Nechce nosit brýle, jak ho to naučit?

jajik25
29. čer 2014

Nemáte někdo nějaké rady jak ho naučit nosit brýle?Vydrží v nich pár vteřin a hned je sundavá.

marecek4
29. čer 2014

já aby jsem tomuto předešla jsem nechala výběr na malém-samozřejmě korigovaný a problém nemáme,jinak se to řeší různými gumičkami za ouška

nellisek
29. čer 2014

Taky jsme naštěstí neměli problém, něchala jsem dceru vybrat sama. A od první chvíle rána nasadí a večer sunda. Už mi několikrtá řekla že brýle nechce ale musí, aby se jí očičko uzdravilo a byla bez. Radu nemám ale určitě vštěpovat že když je nebude nosit bude je mít pořád.

majatob
29. čer 2014

A kterej má brýlky? Ten 4 letej? Tak velkýmu dítěti už ledacos vysvětlíš, klidně bych ho ze začátku motivovala i nějakou odměnou (že si s ním zahraješ nějakou hru když vydrží, půjdete na výlet...) a postupně prodlužovala 🙂 Náš malej má brýle od 2 let a ze začátku to byl taky boj 🙂 nasazovali jsme je postupně, nejprve jen na doma na předem danou dobu a hned něčím zaujmout aby na to nemyslel a postupně jsme prodlužovali a dávali i na ven, naučil se je nosit asi během 2-3 týdnů, teď je kolikrát nechce sundat ani na spaní 😀 okluzory pak byly mnohem horší, ale stejným způsobem jsme to taky zvládli a ikdyž mu to není příjemné, už si očko nechá zalepit a nesundává ho 😝

marecekavendulka
29. čer 2014

@jajik25 bud trpelivá,tot vše..náš nosí brýle,zpočátku řev,že je nechce,nyní řev,když mu je zapomenu dát 😀

jajik25
autor
29. čer 2014

ten starší je nosí zhruba tři roky a teď i ten mladší,snažíme se postupně ale sotva je nasadí tak je zase hned sundavá,vysvětluju mu pořád že je musí nosit jinak se mu očička neuzdraví ale ani to moc nepomáhá,vybíral si je sám,asi dva dny o nich mluvil a když je měl nosit tak je nechce,ten starší je nosil hned a bez problému ale když si je nasadí on tak říká že nevidí tak doufám že časem si zvykne