Kouše, štípe, škube vlasy. Co s ním dělat?

eppik.m
18. bře 2009

Poradte mi prosím kdo s tím máte zkušenosti 😉 Můj roční syn se začal hodně vztekat a nevím důvod proč to dělá jelikož to je více krát přes den. Začne do mne kousat, štípat a trhá mi vlasy. Když ho upozorním tak se rozbrečí, když ho plácnu přes ruku tak se také rozbrečí a dělá to znovu a znovu a silneji. Zkouší hranice kam až může zajít, nebo je to období vzdoru? Nemám si toho všímat nebo dokola opakovat že se to nedělá ... Děkuji moc za rady 😉

lucinka1104
19. bře 2009

ja nerobí vtedy nič len mupoviem au to mami bolí 😀

megee
19. bře 2009

lucinka tak tato věta u nás 100% nezabírá, vždy když to řeknu začne se mi děsně smát, takže moje autorita k němu veškerá žádná 😀

majsan
19. bře 2009

moj ma 7 mesiacov a uz teraz ma tiez stipe a skube za vlasy ked je nervozny alebo ma ukusi za bradavku ked ho kojim. ☹

terezka044
19. bře 2009

baby a neskusali ste niekto na to tu terapiu pevneho objatia? ci to je prilis skoro??

vejinka
19. bře 2009

terezka velmi skoro..take male babo nechape co robi...ale take rocne by to uz mohli chapat moj maly to iste sklbe taha hryzie aj ked nema cim a este kope skrabe ale inak je zlaty...upozornujem ho na to aj zaaukam a on sa zacne smiat..este je maly aby to chapal

majsan
20. bře 2009

co je to to pevne objatie?

alishia
20. bře 2009

ahojky, no me se zda ze to vojta taky zacina pomalu delat. jenze zatim mi to neprijde nejak brutalni a nevim jestli si treba jen nehraje, jako ze ho drzim a on me placa rukama do hlavy nebo do obliceje....tak vubec nevim jestli ho mam napomenout nebo ne.

eppik.m
autor
20. bře 2009

alishia: myslím si že pokuď si to kojenec neuvědomuje co dělá tak asi ne, no my už máme rok a Míša si je plně vědom že mi způsobuje bolest a dělá to jakoby natruc. A bolí to hodně jak od dospěláka 😀. Dnes se trošku uklidnil ale do včera to bylo děsný!
terezka044: taky jsem na to myslela, videla jsem to v tv a myslím že až bude starší tak to nejspíše zabere, Míša je hroznej citák když zvýšim hlas hned začne brečet ...

sarkabrezen
20. bře 2009

ahoj holky, moje malá tahala taky hrozně moc za vlasy, ale můžu vás ujistit, přešlo to 😵 dělávala to, když chtěla buď upoutat pozornost nebo vyjádřit prostě emoce tomu člověku... kupodivu kladné... jen prostě to ještě neuměla tak jak my, tak to dělala tak, jak to šlo...

můj manža když to udělala, tak ji občas taky potáhl slabě za vlásky a ona si uvědomila, co dělá a přestala... nějaké plácání přes ručičku nebo tak nepomáhalo vůbec... jen "stejná mince"... jenže já to nedělala, já na to "nemám"...

vydržte, přejde to 🙂

eppik.m
autor
21. bře 2009

ahojky, tak zatím metoda "stejná mince" docela zabírá 😀 oplácím mu to hned jak to dělá mne (jemně samozřejmě) a on hned skřivý tu jeho malou pusinku a začne natahovat, vůbec se mu to nelíbí, k tomu mu vždy řekneu že se to nedělá a že to bolí a on pak přestane 😉 ale určitě to zkoušet pouze u batolat které si už uvědomují co cělají 😉 Díky všem za podporu 😵 😵 😵

terry2
21. bře 2009

dcera kouše a štípe-ale jen babičku,protože ta jí děsně rozmazluje a dcera už vycítila,že si to k ní prostě muže dovolit 😠

roana
21. bře 2009

to majsan - teprve teď jsem našla něco o metodě pevného objetí...
http://www.zena-in.cz/rubrika.asp?idc=17871&id=11

lena27
21. bře 2009

my jsme se to kolem roku taky odnaučili oplácením, ale teď to máme nanovo a je brutálnější 😀

lena27
21. bře 2009

metoda pevného obětí u nás nefunguje, minule mi skoro ukousl bradavku 😲

martule20
22. bře 2009

roana: Taky jsem se s tím za posledních 14 dní dost navztekala! Malá to tedy určitě nedělá ve zlosti,
spíš se mazlí a u toho mě občas kousne do krku 😠 Nebo jsem si všimla, že kouše a štípe, když je
hodně unavená! Psala jsem si na toto téma s dětskou psycholožkou, kdo byste měl zájem, můžu
mail přeposlat.... Taky jsem ji v afektu jednou kousla a dost ji to šokovalo - nemohla překvapením
ani nabrat dech... Ale od té doby mi přijde, že na NE víc slyší... Ví, že bych ji mohla kousnout taky 😀

papol
23. bře 2009

Ahoj, já nevím, jestli sem patří, ale nenašla jsem nic, co by tomu odpovídalo úplně. Hledám nějakou radu, postřeh nebo tip. Malý má už 4 zuby pěkně naproti sobě. To, že mě tahal za vlasy aškrábe a tak, to není tak hrozné, jako to, že mě řeže vrchními zoubky. Pokud měl jen ty spodní a kousal, da si říci a přestal. Nyní, když začne sát, tak mi vrchní zoubky zařízne do dvorce a při každém sacím pohybu to děsně bolí. Snažila jsem se mu to nějak vysvětlit, ale docílila jsem jen toho, že když uslyší, jak sykám bolestí, tak přestane pít, zkoubavě si mě prohlíži a čeká. Pak znovu začne. Několikrát jsem mu prs vzala a výsledek? Už nechtěl pít. Očividně mi ubližovat nechce, ale nechápe, co se děje a co po něm chci. Nevíte co s tím? Je mi líto přestat kojit.

felixko
23. bře 2009

papol skús nájsť odpoveď tu: my našťastie ešte zúbky nemáme
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

papol
23. bře 2009

moc díky!

eppik.m
autor
25. bře 2009

papol: bohužel s tím nemám zkušenost, Míša má zubů osum a nijak mi při sání bradavku nezraňuje naštěstí 🙂 za to když dělá blbiny tak mi vědomě do ní kousne a šklebí se na mně a čeká co já na to, ale hned jí pustí když řeknu že to bolí a on se rozbrečí tak se kolikrát už ani nenapije ☹ zkus se poradit s laktační poradkyní nebo nejakou mudr 😉 držím palečky ať vám to kojení ještě vydrží 😵 😵 😵