Nechce čurat do nočníku, jak překonat její nechuť?

evelen
14. črc 2014

Milé maminky, prosím velmi o vaše zkušenosti, rady. Holčičce jsou už 2,5 roku, a přesto odmítá čurat a kakat do nočníku, i záchodu s dětským prkénkem. Jako by se toho bála, že bude čurat někam, kde se to nesmí, (přestože ji povzbuzujeme, dokonce jí to předváděl i brácha), připadá mi, že má nějaký blok. Abych to upřesnila, je bez plenky, umí zadržet "to" i "to", ale odmítá to "pustit" někam jinam než do plenky. A tak se kroutí a trápí, ale vyprázdní se, až když na ni v zoufalství namontuju plenku ☹.
Jsem z toho nešťastná, prosím, poraďte, jak překonat její nechuť k nočníku či záchodu? Zadržet to umíme, jde jen o to, nebát se (kdoví čeho vlastně...)
Děkuji vám.

sisstin
14. črc 2014

Radu bohužel nemám, ale je zajímavé, kolik dětí s tímhle má v dnešní době obrovské problémy. A to ne, že by se počůrávaly, ale opravdu se bojí kakat a mnohdy i čůrat někam jinam, než do pleny. Začíná to být docela fenomém dnešní doby, zajímalo by mě, čím to je... 😕

evelen
autor
14. črc 2014

ahoj a díky, jsi máma tygříka, viď? .-) pamatuju si, že jsme si kdysi povídaly o našich synech.
dcera je s mluvou sice lepší, takže věřím, že se nám VD snad vyhýbá, ale to čurání mě vážně trápí...

sisstin
14. črc 2014

@evelen jako radu nemám, syn mě pleny plně docela dlouho (3roky a 2 měsíce), ale zas do týdne byl bez nich, na noc do měsíce a nikdy žádná nehoda, kakání to samý. Ale právě vím z práce i z různých diskuzí, že těch dětí, co mají plenu na kakání třeba i do 5-6let je ted strašně moc a začíná být problém právě i při čůrání, kdy děti měchýř ovládají, ale prostě mají stres z toho čůrat někam jinam než do pleny. Čím to je nevím, ale takových těch úzkostných dětí je fakt víc a víc a víc 😕

mustikka
14. črc 2014

Máme podobný problém...dcera2,5 r zatím plenky má, čurání moc neovládá, snažím se ji doma nechávat bez plenky, občas se vyčůrá někam jinam, občas to klapne na ten nočník, ale přijde mi, že to zadržuje, třeba celé odpoledne nečůrá, až jak jí dám plenku, hned je plná...Kaká jenom do plenky a ještě se jde nějakm schovat...snažím se motivovat, koupila jsem samolepku do nočníku, když se tam náhodou vyčůrá a objeví se obrázek, má radost...

leeela
14. črc 2014

Ha - jsem rada, ze v tom nejsem sama - Nika ( taky 2,5) se nevycura jinam než do plínky - kdyz ju nemá, tak se nepočura ale ani nevycura ( záchod, nočník, ani na kytičky, proste nikam!!!) pak akorát chodi a pláče, mrci, vzteka se a krizi nohy, vola, ze chce plinu. A ted naposledy kdyz jsem to zkoušela tak se cele odpoledne nevycurala, ve vane se taky nevycurala a až kolem pul 9 večer v postýlce do plínky....nevim co s ni... Ja uz zvažovala ze se zajdu poradit někam k odborníkům... ( chlapeček - dvojce žádné problémy nemá )

xuxie
14. črc 2014

@evelen já vím, že člověka to trápí, ale z vlastní zkušenosti doporučuji jen v klidu vydržet a třeba ob den se stále pokusit zeptat, nabídnout, ale nenutit.
Náš starší chlapeček stejným způsobem vyžadoval plenku strašně dlouho a pak cca měsíc před třetími narozeninami jednou kývnul, že teda jo, že si plenku nevezmeme...a bylo. Konec a bez nehod. Prostě začal fungovat na záchod okamžitě. Bez překlenovacího období...a bez nočníku. Na něm neseděl snad nikdy 🙂

Držím palce

abalajda
14. črc 2014

U nás to byl taky boj. Půl roku jsem se odčas snažila dceři sundat plínku a nechala jsem ji dle bez s nočníkem na očích,každou chvíli jsem ji ptala,jestli se ji nechce,vždycky se vyčůrala až do plíny,pokud měla kalhoty tak do nich.... Kupovala jsem i tři různé nočníky.. Jednoho dne se naštvala a malou posadila na nočník,kde seděla tři hodiny než se vyčůrala. Druhý den to probíhalo stejně,třetí den už ch
odila na zeptání sama,čtvrtýden si odnesla nočník do hracíhostanu a od té doby chodí úplně sama.... Všichnimi říkali,že mám počkat,že jí to dojde samo,ale je potřeba dítko trochu postrčit i za cenu vlastního nepohodlí,kdy jsme s manželem proseděli tři odpoledne na zemi a čekali na čůrání.... Ale vyplatilo se,podotýkám,že dceři je 2.5 roku...

sheeni123
14. črc 2014

U nas to same..syn 2 roky nechtel nikam jinam nez do plinky, kdyz byl bez, zadrzoval to klidne 5 hodin az se pocural. Sestrenice cekala mimco, tak jsem malemu vysvetlila, ze plinky dostane miminko (latkovali jsme) a druhy den to najednou slo.o) Ale na rozdil od dcery je to beh na delsi trat, kakani je porad problem..

lasirena
14. črc 2014

Možná trochu odbočím ale kdy jste začali učit na nočník a bez plenek? Dcerka bude mít v září 1,5 roku. Na nočník posazuji, ale většinou když se vzbudí, už je počůraná. Zkoušela jsem ji už párkrát nechat bez plínky, počůrala se, ale nijak jí to nevadilo, klidně by se hrála dál... A taky pozoruji, že na tom nočníku nechce moc sedět, i když jsem ji pokaždé pochválila pokud se vyčůrala nebo vykakala... máma mi říká, že já i ségry jsme byly v roce bez plen (tenkrát byly klasické látkové pleny), tak jestli to dělají ty pampersky, že to jde teď dětem hůř se naučit na nočník...

olusenka
14. črc 2014

@sisstin taky mám ten dojem, syn to dělá přesně, do nočníku se ještě jakž takž vyčůrá, ale kakat do něj nebude a nebude, jedině do plíny, ještě se běží někam schovat, nechce kakat před námi, poslední dobou se změnilo jen to, že po kakání občas hlásí, že kakal. Na 2,5 letech je kompletně "na plínkách". ☹
....a kamarádky syn i když už čůral do nočníku, do 3.narozenin kakal jedině do plíny , nemohla s ním jinak, než mu plínu nasadit, aby se vykakal .

zlatelevizeedna
14. črc 2014

@lasirena pamperskama to nebude, syna látkuju, nočník zkoušíme (po vyspání) tak od jeho roku a půl, co začal chodit, ale úspěchy neslavíme. Vyčůrá se fakt jenom po tom spaní, občas se tam i vykadí (když ho včas chytím, že tlačí a servu mu plíny), ale vůbec to nehlásí - ani před ani po... Kdybych ho nepřebalila, bude v mokrém/pokakaném spokojený klidně půl dne...

mustikka
14. črc 2014

Dcera byla taky do dvou let na látkových plenách, takže plenama to asi nebude...Pak se zasekla a už je nechtěla, tak má jednoráz. Mladší roční je v látce a zdaleka to nevypadá, že by byla bez plen, teprve nedávno začala sedět...Tomu, že měl někdo dítě v roce bez plen, moc nevěřím... 😉

evelen
autor
25. srp 2014

děkuji vám všem .-)