Na noc bez plenky. Jak to dítě naučit?

blanula85
19. lis 2011

Jak jste naučili své dítě na noc spinkat bez plínky?? 🙂 Děkuji za odpovědi

iluss
19. lis 2011

U nás to šlo samo. Dva týdny před druhým rokem se sama od sebe odplínkovala přes den a od dvou let měla suchou plínku i přes noc, prostě vždycky vydržela až do rána, tak přibližně po 14 dnech jsem jí tu plínku sundala i na noc. Žádné velké učení a trénování u nás neproběhlo, prostě jsem to nechala na ní, až bude pro ní ten správný čas.

Jestli ti nevydrží nečůrat až do rána, tak ji zkus v noci budit na čůrání.

jijitka
19. lis 2011

Omlouvám se, že nepíšu odpověď - zatím nemám co poradit 🙂 , ale protože mě zajímá to samé, ještě bych dodala jednu otázku: Za jak dlouhou dobu po odplínkování přes den se vám to povedlo i v noci??
Malý je totiž přes den bez pleny už skoro 4 měsíce, polední spánek taky zvládne, ale v noci ani náhodou. Díky

judit22
19. lis 2011

To by mě taky celkem zajímalo, my jsme na plenkách přes noc dodnes☹(

gammaray
19. lis 2011

já to udělala tak,že když byla noční plína suchá po dobu asi dvou týdnů ,přestala jsem ji prostě dávat.bez nějakého učení-mučení 😀

aajina
19. lis 2011

😕 😕 U nás bez plen přez den asi na roce a půl ale přez noc skoro až ve třech a půl 😕 .Občas se povedlo tak jsem se radovala ale nemělo to dlouhého trvání , tak jsem plínku vždycky vrátila a jednoho dne si řekla sama že už jí nechce a od té doby je bez. 🙂 Nemá cenu je do ničeho tlačit, až se sami rozhodou tak to půjde.

berenika39
19. lis 2011

ahoj. když otevřeš forum, vpravo nahoře je takový rámeček, vyhledávač. tam napíšeš bez diakritiky, co hledáš a vypadne na tebe xxx založených diskusí na stejné téma. stačí napsat do některé z nich, obnoví se, nebo je přečíst, třeba najdeš, co hledáš. není potřeba zakládat diskusi,když jich tu už několik je.

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/jak-odna...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/odnaucen...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/kdy-a-ja...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/jak-jste...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/mate-est...

pajafra
23. led 2012

My jsme bez plínky přes den už rok a na noc se jí ne a ne zbavit☹

coxa
23. led 2012

Podle mě to nejde naučit, dítě do toho musí samo nějak dozrát.
Starší syn byl bez plíny na den od 20ti měsíců a na noc ji měl téměř do tří let, s tím, že se i pak občas nějaká nehoda stala. Přes polední spaní nikdy, ale ta noc nám trvala dlouho.

schnek
23. led 2012

přes den je to spíš o trénování, ale na noc to musí dozrát v mozku, takže vydržet 😉

dagina
23. led 2012

U nás si také ze dne na den řekla, že už plenku nechce, jinak do té doby byla plena pořád durch mokrá. Jak na to přišla, že se už nepočůrá(když plena byla stále mokrá) mi dodnes není jasné 🙂 . Samozř. že nějaké noční nehody byly, ale to je si myslím normální. Nejdříve se tedy odplenkovala na odpolední spaní tj, cca po druhém roce, a noční spaní ve 2,5r.

maruja
23. led 2012

ahoj, tak my jsme od dvou let bez plínky na den i odpo spaní v pohodě. Ale v noci je pořád počůraná, někdy se stane, že je plína suchá, ale pak zase počůrá. Myslím, že už vydrží v noci nečůrat, ale ráno než dojde na nočník tak to pustí do plínky 😉 čekám až to uzraje

beponka
23. led 2012

počkat až si řekne že plínku na noc nechce.

crca
23. led 2012

My jsme přes den bez plen od cca 2let i na dopolední spaní-teda odpolední 😅 Je to asi měsíc,co se mě Matěj pravidelně počůrává zase i při tom odpoledním spaní,ale k plínám se vracet nechci,on jí nechce ☹ 😅 Ale na noc máme ještě a nehrotím to,nemluvě o tom,že jsou kolikrát i v noci prodojený tak,že je musím přebalit 😅 Neumím si představit,že bych jim tu plínu nedala 😀 Na noc to nikomu nevadí 😉 Jak tu zaznělo,až budou mít plínu suchou aspoň týden,pak zkusím vynechat,ale někdy už mě to taky medí 😅 Když jim tu plínu dávám večer,tak jsou už nějaký velký 😀 😀

lojzina
23. led 2012

jednoduse-nic neucit,az bude plina nekolik noci uplne sucha,tak zkusit bez,samo to chce nejakou podlozku kdyby nahodou 😉

baris
23. led 2012

hlavně to nedělat násilím - tím nic nevyřešíš. Dcera mi nosila - i přes den plínky do 3 let 😠 - když viděla nočník nebo záchod, tak dostávala málem hysterák. Týden po 3 narozeninách ale odhodila plínku, že už bude čůrat na nočník (či záchod) a do měsíce jsme se zbavili i přes noc plínky. V noci jí dávám tak 1-2x na záchod se vyčůrat - ona přitom spí. To nám pomohlo - dávát jí čůrat a nečekat, až sama zavolá, že už chce jít na záchod.

jmisa
23. led 2012

Syn je na den bez pleny cca od 22 měsíců, sám od sebe si řekl, že už bude chodit na nočník, do té doby silný odpor.
Na noc ji ještě má a odpoledne taky, jsou období, kdy je 10dnů sucho a pak zase třeba týden čůrá i odpoledne, takže ji pro jistotu dávám, když se náhodou počůrá a nemá plínku (zkoušeli jsme na polední spánek), tak strašně brečí, takže ji dáváme a uvidíme, jak si dál sám tuhle záležitost uřídí.

gilotek
23. led 2012

Kdybych čekala, až si syn neřekne o plínu, tak jí má dodnes.
Plenu v noci měl počůranou pořád.
Na plenách přes noc byl do 3 let, jen co se to ustálo s narozenýma dvojčatama, tak jsme vypotřebovali pleny co jsme měli doma, řekla jsem mu, že nové plínky už kupovat nebudu, že na ně nemám korunky.
Noc co noc byl počůranej, ale časem se to naučil - řekla bych tak do 2 měsíců.
Jen vydržet.

evulka25
24. led 2012

Přes den - od roku a tři-čtvrtě bez, na noc jak kdy,někdy je suchá 3x po sobě, jindy ráno váží snad 2 kila. Nechci ho kvůli tomu budit a dávat ho vyčůrat to raději ještě chvilku vydržíme s plenkou.

mates22
24. led 2012

neučili sme, dokad se malá v noci počůrávala, dostávala na noc plínku, časem se začala sama budit na nočník, plínku si sundala a už nevzala.....trvalo to do čtyř let, možná i trochu přes, protože fakt hodně pije, ale co. Dávali jsme i čůrat "ve spaní", ale přišlo mi, že to jaksi nemá moc smysl, tak jsme toho nechali. Taky se to naučila a peníze za jednu plínku na den nás už nezabili 🙂 . Takže ani u syna tlačit nebudem, navíc podle pediatrů je normál, když se dítě sem tam počůrá až do šesti let.

strlen
26. lis 2012

Taky jsem podlehla panice, že náš tříletý syn ještě má na noc plenku. Přes den je od 18 měsíců bez, ale ta noc... Naštěstí máme skvělého pediatra, který mi vysvětlil, že k tomu opravdu dítě musí dospět samo. Sousedky např. trápí děti od páté večerní žízní, aby pak v noci nemusely apod... To raději ještě zatnu zuby a nechám ho pořádně pít. Občas se mu zadaří suchá plena a občas si zavolá, že chce nočník, takže to jistě směřuje správným směrem, i když to možná ještě bude trvat.