Malování s batoletem. Kdy jste začali?

markeeta
18. zář 2008

Chtela bych se zeptat, jestli už někdo malujete. V jakem veku jste začali a jaké materiály používáte.

didusa.risulo
18. zář 2008

ahoj marketka, no moj syn ma 2 roky, ale malovat sme zacali okolo roka a pol, malujeme farbickami, ale nebavi ho to, aj som si uz stiahla z netu take omalovanky, su na nich velke zvieratka aby to bolo priehladnejsie, vtedy bol este maly a daval farbicky do ust a hryzol ich, dlho sme nemalovali, ale uz sa chystam, ze co na to povie, po case, tak uvidim, videla som aj vodove farby, ale na to je este tvoj este maly, ale ten moj by to uz zvladol, mozno by sa mu to pacilo viac ako s farbickami, ale to by ten moj byt vyzeral

liska
18. zář 2008

markeeta,moj maly zacal s farbickami cca v roku,ale to ich este nevedel poriadne drzat,tak len na zoznamenie 😉 od cca roka a pol uz maluje vela a rad,vtedy sme zacali aj s farbami, existuju take pre najmensie deticky, su netoxicke a vyborne na malovanie ruckami, lahko sa umyju aj vyperu 🙂 a este mame magneticku tabulu, to je u nas nenahraditelna hracka, odporucam, da sa s nou zabavit aj na cestach,nic nepospini...ma len jedinu nevyhodu-ze sa tie umelecke vytvory nedaju potom zaramovat 😉

erikasadek
18. zář 2008

ahoj no my uz zaciname teraz, s farbamy pre baba, daju na rucky a maluju ruckami, a co je tiez vyborne, je maly kobrcek z umelej hmoty ktora reaguje farebne na cistu vodu, takze dietatko sa zabava s vodou a zaroven si maluje rukami nechava otlacky, staci ze zaschne a schne to rychlo zabava zaistena pre deti. 😉

beasi
18. zář 2008

My kreslíme hrubšími voskovkami,farbičkami,prstovými farbami,fixami a tiež na magnetickú tabulku.Existujú aj omaľovanky,ktoré sa vyfarbujú len vodou,ale sú drahé!Skúsili sme uz aj plastelínu,len som musela viackrát pripomínať,že sa to neje!A bavila! 😀

j.a.n.u.s.
18. zář 2008

cau markeet...
...my malujeme na stenu v kuchyni, nejdrive to byly voskkovky, ted uz to jsou netoxicke barvy...prvne ruce, prsty, ted uz i stetec....mala se muze zblaznit radosti, jak je vytahnu a ze se jako teda jde tvorit...neotalejte s tim devuchy...

markeeta
autor
18. zář 2008

diky za odpovedi,
erika: jake znacky jsou ty barvy pro miminka?
ja bych se chtela podivat na inetu, jestli to tady sezenu.

my piseme spolecne, ja ji vedu ruku a ona se divi, co se to deje, hrozne ji to bavi. Deti mohou sami udrzet tuzku az v tom 1,5 roce, ale ty barvy na ruce jsou skvely napad.

prasiatko30
18. zář 2008

my tiez uz asi od roku pouzivame tiez farby na ruky - strasne sa jej paci ako sa zagebri 😵 a samozrejme aj vsetko okolo a uz asi mesiac skusame aj vodovky - ale akosi stale nevieme pochopit princip - voda - farbicka - papier 😀 inaksie v jasliach pouzivali tieto farby na ruky a spongie na malovanie - to sa im tiez strasne paci a potom este pouzivali aj prazdne flasky z gulickovych desodorantov - doplnila sa farba a trochu vody a drobcek tu flasticku moze pekne chytit do ruky a potom ta gulicka kresli. 🙂 no a u mojej dcery boduje uz asi 6m nalepky - kupujeme take zosity s nalepkami a lepime ako taki nadsenci - naposledy ponaliepala nalepky aj tatinkovi na nohu 😉

titkovamiriam
19. zář 2008

tak my s marekom sa snazime ,,malovat uz od roka,,-pouzivam klasicke vodovky,len stetec som skratila a zaoblila.toto malovanie ma marek najradsej,voskovky ho az tak nezaujimaju pri tomto ma viac cinnosti-voda natiest farbu na stetec a potom na vykres 😀

poupe
19. zář 2008

tak to my malujem asi od 14m a pastelkama,docela ji to bavi 🙂 ,voskovky a barvy bych nemela odvahu 😀 zkusila bych ty barvy co se daji umyt,nevite jak se jmenuji?

wali
19. zář 2008

tak tiez by ma moc zaujimali tie farby na ruky - prosim, napiste znacku a kde sa daju kupit. diky pride mi to totiz ako skvela vec, u nas sa zatial ako-tak ujali len farebne pastelky. ale toto by ho viac bavilo 🙂

bubba
19. zář 2008

my kreslime ceruzkou a perom hadam odvtedy odkedy vie pero drzat v ruke.potom sme presli na fixy,raz som jej rozlozila malovanie vodovych farieb vo vani 😀 😀 ta vyzerala...ale najradsej kreslime kriedami na chodnik

markeeta
autor
19. zář 2008

na inetu jsem si nasla malovani želatinou, rozpustí se barevná želatina ve vode a potom tím dítko patlá ručkama na papír. musí se to praktikovat někde na lině, aby se to dalo dobře umýt.

prasiatko: ten deodorant je dobry napad

ja osobne bych zacala nejdrive těma barvama na ruce, potom pastelky nebo voskovy a az potom vodovky, protoze to je na pochopeni narocnejsi

androna
19. zář 2008

dievcata nasla som tie prstove barvy.tym by sa malo zacinat.
http://www.vytvarka.cz/inshop/vytvarne-a-hobby-...[id-MO224TD100S4]-sada-prstovych-barev-4x100-ml.html

vilca
19. zář 2008

Holky, tak to já si nedovedu představit, že by malá malovala barvičkami... Kreslíme zatím pastelkami a i tak je všude kolem pokreslené úplně všechno... Jak to děláte, aby děti malovaly jen tam, kam mají? Mám totiž takovou zkušenost, že jak ji nutím kreslit na určité místo, tak se začne vztekat a přestane ji to bavit... 😕

bubba
19. zář 2008

my kreslime VZDY len na jednom mieste(kuch.stol)ktory je zaobstarany double igelitovym obrusom.vzdy kreslime spolu a ked ma tendencie kreslit kade tade samozrejme jej to zakazem a zacnem kreslit daco ja alebo jej chytim rucicku a pomaham jej kreslit...a pod....aby videla ze na tom papieri to vyzera naj 🙂

lenchita
19. zář 2008

já jsem Jůlince koupila pastelky už nevím - asi v roce a čtvrt? poslední dva měsíce nedělá skoro nic jiného než že kreslí, žádný rpstový barvy jsme nezkoušeli, jen ty pastelky a voskovky. Voskovky ji neberou, pastelky má radši - nejradši má teda obyčejné propisky, asi že vidí, že s nima píšou dospělí😉 Na vodovky si zatím netroufáme, bydlíme přechodně u mojí mámy, takže jí to tu nechci zdevastovat 😀

kde jste na netu našli nějaké omalovánky? podělte se! nedávno jsem jí nějaké koupila a ona se snaží "vybarvovat" - no spíš počmáře určitý části obrázku, ale evidentně se snaží vymalovávat - např. začmáře třeba jen ryby. jinak jí je celkem jedno na co maluje, dokud nepočmáře totálně celý papír, tak si jiný nevezme. Teď trénuje kolečka, takže jsou papíry fakt úplně pokreslený🙂

lenchita
20. zář 2008

lendy, díky! 😵 😵 😵

pistalka.x
23. zář 2008

My jsme dostali na prvni narozeniny magnetickou tabulku. Ze zacatku ji to moc neslo a nevedela jak kreslit, ale ted (14mesicu) uz ji to jde fakt dobre. Dela zatim cary a tecky a obcas i nejakou klicku a uz i vi ze kdyz pretahne dole na desticce zleva doprava obdelnik ten to cele vymaze a muze kreslit znova. Tuzku drzi obcas dobre a obcas si ji prehodi do druhe ruky a drzi ji jak klacek 😀

http://img1.rajce.idnes.cz/d1/1/1160/1160074_0c...
http://img1.rajce.idnes.cz/d1/1/1160/1160074_0c...
http://img1.rajce.idnes.cz/d1/1/1160/1160074_0c...

pistalka.x
23. zář 2008

jeste davam jako tip...neni to sice malovani s batoletem, ale namalovala jsem slupovacima barvama na sklo obrazky a nalepila je okolo vany na kachlicky a ted kdyz se koupeme tak si vzdycky rikame co je co
http://img1.rajce.idnes.cz/d1/1/1160/1160074_0c...
sablony jsou z tehle stranky
http://www.terescinotvoreni.wz.cz/sablonky.htm a pak jeste jedna stranka se sablonama
http://www.freeprintablecoloringpages.net/

mirko
24. zář 2008

pistalka.x super, 😉

vendeta
12. črc 2009

Ahojky mate tipy na nake pastelky pro 15 měsičního prcka?

lienka79
12. črc 2009

my sme zacali asi v 21-22m..Malujeme voskovkami, mame take fixky,kt.sa daju umyvat...Mame plastelinu...Rad maluje farbami na telo,ked je s tatkom vo vani 😉
Mame aj velke zrkadlo na skrini v detskej a tam mu lepi veliky papier...nieco ako baliaci a tam si cmara...nejde u neho o malovanie v pravom slova zmysle...nevie este poriadne ani farbicky drzat...ale ide o to,ze sa zabavime a nieco nove naucime 😅

luucia
12. črc 2009

My jsem začli malovat asi před měsícem a malujem na kreslící tabulku...hned se to zase smaže a tužka nikde nic nepopíše 😀 ale ještě víc jí baví, když maluju já a ona háda, co to je 😉

dididi30
12. črc 2009

my sme zacali pred rokom, totizto dcera maluje neustale a maly sa jedoval,ze aj on chce, tak dostal pastelku a papier, celkom mu to ide 😅 sem tam ju okostuje 😖 😅 davame pozor 😉

iloha
12. črc 2009

malujeme cca od roka a půl, voskovky, pastelky - trojhrané, dítko se naučí správně držet tužku, vodovky a prstové barvičky jsme už taky zkoušely, teď začínáme stříhat a lepit 😉

reruna
12. črc 2009

začali jsme tak v roce a půl, čmáráním na papír a hlavně já maluju a Míša pak poznává, co to je, teď čmáráme do omalovánek, tužku drží ještě jako kopyto a v obou rukách, ale snad se to oá, hlavně že ho to baví 🙂

petra.vavra
12. črc 2009

taky jsme začali na roce a půl s kreslící tabulkou, která má úspěch dodnes. Ovšem milujeme propisku a to tak, že děláme písi, písi všude. Minulý týden jsme měli překrásný obrázek přes půlku kožené světlé sedačky jako překvapení. V tom zděšení jsem byla schopná jen otázky, "Kdo to udělal????" a odpoveď přišla záhy--- Já sama 😀 .

zitaje
12. črc 2009

My kreslime asi od roka (teraz ma 16 mesiacov), a asi pred mesiacom prestala ceruzky strkat do pusy, tak kreslime stale a strasne ju to bavi, neustale vyzaduje kreslenie. Ona si cmara, a velmi dobre jej to ide, pocarbe cely papier 😎 . Potom kresli hada. 😀 To vymyslela sama, tak sa z nej tesim. Inak jej kreslim, co si povie - macicku, hava, kvetinku, a stale chce zabu, ale tu moc neviem... je to trochu problem, lebo ona vela rozprava, cize si vie povedat co si zela, a ja dost neviem kreslit. 😒 Je fajn, ked je doma starsia dcera, ona jej nakresli hocico. Dnes som musela kreslit tavu...no, len vdaka hrbom bola spoznatelna. 😉
Vymalovavanie u nas vzhladom k veku este vobec neprichadza v uvahu. Kresli obycajnymi pastelkami sytych farieb, obycajnou ceruzkou a perom, fixky som zatrhla, lebo mala aj tricka popisane.
ESte co je super, mame take pastelky, ktore su ako keby bez toho dreva, ci ako to mam napisat - nie su to voskovky, ale cela ta "tycinka" kresli, da sa struhat a nemasti, nechyta.

power700
13. črc 2009

Holky a jak ta naše zlatíčka přinutit, aby kreslila jen po papíře a ne po zdech a lině??? 😕