Kdy se vaše děti naučili smrkat? Jak jste je to učili?

rova
11. bře 2007

Včera se nám objevila rýma - po půl roce, kdy se nám úspěšně vyhýbala. Noc jsme zrovna moc neprospali a bohužel museli často odsávat, což bylo dost náročné! Dcerka je pravý bojovník, dle slov několika doktorů a i pro 2 lidi, je složité "přeprat" jí a pomoci jí od hlenů. Proto bych byla ráda, kdyby už se naučila smrkat, aby nám tahle nepříjemná záležitost odpadla.
Zajímalo by mě, kdy se vaše děti naučili smrkat a jak jste je to učili? Za všechny rady děkujem, budem Vám moc moc vděční, pokud už tu ošklivou odsávačku budem moc vyhodit! 😉

musko
11. bře 2007

Ahoj!
Sme na tom ako my, máme rýmu už 3 deň, odsávame, ale keďže Petrím má 13 kg živej váhy, sú to súboje... 😀 , ale keďže koncom min. roka nám to vošlo do uší a museli sme ich ísť "pichať", tak bojujeme. Kdesi som čítala, že učenie smrkania nejako súvisí s učením na nočník - že sa to naučia zhruba v rovnakom čase. My sa to učíme tak, že mu poviem: Ukáž, ako funí ježko." No a vždy z nošteka niečo vylezie, vraj pomáha, ak si k tomu dupnú nožkou. Hlavne odsávaj a prekvapkávaj nos - ak to nie je hnisavá rýma, tak stačí Vincentka alebo mar v spreji. Vlhké ložko a zvvýšená poloha.
My dávame aj Mucosolvan a pijeme bylinkový čaj pri nachladnutí od Megafytu a papáme ovocie.... No a kojíme sa 😀 😀 😀 Tak hlavne rýchle uzdravenie.

rova
autor
11. bře 2007

Musko: Jéjej, tak Vanesska zatím nočník bojkotuje ☹ My už jsme stihli do roka 2x píchnutí oušek, takže vím jaké je to trápení ☹ Já mám ten Mar - stříkáš to do nosánku, nebo tím jen vytíráš? A co s tou Vincentkou?? Taky kojíme, ale problém je v tom, že jak má ucpaný nosánek, jde to špatně a je chudáček dost protivná. Odsáváme často, ale za chvílu zas "chrupká"..ale hlavně že to jde ven..

musko
11. bře 2007

Pokiaľ to tečie von, tak je dobre.... No ten Mar má rovnaký účinok ako Vincentra v spreji. Nočník tiež bojkotujeme 😀 . A ešte vieš čo sme kúpili? Olynth aromatherapy, može sa to používať u detí starších ako 3 m, takže sme to šupli do zásuvky, ale tej, čo je najďalej od postieľky malého. Dobre sa dýchalo aj nám. Hlavne nevzdávaj to odsávanie... Mám kamošku doktorku z ušného, povedala odsávať a odsávať a odsávať, inak sa tým ušiam - kým sa dieťa nenaučí smrkať - nevyhneš. ☹ .

rova
autor
11. bře 2007

Olynth aromatherapy - to seženu v lékárně, nebo kde? A za kolik? Promiň, ale to neznám 😒 Děkuju, holt to odsávání zkombinuju s učením smrkání a uvidíme jak to půjde.. 😉

musko
11. bře 2007

Majú to v lekárni, strojček + 3 náplne u nás 197 KČ, 5 náhr. náplní 94 KČ.Tak veľa zdaru. Moji chlapi sú von, lepšie sa im tam dýcha....

4a
11. bře 2007

rova,
nevím jakou máš odsávačků hlenů, ale já mám tu co nasadíš na vysavač. Na kluky jsem prostě nalehla a i když ječeli, odsávala jsem s vysavačem. A bojovníci jsou to taky festovní. Bylo to rychlejší a účinnější než jednoduchou ústní odsávačkou. Je důležitý, aby v nose nic nezůstávalo. Mar používáme taky, jsem s ním spokojená.

Já je učím smrkat teď. Praktikujem to ve vaně, kdy je chytám za nos a oni jakoby nosem vyfukují a pouštím nost. Je to takové synchronizované a už se nám to daří i do kapesníku. Ale to nemají rýmu. Když měli, jednoznačně zažím odsávačka.

rova
autor
11. bře 2007

My máme jen ústní..Tak jsem jí dnes učila smrkat..jenže nedaří se, fouká jen pusinkou, ale nosánkem nám to zaboha nejde..tak v tom budem pokračovat dál! 😉 Děkujem! 🙂

4a
11. bře 2007

rova,
myslím že na smrkání, které by ji vyčistilo nos od rýmy, je Vanesska moc malá. Ve vašem případě, jelikož trpíte na ouška, bych do té odsávačky na vysavač šla. 100x se ti to vrátí, nic nepůjde do dutin, resp. málo.

musko
11. bře 2007

No, tak sme nakoniec boli na ušnom ☹ . Malému začala stúpať teplota a tak sme radšej naštartovali. Len videl, kde parkujeme, a bolo zle. P Dr. bol super, ale Petrík sa bránil ako lev. Našťastie to nie je žiadna hroza, dali nám Otobacit a tak okrem kvapkania do uší budeme kvapkať aj do uší 😠 😢 . Zajtra ideme na kontrolu, tak sa uvidí. Zatiaľ sa držte a trénujte.

rova
autor
12. bře 2007

4a: Určitě jsem nepočítala s tím, že by se to naučila hned a natolik, že by se odsávačka nemusela vůbec používat, ale aspoň trošku, abych jí netrápila tak často. ☹ To je tak velký rozdíl mezi odsávačkou ústní a vysavačem?

Musko: Jak na tom dnes malý je? Moc zdravíčka posíláme! 🙂

musko
12. bře 2007

Ahojky!
Asi sa má lepšie, lebo ešte lieta po izbe ako raketa a Kremienok s Chocholúšikom ho nezaujímajú 😉 . Ale má zvýšenú teplotu a tak uvidíme zajtra, dnes sme na tej kontrole neboli, ideme zajtra popoludní. Dnes som volala s p. dr., tak vraj stačí zajtra. Dám vedieť. A čo Vy? Malá sa má lepšie? Papa

zevina
13. bře 2007

Rova, i klasická hadičková odsávačka jde na doma koleně upravit na vysavač http://forum.mamaaja.cz/viewtopic.php?t=71 ale vyzkoušené to nemám 😅

rova
autor
14. bře 2007

Musko: Stále nás to trošku trápí, ale není to tak hrozné (ťuk ťuk). Jen máme jít v pátek na očkování, tak nevím zda jí ho dají, nebo ne..Tak večerníček nás ještě moc nezajímá, má jen strašně ráda jeho znělku a pořád u toho volá "houpy" 😀

Zevina: Děkuju za odkaz. Zajímavé, ale asi to zkoušet nebudu, nějak se mi to nezdá. Asi jen kdyby bylo hůř.. 😉 😀

zevina
14. bře 2007

Rova, já na to taky neměla odvahu, ale Jirka je ještě malý, tak se to dá odsát pusou, až kdyby bylo kór zle, asi bych to prubla 😉

4a
16. bře 2007

rova,
je to rychlejší a neškrábneš sliznici miminka. Nestrkáš dovnitř hadičku. Jestli máš obavu, vyzkoušej to na sobě, nic to není. A taky vyzkoušej si, jaké to je strkat hadičku do nosu ☹

lelca
25. bře 2007

nám malý smrká pěkně asi od 10-ti měsiců prostě se mu líbilo že vysmrkl a vylitlo mu to a pak to dělal do kapesničku a to se mu zase libilo že dostal kapesníček takže už srmrkáme od té doby normálně 😀

jana.ma
3. kvě 2007

Ahojte.Tak ja som tu prvy krat mam dcerku 10mesiacov sme srbsko slovenska rodinka a zijeme na cypre 😎 takze trojjazicne dieta min.K tomu odsavaniu robte to ked dieta sedi vam na kolenach a tak lahko chytite obe rucky s jednou rukov ako keby ich obimete a hlavicku pritlacite medzi svoju hlavu a rameno tak to zvladam celkom sama aj ked mala srbka je bojovnica 😎 nerobte im to po leziacky ide ti velmi tazko!!!!paaa dufam, ze pomoze

izus
20. kvě 2007

ahoj rova,môj syn mal dva aj pol roka, keď sa naučil smrkať do kapesníka, a nešlo to ľahko. najprv sme skúšali metódu servítok (roztrhaj servítku na kúsky, rozsyp ich na stôl a musí ich sfúknuť z nosom), potom bola na rade sviečka (sem asi netreba komentár, ďalej rozprávky o sloníkoch atď, nič nepomohlo. až keď som mu predviedla na mojom prste, ako ide vzduch dovnútra (takže som si očuchala prst a poprosila ho aby urobil to isté, čo mu bolo veľmi smiešne) a následne ten istý vzduch vrátila naspäť prstu, tak ako zázrakom to fungovalo. odvtedy je to 100krát ľahšie a aj choroba rýchlejšie ustúpi 😎

kitka123
21. kvě 2007

Nase mala se naucila smrkat v patnacti mesicich a to tak, ze jeji petileta sestrenice mela akorat rymu, porad smrkala, tak ji napodobovala. Ted ma akorat sama rymu a celkem nam to jde. Kapesniky ale nesnasi, tak chodime smrkat k umyvadlu, pekne mamince do ruky, no lepsi nez odsavat

maca793
24. pro 2007

nás nádcha navštevuje prakticky každé 3 týždne, lepšie povedané mávame sané soplíky. malá má 19 mesiacov, ale od 16 mesiacov sama si vysniaka soplíky. naučila sa to sama od seba.

julia225
24. pro 2007

my mame nadchu dokolecnka dokola, odsavame vysavacom a vela sprejujeme mar do nosa aby sa nevysusila sliznica, ked su len trosko sopliky smrkame.... cca od roka.... naucila sa od jezka... 😉

maca793
24. pro 2007

tiež používame odsávačku na vysávač, ja jej dávam Vincentku do nosa, doporučila mi ju doktorka. je to dobrá vec, lebo sprej som kúpila za 120,-sk a dáva sa do nej náplň normálne minerálka. tá stojí okolo 40,-sk fľaša.

julia225
24. pro 2007

macka skusim.... dik super!!! 😉

lucija
24. pro 2007

Ahoj holky. My mame problém s rýmou prakticky od narození. Byli jsme i na ORL a tam je vše v pořádku. Jen prý nemáme používat tu mořskou vodu, prý je tam moc soli, moje dr. zase říkala, že ve vincentce je moc minerálů, že nejlepší je Dobrá voda a jen vytírat.Ale já přece jen koupila to od Nivey a zatím dobrý. Jinak bez odsávačky na vysavač se neobejdu. A to ještě psali v novinách (už nevím v jakých), že ta obyčejná ústní odsávačka obsahuje ftaláty 😖

maca793
24. pro 2007

vincentku treba dávať aj do oparovača na radiátor. alebo v nej namočiť uterák a nechať voľne vyschnúť. aj vincentkou u nás v nemocnici zvlhčujú vzduch deťom, ktorým vyberali nosné mandle.

balsiger
24. pro 2007

zkus naroznout cibuli,zabal ji do uterky a poloz ditku v noci vedle postylky...desne to smrdi,ale uvolnuje to dychaci cesty...nam to zabira 😉 preju vsem usmrkanym rychle uzdraveni!

maca793
24. pro 2007

cibuľu ja cítim aj z diaľky a už mi aj začnú slziť a páliť oči. ale môže to byť dobrý ľudový recept.

balsiger
24. pro 2007

jo a smrdi po tom cely byt...nam to zabralo behem par hodin a mala pak zas mohla super dychat... 😉

maca793
24. pro 2007

ja jej dávam radšej mastičky na uvoľnenie dýchania, alebo kvapky do nosa. a hlavne jej "vysávam" noštek. to má veľmi rada. malá sedí, drží si hadicu s odsávačkou, a ja len pustím a odsajem. 😵

balsiger
24. pro 2007

vazne?tak to mas asi jako jedna z mala stesti... 🙂