on kaká jen doma. Venku se to stalo naposledy před cca 2 měsíci, asi to bylo akutní, tak jsem plínu dala a strašně se styděla 😅 i když mu plínu nedám, tak on si "počká" a vykaká se třeba v noci nebo ráno do spací plíny 🙄 Prostě, dle mého, neřešitelná situace. Ale právě doufám, že stejně jako jiné problémy, to najednou zmizí 🙂

sebestka
25. zář 2011

@stazina
@kristipa
@neu.sona
@verbalinka Holky asi vám úplně neporadím, ale napíšu vám, jak se to odnaučil synovec. Jak píšete vy, na čurání si řekl, na kakání ne. Maminka dělala všechno možný a nic nepomohlo. V dubnu měl 2 roky a teď o prázdninách se to odnaučil ze dne na den a sám od sebe. Pomohla tomu náhoda. Vykakal se do vany, když se koupal a ten bobek "plaval" na něho a on se ho strašně bál a začal řvát. Od té doby už kaká jen do nočníku.
Tak vám přeju silné nervy a ať vás broučci dlouho "netrápí".

verbalinka
25. zář 2011

@sebestka super, že se to vyřešilo 🙂 Ale Willíka, mám pocit, taky bobky děsí a na záchod se bojí sednout. Ale ono se to, snad, vyřeší.
Naši na mě už tlačili, ať s tím něco udělám. Stačila věta "tak mi poraďte, já nevím, co s tím" a byl pokoj 😀 Myslím, že žádný recept na to neexistuje. Pokud se teda dítě neseřeže, ale nechci mu způsobit trauma ☹

mamkamarketa
25. zář 2011

@verbalinka zmizi to neboj. uz jen podle toho jak rikas,ze to vydrzi a ovlada,tak jen uz to je znamka,ze vi co dela. ten jen proste fakt cekat az na to prijde sam. 😉 my se taky dockali 😉