• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Když dítě neumí jíst jídlo přes lžičku. Jak ho naučit?

18. července 2009 
maminky tohle sice neni muj pripad ale kamaradka ma s timto velky problem.ma ctyrmesicni mimco a dava uz prikrmy,presnidavky atd a kdyz vyzkousela dat pres lzicku dvakrat,mimco to plyvalo.jako ne ze by mu to nechutnalo ale proste to neumi.plyve to z koutku a pul presnidavky nez spapa,trva i pul hodiny.jak naucit dite na lzicku?
18. črc 2009 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zkoušet, zkoušet, zkoušet. Ono totiž miminko se musí naučit pracovat jazýčkem jinak, než u pití a chvilku mu to trvá. A Kamaráce řekni, že ze začátku je i lžička - dvě úspěch. Tohle totiž dělá většina dětí, že ve snaze jídlo dopravit do krčku, ho spíš vystrkají ven. :wink:
18. črc 2009 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
To se poddá, prostě jak píše marusch..navíc ve 4 měsících nemůže kamarádka očekávat, že jí zblajzne přesnídávku během 10 minut :wink: Jestli pro ní je priorita dostat do ní tu přesnídávku, může to zkusit dávat na prstu, to půjde mimču líp než lžička :slight_smile:
18. črc 2009 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
gabrianka fakt jen zkoušet, zkoušet. nám pomohla i výměna jiné lžičky, změnili jsme značku lžičky a šlo mu to s ní o trošku líp a časem se to naučil
18. črc 2009 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
gabrianka, přidávám se. Chce to zkoušet, ať zkusí tou lžičkou trošičku jako přitlačit na patro a ono by si to to mimčo mělo jazíčkem jakoby slíznout.
18. črc 2009 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
diky holky.miona priorita je aby se naucil jist ze lzicky.ne aby snedl celou presnidavku behem deseti minut.o tom jsem se vubec nezminovala :slight_smile:
18. črc 2009 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek