Kdy umí dítě na nočník, najíst se a obléci samo?

marky4
14. zář 2009

ahoj,

chtěla jsem se zeptat, kdy vaše dítě umělo

- na nočník
- najíst se samo
- obléct samo, myslím kalhoty, tričko

Moc děkuji za vaše odpověďi
marky 😉

lamarika
25. únor 2013

@elu ano uměl se sám obléct! Každý dítě je jiný a holt to moje je borec!

monikajaco
25. únor 2013

@marky4 uplne najneskor by mal vsetko zvladnut v 4 rokoch .....

kikimon
25. únor 2013

moja dcerka mala v novembri 2 a donesie si serblik, vycika sa, oblecie sa sama aj rano,aj do pyzamka a napapa sa tiez pekne sama..

timbouctou
26. únor 2013

tak koukám, co jsem tu psala před 4 rokama 😀 Ten pětiletý se umí sice sám obléci a všechno, ale pokud se máme někam dohrabat, tak abych nad ním stála s bičem a nebo si ho oblékla hezky sama. Mladší se umí obléci celý mimo ponožek, ale veden zářným příkladem svého staršího bratra sedí a křičí NEUMÍM 😠 na nočník chodil starší co seděl, menší do téměř dvou let naprosto odmítal, při spatření nádoby předváděl ukázkový hysterický oblouk. Ve 20 měsících si začal říkat rovnou na wc. S jídlem jsme v pohodě od cca 18 měsíců, koupili jsme barevné příbory v Ikey a kluci se naučili slušně papat, aby se nové příbory nestyděly 😀

zuzkat1
26. únor 2013

@marky4 moja sa sama naje - aj s polievkou cca od 2 rokov. Uz aj skor to vedela ale tu polievku az odvtedy.nocnik od 2a pol.sama si ho aj zoberie a kompletne sa oblecie aj vyzlecie cca od 2 a 3/4. Zips a gombiky este pomaham.

zuzkat1
26. únor 2013

Teraz Pozeram ze stara otazka

petkovamama
26. únor 2013

@zuzkat1 stara,ale zaujimava.nas maly chodi na nocnik od 13 mesiacov,sem tam sa mu podari obut papucky,ale ked vidi pribor tak ma ruky lave.teraz ma 15 mesiacov a tiez som zvedava,kedy sa chyti sam papat.

leikkka
18. čer 2013

na 10m začal sám od sebe vyžadovat nočník, na 2 letech chtěl chodit na záchod, od 1,5 roku čůral sám venku a od 1,5 rok usi říkal sám že potřebuje, najíst sám od 10m, 1,5 roka vidličkou a obléct od 2,5 roku, ale jen něco