Jak naučit dítě chodit samo na nočník?

rajecka
21. zář 2017

Ahoj, potřebovala bych nějaké tipy, triky a rozumy, jak naučit dítě chodit samo na nočník. Sice už je to moje druhé dítě, ale s tím prvním to šlo celkem bez problémů, ale druhá dcera s tou se nám pořád nedaří. Je jí čerstvých 2,5, vím, že to ještě není žádná tragédie, ale už to zkoušíme od léta a já nevím, jak dál pokračovat. Když jí řeknu, jde se vyčůrat, vyčůrá se, někdy když jí včas lapím tak i vykadí. Problém je, že sama nejde. Takže já jsem celý den ve střehu a každých 10 minut to zkoušíme, ona už otrávená, ale jak to nechám chvíli na ní, vykašle se na to a počůrá se. Problém je, že jí je to úplně jedno, starší dceři to strašně vadilo být v tom mokrém a možná proto se to tak rychle naučila. Té mladší to je jedno, ani se nezvedne ze sedačky a já z dálky už vidím to mokré kolo až ke kolenům. Probém bude, že by měla být nonstop bez pleny, aby se to naučila. Jenže my jsme celkem akční rodinka a teď už to moc nejde, nemám patery sotshellové kalhoty, abych jí venku x krát převlíkala. Nebo když jdem na návštěvu, tak je mi hanba, aby se jim tam vyčůrala na koberec nebo sedačku. Vím, že to tohle je nejlepší proto učit v létě, ale moc to nešlo, tak jsem na ní nechtěla tlačit, že ještě není připravená. Ale teď už bych fakt potřebovala, aby se to během měsíce max dvou naučila, je přijatá do školky a chtěla bych, aby tam začala na zvykačku chodit. Už jsou z toho docela zoufalá, nevadí mi je pořád převléka, sprchovat a prát, ale sedačka už je úplně načichlá a koberce taky a nikam to moc nevede. Děkuju za každou radu, co dělat dál?

annasmyckova
21. zář 2017

řešila jsem to s naší čtvrtou -ostatní děti kolem 2 let sami odplenkovaní a ona v 2,5letech nic -sama si nezačala říkat, ale sebrala jsem plenku a týden pořád převlékala a vytírala (taky přes zimu), ale po tom týdnu se to zlomilo a začala hlásit (taky jsme v to období nikam nechodili). Spíš ji motivovalo něco pozitivního (když se do večerníčku nepočůráš, můžeš si vybrat samolepku, ...něco co má ráda). některé děti si dávají na čas, kamarádky syn až po 3. roku...může to přijít ze dne na den.

lasice_opice
21. zář 2017

my měli do nočníku tu nálepku My wee friend, kdyz se vyčůrá, zobrazí se obrázek. Ale jestli ani odměna nezabírá, tak fakt nevím, někdy to přijde ze dne na den

japona
21. zář 2017

@rajecka Podle me vse delate spravne, ale dítě k tomu, aby si sami reklo, musí dorůst samo .. vy s tím neuděláte nic.. školku holt odložit nebo s plenkou..

jitka0a
21. zář 2017

@rajecka Šla jsem na to Indiánskou metodou, ve zkratce jde o to si s dítětem říct, že už je třeba chodit na nočník a že teď sundáte plenku a už jí nenasadíte (na spaní ještě dávej i v noci). Připrav se na to, že budeš mít vše počůrané, ale nech jí, netlač na ní, ona to pochopí, a pokud ví, že se jí chce čůrat a dělá to schválně, tak se obrň nervama. Já měla skoro vše počůrané, ale malá se to brzy naučila. Chce to ale vydržet. A doporučuju začít v týdnu, kdy budete co nejvíce doma, aby si malá zvykla, že musí chodit a říkat si. Malá to do 14 dní pochopila. Ano stala se nehoda, ale řekla si, jen jsme to nestihli a nebo byla zabraná do hry 🙂

sisi137
21. zář 2017

Ze své zkušenosti se synem vím, že nemá cenu nutit. Az k tomu dospěje půjde to samo. Ze dne na den se odplenkoval týden před třetíma narozkama. I na noc. Ale ještě se občas pokaká.

iivetaak
21. zář 2017

Taky řešíme odplenkování.. A už taky nevím jak na to. Dcerce jsou sice teprve čerstvě 2 roky - ale rok už pravidelně kadí prakticky jen do nočníku, čurá tam vždy když ji tam dám - ale sama si na to čurání doma prostě neřekne..... Venku přes léto jo, ale doma - ne. Uklidňuju se, že má čas, ale už bych taky ráda nějaký posun :-/