Kdy a jak jste naučili vaše dítko chodit na nočník?

asimetria
16. zář 2010

Kdy a jak jste naučili vaše dítko chodit na nočník? Jaká to mělo úskalí připadně vývojové fáze? Jak poznat že už je ten správný čas?

kutcher
16. zář 2010

ja teda na popud tchyne davala maleho cca od 9 mes sedet na nocnik a chyba. chvili na to, jsem se na to vyprdla a nechala ho byt. vedel, ze nocnicek je na zachode, my mu dovolili, aby s nama chodil na zachod a presne na 2 letech chodi sam, bez vyzvani. dite tento ukon musi pochopit a ne trunet a cekat, az tam omylem neco spadne. nehlede na to: ze mel mozna i z nocniku strach, protoze nekdy spustil strasnej hysterak. hlavne jsem teda silne proti tomu, aby byl nocmmik v obyvaku, u televize atd.

reynocek
16. zář 2010

Tak já začala malého seznamovat s nočníkem tak v roce a půl. Chodíme na něj většinou po spaní. Když ho na něj posadím, tak se skoro vždycky vyčůrá, takže myslím, že chápe, co od něj chci. Ale sám si zatím neříká, takže máme pořád plenky. Chtěla jsem ho to naučit přes léto hlavně proto, že čekáme další mimi v prosinci. Ale teď jsem to přestala řešit, protože jsem právě četla a slyšela, že dítě musí "dojít" do fáze uvědomění si, že na záchod potřebuje. Takže se ho občas zeptám, jestli chce čůrat, ale nenutím ho tam. Prostě počkáme, až k tomu dospěje sám. Určitě nejsme jediní, kteří mají plenky ještě ve dvou letech a ve škole je mít taky určo nebudem 🙂

mobina
16. zář 2010

Já se vyprdla na všechny chytrý rady babiček, abych posazovala hned jak začne sedět a fakt jsem sobě i dítěti ušetřila trápení. Nočník jako takový jsme pořídili asi v roce a půl, měl ho v dětském pokoji ale spíš sloužil na hraní. Sem tam byl dokonce ochotný se na něj i posadit, ale tím to haslo. Evidentně nechápal, co po něm chceme. Ještě když jsem byla v porodnici, tak tchýně, která hlídala byla akční a tvrdě narazila na těžký odpor. Nakonec mu to v hlavě seplo asi měsíc po druhých narozeninách a začal chodit sám od sebe i s kakáním. S plínou na ven jsem otálela až se oteplý. Jak měl ale plínu na sobě, tak do ní vesele čůral. Po tom, co jsem mu jí sebrala si začal krásně říkat i venku a od července jsme pak bez plen i na noc. Můj syn je neskutečnej ignorant a paličák, ale v tomhle mě moc mile překvapil 😵
Jo a ještě bych asi poradila, jestli máte kolem sebe dítě, které už na nočník chodí, abyste mu ukazovali, jak hezky chodí na nočník. Děti jsou neskutečný opice 😉

bertica.h
16. zář 2010

naša Viktorka sa naučila chodiť na nočník ked mala necelé 2roky.spravila som nálepkový sytém,za cikanie dostala vždy jednu (poriadne lesklú)nálepku,za kakanie2 nálepky.Okamžite sa to naučila,nikdy v živote sa mi nepocikala v posteli,na výlete..behom chvílky bola uplne bez pleinok.
Anetka má teraz 15mes.a ked chce cikat si niekedy vypýta "na-na" a vyciká sa.
Má rada,ked jej to hraje,sedí tam potom ešte aj 10minut a počúva a pritom sa hraje 😀 už máme slabé baterky 😀
včera sa prvý krát aj vykakala.vobec ju nenutim,ked chce,dám ju.niekedy sa opýtam,či ide nana ona že "NIE"..tak dalej neprovokujem

schnek
16. zář 2010

my praktikovali BKM, se starším od 7m, s mladším od narození, takže u nás nočník a co s ním není žádný překvápko. Jinak bych doporučila knížku Bez plen, je moc hezky napsaná, i pro neBKM maminky, co začínají s klasickým učením na nočník 😉

hanule05
16. zář 2010

My jsme dali nočník v 18-ti měsících, přes den chodila doma bez plenek, po spinkání se vyčůrala do nočníku, občas jsem ji neuhlídala a počůrala se, ale všude máme parkety, tak se to v pohodě utřelo 😉 ven ze ¨začátku chodila s plínkou, když bylo teplo, tak bez plínky no a za pár týdnů se už hezky naučila a taky v noci mívala plínku suchou, tak jsem jí přestala dávát plínku na noc, ale nesměla jsem jí na noc moc nalévat, jinak by se pocíkala. Takže cca od 2 let úplně bez plínky, občas byla nehoda, ale jinak byla a je moc šikovná. Jsem zvědavá na druhou dcerku, jak to bude s ní, protože každý dítko je jiné.

kristi
16. zář 2010

naše až skoro ve 3 letech - ne, že bychom to nezkoušely dřív,ale nechtěla a já ji nenutila...jednoho dne sama od sebe šla a od té doby okamžitě bez nočníku i v noci... 😉

kaleilah
16. zář 2010

první pokusy byli u daniela okolo 18m,(když jsem dala dřív tak ječel tak jsem to už nezkoušela), v 19měsících jsme začali aktovně, celý den bez pleny a na nočík.první den čůralkde se dalo, během týdne už se chytal za pinďu a říkal si, ve 20 měsíci chodil sám, ale jen když byl nahatej od pasu dolů, v oblečení se počůral. Dnes mu jsou přesně dva roky a můžu říct že je odpleněnej, chodí si sám, sám i sundá tepláčky a vyleje po sobě nočník 🙂 plenu nemá ani na odpo spaní, jen na noc, ale už týden bez nehody, takže za chvilku už taky přestanu dávat...

momin
16. zář 2010

@asimetria podle me je ted ten spravny cas ho s nocnikem seznamit.. 🙂
A bud se chytne nebo ne... 😀
Maly kolem roku krasne na nocnik cural a vydrzel tam sedet-myslela sem ze mame uz napul vyhrano a ono prd.... 🙂
Do dneska si tam nechce sednout ani nahodou... Takze jeste cekame.... 😉

ivika18
16. zář 2010

My jsme kolem roku začali vysazovat po spaní, postupně si i občas řekl, pak se ale babička rozhodla, že ho naučí na nočník a celé odpoledne malého po půl hodinách vysazovala, no dopadlo to tak, že si na něho dalšího třičtvrtě roku nesedl. Pak ve 28 měsících ze dne na den na nočník začal chodit, téměř bez nehod, i v noci. Takže hlavně nenutit 😉

alterna
17. zář 2010

My začli vysazovat nejak po roce ale bez efektu tak jsme ji do ničeho nenutili a nočnik zas uklidili. Pak pred druhym rokem vubec nechtela. K ničemu jmse ji nnenutili a najednou po druhych narozeninach jsme to zkusili a ze dne na den zacla chodit a v noci bez plinky.
Ze sve zkusenosti hlavne k nicemu nenutit vse prijde samo.
Ted predevcirem sama dcerka rekla ze chce chdoti uz i na zachod ze ej velka.
Takze nenutit nasili vse prijde samo🙂
Jak pise Ivika🙂moje slova

mona11
17. zář 2010

U nás se to také dost řešilo. Nočníček dostal k Vánocům, když mu bylo deset měsíců. Strašně nás rozesmál, protože když ho rozbalil, strčil do něho hlavu. Ale to jen tak na okraj. Pak jsem to párkrát zkusila, ale bylo naprosto jasné, že tam jen sedí a vůbec netuší, co po něm chci. Tak jsem toho nechala. Přes léto jsme ho nechávali běhat venku nahatého a říkali jsme mu, aby udělal číííí na kytičky. Občas nás i poslechl. V srpnu mu bylo 18 měsíců a bylo vidět, že už ty procesy vyprazdňování začíná chápat. Dříve se při koupání ve vaně počůral a ani si toho pořádně nevšiml. Teď se však nejdříve podívá na pindíka, občas si ho chytne a pak teprve začne čůrat. Už mu dochází, že to dělá on a může to nějak ovlivnit. Tak jsem ho při každém přebalování začala dávat na nočník. Skoro pokaždé se vyčůrá - někdy se nám podaří i bobeček. Vždycky ho pochválím, pohladím a dám mu pusinku. Strašně ho fascinuje, jak se to potom vyhodí do záchodu a spláchne. Z toho je tedy úplně vyvalený. Pak dostane normálně plenu. Občas si řekne, že chce kakat, takže to podchytíme včas. Ale většinou se vykaká do pleny. Netlačím na něho a nechávám tomu volný průběh. Však on dozraje do doby, kdy si začne říkat i na čůrání a zbavíme se konečně plenek. Tak přeji všem hodně úspěchů 😵

Na druhou stranu musím napsat, že mám kamarádku, která svoji holčičku v tomhle dost odmalička pérovala a malá skutečně od roku a něco chodila na nočník a už si i řekla. Ale to je asi světlá vyjímka. Většinu dětí tohle pérování odradí a může jim dokonce způsobit odpor k chození na nočníček..... ☹

neumisa
17. zář 2010

začali jsme cvičit tak v roce a půl a teď o prázdninách jsme to dotáhli d vítězného konce - je přes den bez plínek a sám se hlásí, že je čas. Samozřejmě si občas cvrkne, protože nedoběhne včas, ale to ještě dopracujeme.

misi78
17. zář 2010

Ja davala na nocnik maleho tak od roku. Ale jen sem tam, nekdy se vycural nekdy ne. Ale ted kdyz je mu 18 mesicu kadi jen do nocniku a vzdycky se tam i vycura. Ale nerekne si a kdyz ho tam pravidelne nedava tak ma nacurano i v plence, ale uz jsem koupila slipy a zacneme trenovat aby si rikal i na curani. Od rijna jde do jesli tak verim ze to hodne pochyti i od ostatnich deti.

zlatouch
17. zář 2010

Začali jsme brzo, jen co seděla, ale žádný násilí, prostě při přebalování se tam na chvilku posadila a někdy něco udělala. Začátky byly slibné, pak na něj chvíli vůbec nechtěla, tak jsme přestali. Zlom přišel až v 19m, kdy si začala říkat. Myslím, že se to moc urychlit nedá, předtím je to spíš otázka náhody, záleží, kdy si začnou uvědomovat, že se jim chce 😒

marselina
17. zář 2010

začali jsme trénovat cca v roce a čtvrt,v půl roce už by přes den bez plíneček a na odpolední spinkání taky,máme plínu jen na noc,ale jak dobereme poslední plínu,další nekoupíme a budeme se muset holt v noci budit,než si zvykne.

k.ate
18. zář 2010

My jsme začli před cca 2 týdnama, takže v necelým roce, ale žádnej stres a teď už si malej sem tam i "řekne", ukazuje na nočník a hned, jak ho posadíme, udělá, co potřebuje 🙂 Není to ještě úplně 100%, ale očividně ví, k čemu nočník má, uvidíme, jak se to vyvine dál... 🙂

mikulka
18. zář 2010

Mně by zajímalo, kdy zkusit nedat plenu na spaní a na ven. To ještě dávám radši, i když si říká sám už dlouho... Měla bych asi zkusit odebrat plenu na ven a pak i na to spaní, co?

jancaroul
18. zář 2010

My začali asi v roce a půl, ze začátku pokus omyl, pak pochopil, co po něm chci, aby tam udělal, ale neříkal si a ve 21 měsících se to zlomilo a i když toho jinak moc neřekne, tak bobe, kterým signalizuje nočník ano. 🙂

Mikulka: Pokud si říká doma a dlouho, tak je určitě čas mu plínku na ven nedat, já se toho taky obávala a proběhlo to naprosto v pohodě, žádné nehody zatím nemáme (zkoušíme to asi týden), ptám se, ale pro jistotu s sebou nosíme náhradní sadu oblečení. Se spaním je to asi něco jiného, tam může čůrat naprosto nevědomky tam to chce asi větší odvahu, já jí už pomalu sbírám na sebrání plínky na odpo spaní, při něm už malej nečůral asi 3 týdny, ale nějak furt nemám tu odvahu, na noc je podle mě ještě brzy.

sjuzan
20. zář 2010

Ahojkte,tak náš malej chodil na nočník kakat asi od 18. měsíců,chodil pravidelně,skoro ve stejnou dobu,tak se to naučil brzy,ve 21. měsících si říkal i na čůrání a měl plenu jen na spaní a to jsme odbourali ve 2,5 letech.
Teď máme stejně starou holčičku...je jí 21 měsíců,ale s nočníkem vůbec nehrozíme....už jsme to zkoušeli několikrát,ale malá na něm ze začátku nechtěla sedět vůbec,řvala,jen jsme jí tam posadili.Teď už na něm sedět vydrží,ale stejně do něho nic neudělá.Vydrží třeba nečůrat 3 hodiny,nejde na nočník a ani se nepočůrá nikde jinde,ale jen jí dáme plínu už vesele čůrá.
Ví,že je nočník na čůrání a kakání,ukazuje jí to její setřenka...naše malá ji vždycky ještě pochválí,že je hodná.Když začne tlačit,tak u toho tak tak cupitá,tak poznáme,že bude kadit...řekne si,že kaká,a že chce nočník,ale jen jí tam dáme,tak se jí to zarazí a nevykadí se stejně..až pak následně do plíny a ještě řekne fuj,tak ví,že se to nemá....ale bohužel..do nočníku ještě neudělala ani kapku.Tak musíme být trpěliví,snad to časem taky přijde. 🙂

evaviki
24. zář 2010

my mame tiez problem s chodenim na nocnik.. maly chodil cca od 9 mesiaca kazde rano pekne kakat, ked mal rok, tak zo dna na den prestal.. Teraz ma rok a tristvrte a sme v stave, ze aj ked vidim, ze ide kakat a chcem ho dat na zachod, tak po mne zachne vrieskat NE a uteka prec.. Cikat sa tiez nepyta, ale uz bolo obdobie, ze sa casto pytal, sice nie stale, ale niekolko krat za den urcite. Teraz mi nevravi nic, ked sa ho spytam, tak 90% odpovedi je NE, aj ked mu treba.. Ak ho nahodou aj posadim (ked nechyta amok),tak sa pekne vycika a este si aj zatlieksa.. Uz neviem, co s nim, nechcem ho tam davat nasilu, ale ani dobrovolne to nejde, prosim skuste poradit nejaku fintu.. dakujem...

letadlo13
21. únor 2017

25 měsíců a 100% plenky. Co není v hlavě, to se nevysedí. Občas do nočníku načůrá, ale jinak smůla. Léto je základ. V únoru v domě, kde jsou všude koberce, tomu moc šance nedávám. To je loužička na koberci, chechtá se že "čulí", ale nočník prd. Mám ještě miminko a nemůžu ho stíhat jak policajt. Nevadí mu ani plínka mokrá jak houba, ani nálož, prostě nic. Myslím, že nějaké rady jsou asi zbytečné, nebo máte někdo něco, co nezaznělo?

kamzice88
28. únor 2017

Dobry den maminky prosim vas potrebovala bych poradit moje dcerka (2roky a 2 mesice) mi nechce vubec na nocnik ani na velky zachod s redukci 😞 kdyz ji necham pres den jen v kalhotkach tak to klidne vydrzi i 5 hod. necurat aby nemusela na ten nocnicek asi si zrejme vytvorila nejaky blok , ale vubec nevim proc nechapu to☹ pritom do roka a pul jsme ji tam davali a vsechno bylo v poradku vycurala se i vykakala a pak najednou z niceho nic tam nechtela vlastne od te doby co bylo leto a nechavali jsme ji venku jen v kalhotkach, kdyz se probudi po odpolednim spanku tak ani nezjistim jestli je sucha protoze vetsinou kdyz vstane tak se zavre v pokojicku a rekne mi pa pa jako ze chce byt v soukromi a udelat si svoji potrebu, ale do pleny a ne nacnik 😞 Tak jsem se chtela zeptat jestli s tim mate nektera zkusenosti ze by dedatko takhle nechtelo chodit?