Nechce dát nožičky pod sebe. Co dělat?

rrenatkaa
2. říj 2009

Ahojky, omlouvám se, jestli tady už to téma proběhlo, četla jsem podobné, ale nedozvěděla jsem se tam co jsem potřebovala.
Mýmu šmudlovi už končí sedmý měsíc a stále je na bříšku, ikdyž to se mu taky moc nelíbí , mrská nožkama jako o život, ručičkama se vzpírá, ale strčit nožky pod sebe, ne a ne. Zkoušela jsem mu pomoct i plínku kolem bříška jsem mu vázala a nadzvedávala a nic, jen pláč a vztekání. Nejsme nějak zabrždění, nebo poradtě jak cvičit, nebo mu pomoct, nebo tomu nechat volný průběh? Děkuju

ronie
18. pro 2009

? proč nechceš bože aby lezla, to je nejdůležitější stadium ve vývoji 😠 Všechny svaly potřebné pro život na 2 nohách se zpevňují právě lezením 😒 je to tvoje dítě, tvoje zodpovědnost,ale také je to život tvého dítěte!!!Plochá noha je velmi dobře napravitelná cvičením,lezení podporuje vývoj kotníku, a posilují svaly klenby-ovšem, lezení neznamaená, že nebude plochá noha 😒

lenka1smejka
18. pro 2009

muj svagor nikdy nelozil a nohy a vsetko na jeho telu je ok a je zdryvy,sportovec a ja co sem lozila tak to je katastrofa

babulina
18. pro 2009

lozenie je velmi dolezite aj pre prepajanie hemisfer, je statisticky dokazane ze deti, ktore nelozili maju vacsiu pravdepodobnost mat poruchy ucenia, sustredenia sa a podobne
lozenie by si skorej mala podporovat, ja som bojovala velmi za to aby lozila a podarilo sa sice zacala v 11a pol mesiaci ale obcas si zalozi aj teraz a ja to iba vitam 🙂

lenka1smejka
18. pro 2009

no svagor je vysokoskolak s vyznamenanim a je lekar tak asi taky hlupi neni

babulina
18. pro 2009

a preco ti tak vadi ze by mala lozila, ved je to prirodzeny vyvoj kazdeho cloveka?

lenka1smejka
18. pro 2009

nevadi mi to len ju do toho nutit nebudem...Ked zacne tak budem rada a ked nie tak sa nic nestane

sloto
18. pro 2009

nasa mala tiez odmieta dat nozicky pod seba - a ked ju chcem dat na kolienka, tak sa cela tak napne, zeby som ju hadam i zlomila, keby ju tak dam, proste sa cela vysponuje a neni mozne ju raz adonutit to. tak to neriesim, ak bude chciet, tak bude lozit ak nie, tak sa bude aj nadalej plazit tak ako doteraz - ako mala partizanka. uplne ako vojacka v zakopoch 😀

lenka1smejka
18. pro 2009

kedy sa ti zacala plazit?nam sa ani neplazi a tiez to neriesim

sloto
18. pro 2009

moja nikolka sa zacala plazit presne ked mala 9 mesiacov. pozeram ze aj ty mas nikolku? 🙂

ali27
18. pro 2009

sloto, mame asi rovnako stare deti a nasa sa tiez len plazi uz skoro 2 mesiace... na kolienka ani za svet. dostane sa kam chce, takze to vobec neriesi 🙂

lenka1smejka
18. pro 2009

sloto ano aj ja mam Nikolku ako je krstena ta vasa?Nasa Nikol.No tak mi mame 9mesiacov 2.1. tak uvidime ale urcite snou nebudem chodit na rehabilitacie a podobne

sloto
18. pro 2009

aj nasa je Nikol

evikg__2
19. pro 2009

skusam ten cvik, ktory spominala ronie a zaial je to jediny sposob, ako ju dokazem vobec nastelovat do pozicie na styroch. musim ju dost silno drzat, aby tie nozicky nevystierala, ale snad sa to bude stale zlepsovat. Inak, ja som vraj tiez nelozila a moj brat ten vraj bol na styroch uplne nechytitelny 😀 . Mozno iba nahoda, ale on ma ploche nohy a ja nie.
Ohladom toho lozenia som si co-to precitala aj v zahranicnej literature - americka kniha napisana skusenymi pediatrami a tam z toho, ze dieta nelezie nerobia az taky velky problem. Nie vsetky deti vraj musia lozit tym klasickym sposobom na styroch. Podstatne dolezitejsie z pohladu vyvoja je vraj, ci babo dokaze sediet (nehovoria o posadeni sa!) a ked ho das do stoja, ci sa udrzi na nohach. V kazdom pripade je lozenie-nelozenie dosledkom toho, kolko casu babo stravi na brusku. Nerobia z toho tragediu, ze nelezie, ale odporucaju castejsie polohovanie na brusku, aby si mohlo trenovat svalstvo.

evikg__2
19. pro 2009

Inak, ked si tak citam diskusie, tak sa stale nevem zbavit pocitu, ze vacsina chlapcov s lozenim problem nema (su taki celkovo akcnejsi) nez dievcatka. Oni su take kludnejsie, pohodovejsie.... Nestretli ste sa nahodou s nejakym prieskumom, kde by toto sledovali?

pikusa
19. pro 2009

Ahoj...tak náš malej stále taky na bříšku jen leží....
když je na zemi na dece a chce se k něčemu dostat,prostě chytně za deku a přitáhne si to 😀
Jinak se k tomu snaží dokoulet....ale to se koulí samo jinam,než chce....
ani náznak lezení,plazení či nějakého pohybu.

lenka1smejka
19. pro 2009

Mamicky ja som to nemyslela v zlom ale niktore deticky nelozia.Ked zacne lozit,tak budem rada ale ked nie tak z toho nebudem robit vedu.Ja som len chcela povedat svojim nazorom,ze sa mi zda za vlasy pritiahnute,ked tady mamicky pisu ako sa doktorky pitaju na rehabilitaciu,lebo nelozi...Jednoducho moj nazor je taky,ze by sa mi pacilo keby moja malicka zacala lozit ale ked nebude,tak mi to vooobec nevadi 🙂

veronika81
19. pro 2009

nelozia deti, ktoré sú pasívne posadzované, tzn. dávajú ich sedieť skôr, ako to dokáže urobiť samé. A aby to dieťa dokázalo, potrebuje najprv loziť, veľa loziť, aby si posilnilo svalstvo celého tela a pripravilo sa tak na sedenie, ktoré je cieľom vývoja!

Už sa opakujem asi tretíkrát 😀 ale.. Ak ponúknete dieťaťu cieľ skôr ako cestu, pravdepodobne sa po nej už nikdy nevydá 😎 Toť vsjo o lození.

janetty
19. pro 2009

no lozenie u detí by som nejak nepodceňovala...
Počula som, že detičky, tým, že lozia, že dokážu prekladať ručičky a nožičky, si lozením precvičujú nejakú časť mozgu, ktorá ovplyvňuje jeho myslenie a inteligenciu.
Moja známa z pôrodnice má so svojou malou 8 a pol mes. dcérkou vážny problém... pozrite a ak môžte, pomôžte ☹ http://www.miriamkapauculova.estranky.sk/

rrenatkaa
autor
3. led 2010

🙂 tak náš prďolka se během svátků naučil plazit, sice pozpátku, ale kam potřebuje tam se dostane a objevil kolínka, takže když se mu chce, tak hezky leze po čtyřech a občas se i sám posadí 🙂 .