Kdy naučit děti utírat si prdelku?

carodejnice
20. bře 2013

Včera přišel manžel domů s tím, že děti ve 3,5 letech už by si měly umět utřít zadečky. Dcera bez problémů se utírá po čůrání, ale po "bobkách" jsem to ještě vůbec neřešila. Abych se přiznala, tak mě to ještě vůbec nenapadlo, že by to měly umět. Jak jsou na tom vaše děti, od kolika už to zvládají bez pomoci?
Díky za názory!

pavlisak
20. bře 2013

Ahoj,já mám 6-ti letého syna a do nedávna jsem mu zadek utírala já.. 😉

ladenka
20. bře 2013

Já mám dvouapůlletou holčičku, po čůrání se sama utře, ale zadek jí raději utírám sama, než aby se utřela blbě a zanesla si nějakou infekci, tak jí prostě raději utřu. a kdy jí to začnu učit zatím fakt netuším.

blahova_andrea
20. bře 2013

jedna věc je naučit je, že se to dělá, ale druhá to, že to nedělají pořádně a člověk pak pořád pere po...prádlo 😀 ono to bude u každýho dítka myslím jiné. podle zralosti. najíst se samo lžící taky neumí všechny ve stejném měsíci života 😉

kikanavratilova
20. bře 2013

Já mám skoro tří a půl letou holčičku a taky mě ještě nenapadlo jí to učit. 🙂 Ale myslím si,že sama by to ještě pořádně nezvládla.. 🙂

leg
20. bře 2013

Ahoj, myslím, že to je moc brzy. Když pozoruji svojí skoro 4 letou dceru, jak si na zadeček sotva pořádně dosáhne, tak jí radši ten zadeček utřu sama a pořádně. Je fakt, že radši utírat a utírat, než běhat po doktorech kvůli nějakým gyn. zánětům. 🙂

carodejnice
autor
20. bře 2013

Díky, to jste mě uklidnily!!! Už jsem myslela, že jsem děsná matka, která zanedbává děti 😉

betysek
20. bře 2013

Dceři bude 5 let a občas se utře sama, občas ji utřu já...Ve 3,5 letech je opravdu hodně brzy...

zelva
20. bře 2013

Náš má 4 roky a utírám mu zadeček sama. Sem tam se teda už utřel, jenže halabala a měl pak pokajděný slipy 🙂

kitinka76
20. bře 2013

@carodejnice Tete šla do školky ve čtyrech letech a už to uměla sama a strašně se pohoršovala, že jí s tím chce paní učitelka pomáhat 😉

blondynka400
20. bře 2013

Dcera má 3 roky a 2 měsíce,po čůrání sama, po kakání má občas taky pokusy, že sama. Jsem radši, když si ale zavolá, fakt to nedělá pořádně 😝 Naštěstí si to tedy utírá zepředu dozadu,ale většinou to pak končívá špinavými kalhotkami. Mne by to ani nenapadlo učit, přišla s tím sama. Vzhlédla se totiž ve školce v předškolácích a ty už to prý sami dělají 😀

alyssa.anna
20. bře 2013

Ahoj. Kdyź jsem rátce pracovala ve školce a měla na starosti dětičky 3 - 6 let bylo to tak napůl. Většinou ty malé 3 - 4 leté byly zvyklé źe se jim zadeček musel po "velké" utírat a ty starší to většinou zvládaly samy. Ale našlo se i šikovné 4 leté dítě co to zvládalo na jedničku samo, ale i 6 letý předškolák, co mu to moc nešlo. Takže asi záleží na každé mamce a dítěti kdy a jak se na to vrhnou 🙂

veruska007
20. bře 2013

Od 3 let. U nas berou děti do školky jen ty, co zvládnou veškerou sebeobsluhu, vč. utírání zadečku po wc. Takže se to ve 3 naučil a ve 3,5letech šel do školky.

beponka
20. bře 2013

u nás začala dcera cca 2 dny zpátky. je jí 4 roky a skoro 2 měsíce. že je to prý učili ve školce. já to do té doby neřešila.

anushka111
20. bře 2013

Naší malé cácorce je 3,5, zadeček si umí utřít sama, ale radši to pořád dělám za ní, protože to prostě ještě neumí dobře, a jak už psali ostatní, radši jí ho utřu,než pak běhat se zánětem po doktorech 😉

lv
20. bře 2013

ve školce jim pomáhali, od 4 to umí bez nehod. ale až chtěla sama, nijak jsem ji nenutila.

brisalek
22. bře 2013

dcera to chtěla zkoušet už dávno (od dvou let se sama umí obléct ...ale vše chvíli ělá sama pak úplně přestane a pakzase začne) ale když vidí co má v nočníku tak se jí dělá špatně, takže jsme jí to radši nenechávala a mě nikdy nenapadlo jí to nějak učit, myslím, že času dost. Navíc ve školke -jako spousta dětí- nikdy ještě nekakala🙂 (chodí do školky od 2 let a 4 měsíců) takže jí učitelky utírat nemusí.

baris
22. bře 2013

@carodejnice tak co vím, tak ve školce dětem učitelky utřou zadek, pokud jde na velkou. Ale stejně 90% dětí si to nechává na doma 🙂

Já utírám - jak už psaly holky výše - pořád lepší, než aby si tam zanesla infekci - obzvlášť u holek je to velký problém. Pořádně tam nedošáhne ... I když jdou na mallou, tak raději jdu s holkama na záchod, abych je utřela. Umí to samy - půlka toaleťáku je v záchodě 😀 , ale .... Jedna kapka v kalhotkách = do dvou dnů řev, že je štípe při čůrání. Mám už domluvu i s učitelkami ve školce - sebou mají každá tak 5 kalhotech, na záchod je posílají s kouskem toaleťáku v ruce a pak je projistotu zkontrolují, zda nemají mokré kalhotky. 😵

mataharyy
22. bře 2013

Synátor si utírá v polovině případů sám už delší dobu, ale já kontroluji 😉

pampalin
22. bře 2013

@alyssa.anna
A jak to tedy je ve školce, to jde s těmi malými paní učitelka?
Mně už teda napadlo, že by se to měl malej učit, ale jen z tohohle důvodu, aby pak ve školce nechodil s pokaděným
zadečkem.

mataharyy
22. bře 2013

@pampalin Co vím, tak učitelky utírají (ve většině případů a bez problémů), ale taky záleží na učitelce, když je to nějaká... 😅 Ono ani pětileté dítě si nemusí umět utřít 100%, takže dle mého ve školkách by měli minimálně kontrolovat... 🙂

ia.
22. bře 2013

my máme doma bidetové prkýnko, takže když jde na záchod, udělá potřebu a pak zmáčkne čudlík a sám se mu umyje a vysuší zadek 🙂 ale když je na záchodě ve školce nebo někde jinde, nechává si utírat zadek...párkrát to zkusil sám a nedopadlo to zrovna nejlíp 😀

alyssa.anna
22. bře 2013

@pampalin U nás to chodívalo tak, že si to dítko buď zavolalo když šlo mimo "hromadnou záchodovou návštěvu" a nebo si předem řeklo že bude kakat. No a někdy to učitelka už pozná sama, protože stejně v té umívárně musí pendlovat a dávat pozor aby se něco nestalo. Je ale dobré když už ho má učitelka ve školce utírat ho naučit, aby se nebálo si říct že potřebuje utřít.

mavanka
26. bře 2013

Ani u nás ve školce se učitelky o utírání nestarají, dcerka se to naučila sama, než do školky nastoupila.... bylo jí tři a kousek...

leikkka
18. čer 2013

synek začal na 2,5 roce sám od sebe, ale kontroluji... 🙂 😀