Kdy se vaše děti naučili smrkat? Jak jste je to učili?

rova
11. bře 2007

Včera se nám objevila rýma - po půl roce, kdy se nám úspěšně vyhýbala. Noc jsme zrovna moc neprospali a bohužel museli často odsávat, což bylo dost náročné! Dcerka je pravý bojovník, dle slov několika doktorů a i pro 2 lidi, je složité "přeprat" jí a pomoci jí od hlenů. Proto bych byla ráda, kdyby už se naučila smrkat, aby nám tahle nepříjemná záležitost odpadla.
Zajímalo by mě, kdy se vaše děti naučili smrkat a jak jste je to učili? Za všechny rady děkujem, budem Vám moc moc vděční, pokud už tu ošklivou odsávačku budem moc vyhodit! 😉

maca793
24. pro 2007

ale zo začiatku si to nedala robiť. potom si zvykla a niekedy keď má soplíky, tak si sama vytiahne odsávačku a ukazuje na vysávač alebo povie fufu. v tomto je strašne zlatá.

maca793
24. pro 2007

pred 2 týždňami našla obyčajnú hadičkovú odsávačku, otvorila ju, spodok zahodila, do hadica vložila vršok a do nošteka si dala jednu hadičku. neviem z kade to mala.

lucija
24. pro 2007

Pravděpodobně máš velmi inteligentní princeznu. Mladej když ještě ,,voněl novotou" tak jsem ho mohla odsávat jak jsem chtěla a ani se nehnul. Ovšem těď už je to pěkný mazec a občas mám strach abych mu nevzsála místo nosu oko 😀

maca793
24. pro 2007

😀
o to očko sa báť menusíš ona skúša si odsať aj líco alebo pusinku. 😀

maca793
24. pro 2007

ale díky veľa ľudí vraví,že na 19 mesačnú nevypadá. vraj tak na 2 roky a pár mesiacov navrh. nechcem sa chváliť, ale vie toho strašne veľa. už mi aj zametá, umýva okná, pomáha vysávať. a dokonca si kreslí krúžky, čo kreslia len deti okolo 2 rokov. 😵

lucija
24. pro 2007

To já taky zkouším dát mu to na líco a dělat srandu. Pokud to na tom lícu zůstane tak je to o.k. Pokud se přesunu k nosu, je zle 😠 😠 😠 Musím se na tu Tvoji šikulu podívat. 😕

maca793
24. pro 2007

tak si kuk ale mám tam staršie fotky. nechce sa mi dávať nové, ale vlatne už nemám ani kde. 😵

lucija
24. pro 2007

Tak nejenže je chytrá, ale i strašně pěkná a roztomilá. Má krásný kukadla 🙂

maca793
24. pro 2007

to má po "ockovi". 😝

maca793
24. pro 2007

ale aj tvoj maličký je strašne pekný na chlapca
poznám veľa žien, čo majú chlapcov, ale tí nie sú takí pekní ako tvoj 😵

lucija
24. pro 2007

Tak to moc děkujeme 🙂 🙂 🙂 To víš, dělali jsme co jsme mohli 😀 😀 😀
Proč je ocko v uvozovkách?

maca793
24. pro 2007

pretože pre malú neexistuje. nechce ju. nemá o ňu záujem. ☹

lucija
24. pro 2007

Tak promiň. To mě mrzí ☹ , ale hlavně, že malou máš. On je ten kdo může být smutný. Je ochuzený o ty nejhezčí věci. Dobře mu tak! 😠 😠 😠

maca793
25. pro 2007

ani nie, on už má jednu 6 ročnú dcéru. kamoška vraví, že časom sa aj tak vráti. ale ja hovorím, že nie. a aj keby, tak by som ho poslala kade ľahšie. nie? on si predsa nezaslúži mať ďaľšiu dcéru, ktorú len spravil a potom sa na ňu vykašľal. 😨

terezzka11
17. led 2008

moja mala sa naucila smrkat v 16 mesiacoch, ked ju zavalili sopliky. odsavacky sa boji ako kazde ine dieta, tak som jej ju vzdy ukazala, potom som jej na sebe pomaly ukazala ako si smrkam nos a potom sme skusali ten jej a pritom som jej ukazovala ako nostekom vyfukovat. teraz uz s tym problem nema a ak potrebuje, zoberie si vreckovku a smrka aj bezomna. ma z toho zabavu a radost, ze nemusi trpiet pri odsavani. a ak ma nahodou aj taky hustejsi soplik, co nejde vysmrkat, tak ukazuje na sprej do nosteka a dovoli mi raz do kazdej dierky streknut a potom sa vysmrka.

kukona1
18. led 2008

ja odsávam malej soplíky ešte s vysávačom,hoci zbožnuje vysávat,vždy ked vydí odsávačku,,hučí ako slon" tiež som sa ju pokúšala učit smrkat ale ona to naopak potiahne do seba 😀 potom chodí s vreckovkou po byte a tvári sa že to vie 😀 😀

luckahr
22. bře 2008

holky, poraďte, jak na rýmu u měsíčního mimča? Je teda lepší ta odsávačka na vysavač? A co mu můžu stříkat do nosu? Díky moc za Vaše rady 🙂

luckahr
22. bře 2008

aha, teď koukám, že jsem v batoletech, to bych měla spíš do kojenců, ale i tak, třeba někdo poradí. Díky 😉

lenerka
22. bře 2008

Ahoj

my měli první rýmu před 3nedělemi
a to stálo za to ještě se k tomu přidal kašel a pak jí to sedlo i na průdušky a nakonec jsme dostali na 14dní antibiotka v sirupu-hrůza!
my máme tu obyč.odsávačku,ale ta je na prd!rýmu jsem chytla jak já tak i manžel!prostě si ty bacily předáváme mezi sebou!určitě zajdu do lékárny a koupíme tu odsávačku na lux!určitě to bude dobrá investice!A jak začnem na jaře chodit mezi děti,tak mi je jasný,že tu rýmu bude mít furt!
Určitě se jí budeme snažit učit smrkat,zatím jí to nejde je to asi drobek i když 15měsíců?no nevím?!
Koupili jsme malý Vincentku do nosu ta je výborná a kapičky ještě pro kojence jsou šetrnější

lenerka
22. bře 2008

Ahoj Lůco,

když máš tak malé mímo tak to já bych raději odsávala jen tou obyč.odsávačkou!
když jsme si kačku přivezli z porodnice tak jí odsávání nevadilo,ale těď už se toho bojí jak čert kříže!
a určitě kapičky do nosu pro ty nejmenší:my máme nasivin pro novorozence a kojence
a pak je prej dobrá mořská voda:Stérimar
určitě ti poradí Dr.a nebo v lékárně

ahoj

luckahr
22. bře 2008

Ahoj lenerko, díky 😉 tak my jsme už koupili a vyzkoušeli tu odsávačku do vysavače a hele dobrý 🙂 , malej držel, ani nedutal a něco to vysálo. A kapky máme Nasivin pro novorozence 😉 v lékárně říkali, že třeba Vincentka pro takhle malinký ne 😅 , což jsem si myslela, že je ok a ono ne

beny
22. bře 2008

Ahojky tak my s rýmou stále bojujeme už 14dní. ☹ odsáváme a dáváme mořskou vodu do nosánku ale rýma nemizí☹

luckahr
22. bře 2008

tak to mi beny ani neříkej 😒 , držím palečky, ať se jí už zbavíte, to je taky to blbý počasí 😠

petraluk
22. bře 2008

Lucko já používam Sterimar nebo Liberal. Když byl malej ještě hodně malej tak mi stačila ta obyčejná odsávačka, ale teď už ho neudržim, takže jsemkoupila tu na vysavač a malej jí snáší líp než tu obyč 😉

helka1
22. bře 2008

Ahojky ja prave riesim dilemu. MAm dvojicky, ktore mali vcera 9 mesiacov. Mame tu obycajnu odsavacku, ale zda sa mi ze slabo odsaje hlieny. Prave ma moj syn nadchu ☹ . No a neviem, ci by som si nemala kupit kvalitnejsiu odsavacku, neviem ci sa to este oplati a ci mate skusenosti s odsavackou living lab, co tuna bezi ta reklama. Poradite ?

luckahr
22. bře 2008

petraluk, díky 🙂
helka1, určitě se Ti vyplatí pořídit lepší odsávačku, než se děti naučí smrkat, tak to ještě chvilku potrvá. Tu odsávačku, co píšeš ale neznám. Poptala bych se v lékárně, ať Ti poradí. Ta naše stála 350,- a fakt odsává dobře 🙂

jabber
22. bře 2008

helka1 - pořiď si tu na vysavač, je bezvadná. Určitě se ti ještě vyplatí, vždyť než se děti naučí smrkat tak budete mít nejspíš rýmu ještě několikrát 😉

Jinak my od mala používáme odsávačku na vysavač a Vincentku a rýma je za 2 dny pryč 🙂

skuli
23. bře 2008

Ahoj holky.Tak my by jsme se bez odsávačky na vysavač neobešli.Martinka přišla s rýmou už z porodnice a ještě k tomu ji hnisalo očičko.Odsávali jsme tou obyčejnou,ale to bylo na nic.Pak jsem koupila tu na vysavač a bylo po rýmě a po hnisu v oku taky.Malá trpí na rýmy,odsáváme skoro pořád.Naštěstí u toho ani nemukne,nestačí si to ani uvědomit,trvá to tak 6 vteřin.S tou obyčejnou řvala jako tygr.Kamarádky,které to viděly,tak si jí už taky koupily.Měli by mi dávat procenta z tržby,jak to všude vychvaluju 😀 Škoda,že to nebylo dříve.Když si vzpomenu,jak jsem s holkami zápasila a jak u toho řvaly 😠 Ta 6 letá když má rýmu,tak si odsává sama,i když umí smrkat. Všem moc doporučuju,je to dobrá investice.

nadhera
24. bře 2008

suhlasim, ze nie je nad odsavacku na vysavac. kazdy den, ked vysavam byt, maly si poslusne sadne na vysavac a caka, kedy mu vycistim nostek. 🙂 zlatusik.

helka1
24. bře 2008

Tak sme si nakoniec kupili odsavacku, ale nie na vysavac ale ten living lab. Manzel nechcel o vysavascovej odsavacke ani pocut 😀