Od kdy začít dítko učit usínat samostatně?

syrael
2. lis 2007

Vim ze se tu spani a usinani pretrasalo mnohokrat, ale vcera me manzel privedl na zakladni otazku - kdy zacneme nase ditko vlastne ucit samostatne usinat. nekde jsem cetla o sestem mesici. Nekdo snad doporucuje pozdeji, nebo naopak driv. Jak to praktikujete vy? Diky moc!

grisgot
5. lis 2007

Alcatko 🙂 😉 to jsem ráda..

grisgot
5. lis 2007

Janičko..to je dobrý příspěvek..a na tom právě vidíš, jak to bylo dřív..?? Matky nosili děti v šátkách na poli, spali v jedný světnici, v jedný posteli..a jak jim bylo hezky 🙂 🙂

Orisek..klobouk dolu, je vidět, že čteš správné knížky..Matějček je vždycky zárukou správného uvažování 😉

januskaababoo
5. lis 2007

orisek...absolutni souhlas s tebou...
pamatuji si hodne z esveho detstvi a ted kdyz mam dcerku, tak se mi vybavuji vzpominky uz ze 2 let!!! Jak to vim? Protoze jsme se stehovali kdyz mi byly 3...a presne si pamatuji na vecerni usinani...prosila jsem o svetylko, nebylo mi vyhoveno, prosila jsem o pootevrene dvere, nebylo mi vyhoveno...a jeste pred dvema lety jsem usinala pri lampicce, uplnej magor...a tak si kladu otazku, jestli si to netahnu sebou uz z detstvi... 😨

andulkaavetrelec
5. lis 2007

jinak: dobrý spánek a usínání VŠEM přeju a šťastná miminka...

macu.k
5. lis 2007

Já už nevím od kdy Kubík usíná sám v postýlce, ale myslím, že tak od 2 měsíců. Naštěstí, jsme s tím neměli problém.
Janičko, nic ve zlým, ale já taky měla plno plánů jako těhotná jak to všechno bude, až se mi prcek narodí, a ono to stejně bylo tak nějak všechno jinak... Třeba jsem si říkala, že bude spát ve svý postýlce a teď stejně každou noc k ránu ho přendavám k nám. Ono když si máš vybrat, jestli ho nechat spát až do rána ve svý a vstávat v půl 6 nebo ho vzít k ránu k sobě a spokojeně chrupkat do půl 8... 😅

janickabez
5. lis 2007

tak mě naštěstí ranní vstávání neva v 5,30 vstáváme prakticky skoro každý den... 🤐 , je jasný že to přichází s miminkem,(čekala jsme kdo se ozve, že nemám mimi 😎 😉 😵 😀 ), chtěla jsem nasbírat zkušenosti jiných právě proto, abych nedopadla jako spousta mých známých v okolí.... 😉 Proto mě takhle diskuze zajímala 😉 .
Myslím, že přestavu mám jasnou, teď ji budu realizovat 😉
Moc taky děkuji všem za příspěvky.... 😉

kacerka
5. lis 2007

andulko, náš Karlík je vytoužené miminko, manžel mi pomáhá naprosto skvěle, Karlíkovi se věnuji celý den na 100% a s tím jsem do svého mateřství šla. Jen ho prostě necháváme usínat v postýlce, kde po chvíli breku usne . . . . Fakt nechápu Tvé reakce. Dobře, Ty jsi zřejmě matka dokonalá 😉 , přeji to Tvému dítku . . . ., holt se to naše narodilo do špatné rodiny . . .

macu.k
5. lis 2007

Ono vstávat v půl 6 po krásně prospané noci je něco jinýho než po buzení po hodině či dvou 😉

janickabez
5. lis 2007

kacerko 😎 😀

orisek1
5. lis 2007

Ještě mě teda napadá, jak píšete o špatných zkušenostech vašich známých - jestli ty problémy jejich dětí s usínáním nemají třeba úplně jinou příčinu, než to, že spávaly s rodiči v posteli.

alcatko.j
5. lis 2007

No, dalsi malinko kontroverzni tema, ze 😅 A ja se zaprisahla, ze sem uz nevlezu, ale nakoukla jsem, bohuzel si precetla dalsi prispevek Andulky a ted mi tu kapou sliny , jak zurim 😠 😅
Andulkovetrelce, fakt by sis mela malinko vic promyslet slova, nez je vypustis z pusiny 😉 Ono se to pak bere zpet spatne a ty jsi to fakt malinko prehnala, nemyslis?

-Zbavit se ditete
- mnout si ruce a usmivat se, jak jsem si to bezva zaridila...
-atd atd
Des bes, fakt, 😔 😔 😔

Je fajn napsat nazor, slusne ovsem a nevnucovat ho jinemu a kdyz nekdo nesouhlasi, nebo ma ten nazor jiny, neurazet hned
😉 Ono nikde neni totiz napsane, ze ten tvuj nazor a ta tva vychova je spravna a nejlepsi, vis? 😉
Ja taky dite nejsem schopna nechat vyrvat(no, ted uz jo, vim, ze je to nas malej vycuranek), taky radsi vydrzim vsechno, jen at proboha tolik srdceryvne neplace, ale uvedom si, ze my jsme sice matky, to ted asi hlavne, ale jsme i zeny a manzelky a nemyt si vlasy, jak ty pises, zes nestihala, to taky neni uplne fajn,ale nenapisu ti, ze jsi smudla, protoze nejsi, tak ty sakra nepis, ze maminky tady jsou desne matky 😉 😉

alcatko.j
5. lis 2007

Deni, taky usiname tak, ze po kojeni jde s Neli spat Jirka a neli spi do 5 minut 😀

orisek1
5. lis 2007

Hm, já si tedy troufám říct, že už celkem rozliším různé druhy pláče u miminka, ale zatím vždycky, když jsem si říkala, že mu nic nechybí a jen si něco vynucuje, tak se pak ukázalo, že to tak nebylo. Například malého tlačil v bříšku brkaneček. To se mu stává, i když si po jídle hned odříhne. Jenže tohle poznáte jen v případě, že ho z té postýlky zvednete.

alcatko.j
5. lis 2007

Jo a ja taky rozlisim druhy place nely a troufam si tvrdit, ze to umim rozlisovat snad nekdy od dvou mesicu, ale predpokladam, ze ten vyzkum je stopro lepcejsi a pavivy a ja si to vsugerovavam a vim tak akorat hovno 😉 😅

janickabez
5. lis 2007

Oříšku... moji známí (už jsem tady psala) mají 4 letou dceru, která je se svojí matkou 24 hodin denně, její maminka ji pomalu nedala ani na hodinu pohlídat babičce, protože měla pocit, že by se o to dítě neuměl nikdo 100% postarat jako ona....dítě je podle mého názoru, rozmazlené, nemá žádný režim, věci se jí musí říkat asi 20x než někoho poslechne...(ale to je jiná věc)
Do roka a půl s nima spávala v ložnici (postýlce a jejich posteli na střídačku, jak si zamanula a vyřvala....po té už to vzdali a ona s nima spávala až do teď v posteli....i po obědě i večer) a dnes po ní chtějí, aby šla spát do svého pokojíčku , navíc mají malého chlapečka a tak ta malá žába zcela nechápe, proč by měla spát někde sama, když do teď nemusela, a navíc, když brácha muže spát s rodiči v pokoji (posteli).... takže jejich jediným řešením bylo, že maminka a dcerka spí v obýváku a tatínek a synek ve velké posteli v ložnici... to se na mě nezlob, tohle nejsou prdíky, ani zuby ani nic takového, to je jen to že dítě si dělá co chce, a co mu rodiče povolili, kdyby ji nechali zvykat dřív (možná i za cenu vyřvání, tak by malá dle mého názoru spala v klidu ve svém)......

orisek1
5. lis 2007

Janickabez:anebo příčinou může být přehnaně úzkostlivá matka a na to se nabalující další problémy?
Já nevím, do jednotlivých rodin nikdo úplně nevidí, tak bychom se tu mohly o příčinách dohadovat donekonečna.
Jsem ale přesvědčená, že nejde rozmazlit dítě tím, že se mu poskytne maximální pocit bezpečí.

alcatko.j
5. lis 2007

orisku, souhlasim s tvou posledni vetou 😉

janickabez
5. lis 2007

jj, mužeme, protože pojem "maximální pocit bezpečí" si každá vykládáme uplně jinak....já mám za to že mé dítě muže (a tedy vlastně i musí) mít pocit bezpečí nejen v mojí náruči, ale i ve své postýlce a ve svém pokoji...... byla bych nerada, aby se cítila ve své postýlce v nebezpečí...ale pokud ji tam nedám, tak to asi nezjistí, musí sama objevit, že se jí nic nestane a máma a táta budou tady i přes to, že je nevidí..... 😉
Podle mě mít dítě ve 4 letech v manžrelské posteli (samo nepočítám, když ráno vyleze a jde se pomazlit) je právě to " otroctví", a pokud to dítě nenaučím, tak ho tam mít nebudu...

alcatko.j
5. lis 2007

Jani, tady uz se asi bude chytat za slovicka, si myslim...sak jasne, maximalni pocit bezpeci pro tvou Janicku bude napr v jeji postylce 😉

janickabez
5. lis 2007

😉 Ali 😉 věřím, že je to hrozný, že za každou slzičku budu trpět jako kuň, ale musím to vydržet 😎 😉

alcatko.j
5. lis 2007

vydrzis 🙂 🙂

slevik
5. lis 2007

Jani - vydržíš 😉. Ono je pak i to miminko spokojenější, když umí usínat samo 😎

kristi
5. lis 2007

andulko, jak jako zbavit? to si delas prdel? to ze spi ve svy postylce je zbavovani se ji? dobra kravina...

muj manzel odbihal k mamince jeste v 6 letech, pac si ho rozmazlila...o tohle opravdu nestojim

kristi
5. lis 2007

sem se sekla o stranku, kua...

kacerka
5. lis 2007

Já už se tady obhajovat nebudu, páč to stejně nemá smysl. Jen docela koukám, jak některé z Vás bezmezně věří anonymním výzkumům a vědeckým bleptům, ale pediatrem, se kterým si mohu osobně promluvit a udělat si na něj svůj názor, opovrhují . . .

kristi
5. lis 2007

kac,nemusis.....myslim,ze normalni lidi to chapou 😕

med
5. lis 2007

Já jsem hrozně ráda, že jsme Terku naučili usínat samotnou v postýlce. Za prvé - vím, že padne půl osmá a já můžu aspoň na chvíli "vypnout". Za druhé - když nám jí teď 2x večer hlídala moje mamča, nemusela jsem se nervovat, že z toho bude chudák odřená a bude jí muset uhoupávat.
Řekla bych, že to samostatné usínání v postýlce je taky výsledkem tvrdé důslednosti denního režimu. Prostě děláme stejný věci (koupání, mazlení, hraní, krmení, spánek) ve stejnou denní dobu. Takže malá ví, že se jde koupat, pak se napapá, pak jde spinkat do postýlky... Bez řevu a bez scén.

slevik
5. lis 2007

Jsem už vpodst. pryč, ale ještě jsem nakoukla 😎 .
Kač - nemusíš se obhajovat, přesně tak, normální lidi to chápou a každej podle svého vědomí a svědomí 😉. My taky Verunku milujeme, ale odmalička usíná sama v postýlce a jak říkám, jsme spokojenější všichni 😵 . Co znamená odmalička? Od příchodu z porodnice 😉. Nejdřív teda usínala večer u kojení, pak jsem ji párkrát nechala plakat, rychle pochopila a od tý doby usíná sama 😵 . Je pravda to, co píše Med - stejný rituál každý večer 😉

grisgot
5. lis 2007

Kacerko..to myslíš jako i Matějčka..za toho vědeckýho blepta? Četla jsi od něho něco?? 😉

janickabez
5. lis 2007

Gris...i pan dr. Plzák je velký vědec a stejně vic polovina ženskejch si myslí svoje 😉