Kdy a jak odnaučit dítko od plen, jaké máte zkušenosti?

jane86
11. čer 2012

Malému budou koncem srpna 2 roky, myslím, že je nejvyšší čas s odnaučováním plen kor teď přes léto. Poraďte mi, jak na to 🙂
Pokoušela jsem se, že budeme čurat na kytičky a nechce zuří a rve na sebe zpátky plenu a kalhoty :D.

berenika39
11. čer 2012

ještě jednou...
nezlob se, nemyslím to nějak zle, ale po tisícovce příspěvků sem už bys možná mohla zaregistrovat vyhledávač ve Foru, je tu xxx diskusí na tohle téma, stačí do nějaké napsat, obnovit jí, nebo v nich třeba najdeš, co hledáš.

jane86
autor
11. čer 2012

@berenika39 Nemusíš na to reagovat pokud je to problém.....nemyslím, to nijka zle.

jane86
autor
11. čer 2012

@berenika39 Nehledě na to, jsou tam většinou témata typu: jak odnaučit na noc, kdy začít a to nepotřebuju. Já vím, že chci začít jen nevím jak na to.

palomitacheca
11. čer 2012

@jane86 Na radu kamarádky jsem synovi jednoho dne sundala plenu, ať se třeba počůrá do kalhot. Počůral se jednou, podruhé už si sám sedl na nočník a pak se přišel chlubit. Druhý den měl jen jednu nehodu při hraní, jinak chodil čůrat bez problémů. Pak se mu zalíbil záchod, tak jsme chodili na záchod. Většinou teda zbytečně... 😀 To mu vydrželo asi týden, pak ho zase začal bavit nočník a to už do něj dělal i bobky... Už jsme vystřídali různý období - od čůrání z našeho schodiště na zahradu, přes čůrání do kelímku, vany... 😀 Teď už je skoro měsíc bez pleny i přes noc, občas nějaká ta nehoda je, ale většinou se daří. Když se v noci vzbudím, tak ho třeba posadím na nočník a on se vyčůrá, dnes vydržel bez čůrání celou noc...

hasky24
11. čer 2012

@jane86 U nás začal koukat jak chodí táta a pak jsme používali gumovou kačenku naplněnou vodou a ta že chodí také na nočník a jednoho dne si sundal kalhoty a došel si sám 😉 😉 😉 😉

meleri
11. čer 2012

@jane86 ahoj ja mam dva syny a kazdy je uplne jiny. ten starsi nechtel sedet na nocniku, zuril, chtel pliny, pomalu uz mel tri roky ale pak se odplenkoval ze dne na den ted ybylo par nehod ale prakticky byl bez plen ve dne v noci.
muj mladsi chodi od roku na nocnik, bavi ho to, nikdo ho nenuti, je na sebe pysny kdyz se vycura....
podle me je to o povaze ditete, nektere dite ti bude sedet na nocniku brzo, nektere vubec, muj starsi nocnik nikdy neprijal, zacal proste chodit na zachod v tech necelych trech letech.
asi to bude o povaze a taky o tom jestli je uz na to zraly;
mi pomohla knizka pro deti kde bylo hezky vysvetleno k cemu je nocnik a proc byt bez plen je fajn...
myslim ze pres leto ho muzes nechat porad bez plen a jestli mu to scvakne, bude ti chodit treba ven na jedno misto,a jak se ochladi, zvykne si na nocnik...a kdyz to nepujde tak ho nenut... 🙂
ja jsem zvedava na mladsiho, chci to taky zkusit tedkom v lete, on je opravdu nocnikovy typ tak jsem zvedava co se z toho vyvine....

petra49
14. čer 2012

Ahoj, tak malému budou 2 roky prvního srpna a jelikož v lednu čekáme druhý, tak ho to chci přes léto taky odnaučit. Koupila jsem mu slipečky a když jsme doma, tak co půl hoďky vysazuju na nočník a těch nehod je čím dál míň- trénuju teď od pondělí. Koupila jsem samolepky a za ee v nočníku lepíme. Na ven plenu zatim dávám, ale až bude víc teplo, tak nebudu dávat ani ven. tak uvidíme, snad to pochopí

marky.nem
14. čer 2012

Mám rok a půl starou holčičku, také zkoušíme být bez plen, ale zatím se pořád počůrává, nedávám ji plenku jen doma. Občas si sedne na nočník, ale většinou si to neuvědomí a počůrá se. Na velkou chodí na nočník už od roku s tím problém neměla, to si řekne sama.

naty
12. črc 2012

@jane86 malej, když měl dva roky, tak měl v podstatě z nočníku panickou hrůzu...jak ho viděl, tak hned neceš, neceš, tak sem ho nechala...teď mu je dva a půl a měla sem tak nějak pocit, že už by to mohlo jít...v pondělí se posadil na nočník, vyčůral a od tý doby chodí...bez vzteku, bez nehod, bez "učení"...má z toho velkou radost - může se sám utřít, pak to spláchnout, já kolem toho dělám "humbuk", jaká je to skvělá práce 😀 ...akorát kakat chce jen do plínky, ale to časem přijde...jinak přes poobědový spánek měl už dvakrát suchou plínku a jak se vzbudil, tak sám šel, vyčůrá se než jdeme ven a pak si řekne dřív než je pozdě, prostě už to chápe a cítí, že se mu chce...takže za mě, až k tomu dospěje, tak k tomu dospěje, ať si říká,kdo chce, co chce...věřím, že by se to naučil i dřív, ale nechtěla sem ho nutit a lámat to přes koleno a vidím, že to mělo smysl...

kazy
22. črc 2012

@jane86 U nás zavedla babička (k mé nevalné radosti) uplácení "za lentilky". Jendovi je dva a půl roku a praktikujem to asi měsíc (nejsem moc pro sladké ani za odměnu, ani jen tak, takže dáme tři, když si sám vzpomene - občas i zapomene,a rovnou se učíme i počítat, tak už umí do tří🙂 Jenda nedávno čekal před záchodem a poslouchal, jak táta čůrá a když vylezl ze záchodu, říká mu: " Táto, od mámy dostaneš lentilky, tys to zvládnul"🙂 Ale stejně, doma chodí bez plíny, a dvakrát jde na nočník a pak se klidně vykaká do slipů a třikrát si pročůrá tepláky, než se zas povede nočník. Vysledovala jsem, že když se jakoby chytne za pindika a já to zpozoruju a hned mu řeknu "Pojd, půjdem na nočník", tak jde a vyčůrá se. Ale mnohokrát ho tak nevidím, když něco dělám, a pak převlíkáme. Pokud se dáte do domácího chození bez plen, tak je dobré netrestat, nevyvádět když se počůrá, ale jen říct "pojd, převlíknem to a tady je nočník, kdybys chtěl čůrat". Lehko se to řekne, já sama často hysterčim, když už je to ten den popáté a je pročůraný celý obývák, ale když vím, že už ten okamžik na čůrání pozná (a jen je asi pohodlný se zvednout, nebo příliš zaujatý hrou), tak už mu plínu dávat nechci a snažim se o klid🙂 Venku klukům může chvíli trvat než se uvolní pro čůrání ve stoje. Já se nestyděla vzít ho "na holku", když to ve stoje nešlo. A on to pak ve stoje začal zkoušet sám. Hodně trpělivosti přeju.