Od kdy učit dítě na WC?

lukin
2. led 2008

Zajímalo by mě, od kdy začít učit dítě chodit na normální wc? Teda ne na nočník. Po diskuzi se švagrovou nejsem moc chytrá a toto téma mě fakt zajímá 😀. Její 4 a půl letá dcera stále chodí pouze na nočník a její mamka ji pořád utírá zadek. Švagrová chce taky vědět, zda je poslední rok před školou povinný chodit do školky nebo to je dobrovolné. Já si myslím, že dítě ve 4 a půl letech by už mělo umět chodit na wc a taky se samo utírat. Ve školce to taky za ní nikdo dělat nebude, ne?

jabber
2. led 2008

Ahoj, řekla bych, že čím dřív, tím líp 🙂. Můj synovec (5let) a neteře (3roky) chodí všichni na normální WC od dvou let. Synovec chtěl čůrat 'jako taťka', přišlo mu to asi zajímavý, nebo nevím 🙂, takže se začal sám stavět k míse a i tam chodit na velkou. Neteře se zase opičily po něm, takže taky hned na velký záchod. A zvládali to všichni špunti skvěle. Nikdo je naopak nemohl donutit jít na nočník. Ovšem nevím, jak by je to člověk naučil, kdyby sami nechtěli 😅. Jinak synovec se sám utírat umí, neteře ne. A ve školce učitelky zadky prý utírají, říkala švagrová, akorát si to někteří rodiče nepřejí 🙂
Jinak myslím, že poslední rok před začátkem školy je povinná docházka do mateřské školy nebo do nějaké přípravky.

lukin
autor
2. led 2008

jabber: Aha, no já právě vím, že většina školek utírá zadky jen těm tříletým děckám a pak už ne 🙂 Právě taky mě překvapilo, že na wc chodí od kámošky už i rok a půl stará dcerka 🙂 S nočníkem začali v 8 měsících. Prostě si sama řekne, že chce čůrat a prostě jde na wecko. Je to takové roztomilé 😀 No ale někdy mám dojem, že někteří rodiče na takové věci kašlou. Tak s tou školkou to musím švagrové říct, už bude muset jít teď k zápisu do školky, protože její dcerka bude mít už letos pět let, takže asi tak nějak 🙂 Každopádně díky za názor.

marselina
8. únor 2008

ahojky,já dávám syna na normální WC od dvou let,baví ho čůrat také jako tatínek a vidí i u nás že sedíme na prkýnku a ne na nočníčku.

kebertova
10. únor 2008

Ahojky,my máme problém chodit na nočník i na záchod.Mám 15 měsíčního Martínka a když ho na to posadím tak mi pláče a snaží se od tamtud utéct,někdy se to povede ale opravdu málo kdy!!!!Někdo mi říkal že když tam na nočníku ditě pláče že mu prej máš dát důrezně na jevo že se tam musí vylulat a když neposlechne tak mu dát na zadek.Mě to připadá hrozně drastický a nikdy bych dítě neuhodila jen za to že si nechce sednou na nočník!!!??Poradte mi prosím,skoušela jsem i odměnu za vyčůráni ale to nefungovalo.Skoušela jsem si sednout na záchod a nočník jsem dala vedle sebe a máme ten samý problém!!!!Děkuji ☹

jajinak
10. únor 2008

Ahoj,můj syn chodí na záchod asi od 1,5 roka,ale chodí ještě i na nočník.Prostě kam zrovna chce.Když bojkotuje nočník,tak ho posadím na záchod a tam se většinou vyčůrá,teda musí se mu chtít.Zatím mu tam dávám sedátko nebo ho jen podržim.
Teda abych ho bila za to,že ne nevyčůrá nebo nevykaká,to snad ne? 😨
Kebertova-nijak bych to nehrotila a zkoušela bych ho dávat dál,však on na to přijde.Rozhodně ještě není pozdě.A taky bych ho za to netrestala.Když nic neudělá,tak říct nevadí příště to bude lepší a když to udělá do pleny,tak říct,že se čůrá (kaká) na wc(nočník).
Lukin-poslední rok před školou je povinný.A ve školce zadky utírají.I když možná jak kde.Starší syn říkal,že když šel kakat,tak ho p.uč.vždycky utřela.A ve 4,5 letech ještě není pozdě,když to neumí.Ale do školy už se to teda mělo umět. 🙂

kebertova
10. únor 2008

jajinak děkuju,já se snažím ho každý den alespon 6x za den ho vysazovat,nekdy s úspěchem nekdy ne.Já ho nebyju chraň bůh to jsem někde slyšela nebo četla už nevím.Ale přesto ti moc děkuju

andrysek2
11. únor 2008

ahojik maci tak ta moje prdolka se ucila na nocnik od 9 mesicu a pak asi od roku a pul uz na zachod 😀

didina
15. únor 2008

ahoj všem mám 23měsíčního kluka a raději chodí na zachod dá jsi tam malý prkynko a hotovo.Děti mají radi pochvalu myslím si když jsou hodně chvaleni za to,že chodí bud na nočník nebo na zachod tak se snažej.chce to vydržet

martam
18. únor 2008

ahoj holky.školka povinná není. jen se poslední rok neplatí školkovné.moje známá děti do školky nedává.děti jsou celou první třídu nemocné.taky je znát že jim chybí kolektiv.já myslím že děti do školky patří 🙂

kapulet
18. srp 2008

ahoj holky, tak nám při zápise učitelka řekla, že se musí umět utírat, že nemá čas lítat s každým dítěte a nechat třídu bez dozoru 😒 , naše malá se po čůrání utírat umí (teda zatím obráceným směrem ale to vypilujem), ale po kakání se utře vždy špatně a pak má bolavý zadeček. Mám trochu strach, že bude chodit ze školky pořád opruzená. Snad to za těch zbývajících 14 dní ještě zvládnem. Jo, malé jsou 3,5 roku

spagatice
12. čer 2012

Ahoj, obnovuji toto téma, protože máme malý problém s naším prckem. Od 23 měsíců je přes den bez plen, teď už je měsíc i na noc bez plen 🙂 . Bez problémů chodí na nočník, nemusíme ho upozorňovat, sám si říká, sám si pro nočník chodí 😉 . My ho jen utíráme a nočník vyléváme. Ale problém je v tom, že nechce čůrat ani kakat jinak, než na ten nočník. Pokud ho chceme dát na záchod (máme i redukci) nebo venku na travičku, tak hrozně brečí a křičí. Myslíte, že se to časem naučí? Naštěstí od září do školky nejde, ale kdyby šel, tak u nás už vyžadují chození na záchod, byl by to tedy problém. No a taky už mě moc nebaví vozit pořád nočník s sebou. 😒

jmisa
12. čer 2012

Nejdřív jsme měli nočník, ale pak jsme začali používat wc, hlavně tedy mně se moc nelíbilo nosit ta hovínka, takhle mi to v toaletě přišlo lepší 😀 A u čůrání zase často přečůral nočník, takže z pohodlnosti rovnou na záchod 😀

poupe
8. črc 2012

Syn chodí na nočník od 20 měsíců a nikde jinde čůrat nechtěl, zlomilo se to až teď, občas na záchod, občas na nočník, nějak to neřešim, ve školce mají stejně jen záchody a děti se po sobě opičí, takže se to naučí všichni, s tim utíráním učitelky pomahají, tedy u nás.

spagatice
5. pro 2012

@poupe Ahoj, tvůj syn začal na ten záchod chodit sám od sebe? Ten náš stále na záchod nechce ☹

poupe
6. pro 2012

@spagatice ahoj, myslim že jo, jinak do té doby nechtěl čůrat nikde, venku, supermarketu...jen na nočníku a nebo jak holka 😉