Nechce být na bříšku. Co s tím dělat?

eva265
30. říj 2007

Synovi jsou skoro 3 měsíce a vůbec nechce být na bříšku. Vždycky začne po chvilce hrozně brečet. Doktorka mi řekla, že i tak ho mám na bříško často dávat. Včera ale z toho dostal takový záchvat, že byl ještě asi 1 hodinu na nás naštvaný. Stačilo, aby jsme se na něj podívali a hned zase spustil. Když ho chovám čelem k sobě, tak hlavičku hezky zvedá, ale když si s ním tak lehnu, hned začne vyvádět. Nevíte co s tím mám dělat?

ronie
9. čer 2008

ana cvičení na gym balonu je jednoduché a není potřeba žádné obrázky. Čapneš dítě za kyčle, dáš bříškem na balon a začneš válet dopředu dozadu do stran a hlavně do těch stran vychyluj, aby musel hledat rovnováhu 😉

anakonyes
9. čer 2008

ronie díky 🙂

ivusa202
25. zář 2013

prosím o radu!!mé malé je skoro pul roku a když jí dám na bříško tak si sneží kleknout ale ručičky ma roztažené(vydrží jenom chvilku na loktech) a hlavičku položenou ☹ ...(jako letadýlko) ale jinak drží hlavu krásně a už vydrží chvíly sama sedět... 🙂

jirinka1989
27. črc 2015

my jsme 3,5 měsíce, pást jsem ho viděla tak 3 krát...jinak se vzteká a překuluje zpět na záda...taky nevím no

olieolie
6. únor 2016

Ahoj holky,tak jak to tady ctu,jsem dim dal vic nesva.. nas malej-16.2.16mu budou 3 mesice a polohu na brisku taky nema rad. Kdyz ho pretocim,chvilku kouka,i tu hlavu zvedne,ale pak zacne natahovat a vyusti to v rev,kdy nevnima zadne hracky ani me a hlavicku ma vetsinou napravo. Mudr jsem se zminovala,ale ta na to nic nerekla. Ctu tady,ze by mel byt na brisku vetsinu dne,ale on ma jeste hadrovou plinku kvuli kyclim a je jak na houpacce. Sundat mu ji neumuzu,to by zas nemelo efekt na ty kycle.. jinak se ho snazim pridrzovat za zadecek i rucicky. Diky za vas nazor ☺

nellyses
9. dub 2016

@eva265 ahoj já mám doma dvojčátka tři a půl měsíce a mám to samé,hlavičky udrží ale když je dam na brisko tak chytnou oba rapla a vztekaji se,jsou nepříčetnosti a máme je kumšt utišit..:( doktorka mi taky říká dávejte je často na břicho..hold asi se to naučí později a to mám parecek..

slimacikmia
13. čer 2016

@nellyses ahoj, neviem ako na tom ste, ale nam pomohlo, ked bol Filipko uplne nahy. Poradila som to aj znamej a tiez to zabralo...proste vyzliect a uvidis ako sa im to zacne pacit ;) drzim prsty

knihomolek
14. zář 2016

U nás to bylo stejné a já z toho taky byla nervózní. Dcerka nechtěla být na bříšku a hrozně se vztekala, když jsem jí na něj položila. Ale zhruba ve 4,5 měsících se to ze dne na den změnilo a začala se přetáčet sama a od té doby nedělá nic jiného. Takže někdy stačí jen počkat, až k tomu dítě samo dospěje. 😉

andysecek83
28. led 2017

Tý naší jsou taky tři měsíce a taky nechce být na bříšku. Čím víc a čím častěji jí tam dávám tím větší a delší záchvaty má. Už jsem z toho na nervy. Ale má tendenci zvedat hlavu do sedu.

slimacikmia
28. led 2017

@andysecek83 už som to tu myslím písala dávnejšie, nám pomohlo vyzliecť donaha a bolo to deň od dňa lepšie a lepšie... Niektoré deti proste oblečenie obmedzuje 🙂 tak to skús a daj vedieť, ako ste dopadli ;)

andysecek83
31. led 2017

Jo jo vyzkoušim, ale už se to trošku lepší

slimacikmia
31. led 2017

@andysecek83 možno už zisťuje, že je to vlastne sranda...

misala123
9. říj 2017

@eva265 Dobrý den. Vím, že už je to hooodne dávno a syn už chodí do školy, ale jak to tenkrát dopadlo? Mám uplne ten stejný problém. Dceři je skoro 11 týdnů. Nejhorší je , že když ji byl měsíc tak na bříšku hlavu zvedala a ted poslední dobou na břichu jen zuří a cuca si ruku.

blikacka30
9. říj 2017

Ahoj. U mého syna to bylo podobné. Na bříšku vydržel chvilku a začal brečet. A pak z ničeho nic, ze dne na den, jsem ho dala na bříško a on se zvednul a hlavu držel krásně nahoru a dlouho dlouho. Jsem skoro odpadla ;) od radosti samozřejmě. Oni ty děti se do toho dostanou, nemějte strach maminy ;)

amenophus
27. pro 2018

Mám přesně ten samý problém! Skoro 12ti týdenní dcera nesnáší být na bříšku. Minulý týden jsme už mysleli, že se něco zlomilo a už to půjde, protože jsem ji dala na bříško až po pár dnech (předtím jsme to nějak zazdili) a ona se krásně podpírala lokýtkama, hlavička až nahoru, koukala ze strany na stranu celá paf... No ale od té doby zase nic. Jen leží, vzteká se, zvedá prdelku a cucá dečku nebo ručičku :'(