Neustále sa mračí. Dá sa to odnaučiť?

siwinka
7. dub 2010

Mamičky.
Moja krásna jeden a pol ročná dcérenka sa pred časom naučila mračiť. Najprv si vravím fajn, skúša grimasy, ale teraz hocikedy na hocikoho dokáže tak zazerať (a doslova bezdôvodne, či už ako odpoveď na úsmev, alebo len tak pre istotu), že ľudia okolo nás strácajú nervy -bodaj by nie, keď malé dievčatko zrazu zmení svoj výraz na stokilového agresívneho sumozápasníka. Popravde to už znepokojuje aj mňa, hoci chápem že každé mimi je originál, táto schopnosť mojej malej ma mätie.
Máte s tým skúsenosť? Dá sa to odnaučiť?

rimmel
7. dub 2010

jezisi...ved iba skusa, neboj coskoro sa nauci daco ine a bude zase robit to...ako napriklad skripanie zubami ci vyplazovanie jazyka ci "akoze" kakanie.

siwinka
autor
7. dub 2010

:D Ano skusanie ma uz napadlo, lebo normalne skusa vsetko mozne, vratanie skripania, jazykovania a podobne. Lenze toto je proste pol dna straveneho len mracenim a skaredenim sa

rimmel
7. dub 2010

a co? myslis ze ju popadol diabol? 😀 ved ju nechaj 😉

beruska2x
7. dub 2010

je to novinka co umi, az se nauci neco jineho noveho tak to obneni, nas se s tatkou na sebe mracej schvalne 😀
moc ji nestuduj a vic si uzivej 😀

vodnarky
7. dub 2010

suhlasim z dievcatami,co tu pisu..urcite ju to prejde,ked zas ojavi nieco ine..teraz si len uzivaj vsetkych tych novych veci,ktore sa zacina ucit..lebo zachvylku tu mame obdobie vzdoru a to budu ine grymasi.. 😀 (neviemto napisala ci som to "grymasi"napisala spravne,ale chapeme sa..nie?) 😉

rimmel
7. dub 2010

grimasy 😉 😀 😀 inak, kedy by malo nastat to obdobie vzdoru?

vodnarky
7. dub 2010

myslim,ze u kazdeho je to individualne..nie?nasa zacala tak v 20mesiaci.. 🙂

rimmel
7. dub 2010

hej, iba sa preventivne pytam..vobec sa v tomto nevyznam 😉 cize mame este cas 😝 😀

sylvka
7. dub 2010

siwi,martin se to taky naučil a je stejně starý.občas když po něm něco chci se zamračí až mě mrazí 😀 to je normal 😝

vodnarky
7. dub 2010

teraz som si vsimla,ze tvoj chlapcek ma len rok..ked nasa mala len rok,tak to bolo dobre a kludne dietatko na nepoznanie,oproti tomu,co robi dnes.. 😅

rimmel
7. dub 2010

no zbohom 😀 lebo moj je tiez total kludas...no ale co narobim ze jo 🙂

vodnarky
7. dub 2010

rimmel-nic,len si toho uzivaj... 😀 😀 😀

rimmel
7. dub 2010

😀

latvia
7. dub 2010

rimmel 😀 ze popadol diabol 😀 😀 si ma pobavila
moj syn sa tiez zacina ucit vsakovake somariny, babka je na to expert 😝 najnovsie ho zacala ucit kricanie z plneho hrdla, a ide mu to kvalitne 😀 a vie robit brrrrm brmm ked si prstom tlapka cez pusu a vydava zvuk 🙂

rimmel
7. dub 2010

🙂 to brm brm aj nas robi.dokonca doteraz a moja mama vzdy len vzdycha ze ako hovadiny ho to ucime 😝 😀

berenika39
7. dub 2010

klídek, tak se mračí....a co? jak chceš vysvětli miminu, že se má smát, když je naštvaný? dělají to, co je momentálně zaujme a pak to vymění za jiný zdroj zábavy....sama píšeš, že to vyvolává rekace širokého okolí, to je to, o co jim jde.... 😀 😀 😀 , proto to dělá... 😀 .

rimmel, tak kolem roku a půl obvykle začíná ta pravá sranda.....a můžu tě ubezpečit, že z našeho po tatínkovi flegmouše a myslitele se obratem stal janek a šílenec, ne pořád, to ne, ale když to na něj přijde, fakt si nevím rady a pomalu se učím to zvládat. jééé, kdyby se jen mračil to by bylo supeeeeeer.

rimmel
7. dub 2010

hmmm nas je tiez klidas po tatovi...no dufam ze ma z neho potom neporazi, to vies niektore mamicky uz su zvyknute od malicka na ich malych diablov! mna to moze zasiahnut ako blesk z cisteho neba a rovno sa obesim 😝 😀

berenika39
7. dub 2010

😉 , neboj, stačí si tady přečíst diskuse, kde se baví pět mamin nonstop 16 hodin denně a stěžujou si, jaký to mají těžký s dětmi.....to se ti uleví i v období vzdoru🙂)))).

Siwinka - ted ale vážně, třeba malá zrovna takhle dává najevo nějaký svůj vzdor, třeba nebude vztakací, ale jen se zamračí....to bych ti přála, tak uvidíš, jak se to bude vyvíjet 😉

rimmel
7. dub 2010

😀 😀 😀 😀

kika86
7. dub 2010

Ahojte 🙂
Rimmel, s tym diablom to nemalo chybu 😀
Moja Laura ma 15 mesiacov a tiez sa mraci a najma ked papa. Vtedy sa zacne mracit, prevracat ocami a potom velky smiech 😀
A tak isto, ked sme vonku a niekoho stretneme, tak sa zamraci a potom zas sa škeri. Je z nej velky šašo-jašo, takze to mracenie by som ako nejaku velku tragediu nebrala 😉 Podla mna len potrebuje ukazovat ake nove kusky sa naucila 😎

simlenka
8. dub 2010

naše malá se naučila mračit teprv teď - je to asi 14 dní, takže relativně pozdě, ale od tý doby pomalu jiný výraz nemá - cokoli se jí nezdá, nelíbí, tak nasadí ten zamračenej výraz - a je přitom kouzelná 😵

germik
9. dub 2010

haha, to som sa tiež pobavila na niektorých príspevkoch 😀
Naša malá je usmievavé dobré slniečko, ale niekedy ked proste nemá chvilku náladu tak sa začne mračit a do toho fučat nosom 😅 tak ked to začne robit tak vždy hovorím že robí zleho tigra a ona sa potom na tom začne smiat.....a je po diablovi 😀

spalka
9. dub 2010

nasa mala kutroska struha tiez vselijake tvaricky, ved je to sranda, podla mna to ma od ludi okolo a ja potom vzdy rozmyslam, kedy sa ja takto tvarim 😀 (btw. aby som nevyvolala nejaku vlnu pohorsenia...tie pivove flase na foto su prazdne a nehrava sa s nimi 😉 )