Neumí pít z nekapajících hrnků. Jak ho to naučit?

korbelinda
5. kvě 2010

Holky prosím vás, můj syn absolutně nechápe(a to jsou mu 2 roky) princip nekapajících hrníčků. Strčí si ho do pusy a čeká, kdy začne něco téct. V současnosi máme takovou lahev od Nuku http://www.babydirekt.eu/active-cup-lahev-300ml-v2 , má silikonové pítko (klasicky protéká), ale to už odchází a zároveň už je ta lahev obsahově malá. Nemáte někdo typ na to, jak ho naučit pít z nekapačky, nebo jakou koupit novou klasickou "kapací " lahev?
Díky předem za rady či typy.

kubaka
18. čer 2010

momin - nedonutíš - prostě mu dávej pít, on na to přijde, až mu to v kedlubničce secvakne. Neřeš to. Má své tempo jako každé dítě.

kubaka
18. čer 2010

a není vůbec jedno z čeho pijí? Hlavně že se napijí - to je priorita. Ve školce pije ze skleničky, doma máme na noc Avent hrnek se sportovní savičkou, protože ho často postaví vedel pelestě, v autě pije z PET lahve - z blobosti pije ze štamprlete, z víčka na lahev, tuhle mi sebral i náprstek ze šití a napájel se u umyvadla. 😀

momin
18. čer 2010

@kubaka diky za odpoved. Me jen prijde uz dost velky na to aby to chapal,ale jinak mi to samozrejme nevadi..
Trosku me stvou pohledy mamin venku na hristi proc mu davam pit ja.. 😠 musim se takove veci naucit neresit. 😉

kubaka
18. čer 2010

@momin na pohledy mamin a všech kritiků se vykašli z vysoka. My nabudeme dojmu, že dítě už je na něco zralé a musí to chápat, ovšem to je jen naše představa. Dítě má své tempo
Náš třeba pil v noci do dvou let mléko z lahve dudlíkem - nenechal se o něj připravit, slastně si to užíval. Já to neřešila, prostě jsem ho v polospánku "nakojila" v náručí lahvičkou a spal až do rána. Najednou po druhém roce to přestal vyžadovat, teď mlíko nepije vůbec. Plíny měl do třech let a ze dne na den začal na záchod - do školky šel bez plenek a dnes už čůrá sám do mísy ve stoje - jsou mu 3 a 4 měsíce - zvraty nečekané a prudké. Prostě něco jim dojde později, není to pro ně důležité, něco dřív. A to malý chodil od 11 měsíce a je velmi motoricky zdatný , samostatný a neohrožený. 🙂 Fakt to neřeš a neřiď se tím, co by iluzorně dítě "už mělo" nebo co kdo vykládá.

marooshka
18. čer 2010

momin: já to mám s malým úplně stejně a to je o měsíc starší 😉 Taky se sám absolutně nenapije, máme hrnek avent. Krásně z něj pije, ale musim mu dát já. Když mu ho dám do ruky ať se napije, tak to pítko cucá a vůbec si ho neototčí a pak s ním mrskne do dálky 😀

jancaroul
18. čer 2010

@momin Klid, přijde na to, že si to má zvednout sám, Tomčovi to trvalo 17 měsíců a pak mu to konečně docvaklo 😀 Sám se z Avent flašky napil jen v postýlce, tam mu to teklo samo a přes den jen ocucával to pítko a zvedala jsem já, pak mu nějak došel význam slova nahoru a bylo po starostech 😀 Do té doby jsme byli na flašce z brčkem z DM, u té se zvedat nemusí ba přímo nesmí 😀

momin
18. čer 2010

@kubaka to je krasne.. 🙂 ja miluju kdyz mi maly lezi v naruci a pije.. 🙂
Jenze se necham vzdycky znejistit okolim-ktere mi tvrdi ze to uz v tomhle veku neni normalni a ze by mel byt samostatnejsi.... 😖 😠

@marooshka a
@jancaroul Vam taky dekuju.. sem rada ze nejsme jedini-uz sem si tak vazne pripadala...

kubaka
18. čer 2010

@momin mě se tak líbilo ho držet v náručí a krmit z lahvičky ještě ve dvou letech - vzpomínám na to, jak si slastně dudal, nacpaný mlíkem pak odpadl do bezvědomí do postýlky 😵 . zrovna tak vzpomínám na kojení, kdy jsme oba u toho usnuli a spali spolu až do rána. Jde o to, jak to člověk prožívá, co cítí, že dělá šťastným a klidným jeho i jeho dítě - co říká okolí je pak úplně irelevantní. To je prostě společenský úzus, nechat si kecat okolím do soukromí.
Děti se osamostatňují svým tempem - velí jim to příroda, je to normální - takže jim do toho nikdo nemá co kecat - natož ti cizí. Ať se starají o své a drezúrují si je. Možná když se pak ohlédnou, zjistí že pro samý výcvik k samostatnosti zapomněli být šťastní z dítěte, které měli.
Takže naprostý klid a soustředit se jen na maličkého. Má jen 14 měsíců - to je ještě tak sladký uzlíček , takové štěně k tulení a krmení... 😵 sotva se to batolí 😉

germik
18. čer 2010

momin - my sme si prešli niečím podobným, ked máme flašku alebo hrnček,tak malá nepije sama ani náhodou 😒
A problém bol v tom, že mi okrem toho aj velmi málo vypila 😝 Tak som kupila na skúšku asi 10-tu flašku od Canpol babies s brčkem a odvtedy je problém vyriešený.. Malá vypije aj 2-3 celé flašky za den,sama si ju vypýta a chce z nej pit výlučne len sama 😉 A presne ako píše jancaroul - táto flaška sa nemusí zdvíhat,ba priamo nesmie lebo inak nič netečie 😀 Tak skus,možno zaberie aj u vás 😵 😵

veruska007
14. črc 2010

Joo, taky to zrovna resim. Honzik zatim pije mliko z dudliku, ale cuca treba hodinu a vypije 20 ml. Uz me tim docela stve. Pritom petku vody vypije behem chvilinky... tak ted prenyslim, z ceho davat sunar. S lahvi si uz par tydnu jen hraje... 😝

momin
22. črc 2010

Holky dekuji za vam za reakce.. 😉
Uz sme to zvladli.. 🙂 Sem na nej pysna.. 😀