Neumí pít z nekapajících hrnků. Jak ho to naučit?

korbelinda
5. kvě 2010

Holky prosím vás, můj syn absolutně nechápe(a to jsou mu 2 roky) princip nekapajících hrníčků. Strčí si ho do pusy a čeká, kdy začne něco téct. V současnosi máme takovou lahev od Nuku http://www.babydirekt.eu/active-cup-lahev-300ml-v2 , má silikonové pítko (klasicky protéká), ale to už odchází a zároveň už je ta lahev obsahově malá. Nemáte někdo typ na to, jak ho naučit pít z nekapačky, nebo jakou koupit novou klasickou "kapací " lahev?
Díky předem za rady či typy.

dana19
5. kvě 2010

ahoj,mám uplně stejný problém,ale zatím to neřeším,je mu skoro 17 měsíců a myslím,že tomu ještě moc nerozumí,ale zkoušela sem mu dávat pít z normálního hrnku,vyprskl to,po druhé už se snažil napít,ale dělal to tak,že jakoby vtáhl vodu dovnitř a pak se zakucka(asi si pamatoval to vcucnutí u toho hrníčku nekapajícího)l...učila jsem ho z hrníčku pít,ale odělala jsem mu z toho ten čudlík,trošku to kape,ale musí taky vcucnout...postupne to budu dál zkoušet a uvidíme....zkus mu dat třeba láhev od jupíka

berenika39
5. kvě 2010

ahoj, proč nepije z normálního hrnku?

dvojka
5. kvě 2010

přesně tak,když nechce pít z nekapajícího dala bych mu takový, z kterýho mu to jde a neřešila bych 😉 🙂
Naší Anči to taky nešlo a tak pije z nějakýho hrnku za par šušňu(né teda z PVC)

ducky
5. kvě 2010

Korbelindo mám stejný problém, malá pije z láhve od MAMu a nic jiného nechce. ☹ Zkoušela jsem kde co, normální hrnek tak akorát okusuje a pak ho obrátí dnem vzhůru 😅 Takže to u nás zatím nepřipadá v úvahu.
Kamarádka svojí holčičku naučila pít fintou s mlíkem, ona ho miluje a tak jí ho dala to láhve s pítkem. Od té doby odtamtud vypije prý všechno. Bohužel třeba na mojí dceru to taky nezabralo, je nějaká odolná 😀
Můžeš to ale zkusit, pokud víš, že mu něco hrozně chutná 😉

dana19
5. kvě 2010

holky a kdy vám dětičky začínali sami pít z hrníčku?

jancaroul
5. kvě 2010

Korbelinda: A co to zkusit na principu nekapajícího hrnečku od Aventu? Když nechápe nekapající, stačí jen odstranit tu redukci a je z toho kapající a pak naopak redukci přidat, když ví, jak na to, a pití je vyřešeno. Já s pitím bojovala docela dlouho a nejvíc vypil z brčka a teď se naučil pít z hrnečku s tím sportovním uzávěrem. Na normální hrneček taky nemám odvahu, zatím nechápe, kolik může naklopit, takže by voda byla všude

berenika39
5. kvě 2010

já jsem dala petrovi normální plast.hrnek hned po roce, nejdřív žbrndal, to je jasný, ale je to o párkrát, prostě tprělivost, utírat, převlíct, a zase znova. mě přijde zbytečný věnovat energii učení z nekapajícího hrnku, když je dítě velký. to bych se radši věnovala normálnímu hrnečku, ne? 😉 😉 😉 . navíc je to výhoda že nemusíš úpříd nosit s sebou něco, co se tváří jako nekapající a vyteče to v tašce 😝 😝 😝 . může se pak napít kdekoliv z čehokoliv. petr pije normálně jako člověk od 14ti měsíců.

to je jako s nočníkem, tak se mu to nelíbilo, tak jsme začali po roce s redukcí, a jde to. je bez plen už tři měsíce. třeba jim to v učení pomůže, že jsou jako velký, jako my 😉 😉 😉

ducky
5. kvě 2010

Jancaroul a to je taky zajímavý typ. Teď naposled jsem koupila Avent Magic Sport Cup, takže myslíš odstanit tu membránu?
Brčko jsme taky zkoušeli a napila se akorát tak když viděla svojí sestřenici, jak z toho pije. Už jsem se radovala, ale marně ☹

Bereniko a to sebou pořád nosíš normální hrnek? Myslím třeba na hřiště a tak?
Kvůli tomu to já pořád řeším totiž 😀 Přeci jen se mi nechce sebou tahat ven láhev s vodou a vedle ještě hrneček. 😅

kristi
5. kvě 2010

naše doted pije z tech lahvi od Jupika a spol. Z hrnku ji to nidky neslo

dociska
5. kvě 2010

Já mám chlapečka 9 měsíců a od 6 měsíců jsme v DM drogerii koupili nekapající hrneček z gumovým měkkým pítkem zn. Nuby. Včera jsem koupila MAM už s tvrdým pítkem. Chvilku to chtěl kousat, ale když zjistil, že to neteče, zkusil nasát a bylo to. Už na to přišel. Jako motivaci jsem mu tam ale dala sladkou šťávu proto, aby ho to lákalo a sladká chuť donutila nasát. Předtím mi ale z tvrdého náustku pít nechtěl.
Zkusila jsem to proto, že jsem si všimla, že se naučit cucat prst tak, že vtahoval do sebe vzduch. Tak mě napadlo, že když to už umí naprázdno, tak i s pítím mu to půjde.

editah222
5. kvě 2010

Moje holčička je maličká, ale z nekapajicicho hrnečku mi taky nepije. Neumí to. Neumí pít ani z flašky.
A protože jsem do ni chtěla nějako tekutiny dosta tak ji učim pít z velkého hrnku. Jasně, že občas je politá od hlavy až k patě, ale v poslední době se nám daří čim dál tim líp.

Ve 2 letech bych dítě na nekapajici hrneček už neučila. Přijde mi to zbytečné. Brala bych si stejně jako Berenika lahev s vodou a k tomu hrneček. Bude se tak aspon umět napít v restauraci a prostě kdekoliv 😉

berenika39
5. kvě 2010

ducky, nene, ven nosíme mattoni sport, takový to pítko, s membránou, má to i rajec. dá se to koupit všude, je to praktický.

jancaroul
5. kvě 2010

Ducky: Přesně dát pryč tu membránu a pak teče 🙂 Ale přikláním se i k názoru ostatních holek, praktičtější mi teď přijde naučit je na ten sportovní uzávěr, je to normální flaška, myslím, že ten Mattoni sport jak píše Berenika bude na tom samém principu, co používáme my - máme lahvičku Kubík Water 0,5 litru ta neteče. Ta Mattoni má 0,75 l, není to pro ně těžké zvednout, když je plná? My furt bojovali s tím, že byl kojený a nechápal, že si musí flašku zvednout, aby se napil, takže pak jsme to vyřešili brčkem a teprve v 17 měsících se naučil zvedat lahev 😀

berenika39
5. kvě 2010

😉 je ta matonka težká, ale já mu upiju, tak aby to uzved🙂)). jinak mám doma ty uzávěry, nosím je po taškách a kapsách a jde to našroubovat na jakýkoliv pití. nedávám petrovi nic moc jiného než minerálky a vodu, ale občas si dá se mnou takové ty nebublinkové ochucené dobré vody a aquily nebo čaj aquila. tak koupím jakoukoliv petku, našroubuju víčko a je to.

momin
6. kvě 2010

Ja sem malemu schovala flasku hned v roce. A pije z nekapajiciho hrnecku!
Ale 2 lete dite uz muze pit normalne ze sklenicky nebo hrnku ne?! 😲
A kdyz jdeme ven maly pije z plast flasky takovym tim zuzenym uzaverem-myslim ze to je to co tu ted rozebiraji holky... 😉

korbelinda
autor
6. kvě 2010

Já mám právě problém ho naučit i na ty Jupíky, matonky atd. Dá si to do pusy a čeká, co bude, když nic neteče, tak to chce rozebrat a pít jako z hrnku, jenže já u něj pořád nemůžu stát a hlídat, jestli se zlije nebo ne a hlavně co zleje po bytě. Z normálního hrnku mu taky dávám pít, ale je to ve fázi, kdy si naleje plnou pusu a pak se "topí", nebo to na sebe otočí celý a vyleje to. Mám ten Avent magic cup, ale dá ho do pusy a opakuje se to jako s tou lahví jupíka. Když mu říkám a ukazuju, aby jako nasál, tak dělá přesně opak - fouká do tý lahve nebo hrnku. Je to pacholek, o plínách ani nemluvím.

jancaroul
6. kvě 2010

Jsou to potvoráci 🙂 tolik času, kolik strávíme nad tím je něčemu naučit anebo přinutit dělat, uff, a té trpělivosti.
Korbelinda: Ani u nás odbourání plínky nehrozí, v tom je Berenika tedy naprosto skvělá, že to už zvládli. U nás se vyčůrá do nočníku, ale neříká si, někdy čůrá po 10 minutách znovu, a bobek do nočníku ani náhodou. Vím, že odbočuju od tématu, ale Bereniko začínali jste tedy taky na nočníku a pak přešli na tu redukci na záchod, a v jaké fázi, už věděl co tam dělat, uměl si říct?

jancaroul
6. kvě 2010

Bereniko, už nemusíš odpovídat, našla jsem téma, kde to popisuješ 😀

berenika39
6. kvě 2010

jancaroul, ok, ted jsem tě teprve četla - tak už nepíšu 😀 😀 😀 . víš co, ono to není tak ani o mámě, jako o prckovi, myslím to kdy a jak je bez plínek....někomu to jde hned, někomu později. měla jsem kliku, že to pochopil na první pokus. tak jsem toho hned využila 😀 😀 😀 . a nikam jsem nespěchala, nočník neproběh, žádné vysazování v roce, rovnou wc, nevím, tak v 15ti měsících?

písni ip,když budeš chtít, at nejsme mimo téma a nekazímě tu pítka čůráním.

ducky
6. kvě 2010

Bereniko aha, tak to jo, jenže mě z toho malá taky nepije. Zkusila jsem Rájec, Kubíka, Jupíka, stejně je to vše na jedno brdo 😀 a nic. Nevím už, jak jí to mám vysvětlit nebo předvést a zase se mi nechce zabavit jí pití v koj. láhvi a nechat jí žíznit. 😢

Jancaroul díky, tak zkusím ještě tuhle fintu a třeba se přes tohle dostaneme na Rájce apod. 😉

korbelinda
autor
10. kvě 2010

Tak holky hlásím, že malej zvítězil nad hmotou a pije z nekapající lahve. Koupila jsem mu nové pítko na tu jeho současnou, ovšem ono je nekapající, tudíž jsem ho nechala vyžíznit a přišel hnedle na to , jak cucat. Dneska jsme koupili takovou super lahev od Canpolu, sportovní s nekapajícím měkým pítkem a krásně cucá, tudíž úspěch se dostavil. Moc díky za rady.

verbalinka
14. kvě 2010

Korbelinda, super, že se ti to naučil 🙂 Will to stále neumí. Teda umí z nekapajícího Aventu pít, ale 150 ml pije celý dopoledne a bez tý nekapající redukce je schopen to vypít během chvilky. Budu si asi muset počkat, až bude větší a bude pít z normálního hrníčku 😅

bustik
17. kvě 2010

Kristýnka taky nechtěla pít z jakéhokoliv pítka krom z klasického dudlíku. Až před měsícem se to naučila - tj. od 19měsíců, ale zase toho vypije podstatně méně a začala víc nosit dudlík. Co se mi taky docela osvědčilo jsou hrnečky s brčkem. 😉

vikula
19. kvě 2010

Ahojky maminky,
taky máme stejný problém.Malému je 15 měsíců a stále taky nechce pít z pítka....Máme flašku od mam a taky odmítá nějakou změnu.Malej umí natáhnout a pít,ale pak už to nechce a nebude pít raději nic.TAk pak sáhnu zase po flašce,protože pro mě je víc důležité,aby pil.Jinak jsem mu zkusila dát napít z brčka to mu teda šlo.TAk ještě koupím flašku z brčkem 🙂A to je asi tak poslední co by mohlo zabrat.Koupila jsem různé a nic.Mohla bych to rozdávat 😝 TAk snad se taky dočkáme

verbalinka
19. kvě 2010

Vikula, buď ráda, že ti pije z flašky. Willík byl kojenej a odmítal jakoukoliv nádobu, takže ze začátku, a to mu bylo už dost přes třičtvrtě roku, jsem to do něj ládovala po lžičkách. Kolem roku jsem přestala kojit a ze začátku vypil tak 150 ml denně z Aventky při vyndání nekapající redukce. Nakonec jsem podlehla a začala mu dávat v ředění 1:3 šťávy od Hippu od 4. měs (není tam cukr) a teď se krásně rozpil a už dá i 750 ml denně 🙂 Ale ještě tak před dvěma měsíci (to mu bylo 15 měsíců) vypil někdy jen do 300 ml 😅 Což dle doktorky je strašně málo.

mkr
20. kvě 2010

některé nekapací hrnečky jsou opravdu za trest, ani se těm dětem nedivím, tahají a někdy z toho skoro nic nevyteče 😒 jak už tady bylo psáno lahev je dobrá od jupíku, je velká dobře se z ní pije a neteče 🙂 ten od aventu stejně trochu teče 😢

erika2
17. čer 2010

Můj drahý synek bude mít za chvíli 2 roky a je ochoten pít jen z lahve s dudlíkem (za den tak 500 ml). Z kapajících i nekapajících hrnků se napít umí, ale bojkotuje je, to vypije jen asi 200 ml za den. Mlíko miluje, ale jak mu ho dám do hrníčku, tak řekne "neci" a je to. Z klasického hrnku pít neumí, trénovali jsme to, ale během 2 hodin jsem ho 3x převlíkala a on nemá snahu z hrnku pít, snaží se mi ho akorát vytrhnout z ruky a obrátit dnem vzhůru. Smiřuju se s tím, že musím počkat, až k tomu sám dospěje a nejpozději školka ho donutí spolupracovat.

ygreen
17. čer 2010

doporučuju lahev se silikonovým brčkem - má ji třeba canpol babies a prodává se v DM za cca 80,- Je super. A z brčka jsem syna naučila pít asi za 20 minut 😉 sice už máme z apůl roku druhou protože okusuje to brčko, ale to je jedno, hlavně že pije a že pije 😀 denně dá tak 1,5 - 2 litry vody + cca 600ml mlíka 😀

gingerlady
17. čer 2010

Domča nekapající hrneček taky nepobral...zato chtěl pořád pít z hrnku, tak jsem mu ho dala. Jak píše Berenika, dělal tam nejdřív bubliny a spíš blbnul, ale na přelomu 14/15 měsíce začal usrkávat a hotovo. A když jdeme ven, dávám mu čaj do lahve od Cappy Junior (stejný princip pítka jako Jupík) a fajn 😎

momin
18. čer 2010

Holky jak donutit dite pit samotne?
maly bude mit 15 mesicu a nenapije se sam.. vi kdy ma zizen to jo-vezme si flasku a donese mi ji at mu dam napit. On proste nechape ze si to musi naklonik aby to teklo,vzdycky se u toho akorat vsteka a stejne se nenapije.. 🙄
Nejdriv mel samozrejme klasickou flasku s dudlem,potom hrnecek a ted ma plast flasku s takovym tim zuzenym pitkem..
Kdyz uz si da sam tu flasku do pusy,zacne zurit ze to netece-chytnu mu lokty a naklonim mu ty ruce-aby vedel jak to funguje...jenze priste zase prijde za mnou..
Dojde mu to nekdy? 😀 😎

Omlouvam se ze sem trosku mimo tema,ale podobne tu neni a nechci zakladat.... 😒