Má šílený strach z pejsků, nákladních aut a motorek

evcounek
18. čer 2013

Ahojky maminy potřebuji poradit jak naučit mého tříletého synka nebát se pejsků, nákladních aut a motorek. Nemůžeme jít ani normálně na procházku. jak projede kolem nákaďák, nebo motorka tak si zakrývá ouška a hned se ke mě tulí. Když potkáme pejska (na vodítku, bez vodítka, za plotem) štěkajícího i neštěkajícího stává se z něj horolezec (hned po mě leze do náruče) a to i co jsou malinké (já jim říkám na zašlápnuní - nic ve zlém). teď posledně šel manžel s Lukym nakoupit a jeli na odrážedle ze zahrady na něj štěkl pes a LUky se tak lek že začal brečet a ujíždět (vyrazil bohužel rovnou na silnice, ještě že nic nejelo).
Jak ho odnaučit panickému strachu? respek by měl mít ale tohle je až moc. v září nastupuje do školky a bojím se jak ho budou učtelky zvládat na procházce.

camelinka
18. čer 2013

@evcounek Jediny, co me napada, tak brat ho ke znamymu psovi, nechat hladit pod dozorem, aby si zvykl, domluvit se s nekym, at si do velkyho auta sedne, nebo na motorku. My takhle za timhle ucelem momentalne pestujeme hnusnyho pavouka 😅 😝 , jinak dcera ma hystericky zachvaty ze vseho hmyzu, coz je po me, ale jak rikam, vsemozne se snazim, aby si toho prestala vsimat 😔 .Drzim palce 😉

evcounek
autor
18. čer 2013

@camelinka no právě že když byl Lukymu rok tak byl u sousedu (měli štěňata tuším buslmastif) vlezl jim až do boudy 😀 žádný pes ani štěně mu neublížily, ale do té doby s jich bojí. Na zahradě (u mých rodičů) měli něco jako bernardýna a toho si taky hladil pod odzorem, ale ten zemřel (prý nádor) a toho se nebál a to byl větší než LUky.
V loni jezdil traktorem, ale když ho viděl jet a neseděl v něm tak by vylez na strom jako kočka.
Já si myslím, že má ciltivá ouška, protože, když slyší hlasité zvuky nebo vysoké tóny tak si drží uši.

camelinka
18. čer 2013

@evcounek to je taky mozny, ze mu vadi ten zvuk u vseho, to nevim, co s tim

evcounek
autor
18. čer 2013

@camelinka s tím asi nic neudělá, třeba to bude slavný slavný hudebník (rád brnká tetě na klavír a mě na nervy 😀 ) ale ten strach ze psů mě vadí nemůžeme ani projít ulicí (skoro v každém domku pes).

llluckaaa
18. čer 2013

@evcounek Náš malý se taky docela bojí psů. Já mu to pořád vysvětluju a když někde venku potkáme někoho se psem, tak mu říkám, že se zeptáme, jestli je pes hodný a jestli si ho můžeme pohladit. Ze začátku jsem takhle hladila psy sama, ale časem se začal přidávat taky. Pořád z nich má respekt (což je dobře, pořád mu říkám, že nesmí sahat na psy, které nezná a musí se zeptat nejdřív pána), ale ty "na zašlápnutí" už si pomuchlá taky 🙂
A s těmi auty... prostě pořád zkoušet osahat, sednout za volant, třeba o nich pustit pohádku (u nás před časem hrozně frčely Autobusy v jednom kole)...

prcekverunka
18. čer 2013

Já bych mu pořídila domů štěně

evcounek
autor
18. čer 2013

@llluckaaa no ono to zas tak moc nejde protože jak se k nám někdo přiblíží s pejsekm tak je zle, skoro histerák tak to nechdi moc pokoušet aby neměl nějaký blok. 28. 6. se jedeme podívat na štěňátka tak se snad těch bílích kuliček nebude bát. nejhorší je to asi když pejsek začne štěkat. to by vyletěl z kůze

@prcekverunka to asi nepůjde né že bych byla proti já jsem pro pejska všemi deseti ale bydlíme v rodiném baráčku u tchánovců (máme předělané patro pod svým uzamčením) tak to neprojde což je škoda, ale plánuji bzry pořídit morče nebo křečka ty se Lukáškovi moc líbí

prcekverunka
18. čer 2013

@evcounek Tak aspoň tak. Když bude mít nějaké zvířátko doma, tak se otrká 😉

evcounek
autor
18. čer 2013

@prcekverunka to doufám protože ty pohldedy pjeskařů jsou buď soucitné nebo naštvané. Už jsem stihla seřvat i jednu staří paní, když mi řekla, že vychovávám sraba 😠

prcekverunka
18. čer 2013

@evcounek Pravda že cca před měsícem jsem šla s naší rotvajlerkou na vodítku na procházku a potkaly jsme cca dvouletou holčičku, která začala strašně vřeštit, že je tam pes a že se hrozně bojí a maminka jí trpělivě vysvětlovala, že je na vodítku, tak jí přece nemůže nic udělat. Asi si některé děti zvykají hůř 😒

dandik
18. čer 2013

My máme doma psa Westíka a prcek se psů za plotem také bojí, nemyslím si, že je řešení domů pořídit pro prcka psa. Jednak je to další starost a jednak to nemusí být řešení . Náš kluk už zná ulici a ví, kde je a není pes. Také se bojí hlasitých zvuků - vlak, náklaďák, motorka... a chce vždy na ruku nebo abych ho tlačila do zad na motorce a on to rychle projel nebo stačí vzít za ruku. Dle mého to časem přejde. Synovi je 19měs.

irennn
18. čer 2013

No hlavně to řešit,co nejdřív...máme dva psy kolii a šeltii, absolutně neškodní, rádi štěkají ale neublížili by..nad námi bydlí učitelka s dvěma kluky....už školáci asi 1. a 3. třída...ti jsou s prominutím tak "posraní", že když jdeme, jsou schopní vylézt na strom či na zábradlí a to se naši psi ani na něho nepodívají...nedávno šel ten jeden ze školy a jak nás viděl, tak utíkal celou cestu do kopce, aby jsme ho náhodou nepotkali...a rodiče místo toho,aby je strachu zbavovali a učili je si zvykat, tak to nechávají být, ale ten strach roste s nimi...nedivím se pak, že by je začali silnější spolužáci ve škole ale i školce šikanovat.....takže vyhlédnout hodného pejska, seznamovat,nejdriv se podivat, pohladit apod.

evcounek
autor
18. čer 2013

@irennn to jo to my zkoušíme když jde pejsek na vodítku tak se zastavíme koukáme, když neštěká tak to ještě jde, ale jak začne štěkat ten první tak potom celá procházka stojí za prd, protože leze po všem hlavně po mě.
Hodně se ho snažím motivovat, aby se nebál, ale co nadělám, každý jsme měli někdy z něčeho strach. je to přirozená reakce na to co neznáme, ale bojím se jak to bude zvládat, když tam já nebo manža nebudeme