Nechce být na bříšku. Co s tím dělat?

eva265
30. říj 2007

Synovi jsou skoro 3 měsíce a vůbec nechce být na bříšku. Vždycky začne po chvilce hrozně brečet. Doktorka mi řekla, že i tak ho mám na bříško často dávat. Včera ale z toho dostal takový záchvat, že byl ještě asi 1 hodinu na nás naštvaný. Stačilo, aby jsme se na něj podívali a hned zase spustil. Když ho chovám čelem k sobě, tak hlavičku hezky zvedá, ale když si s ním tak lehnu, hned začne vyvádět. Nevíte co s tím mám dělat?

ronie
30. říj 2007

zašla bych na neurologii.Nebude to žádný velký problém-naučí jí nějaký malý cvik z vojtovky, aby jí to nutilo hlavinku zvednout a bude to ok 😉

eva265
autor
30. říj 2007

Diky moc za spoustu rad. Budu zkouset, co jste mi poradily a doufam, ze si to David oblibi.

brnda
30. říj 2007

muj syn na břišku taky nechce byt hned se vzteká ,doktorka na neurologii řikala ,že ho musim davat n´ěkolikrát denně ,cvičime vojtovku kvuli predilekci hlavicky

kupinka
30. říj 2007

No,mi malý taky nechtěl,ale dávala jsem ho i přesto a teď,když už se otáčí,tk to miluje-ale neusnul by tak,to jenom na zádech. Ale teď,když už je větší,tak si tak i hraje a nadšený z toho,že má mnohem větší rozhled 🙂

niega
31. říj 2007

lendy1: Zaujalo mě v Tvém příspěvku, že Davídek pase koníky max. 5 minut. Tak to jsme asi nějaký divný, páč náš Edie pase pár desítek vteřin a pak se začne vztekat nebo se pokouší lézt, což mu nejde a zase se vzteká. Copak je 5 minut málo??? Mě by teda nikdo v týhle poloze dýl neudržel...

K tématu: hodně pomáhá cvičení na balónu a taky podložení miminka srolovaným ručníkem nebo paží - neunaví se tak rychle, a tím pádem si pasení nezprotiví. To je moje zkušenost 😉 .

lendy1
31. říj 2007

niegro, já si myslím, že je to málo, i když odečtu těch 6týdnů o které je dřív narozený, ale podle mě by měl vydržet déle než 5min.
Davídek má potíže s těmi svalíky na ručičkách, bříšku a zádech, tak prostě dýl nevydrží. Dřív mu lítala hlavička nahoru, dolu, teď těch 5min ji má jen nahoře a pozoruje. Ale ještě před necelým měsícem jen ležel na bříšku jak placka a vztekal se.
Fakt netuším, jak dlouho mají děti vydržet pást koníky, to by mě docela zajímalo...

eva265
autor
31. říj 2007

Tak mi poctive trenujeme s balonem a rucnikem. Uz rve mene (zacne rvat po trosku delsi dobe), ale moc hlavicku nezveda a radsi si cuca ruce nebo jenom plenku pod sebou. V prvnich tydnech po narozeni hlavicku zvedal a otacel mnohem vic.

ronie
31. říj 2007

to je u každého jiné a taky i podle nálady toho mimča-Oli někdy (teď už často)vydrží i 20 min, půl hodiny a někdy je po 5,10min.naštvanej 😉

berynka
31. říj 2007

Ahoj, měly jsme podobný problém. Malá ještě ve 3 měsících měla záchvaty řevu a vzteku, jakmile jsem jí dala na bříško. Doktorka nic neříkala, ani nezkoušela. Tak já jsem jí občas potrápila, když se mrskala a měla hlavičku zabořenou do podložky, chytla jsem jí nohy a dolní část těla trochu tlačila dolů. Nevím, jestli to k něčemu bylo, ale kolem 4. měsíce najednou sama zjistila, že hlavičku může zvednout. Dneska se už neustále sama přetáčí ze zádíček, začíná se podpírat ručičkama a dívá se ze záklonu skoro ke stropu. Chci tím říct, že asi každý mrňousek má svůj čas a je asi zbytečné se tím stresovat. Oni to pak doženou 😉 .

sandra81
31. říj 2007

Nasi male je skoro 8 mesicu a stale se moc netoci ze zad na bricho. Nekdy jo, ale kdyz je na brise tak nevi jak zpet na zada a breci. Takze ji musim pomoct. Nektery deti se otoci uz ve 4 mesicich a ta nase je nejradsi na zadech, taky nevim co s tim. Snad jak pise Berynka to dozene...

niega
31. říj 2007

lendy1: Kdepak 6 týdnů - my jsme 6/7/07! Docela jsi mě vylekala - já se přitom děsně malýmu věnuju, furt spolu cvičíme a hrajeme si, no a teď vidím, jaký jsme retardetky... Doufám aspoň, že platí ta pravda o pomalejších dětech 😒 ...

ronie
31. říj 2007

mám pocit, že ste se niego a lendy nepochopili 😀 Lendy odečítá 6 týdnů u svého prcka-nepočítala věk tvého dítka niego 😉 Niego, když pasete je to ok-dávej ho na bříško opakovaně-jak začne nadávat tak ho obrať ať si odpočine a za chvilku zase-on natrénuje neboj 😉

lendy1
31. říj 2007

No teď to po sobě čtu a fakt jsem to napsala prapodivně-sorry!!! Myslela jsem to přesně jak to přeložila ronie.
Já dávám Davču kdykoliv je to možný na bříško, aby trénoval a nejlíp mu to jde vždy po cvičení, asi má ty svalíky pěkně nabuzený 😀
Ještě mám dotaz k přetáčení-nejdřív by se mimča měli začít přetáčet ze zad na bok a na bříško, že jo. To, že se přetočí s bříška je jen takové přepadnutí, nebo ne?

terezkaaa
31. říj 2007

lendy, a už se ti teda malej úplně sám otočí?Máme stejně starý míma tak se ptám.Náš je docela línej, co se týče nějaký větší aktivity... 🙂

lendy1
31. říj 2007

terezkaa, ani omylem, on je prostě pomalej a opožděněj a doufám, že to je jen tohle. Minulý týden se mě ptala sestra na rehabilitaci, jestli má alespoň nějaký náznak otočení, tak jsem ji řekla, že ani náhadou. Ukázala mi jen, jak ho mám trochu v tom podporovat, aby se naučil zapojovat správné svalíky a po tom týdnu co to v rámci všech cviků provádíme je vidět zlepšení, ví jak na to a co má dělat, ale musím mu s tím trochu pomáhat, hlavně ten začátek mu teda nejde a to je asi z celého toho přetočení nejdůležitější. Tak cvičíme, cvičíme...

terezkaaa
31. říj 2007

lendy, bud v klidu,kyždý dítě to má jiný...malej se teda alespoň otáčí na bok,ale na bříško nepřichází v úvahu.Kluci jsou prostě líní 🙂

ronie
31. říj 2007

lendy přesně nejdřív na bříško-Oli je línej strašně-jak je ho kus tak se mu nechce 😀 -stačí mu pomoct tak jak tě to naučili a přetočí se víceméně sám, ale samotnýho ho to nenapadne. Už mám komplexy-červnovkám se děti točej jak zběsilý a Oli si takhle lenoší, ale je to v pohodě-zadní termín k přetočení na bříško je 6.měsíc 😉

markeeta
31. říj 2007

Ja mam s moji holcickou stejny problem. Protahuje se do luku a misto paseni konicku spise dela letadlo. Kdyz sem se na to ptala sestry, tak rikala, ze se jen protahuje a je to normalni. I muj manzel na tom nevidi nic divneho.
Doktorku jsem potkala jen jednou na sestinedelni prohlidce, v te dobe se mi zdalo, ze se zveda krasne. Tedka jdeme na trimesicni prohlidku a musim ji o tom rict a at mi poradi, co s tim delat.
Vsimla sem si, ze nejlepe se ji pase, kdyz predtim cvicime jogu, proste neco na rozhybani, protazeni a zahrati svalu.
At sem mela jakykoliv dotaz (v porodnici, na prohlidkach atd.), tak nikdo nikdy nevidel v necem problem. Mam pry velice zdravou a krasnou holcicku, proc si s necim delat starosti. A tahle veta me nejvice stve. Jsem s ni 24h denne a nejvice si vsimam co umi a co neumi. Je fakt, ze v mentalnim vyvoji je hrozne rychla, uz v 1m umela otacet hlavickou ze strany na stranu a pozorovat tak objekty. V tom telesnem vyvoji bude asi nejaka leniva.
Muze to take souviset v tom, ze i vbrisku byla leniva a dokonce sem prenasela 15dni? Na vyvolani nepomohlo vubec nic, nakonec se rozhoupala sama predtim nez mi napichaly hormony.

VY co vam nepasou konicky, bylo vase miminko taky lenive v brisku? Treba prubeh tehu nejak souvisi i s jejich vyvojem.

terezkaaa
31. říj 2007

marketka,já taky tak dlouho přenášela-dokonce 3 týdny a až po 3.vyvolávačce se to pomááálu rozběhlo,ale nevím jestli to s tím může nějak souviset.malej byl totiž v bříšku naopak hrozně čilej, ale ven se mu teda za boha nechtělo(se mu ani nedivim 😀 )

ronie
31. říj 2007

maarketko vy jste ještě celkem malý takže pohoda-jen jí musíš pomoct jí přidržet ručičky za lokýtky, aby se o ně opírala, motivuj jí hračkami a povídáním z očí do očí🙂 a ona na to postupně přijde. 😉

orisek1
31. říj 2007

Holčiny, včera jsem pročítala tuhle diskuzi a málem mě omylo. To jsem teda vůbec netušila, že 4měsíční dítě by mělo trávit na koníčka většinu bdělého stavu. Mi nikdo nic neřekl. Já jsem se totiž rozhodla nečíst knihy o péči o dítě, že se budu řídit instinktem a přirozeným vývojem věcí. Tak jsem se zhrozila, protože malej se sice nedávno začal sám přetáčet na bříško a zpět, ale udělal to tak 1-2 denně a v té poloze na bříšku byl max. půl minuty a už spustil řev a točil se zpátky. Tak od včera trénujeme. Včera se mu to moc nezamlouvalo, ale dneska už vydržel déle a světe div se: sám si na bříšku hrál s hračkami. Tak jsme snad nic nezmeškali.

Markeeta:Martínek se kolem těch dvou měsíců taky hodně prohýbal do luku a ještě nedávno, když se přetáčel na to bříško, tak to bylo spíš přes luk. Já jsem netušila, že je by to mohlo být špatně. Ale teď už se otáčí tím pokrčením nožiček. Jinak Martínek je taky celkem lenivej - rád jen tak leží a pozoruje, co se děje kolem. Já jsem přenášela 11 dní a zajímalo by mě, kdy by se vůbec narodil, kdyby nebyl vyvolanej. Jenže celé těhotenství byl v břiše tak šíleně akční, že jsem očekávala, že bude hyperaktivní.

ria80
31. říj 2007

Michalka taky nechce byt na brisku,uz jsem psala.Snazim se nedelat z toho problem,taky jsem pry byla pomalejsi,vsechno jsem delala pozdeji.Jinak mi prijde docela v poradku,vsak ona to dozene.V brisku se taky ani nehla,porad jsem se bala,ze se ji tam neco stalo.

ronie
31. říj 2007

rio dožene jen jde o to trénovat a nenechat mimčo jako ali pašu na zádech a dělej jak umíš 😀 😉

eva265
autor
1. lis 2007

Davidkovi to trenovani opravdu hodne pomaha. Kdyz je vzhuru, tak ho porad davam na brisko s rucnikem nebo na mic. Jak zacne plakat, zacneme delat neco jineho a za chvilku zase na brisko. Za ty necele 2 dny udelal velky pokrok a porad se prodluzuje doba, kterou na brisku vydrzi bez rvani. Ten rucnik mu asi dost pomohl, protoze aspon trosku vidi pred sebe a ma vetsi motivaci zvedat hlavicku, nez kdyz jen ryl nosem v dece.

David byl v brisku dost aktivni, ale protoze se neotocil, narodil se driv cisarem. Kdybych rodila normalne, tak bych podle doktora asi dost prenasela.

Cetla jsem si, co jsem vcera napsala a omlouvam se za ty hrozne hrubky.

jitka83
1. lis 2007

Dobrý den, jsem tu nová a ráda bych se připojila do diskuse. Mám stejný problém. Můj chlapeček Ondřej nechce pást koníky. Je starý tři a půl měsíce. Sám se mi včera už překulil ze zad na bříško, ale tam už stávkuje. Dneska sem byla na neurologii a tam mi ukázali, jak ho přidržovat, aby nebořil hlavičku do země. Je to ale těžký. Pere se zuby nehty.

markeeta
1. lis 2007

orisku: ja sem par knizek cetla a stejne sem se tam nedovedela nic moudreho

evo: to je jedno, ja taky delam hrubky

ten rucnicek se dava pod prsicka?

pristi tyden jdeme k doktorce, tak sei necham ukazat jak ji spravne cvicit. Mam sice asi dve knizky, ale je lepsi si to nechat ukazat.

Kdy jste je zacali dvat na brisko? My jsme zacali az po sestinedeli, mozna to je taky chyba. Do te doby na brisku byla fakt minimalne.
Nam bylo NEdoporuceno ji nechavat bez dozoru na brisku do 4-5m, dokud se sama neumi pretulit. Sestra rikala, ze hodina na brisku denne staci.

lebedka
1. lis 2007

Tak my máme stejný problém, Terka na bříšku nechce být. Kamarádka mi taky poradila balon a musím říct, že se to zlepšilo. Trošku víc jí to začalo bavit, ale vydží tak maximálně 2-3 minuty a pak začne řvát. Takže to zkouším a zkouším, snad to půjde...

markeeta
1. lis 2007

jdeme koupit balon

jitka83
2. lis 2007

Jak dlouho po jídle čekáte, než děcka dáte na bříško? Já se snažím tak po hodince a stejně mi ublinkává.

ronie
2. lis 2007

jitko pokud ti mimčo přibírá,tak to vůbec nevadí-já dávám Oliho tak za 5 minut po jídle a blindí, ale to fakt nevadí 😉