Malování s batoletem. Kdy jste začali?

markeeta
18. zář 2008

Chtela bych se zeptat, jestli už někdo malujete. V jakem veku jste začali a jaké materiály používáte.

sisstin
13. črc 2009

holky, tak u nás teda 0bodů, tu tužku max. tak jí a okusuje, ale to je tak vše 😅

zuzu13
13. črc 2009

aj u nas sa maluje, cca od 1 roka...pastelkami...no a asi 3-ti mesiac uz aj fixami a vodovymi farbami...velmi rada vymalovava omalovanky...uz ich mame asi 30 vymalovanych...ale rada si kresli aj klasika na papier...vtedy kazdy dostane svoju "fotku" resp. obrazok celej rodinky...vid album...
len nech si maluju sikovnici... 😉

trixi
13. črc 2009

ahojte, malujeme cca od 1,5 roka. Maly dostal krasnu tabulu, z jednej strany je magneticka, tam si uklada rozne magnetky a z druhej strany moze kreslit kriedami, hore to ma este taky klip, vytlacim mu na velku A3 vzdy nejaky obrazok z netu (najradsej ma Thomas and Friends, pripadne Barneyho alebo Boba) a vymalovava ceruzkami alebo voskovkami. Nastastie Matko nedava nic do pusy, takze neokusuje ani ceruzky a ani kriedy. Zato ma trapi a musim kreslit aj ja. Uz som si kupila tri knizky a zlepsujem sa. Nez som s nim zacala kreslit, tak som horko tazko nakreslila domcek, kvetinku. Dnes kreslim konika, zirafu (zvacsa je to to iste, len to ma dlhsi krk 😀 ), zabu a ine zvieratka. Zvladla som dokonca vevericku. A masinku Tomasa uz tiez viem nakreslit 😉 . Matko zatial len kresli ciarky, bodky a vlnovky.

zuzu13
13. črc 2009

trixi...super...no vidis...aj ty sa naucis kreslit ... 😀

trixi
13. črc 2009

zuzu, co by clovek neurobil pre svoje deti, nikdy by ma nenapadlo, ze budem tak kreslit. Knizky som si kupila, ked Matko chcel aby som mu nakreslila konika a ja som nakreslila nieco co mohlo byt hoci co ine, len nie konik, a Matko bol neoblomny a stale na mna krical, ze chce konika, ked som mu povedala, ze to je konik, tak mi to zotrel, ze to nie je konik. Minule chcel dynosaura a mne z toho vysiel krokodil 😀 , ale bol spokojny, krokodilov ma rad.

jezevec
14. črc 2009

diky holky za zajimave tema, malej rad "krade" tuzky ci propisky, vi jak ji zapnout a cara po papiru 😠 😀 😀 tak zvazuji zakoupit tu mazaci tabulku..a koukam ze uz tu taky jsou zacatecnici okolo roka, takze zkusime..takze diky holky za ruzne tipy co jsem tu cetla..

watergeenie
15. črc 2009

Ahojte baby, kde sa da kupit ta mazacia tabulka, po ktorej sa kresli s vodou? Znie to zaujimavo 🙂

ina.b
16. črc 2009

My začaly s dcerou malovat kolem 1,5 roku. Vybarvuju omalovánky a dcera pomáhá. Nebo mi říká, co mám namalovat (sluníčko - nakreslím sluníčko). Jinak její malůvky máme taky všude po zdech, na stole, podlaze...

tutifruti
16. črc 2009

S Alžbetkou kreslíme od vtedy ako vládala držať ceruzku v ruke... už sme fakt namakaní /má 4,5 roka/ a poznáme všetky "vychytávky" /kde sú v akci ceruzky, vodovky, štetce, výkresy... výkres sme jej z počiatku lepili na stôl... Teraz maľuje rozhodne krajšie ako ja, na jej kona, žirafu, krokodíla, psa... sa naozaj nechytám.... Je super... Vie tak kombinovať farby, že žasnem... Slnko nie je žlté, ale červené (pretož moc páli/, voda je zelená /lebo je v nej vodník/.... No talent nemá rozhodne po mne 😅

klementina
30. kvě 2010

ahojte, trošku tu oživim diskusiu dufam, ze sa niekto ozve.
s akymi ceruzkami je najlepsie zacat malovat? mame tie trojhranne ale take hrube, zda sa mi, ze sa jej zle držia, že ma radčšej fixy. ale z nich je zasa cela popisana. viete mi niektto poradit po spravnosti, ze čo je pre 15mesačne dieťa najvhodnejšie na začatie malovania? a či je lepšie malovať na stenu, (tym, ze jej tam nalepim papier) alebo uz moze kreslit aj na stole? dakujem vam moc.

benjik
31. kvě 2010

@klementina
ahoj, já objevila pastelky i fixy pro děti od 1.roku,ty fixy jsou smývatelné vodou,tak se nemusíš bát,že dítě bude flekaté jak dalmatin. Chtěla jsem je dcerce kupovat k prvním narozeninám,ale když jsem jí dala do ruky tužku na zkoušku,tak o malování zatím nejeví zájem. Příjde mi lepší,když začne malovat na čemkoli na vodorovné poloze kvůli zápěstí. Při malování na zed ho může mít dost ohnuté dozadu. Ale asi zkus oboje a uvidíš co bude lepší.
http://matysek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=159...
http://matysek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=159...

kalo
31. kvě 2010

Nám bylo doporučované obojí...kreslit u stolu i ve stoje....(ve stoji si uvolní ruku). My měly nejdříve voskovky a pak obyč.velké, trojhranné pastelky. Ty jsou lepší, protože voskovky většinou dítě drží ze zhora a fixuje si špatný úchop tužky. Každopádně, ať má na výběr..Já naší malé dala kolikrát papír ke stolu a ona si ho dala na zem a chtěla kreslit na zemi 🙂

klementina
31. kvě 2010

dakujem vam dievcata. tie ceruzky crayola vyzeraju super, neviete niekto kde v bratislave sa daju kupit?

shaula
31. kvě 2010

Pastelky pro batole by měly být hlavně takové, aby kreslily při použití malé síly - když dítě musí moc tlačit, aby pastelka vůbec kreslila, zbytečně si namáhá ruku a za chvíli ho to přestane bavit. Výborná je zn. Omega, oproti některým pastelkám je to teda nebetyčný rozdíl. Pak by měla být pastelka ne úplně tenká, aby se dobře držela - spíš hrubší, vhodné jsou i trojboké pastelky.

petipacka
31. kvě 2010

U nás se kreslí voskovkama na zemi a hrozně ho to baví 🙂

lenka1smejka
31. kvě 2010

U nas su farbicky a zacali sme asi tak pred mesiacom

babulina
31. kvě 2010

kreslenie nas velmi nebavi za to s plastelinou sa dokaze hrat aj hodinku 😉

silvia.t
1. čer 2010

ahoje ja sa dnes chystam 1x posadit maleho pred vykresy,dam mu pastelky a som zvedava co nam vykuzly 😀

benjik
8. čer 2010

my včera zkusili ty tlustý křídy malovaly jsme jak na chodník,tak i na vrata,a malou to bavilo,je jí 11 měsíců.

adka48792
8. čer 2010

ahojte ,moja malá ma 13mes, no farbicky absolutne nebavili ju akurát na ohryzkávanie no skusim tie voskovky no kriedy sa bojím ja som na nich pozerala no bojím sa že ich bude papat 😎 😎

benjik
9. čer 2010

@adka48792 my jí taky museli hlídat,aby křídy nedávala do pusy,ale co v jejím věku děti do pusy nedájí,že?

kocour_azrael
27. únor 2011

já vytisknu většinou nějaké velké a jednoduché omalovánky z nějakého webu, třeba www.omalovanky.info a společně vyčmáráváme, dodržujeme barvičky - sluníčko žluté atd...

bibap
24. lis 2011

ahojte, kedy mame zacat s farbickami?

abbie
10. únor 2012

@bibap no maly ich u nas dava zatial len do ust, ale ani ho nehne urobit nieco na papier 😠

pralinka25
13. únor 2012

ja sa chcem spytat ako struhate tie hrube trojhranne farbicky? je na to nejake struhatko alebo len nozikom to robite?

benjik
11. lis 2012

@pralinka25 dá se na ně koupit ořezávátko

anickajirka
19. únor 2015

holky chtěla bych oživit toto téma.Máme roční holčičku do ted jsme něco čmáraly pastelkama, ale musí dost tlačit.Tak uvažuju, že dneska vyzkoušíme barvičky.Prsové bohužel doma nemáme, ale zkusíme temperky, rozředit vodou uvidíme jestli to pak hned pustí 😀 nebo mě napadly křídy na papír.

pawlusenka
22. bře 2015

Naší malé je 13.měsícu a už teď nám bere papír a tužku a dělá tam čmáranice o kreslení nemůže bit řeč 😀 ale zhruba za ty tři měsíce bych jí chtěla začít učit tak snad to půjde dobře 😵

anickajirka
23. bře 2015

naší je také 13 měsíců a už kreslí jak o život, pastelky, fixy, sedí u papíru, a normálně si vybírá barvičky které se jí líbí.Veme jednu, kouká, dá ji zpátky a dělá to to tak dlouho, dokud není spokojená, chvíli počmárá a vybírá další 😀

pawlusenka
23. bře 2015

@anickajirka jéé tak to malá je velká šikulka 🙂