Moje dítě nechce mluvit. Jak ho to naučit?

annabbell
20. říj 2009

I přes svou klidnou povahu mě toto začíná pomalu znervózňovat. Malej zkrátka tu mluvu asi nepotřebuje, zkrátka si mě nebo tátu kam zrovna chce odvleče a odmítá cokoli jinak. Dnes jsem si už řekla dost a zkoušela jsem to začít nějak řešit. Např.jsem se ho zeptala, jestli chce jablíčko - on hned přiběhl ke mě a už mě zvedal ze židle jako obvykle. Zkrátka jsem mu snažila vysvětlit, že jestli toto či ono neřekne, tak jablíčko nebude. Pak už jsem se do něj i ze zoufalství zakousla a to už byl vzteky bez sebe, ale kromě řevu jsem z něj nic nevypáčila a na každou mojí pobídku řekni - mi odpoví jen ne ne ne. Mluvit zkrátka nechce a nebude.Nenapadá vás nějakej fígl, jak donutit mluvit?

smardik
24. únor 2015

@andelka chceme příští rok, ted od září bude mít Tom odklad a příští rok půjdeme na zápis do ZŠ pro sluchově postižené a budeme doufat, že se dostane a pokud jo stěhujem se. TU školu nám doporučují nejvíc-logopedka, obě psycholožka, SPC protože j to na 10 let-první třída rozdělená na 2 roky, 8 dětí ve třídě, učitelka a asistentka, každý den logopedie. jen se dostat no

smardik
24. únor 2015

@andelka škola je vedle krytého bazénu tak tam někde budeme hledat bydlení no, ideálně mezi touhle školou a normál školou kde by chodil Hanysek

kolackova22
24. únor 2015

@smardik Dekuji moc ste hodna podivam se nane

kolackova22
24. únor 2015

@smardik budu drzet palecky vam moc!!!

kolackova22
24. únor 2015

@smardik budu moc drzet palecky!!!!

andelka
24. únor 2015

@smardik tak to budeme blízko. Vim kde ta škola je,je fakt dobrá. Taky musím vědět kde budeme bydlet,než bude zápis,ale myslím že to bude pořád v tom okruhu kde teď.

smardik
24. únor 2015

@andelka jo no tahle škola je jasná, pak je třeba najít normální ZŠ pro Hanyse a bydlení někde mezi tím prostě

andelka
24. únor 2015

@smardik určitě najdete,a tady je pěkně 🙂
Jinak my taky dojizdime, na logo do Hrabůvky.,jednou měsíčně. A na alergo do marianek.

smardik
24. únor 2015

@andelka tak my taky dojíždíme na logopedii - 1x týdně na logo a všechny dr. kromě pediatra máme místo Orlovou, jen je rozdíl 1x týdne nebo jezdit každý den že, je to prostě nereálné abychom dojížděli, bychom byli věčně na cestách. nebo je ještě možnost intru - mají tam i intr pro děti ale to taky n, takže stěhování jediná možnost. Tomík na normální ZŠ nemá, trápil by se

andelka
24. únor 2015

@smardik určitě,to by byla škoda. Tady je to prima.

smardik
24. únor 2015

@andelka jo a do jaké školky chodí malý? pomalu chci začít zjištovat info. no a pak budu doufat že ho vezmou, protože když ho budu hlásit tak bude mít trvalé bydliště ještě tady, tak snad by ho vzali

dokument
25. únor 2015

@smardik nestiham cist vsechno. Chodis se starsim na logopedii nebo nekam, kde to muze trenovat? Ja chodila s brachou, neumel R, mamka me brala s sebou, nemela hlidani. Ja jsem se diky tomu naucila brzy mluvit, protoze jsem napodobovala ta jejich cviceni. Bavilo me to. Ale nevim jak to je dnes, jestli vubec ty doktorky a logopedky dovoli, aby tam bylo to dite navic pritomno...

dokument
25. únor 2015

@smardik aha, uz to vidim 🙂

andelka
25. únor 2015

@smardik chodí na Nezvalku. Dětská je lepší, ale tuhle mám blíže. A celkem spokojenost. Bezva je Sokolovská, to je nejblíž té vaší školy.
Domi je březnový a jako ani omylem tady. Tak počkáme do září, to ho vezmou určitě. Ale kluci jsou starší, jako předškoláky by je měli vzít.Trvalý pobyt je jen jeden z bodů.a když vysvětlíte jak to máte..s ředitelkama se dá domluvit.

andelka
25. únor 2015

@dokument logopedky dovolí pokud není jiná možnost. Já nechávám mladšího u babičky.

smardik
25. únor 2015

@dokument jasně že jo, od 2,5 chodíme na logopedii, ted začal chodit i mladší

smardik
25. únor 2015

@andelka no já si ted myslím že Hany taky ne, ale přece jen zdravý a rok a půl je dlouhá doma tak to může dohnat, takže tam se asi budu na poslední chvíli asi fakt rozhodovat, spíš ale školku třeba vybrat. No já doufám, že jak to vysvětlím tak budou rozumní a vezmou ho

smardik
25. únor 2015

@andelka
@dokument záleží na logopedce, naše s tím neměla problém Hany s námi chodil pravidelně skoro 2 roky

smardik
25. únor 2015

@andelka jo na tu dětskou jsem narazila, tak Hanyho budu vlastně hlásit a bude mít už 6 let, takže on by nastupoval do nové školce jako dítě s odkladem vlastně

kolackova22
25. únor 2015

@smardik ma, dmesla do sprav pro pedagogicko psichologickou poradnu doktorka nam napsala diagnozu ADHD A HLAVNE ZE NEVYM CO TO ZNAMENA.

kolackova22
25. únor 2015

@smardik Do vsech sprav napsala ADHD i d spravy pro neurologa a take pro foniatrii.A doktorka mi rekla detska dneska ze ta rec je ovlivnena u neho tou hyperaktivitou a nevydi tam u neho nic jineho a zadnou nejakou vaznou newmoc nebo zeby mel nejak poskozeny mozek ze to tam vubec neni vydet a ze ani nemuze rict zeby mel nejakou ekstra nemoc ze to vypada ze to je ti ovlivnena a nicim jinym a ze take mi rekla ze je moc sikovny takze tam je vydet ze neni nemocnci ale ze je zdravy!

kolackova22
2. bře 2015

smardik@dekuji zaty leky co ste mi poslala aby sem se podivala!

kolackova22
2. bře 2015

@smardik dekuji zaty leky co ste mi poslala aby sem se podivala!

kolackova22
2. bře 2015

@smardik jeste sem se chtela zeptat na ten lek cetla sme si jake to ma ucinky a tam pispou ze ma hodne dobre ucinky a ze deti u toho delaj pokroky a ze to pomaha.Je to tak?A na jak dlouho vydrzi ta jedna lahvicka bych se chtela jeste zeptat?

kolackova22
2. bře 2015

@smardik sem se chtela zeptat pani doktorka mi napsala na zadanky k doktorum diagnozu ADHD?
Je to nejaka vazna nemoc nebo neco takoveho ceho by sem se mela bat?
Pani doktorka mi to vubec nevysvetlila co to je a ja su stoho docela spatna jestli nas malej neni nejak vazne nemocnej nebo jestli nema nejakou vaznou poruchu nebo nemoc.
Dekuji za radu zensky!!!

kolackova22
2. bře 2015

@andelka To ADHD je nejaka vazna nemoc?Poradte zensky prosim mam veliky strach o maliho

martiina_k
2. bře 2015

@kolackova22 ADHD je porucha soustředění s hyperaktivitou. Takže ti to doktorka řekla, akorát to jinak napsala. Nemoci se bát nemusíš.

smardik
2. bře 2015

@kolackova22 záleží u čeho myslíš, jestli to DMG tak ta lahev je pro dítě do 6 let na 46 dní, od 6 let na 23 dní, synovi pomáhá bere a mělo by se to brát dlouhodobě no, to exy co bral předtím bral rok a půl

kolackova22
2. bře 2015

@martiina_k takze nemoc to neni.dekuji moc za vysvetleni proto ze ja sem si mislela ze to je nejaka nemoc

kolackova22
2. bře 2015

@smardik Jo jo mislim to DMG jak tam je.Takze do 6 let to je na 46 dni.Tak to jo pak.Dekuji moc za radu.Moc si mi pomohla mozna mu to koupim take.A ty si rikala ze to objednavas se zahranici tedkom?