Kouše, štípe, škube vlasy. Co s ním dělat?

eppik.m
18. bře 2009

Poradte mi prosím kdo s tím máte zkušenosti 😉 Můj roční syn se začal hodně vztekat a nevím důvod proč to dělá jelikož to je více krát přes den. Začne do mne kousat, štípat a trhá mi vlasy. Když ho upozorním tak se rozbrečí, když ho plácnu přes ruku tak se také rozbrečí a dělá to znovu a znovu a silneji. Zkouší hranice kam až může zajít, nebo je to období vzdoru? Nemám si toho všímat nebo dokola opakovat že se to nedělá ... Děkuji moc za rady 😉

mousunek
18. bře 2009

eppik.m • podle me zkousi co si muze dovolit, tak holt opakovat ze se to nedela a placat pres rucicky nejprve mu ric ne, kdyz zacne znovu, ric ne a slabe pres rucicky, kdyz znovu tak trochu silneji az to stipne...
znama to tak ma taky ale klucina ji jde k tomu po kabelu od telůevize ktery se snazi kousat a taky mu dokola rika nedelej to on chvilku prestane a jde s usmevem znovu kdyz ho placne zavzteka se a jde zas pak dostane stipanou pres ruce zacne brecet uz opravdu a pak se s ni jde pomazlit

roana
18. bře 2009

No, tak naše málá to dělá taky, akorátže jí je 8 měsíců... V chytrých knihách píšou vysvětlit a pak znova a pak taky kousnout a štípat. Ale to si nějak nedokážu představit, že ji grybnu...

mousunek
18. bře 2009

roana - ale jo kousnout ji muzes je jasne ze ji nebudes kousat tak abys ji ublizila.... Prcek kouse do me tak jsem kou kousla trochu taky a ma z toho legraci bere to jako hru kdyz ho stipnu do zadecku tak se smeje na cely barak, toho se neboj, jen musis s mirou

johanda
18. bře 2009

eppik - moje holky tím taky prošly, pokud mi to vadilo a bolelo , neplácala jsem je, jen jsem je trochu ostřeji posadila/postavila na zem a šla pryč. Většinou byly vyjukané, někdy i pobrekávaly, ale zabíralo to skvěle.

gabca1
18. bře 2009

eppik.m - jo jo určitě bych opakovala, že se to nesmí, protože nezná hranice a mohlo by se zvrtnout 🙂 Naše malá to také dělá asi tak od roka. Já vysvětlím, pohrozím a nevšímám se jí a odejdu kousek dál. Když to nezabere tak znovu vysvětlím zvýším hlas a to už většinou kouká, že se něco děje. No a nakonec taky i plesknu, když to jináč nejde. Chvíli pláče a pak dává pusinky. Ale u nás už to docela ustupuje. Zkoušejí hranice mršky malinkatý 🙂

roana
18. bře 2009

johanda - Jo, to je fakt, to tam taky píšou, že tónem hlasu dát najevo, že se to nedělá a nechat je o samotě, tzn. odejít... To je asi musí vystrašit...
mousunek - To je jasný, že ji nehryznu hodně, ale asi se drobák zatlačit musí, aby jim to došlo....

mousunek
18. bře 2009

roana - to zkus a uvidis ale koukam ze tim prochazeji deti normalne tak to jiste brzy prejde 🙂

zuza.m
18. bře 2009

no ja som si všimla že mi to robi maly akurat že ešte nema zubky naštastie.ale vizera že tym vyjadruje svoj pocit nie že by chcel ubližit.

mousunek
18. bře 2009

jojo muze to byt ze je s necim nespokojeny, asi to nebude ze by vas drobatka laskou sezrala 😀
My zoubky mame a kdyz se zakousne je to sila, ale oni i bez zoubku maji stisk dost silny

andulka4
18. bře 2009

můj syn to dělá taky :( je to děs...mám úplné modráky po těle...

když mu vysvětluju že se to nesmí rozpláče se a stejně to zase udělá....no jsem ale ráda že nejsme samotní

asi před měsícem mi ukousl kus bradavky :( :( :(

johanda
18. bře 2009

roana - já to odpozorovala na psech. Když štěňata fenu otravujou a hryžou, zvedne se a odejde . Funguje to i u lidí🙂

petka80
18. bře 2009

johanda, to je fakt super "odpozorování" 😉 😀 Ale je to fakt. Prostě nemá cenu nic vymýšlet, příroda už to vymyslela za nás.

roana
18. bře 2009

To je fakt, všechno už bylo vymyšlené!!!

many
18. bře 2009

náš malej to dělá taky 😉 myslím,že to je u malých dětí normální 😉 co vím,tak to dělají všechny děti 😉

eppik.m
autor
18. bře 2009

No ono to dost bolí, nato jak je ještě malej tak má pořádnou sílu 😠 . Zkusím ho tedy napomenout a odejít. Štípnout, nebo kousnout zpátky (samozřejmě né moc silně) jsem už vyzkoušela ale opět reagoval nato brekem a vzteky mi to vrátil zpět silno jak jen mu to šlo ☹ Myslíte si že to může být už nějaký projev jeho povahy, nebo je to jen věkem a vyroste z toho? Abych neměla doma pak nerváka ... Zajímalo by mě jestli mají toto období všechny děti ...

cessy
18. bře 2009

aj nas ma stipe a taha mi vlasy a to nema este ani rok... 😕 , zuby nema tak nehryzie 😵

luuciee83
18. bře 2009

Eppik.m: Náš Matěj to dělával taky zhruba kolem toho roku a rozumím Ti, jak to trápí ☹ bylo mu jedno koho a jak kousne, zatahá za vlasy... a dost to bolelo. U něj absolutně nezabíralo "tytyty" nebo plácnutí přes ruku 😖 občas jsme mu to vrátili stejně - když nás opravdu hodně kousnul nebo když nás pořádně zatahal za vlasy... a pak to najednou skončilo z ničeho nic - stejně jako to začalo... chce to jen mít pevné nervy - myslím si, že oni dítka mají prostě "jen" takové období, kdy zkouší, co vydržíme 😉 🙂 držím palce, ať to u vás přejde co nejdřív! 😉

berenika39
18. bře 2009

ahoj, mám deník staršího syna (jinak byxh si nic nepamatovala 😀 ), a dělal to taky, ještě před rokem, v desátém měsíci. je to normální, nemá to souvislost s povahou nebo budoucností. prostě vývojový krok, jako je období separační úzkosti nebo později vzdoru. možnosti jsou dvě. prý se má zrcadlit - v podstatě oplácet tím samým, ale já si myslím, že tak malý to nepochopěj a berou to jako motivaci - budu pokračovat, má to odezvu! mě se tenkrát osvědčilo absolutně si toho nevšímat, vůbec nereagovat, sundala jsem ho z klína nebo z náruče a nechala ho být. neměl odezvu, neměl důvot to dělat. a přešlo to brzo, nevím, za měsíc cca....

gedgitka.a
18. bře 2009

náš malej tím teď taky prochází myslím, že je to další krok v jejich poznávání věcí a světa kolem sebe chce mu to jen vysvětlovat, že to se nemá já mu říkám dělej mámě malá a ne bebí a ukazuju co a jak a on mě už dokáže sám i pohladit i když tahat mi vlasy je lepší zábava 😀

soanpe
18. bře 2009

Ahoj gedgitko 🙂
Ty ses nám ztratila ☹
naše malá Sofinka taky už začala zkoumat vlasy, nozdry, boltce...a hlavně škrábe

rencalm
19. bře 2009

Ahojte, neviem, ci moj prípad je rovnaký ako vás, moj malý má len 7 mesiacov, ale uz dlhsie robí to, ze ked si ho vezme niekto na ruky, automaticky ho chnapne za vlasy a sklbne, alebo za nos, za ucho a tahá, ale urcite si ani neuvedomuje, ze to bolí, na to je este malý. Ale je to tiez velmi nepríjemné a neviem, ako to riesit, lebo napomínanie a packanie po rukách by asi nepochopil, lebo on ani nevie, ze to robí, tak by asi nechápal, za co ho trestám. Pripadá mi to ako dáky reflex, tak isto chniape po hrackách. Dúfam, ze sa to raz odnaucí, lebo je fakt obcas bolestivé a nepríjemné, hlavne pre druhých, ja som uz zvyknutá.... 🙂

roana
19. bře 2009

to rencalm - naše malá to dělala přesně tak, jak popisuješ, bála jsem se ji dát příbuzým, páč jim stiskla tváře, škrabala oči a nos a sápala vlasy. Já sama jsem chodila poškrábaná jak po přepadení... Ale po měsíci to přešlo, jak píše berenika39. Tak vydrž, prostě to nech bejt.

eppik.m
autor
19. bře 2009

Maminky díky moc za příspěvky, u nás to je hodně teď intenzivní a hlavně mě vyděsilo to že to dělá v průběhu dne pořád a jakoby najust od vzteku dá do toho všechnu sílu, takže to není takové to nevinné potahání .... ale vědomě mi dělá bolest. Dnes se vzbudil a hned to opět udělal kousnul, štípnul, trhal vlasy. Tak jsem mu to hned jak se do mne pustil také udělala, reakce byla že skrivil pusinku a začal natahovat a pak přestal ale je to pacholek jelikož stejně jak kousnul tak štípnul a nevynechal ani vlasy. Kdybych věděla co tím dáva najevo ....

lucinka1104
19. bře 2009

môj malý mi robí to isté a tiež ma to riadne bolí mna hlavne šťípe, škrabe a trhá vlasy 😕

majatob
19. bře 2009

ahojte, me tohle taky docela trapilo, ale pak jsem si vsimla, ze me kouse kdyz si chce hrat a ja si ho nevsimam, nebo se po ranu vzbudi driv nez ja a chce me taky probudit...jo a pak jeste kdyz se perem, ale to se kouseme navzajem (nezne samozrejme 😀 ) 😀 😀 😀 jinak me chodi ohlazovat a tulit se...tak mozna se zkuste zamerit na to, jestli to nedela vzdycky ve stejne situaci a te se potom vyhnout... 🙂

majatob
19. bře 2009

renca: to chce poradne a casto strihat nehtiky a vydrzet 😀 😀 😀 myslim, ze je to pro ne proste jen zajimavy, ze z toho obliceje neco trci a oci jsou vyrazny...no a na vlasy bych doporucila stahnout do copu a nenechavat rozpusteny 😀 😀 😀

rencalm
19. bře 2009

Roana, Majatob, dakujem za tipy a pozvzbudenie. Isto ho este nebudem za to trestat, lebo som na 100% presvedcená, ze to nerobí vedome. Tak budem len dúfat, ze to prejde 🙂 nechtíky som strihala aj dnes...

lucinka1104
19. bře 2009

nevim nemám pocit, žebyto bolopreto ked si honevšímam vtedy všetko hádže na zem chytá a otvára čo nesmie.....ako ano aj vtdy mai šklbe vlasy ale robí to aj vtedy ked as s ním hrám na rukách napr. ide ide vláčik a tak a on mi ptitom robí zle možno sa naopak práve nechce hrať ja neviem 😒

majatob
19. bře 2009

luci, at je to jak chce, ono to jednou musi prejit 🙂

megee
19. bře 2009

nebojte přejde to tak nějak samo, hlavně neoplácet dělají to potom ještě víc...vím to z vlastní zkušenosti 😀