Nechce být na bříšku. Co s tím dělat?

eva265
30. říj 2007

Synovi jsou skoro 3 měsíce a vůbec nechce být na bříšku. Vždycky začne po chvilce hrozně brečet. Doktorka mi řekla, že i tak ho mám na bříško často dávat. Včera ale z toho dostal takový záchvat, že byl ještě asi 1 hodinu na nás naštvaný. Stačilo, aby jsme se na něj podívali a hned zase spustil. Když ho chovám čelem k sobě, tak hlavičku hezky zvedá, ale když si s ním tak lehnu, hned začne vyvádět. Nevíte co s tím mám dělat?

jitka83
2. lis 2007

Tak to se mi ulevilo. Díky

kili
3. lis 2007

Môj Samko má vlastne korigované 4 mesiace, ale tiež nepasie. Neurologička povedala, že hlavičku si drží pekne a neriešila to, ale on to vydrží tak 2 minúty, potom nastane fáza, kedy si lahne na zem a o chvíľku nastane plač a potom zaspí 😀 . Keby som chcela, aby zaspal, tak toto je na 100% účinné, že do 15tich minút bude tuhý 😀
Na začiatku tejto témy som sa dočítala, že koníčkovať s natiahnutými rukami vie dieťa až v 6m, Samko ale koníčkuje len tak, keď ho dám na lakte, tak sa zachvíľku pretočí na chrbát. Toto sa naučil, keď som ho tak začala dávať a on tak nechcel byť.
Vie sa dieťa samo dať na lakte, alebo ho tak treba dávať? Neviem si to totiž predstaviť, ako inak by malo najprv vedieť koníkovať na lakťoch a až potom s natiahnutými rukami.

terezkaaa
7. lis 2007

Holky, nechci zakládat novou diskuzi-myslím, že to s tou diskuzí souvisí.
KDY SE VÁM MIMINKA ZAČALA OBRACET NA BŘÍŠKO?
Náš malej se už týden obrací a celkově už je na bříšku z ničeho nic opravdu rád.Mám z něho velkou radost, protože malej tu polohu vyloženě nenáviděl a teď vidím, že to domácí cvičení a návštěvy rehabilitací bylo opravdu k něčemu.Tak by mě jen zajímalo,kdy se vaše mimča začala obracet.Díky

lendy1
7. lis 2007

terezkaa, tak u nás přetočení nehrozí, jsem ráda, že už teď vydrží i 15min. na bříšku. Když mu pomůžu s přetočením, tak mu to jde, to se dotočí a pěkně se na ručkách zvedne, což ještě před týdnem nedělal, ale koukám na něj jako na 3.měsíčního, tak to bych řekla, že to na tu bídu s hypotonii jde. Jo cvičení a rehabilitace fakt zabírají, to máš pravdu, my cvičíme min. 3x denně a teď je každý den o něco lepší.

jitka83
9. lis 2007

terezkaaa, mě se Ondra otočil po třech a půl měsících a teď už mi zase stávkuje. A to je to týden po tom, co to poprvé udělal. Tak nevím, co se stalo. Ale podle mojí doktorky prý začne brzy lézt. Prý dělá věci, které dělají až půlroční děcka. Na to, že byl skoro celé šestinedělí žlutý, tak to dohnal velice rychle, až s předstihem. 😅

luckaa
10. lis 2007

Naše malá nechtěla pást ani ve třech měsících tak jsme začli chodit na rehabko a během měsíce cvičení už se toči i na bříško

gabca1
11. lis 2007

Holčiny, od kdy mohu dávat spát malou na bříško? Díky G.

sarkasa
11. lis 2007

ahoj Evi, moje mimi tuto polohu taky nesnášelo, protože se opíralo celou vahou o spodní žebra (což je určitě strašně nepříjmné)místo aby se opíral o pánev a lokty. museli jsme začít cvičit a po 14ti dnech když ho dám na bříško, tak se směje jako pominutý i když tam vydrží jen pár minut. pokud by byla chybička zde, pediatr tuto vadu jistě odhalí a řekne vám co dělat. ale rozhodně se neděs, každé mimčo je jiné, můj bratr dle mé mamky to na bříšku zbožňoval a já to zase nemusela.

eva265
autor
12. lis 2007

Sarkasa, tak to asi bude u nas stejny problem. Jak mi tady holky poradily, podkladam ho rucnikem nebo davam na mic. Nejdele vydrzi na mici. Ale kdyz ho dam na brisko bez podlozeni tak se hned vzteka nebo jel lezi a nic nedala. Lokty mu musim pridrzovat, aby hlavicku aspon trosku zvednul. Sam se o lokty nechce vubec opirat a radeji by se plazil nebo maval rukama kolem sebe. Neda se to cviceni popsat?

jitka83
13. lis 2007

Ahoj, tak nám už se na bříšku začalo konečně trochu líbit. Jak se tam začal sám otáčet, tak mu ani nic jiného nezbylo. Jen se vzteká, když se snaží popolízt a nejde mu to.

pebi
14. lis 2007

taky se nám osvědčilo, když jsem dala anetku na vyvýšené místo, třeba ten balón nebo na stůl nebo na sedačku, tak, aby jí stačilo zvednout hlavinku jen maličko a už něco viděla (ne jen deku nebo podložku) 😉

eva265
autor
22. lis 2007

Tak maly uz konecne pase. Krome mice a podkladani rucnikem mu pomohlo noseni na tygrika. V knizce Cviceni s miminkem jsem take nasla radu, ze by dlane mely byt obraceny k sobe (palce smerem nahoru). Tak mu jde paseni opravdu mnohem lepe.

anke
4. čer 2008

ahoj vsichni,

mam dotaz ohledne pobytu ditka na brisku ... Davidkovi budou brzo 2 mesice a na brisku nechtel byt uz od narozeni ani za nic, tak jsem ho tam moc nedavala - jen na chvililinku nekdy po koupani, ale nekdy ani to ne. Od jakeho veku by mel past koniky? Jak ho primet byt na brisku? U nas je vzdycky strasny rev, po pobytu 30 vterin na brisku je pak pul hodina utisovani ... nevim, jeslti jsem neco nezanedbala. Mate nekdo podobnou zkusenost?

svoma
5. čer 2008

Ahoj anke,malé je sedm měsíců a na bříšku mi řve odmala,asi jsou prostě děti,kterým se tam nelíbí.Teď už se tam i sama otáčí,ale ječí na bříšku pořád. Na bříšku mi nebrečí jedině ve vaničce na lehátku,to se jí líbí.Dr. mi právě říkala,že tam musí být denně několik minut kvůli posílení svalů,to byly vždycky strašné boje,pak se naučila vracet na bříško,tak už tam nebyla skoro vůbec.A teď se zase obrací na bříško,ale zapomněla zpátky,takže jí pořád musím z bříška vracet a to i v noci,fakt hrůza.Nechápu,proč se na bříško otáčí,když se jí tam nelíbí. ☹

schwarzovka
5. čer 2008

anke: přesně tohle dělal i náš malej, ani jsem to už pak nechtěla zkoušet...pak jsem si ale přečetla, že prostě musí, tak jsme začali trénovat. Musíš se ho snažit zabavit...ze začátku to nefungovalo. Pak jsem mu držela ručičky a zvedala ramínka...a za pár dnů se to zlepšilo a teď už je na bříšku rád a zkouší si už i šahat na hračky, nebo jezdí v kočáru...mrkni do alba....chce to jen trénovat a trénovat, ikdyž vím, že nás to stálo hodně nervů 😉

svoma
5. čer 2008

Schwarzovka,ono to asi na všechny děti nefunguje,malá tam taky vydrží,i si bere hračky,ale stejně po chvilce začne ječet.Zkoušeli jsme jí dát i mobila,protože ten jí poslední dobou dost zajímá a stejně vydržela jen chvilku,ani se to nedá počítat na minuty. ☹

schwarzovka
5. čer 2008

svoma: já vím, že každé mimi to rádo nemá...taky jsem si myslela, že budeme patřit mezi ně...jen jsem chtěla říct, že se to u nás změnilo a u anke může třeba taky 🙂 ...vím, že to není pravidlo 😉

svoma
5. čer 2008

Mě právě přijde divné,že jsou miminka,kterým se na bříšku nelíbí,protože odtud přece jen mají lepší výhled.

schwarzovka
5. čer 2008

no třeba zažili už lepší výhled, třeba když je maminka nosí ve svislé poloze, to je pak pokoukáníčko...na co by se koukali jen při zemi, že jo 🙂 😉

svoma
5. čer 2008

máš pravdu,a navíc,co by se namáhali,ne?Když si lepší výhled můžou vybrečet. 😉 Si říkám,už aby seděla,třeba nebude tak vzteklá.

anke
5. čer 2008

no to prave jsme asi udelali chybu, protoze se odmalicka uklidnil jenomve vertikalni poloze ... tak jsme se ho naucili tak nosit a on to miluje, protoze je zvedavej a ma vyhled paradni ... ted jsem ho zkousela od vcerejska nosit na tygrika, a docela to jde, protoze pozoruje co je na podlaze ... hlavicku u toho drzi paradne nahore, ale jak ho dam na bricho, tak konec ... zkousela jsem to dneska a on se na tech ruckach vubec nevzepre - asi je holt tezkej no, ve 2 mesicich ma 6,5kg ... tak doufam, ze jsem to uplne nepos*ala, kdyz jsem ho nenutila na bricho predtim ... a kdy vam ty koniky zacali past? ja vsude ctu 3. mesic - to jako ze by mel teda zacit, ale holkam z dubnovek od nas uz pasou koniky na 1,5 mesici, tka jsem z toho jelen ... ☹

svoma
5. čer 2008

Ahoj Anke,koníky má pást ve třech měsících,mě je pásla trochu později,protože se narodila dřív,chodíme kvůli tomu na rehab.Dr. si neuvědomila,že je narozená dřív,tak nás tam poslala a rehab. sestra nás odmítá propustit a to už je nám přes sedm měsíců,pořád na nás něco hledá. ☹

mobina
5. čer 2008

Anke Ondrovi se na bříšku taky moc nelíbilo. Sice neřval, ale ležel jak valibuk a hlavu nezvedl ani za boha. Řešila jsem to s doktorkou na třímesíční kontrole. Takže dávat na bříško po každém přebalení, ale opravdu jen na chviličku, aby si zvyknul. Jinak si krk neposílí. U Ondry se to během 14ti dnů všechno vylepšilo, pase o 106 a dokonce se snaží ze zad převrátit na břicho. Takže nepodléhej panice. Určo ho to začne taky bavit 😉

mobina
5. čer 2008

Anke rozhodně nesrovnávej svoje dítě s jinými. To by ti z toho za chvilku hráblo 😀

schwarzovka
5. čer 2008

anke: my máme taky valibuka...máme 8kg ve 4 měsících a taky pořádně začal kolem toho 3. měsíce...jen to dál zkoušejte...hlavně přeju pevné nervy 🙂

anke
5. čer 2008

holky diky za rady 🙂
volala jsem pro jistotu doktorce a sestricka mi potvrdila, ze je na paseni brzo - ze miminka to maji delat az tak ke konci 3. mesice, nektere pry jsou linejsi, tak az ve 4. mesici - a ze se porad nic nedeje
jen, ze mu mam dat prostor byt na brise, ale nelamat to nasilim ... tak ja uz ho dneska parkrat na brisku mela, ale vzdycky nez se vzteknul uplne, tak jsem ho brala zpatky ... treba si zvykne a ty intervaly se zacnou prodluzovat 🙂

anke
5. čer 2008

objednala jsem mu hraci deku,ktera ma na sobe zajimave obrazky a okolo hracky, tak treba ho to zacne i vic bavit - ale asi je fakt brzo, protoze po hrackach nad sebou se zacal koukat teprve minuly tyden

schwarzovka
5. čer 2008

anke: uvidíš, že se to časem podá...držíme palečky 😉 🙂

anke
5. čer 2008

dekujem 🙂))

anakonyes
9. čer 2008

ahojda, chtěla jsem se zeptat, jak s dětinkama cvičíte na míči? je o tom někde nějaké povídání, obrázky a podobně? učím malého být na bříšku, jen několikrát pár minut za den a prodlužuju to, posledních 14dní byl nemocný, takže jsem na to úplně zapomněla... 😕 ale teď už ho zase začíná zajímat okolní svět, takže mám příležitost s ním něco dělat. Hlavičku zvedá a otáčí radši opřený o něčí hrudník než na úplně rovné podložce. Ale když ji zvedne, tak ji udrží a pěkně se rozhlíží. Ale když nemá náladu tak zaryje nos a skuhrá 🙂 U doktorky samozřejmě nepředvedl nic... ale řekla, že svaly má pěkný, takže mi věří, ale to mě popohnalo, abych ho začala víc podporovat. 😉