Odnaučení nočního kojení. Jak na to?

luthien.k
2. pro 2009

Holky, máte nějaká zkušenost s odnaučováním nočního kojení podle knížky "Každé dieťa sa vie naučit spať"? Vím, že je tu podobné téma, ale je už hodně obsáhlé a mě ani tak nezajímá usínání večer, ale noční kojení a taky dudlík.
Malej má bez týdne půl roku a v noci se budí na kojení minimálně třikrát (zvládal to dřív i jen jednou), ale jen tak si nedudá, ale pije fest. Přes den mi dá docela práci ho k pití přemluvit, je dost zvídavej a kojení ho zdržuje 😎 Navíc je zvyklej dudat dudana, takže když se vzbudí mezi kojeníma, musím mu ho dodat. Znamená to být v noci i 7x vzhůru a to už mě dost zmáhá.
Podle té knížky by se mělo noční kojení, kdy dítě očividně pije, omezovat postupně. Pokud jste to některá dělala, jak jste na to konkrétně šly? Ubrat minutu z každého koja, prodlužovat intervaly - o kolik asi za jednu noc??? A co ten dudlík, mám mu ho taky vzít? Podle té knížky i dudlík je jedna z věcí, která brání kvalitnímu nočnímu spaní dítěte. No mám z toho docela vítr prostě, ale nějak už se to musí pohnout, je to fakt únavný.

rimmel
4. pro 2009

jasne ze radia to co ony robia, lebo je to podla nich, podla ich presvedcenia to najlepsie 😉 preco by mali radit opak? 😝 😀 ja som minulu noc vstala aspon 8krat a co, som unavena, a na obed si pojdem s malym lahnut..a to ze sa neda zaspat je blbost, potom asi zena nieje dostatocne unavena, plus kojenie spusta jeden hormon ktory nas zenyrobi veelmi unavene amalatne, takze sup s dietatom k prsu a hned sa vam bude lepsie spat 😀

ale inak to chapem..len niekedy toto riesenie neni najlepsim riesenim..ale je to riesenim..nech robi kto chce ako chce ale nech caka ze na verejnom fore ak sa spyta nazor, bude ho aj pocut hoci sa mu pacit nemusi 😔

aleachim
4. pro 2009

rimmel, to není pravda, že když si unavená tak usneš. Já když jsem vyšťavená, tak ležím v posteli, připadám si, že přes mě přejel tank, nejsem schopná se soustředit, ale neusnu.

rimmel
4. pro 2009

no moze byt... ja zase usnu vzdy a vsade hlava mi vzdy vypne 😀

martinahejlova
4. pro 2009

Ono je těžké jít si ve dne lehnout s miminkem, když vám spinká jen za jízdy v kočárku. 😉
A myslím, že se to netýká jen nás, takových živlů, pro které je spaní ztráta času, je spousta.

Já tedy ještě noční kojení neřeším, u nás je na to moc brzy a Barunka to fláká přes den, takže se v noci dopíjí, ale se zájmem si tuto diskusi čtu. U nás je to ještě vylepšené tím, že se doteď nenaučila otevírat pusinku na přisátí, takže ji musím otevřít já a to zvládám jen při kojení vsedě na kojicím polštáři. Vždy, když musím v noci vstát a jít kojit, bolí mě úplně všechno. Úplně chápu únavu holek, o které tu píšou.

vlastovka385
6. pro 2009

Ahojte, nechci se přidávat ani na jednu stranu, pokusím se trochu poradit Luthien a předat svoji zkušenost. Tibor se mi v pěti měsících začal taky často budit v noci, ale myslím, že to byly zuby, sice mu ještě nic nevylezlo, ale slintá pořád a ručičku má vraženou v puse. Luthien, zkus vypozorovat, kdy a proč se ti malej budí. Já si totiž myslím, že když se dítě budí 10krát za noc, tak něco není v pořádku s jeho spánkem, něco mu vadí a chtělo by to zjistit, co. já jsem taky tiborovi pokaždé strkala prso, ale zjistila jsem, že ho třeba vůbec nechce. Teď kojím při prvním probuzení, což bývá do půlnoci, protože si myslím, že to má fakt hlad, on totiž večer u prsa hrozně rychle usne, tak toho většinou moc nevypije. Pak se v noci budí někdy jednou, někdy až ráno, a někdy třeba třikrát, pokud se vzbudí, tak se ho snažím nejdřív uspat nošením a houpáním, prso dávám až jako poslední možnost. Párkrát se mi taky stalo, že se mu asi něco škaredýho zdálo, protože pořád křičel, nechtěl nosit, prso, nic, tak jsem ho musela rozbalit, aby se úplně probudil, a pak se uklidnil a usnul.
Ještě jedna věc, na zuby dávám homeopatikum chamomille vulgaris a mám pocit, že to fakt zabírá, když ho nedám, tak jsou ty noci horší.

etnicka
6. pro 2009

suhlasim s vlastovkou, Zoranko sa tiez casto budil, ked mu rastli zubky.

dadis
6. pro 2009

luthien, ja som malemu ukoncila nocne kojenie v cca 6-7mesiaci, kedy uz papal iba 1x za noc. Okolo 4.mesiaca sa budil aj 7-8x za noc - utisit sa dal iba kojenim a cez den skoro vobec nechcel papat. Nech mi nikto nehovori, ze to tak ma byt. Jasne, ze aj dietatko ma svoje potreby, ale aj my maminky sme len ludia a ked budeme spokojne my, tak aj nase babatka. Ja som niekde vycitala niekolko zasad:
1. Vecer neuspavat kojenim, dat babo este bdele (ale uz unavene) do postielky.
2. Mat zo sebou hodinky - je malo pravdepodobne, ze dietatko v noci by malo byt hladne po menej ako 3 hodinach (ja viem, teraz ma niektore maminky ukamenuju 😲 ) - vtedy sa snazime babatko uspat inym sposobom - najlepsie,ked sa to da v postielke (hladkat, poklepkaVat po plienocke), ked nie, tak zobrat na rucky a uspat tak.
3. Kojit zasadne po sediacky mimo postele, aby si nezaspala - akonahle dietatko prestava aktivne sat (robi si prestavyk, kedy drieme), treba napriek pociatocnym protestom vstat a odniest babo do postielky. Moja skusenost je, ze obycajne neprotestuje a zaspinka.
4. Mne sa osvedcilo predlzit aj intervaly medzi dennym kojenim - lebo cca po troch hodinach si len parkarat potiahli predne mliecko - neviem, ci to bolo tym, ze svoje si odjedli v noci - neriadim sa presne hodinkami, ale cca 4hodinove intervali vyhovovali aj malemu vo veku asi 5mesiacov a teraz to vidim aj na mladsej.

drzim palce, takto by sa to nocne krmenie malo zredukovat na 1-2 mozno 3 krmenia za noc.

luthien.k
autor
6. pro 2009

Už jsem se sem nechtěla vracet, ale nedá mi to 🙂
Dadis a ostatní, co jster napsaly své zkušenosti a náhodou jsem Vám nepoděkovala přes IP, ještě jednou díky! Myslím, že to pomůže i ostatním maminám, které mají podobný "problém".

Je to sice jen pár dní, co jsem se rozhodla to naše noční buzení řešit a výsledky se dostavily hned, ačkoli nevím, jestli je to tím, co jsme "zavedli" nebo prostě tím, že si to upravil zase na čas sám 😉
Zavedli jsme:
- Důkladnější kojení přes den - kojíme sice méně často, ale vydatněji, aby se pokaždé pořádně nasytil a ne si jen cucnul a za dvě hodiny měl zase hlad. Aby ho nic nerušilo, kojíme teď zásadně v ložnici, bez přítomnosti ostatních (pes, manžel 🙂); pokud se nechce přisát hned, dáme dudlíka, ponosíme a zkoušíme znovu a většinou to je o dost lepší a napije se klidně z obou prsou a podle mírného ublinkáváním poté vidím, že se opravdu napil pořádně 🙂.
- Pevný režim denního spaní - dopoledne i odpoledne ukládáme ve stejnou dobu a tady vlastně využíváme tu "metodu" - kojit pokud možno mimo usínací proces, ukládám do postýlky (dřív spal v manželské posteli), chvíli ho hladím a povídám mu o spaní, jeho ovečce atd. a odejdu; když začně plakat, vrátím se za chviličku a znovu a už tak usíná do pěti minut 🙂 Je to omezující ve výletech, ale až se to zajede, tak snad usne i v kočárku apod., což se zatím nedaří.
- Večer dáme lžičkou kašičku, kolik sní, tolik sní (zatím málo), nakojíme z obou prsou, nabídneme na dopití Nutrilon se zbytkem kašičky (spíš se už nenapije) a jde uložit manžel.
- V noci když se vzbudí před jednou v noci (a pak dřív, než za tři hodiny), tak mu dám dulík, zase ho zase hladím a tiše na něj mluvím, že se spinká a žádné odcházení není potřeba - usne do chviličky znovu. Zatím nebylo potřeba nějak často dodávat dudlík...

Takže zatím to vypadá dobře, kojíme tak dvakrát v noci, což je pohoda snad pro nás oba. Pokud tohle téma (ačkoli několik mamin jaksepatří rozčílilo 😉) někomu pomůže, tak budu jen ráda 🙂

kefin
6. pro 2009

tak luthien, držím palce, at to tak jde napořád 😀
at mi nikdo neříká, že 5 měsíční mimi memůže mít svůj režim a stálé rituály, aj my to tak máme.

jirinka.v
7. pro 2009

Ahoj Luthien, tak mám za tebe radost, že se to takhle zlepšilo a snad to vydrží.
Na tuhle diskuzi jsem přišla, jelikož se mi malej začal opravdu často budit od 4. měsíce, ale bylo to třeba 5x za noc. Nejdříve se budil po 2-3 hodinách a pak už po hodinách, ale tuhle noc se budil už po 40 min., tak jsem si řekla, že to není možné a bylo by lepší to začít řešit.
Mrzí mě, že maminy, kterým nevadí kojit 15x denně a 10x za noc z tebe tady udělaly téměř teroristku.
Doufala jsem, že se to zlepší příkrmy a kašičkou, ale i po kašičce mi spí max. 2-3 hodiny a pak se už budí neustále. Jenže jde vidět, že to je už jen o tom, aby byl malý přisátý, jelikož si párkrát cucne a stačí mu to. Někdy se podaří, že dobře usne, jindy musím uspávat. Malého si k sobě beru po druhém kojení, jinak bych to nezvládla, vůbec mi nevadí, že ho mám u sebe, ale myslím si, že to opravdu není dobré ani pro jednu stranu.
Já jsem s malým v pokojíčku, protože přeci jen zastávám názor, že manžel se může vyspat, když nemůžu já, stejně by se tím nic nevyřešilo, on za mě nenakojí a alespoň mi pomůže, když je doma, o víkendy mě nechává dospat.
Ráno jsme si s manželem řekli, že začneme hledat řešení a odpoledne si o tom popovídáme, protože vidí, že už jsem zničená a taky z toho radost nemá. Takže já začala tady a jsem ráda za všechny vaše rady.

jirinka.v
7. pro 2009

Jo a abych to uvedla na pravou míru, tak 5x za noc se začínal budit v tom 4. měsíci, postupně to vygradovalo na 7-10 buzení za noc. Malej mi nikdy nespal celou noc, ze začátku se budil tak 3x.

sicinka
7. pro 2009

Jirinko, krome rezimovych opatreni bych mu zkusila s kasi dat vodu nebo caj. Uz jsem to psala, ale nam kase nezabrala nebo jen malicko. Potom co dostal navic napit se to zlepsilo o 100 % asi mel opravdu zizen. Dokonce to vypda ze ho prestalo bavit si v noci hrat akze ja vstavam jednou max. dvakrat za noc a to uz je pohoda...

poletucha
7. pro 2009

ahoj Luthien, to je super,ze se zatim spinkani dari 😵 Fakt je mi lito,ze se tady vzdycky ukazou nektere supermatky se svyma radikalnima nazorama 🙄 ...absolutne nerespektujou polozenou otazku,jedou si svoji a z kazdyho kdo nekoji dite do puberty,nespi s nim v posteli atd...delaj absolutne nesvepravnou krkavci matku
U nas to zatim spis vypada na nedostatek mlika, malej mi ted po kojeni place, pres den kojim po dvou hodkach a v noci po trech...zkusila jsem mu dat na noc UM,ale nechtel...no zatim pribira,tak uvidim co dal...ale urcite az zacneme s prikrmama,tak vyzkousim tvoje rady 😉

luthien.k
autor
7. pro 2009

jirinka.v, tak co jste s manželem vymysleli? Jsem zvědavá, jak to pořešíte, protože po 40 minutách, to už je silná káva... 😒 Myslím, že u vás je to nejspíš o tom živém dudlíku. Na jídlo se taky náš malej budil tak třikrát zezačátku, pak se to pomalu snižovalo až na to jedno kojení (sem tam), ale tak od toho necelého pátého se to zase začalo navyšovat. Takže podobný průběh.
sicinka, jen tak dál! 😉
Poletucha, díky, já už ty supermatky neřeším, už si tady snad řekly svoje 😕 Jinak malej taky ze začátku UM nechtěl ani vidět, ale jak jsme to zkoušeli, tak se nakonec dal přemluvit. Danny si nedá, ani když má očividně hlad? Co ho mixnout s MM, pokud se podaří nějaké odstříkat/odsát? Nicméně nám samotné UM na noc nepomohlo, možná spíš naopak, budil se po něm stejně a mnohem víc čůral, takže jsme museli v noci i přebalovat 😝
Jinak jsem úplně zapomněla napsat, že Tobík usíná zásadně a stále pouze se zavinutýma ručičkama a vůbec je jinak hrozně akční... I na dnešní půlroční prohlídce nám doktorka řekla, že je potřeba ho zklidňovat 😅 🙂

poletucha
7. pro 2009

luthien- no dal si 20ml nutrose,vic nechtel,ale ani potom neplakal,tak asi hlad uz nemel. Odsat se mi uz nic nedari,on me fakt vysava neustale do dna 😅 Ja ani od UM necekam zadny zazraky co se tyce spani,zatim to neni tak hrozny,po tech trech hodinach to jde...ale hlavne aby nebrecel hlady,posledni tejden me to fakt dost deptalo. Jinak zavinuti jsme odbourali pred nedavnem,proste jsem to jeden vecer zkusila a on normos usnul...akorat si teda castejc vyhodi dudlaka rucickama. No jinak Danny je zase spis lenoch 😀
a jak mas Tobika zklidnovat? 😕

luthien.k
autor
7. pro 2009

Tak mu možná stačí jen se trochu dorazit 😉
Zklidňovat ho mám chováním v klubíčku, v klidu se s ním posadit, schoulit si ho, zpívat mu nebo povídat... No, nic pro něj 😀 😝 Je fakt divoch, lézt sice neumí, ale naučil se postrkovat tak, že se na zádech prohne do luku a udělá takové "hop" a je o kus dál. To samé dělá na břiše - opře se o hlavu a jako housenka se posunuje vpřed 🙂 Možná je to normální, ale neznám moc dětí v jeho věku a kamarádky stejně starý klučina je taky spíš kliďas.
Možná to taky brzy zkusíme dát ho spát nezavinutého, ale to se obávám, že se bude budit každou chvíli; když takhle náhodou usnul ve dne, tak byl za 20 minut vzhůru a už neuspatelný. Zavinutý spí i hodinu a půl (s jednou dodávkou dudana třebas).

jirinka.v
8. pro 2009

Ahoj holky,
tak náš včerejšek, Vládík usnul před sedmou a ve 21hod se probudil, jako obvykle. Poslala jsem tam manžílka, ten ho uspal, pak se probudil ve 23hod., to mu dal manžílek flaštičku se sunarem - vypil asi půlku, pak se mi probudil v 1:15, to jsem ho nakojila, pak ve 2:45, to jsem mu jen dala dudlíček a uspávala ho, pak se probudil ve 4:30, to jsem ho nakojila a v 5:54 jsme byli vzhůru. Tak to nechci zakřiknout, ale mnohem lepší, než předešlé noci. Možná to byla náhoda, ale možná pomohl tatínek, tak uvidíme, co dnes.
Jinak náš Vládík je taky stašný živel a stále usíná v zavinovačce, musela jsem koupit tu větší, tak snad se naučí brzy usínat bez ní 😒
Jsem ráda, že jste tu uvedli ty stránky www.kojení.net, pročítám tím 🙂

luthien.k
autor
8. pro 2009

jirinka.v, super, tak jsem zvědavá, co dnes 😉 Jojo, kojeni.net je super.
U nás včera první probuzení v 1:30 (!!!), dala jsem mu dudana, což dělám vždy, aby než si ho vezmu k sobě, nevzbudil manžela, a on okamžitě zase usnul. Kojili jsme pak ve 2:30 a pak se vzbudil až v 5:50, právě když tatínek vstával. No a vstávání v 7:00. No prostě paráda, celej den jsem jako rybička a nemá to chybu 🙂
Tu kašičku jsme mu ale včera dali do flašky, asi to možná není nejlepší, ale krásně jí naředěnou vypije (120 ml Nutrilonu a jedna pol. lžíce kaše) a pak si ještě dá obě prsa 🙂 Tak možná jak se často budil, tak měl fakt hlad... 😅

kristufka
8. pro 2009

Ahoj holky, taky bych chtěla dělat něco s naším spaním - nespaním. Malá chodí usíná mezi 19:00-19:30. Dřív se budila jednou, pak dvakrát, třikrát ... prostě se to furt zvyšovalo. Teď se poprvé vzbudí mezi 21:30-22:30 jak kdy, pak tak kolem půlnoci nebo když si jdu lehnout - má docela lehký spaní, tak že jí vzbudim a od tý půlnoci jede zhruba po hodině plus mínus. Vstává v 6:00.
Jsem už fakt vyřízená. Navíc teda dudlíka přestala sama chtít v 5měs - do tý doby to šlo tedy. A usíná JEDINĚ u prsa. To i přes den - pokud nejsme venku. Přes den chodí spát v 9, ve 12 a v 16 hod, spí cca půl hodky až hodinu. Zkoušela jsem jí chovat, hladit, nic. Prostě chce prso. Jo a třeba párkrát se mi podařilo uspat jí v noci chováním na ruce, musím jí mít normálně nastojato jakoby ne ležet v náručí a pak třeba usne, jenže jen co jí naklonim že jí položim je vzhuru a jednou tedy zůstala spát i co jsem jí uložila, ale za 20 min byla stejně vzhůru a už s hodně velkým pláčem se dožadovala okamžitě prsa.
Nemůžu říct, že mi to vadí, nebo prostě že mě to otravuje, že jsem naštvaná. To ne, jen mi prostě chybí ten spánek. Fakt hodně moc. Navíc kvůli tomu mě i často bolí hlava, takže prostě bezva.
Nechci jí ale nechat v noci brečet.

sicinka
8. pro 2009

Ahoj holky, u nás spaní celkem ok bud se vzbudí v jednu ráno na kojení a pak chce jeste ve ctyri. Nekdy jen v ty ctyri. Akorát mám pocit ze nás sežere. Krome asi 6 kojení denne, zblaznul k obedu 120 g zeleniny, odpoledne kdyz byl na prochazce s dedou navic 100 ml nutrilonu co tam máme jako pohotovostní v lahickách. Ted si dal 250 ml kaše. Tedy dostal min ale řval tak ze jsem mu přidala. Je to tedy mimo diskuzi, ale kdyz tady ctu kolik toho dava luthien, tak mi propada ze praskne. Co s tím nevím, hlady ho jecet nenecham. Zkousim uklidnovat a nabizet vodu ale moc to nepomaha...

jirinka.v
8. pro 2009

Kristufka, víš o tom, že tě znám? Tedy od vidění, ale přeci 😉
Bohužel zatím nevím, jak ti pomoci, taky jsme včera zkoušeli. Myslím si, že se ani netrápil, ale každá noc může být jiná. Mně malej taky usínal tak do 4. měsíce jen u prsa, ale nějakým způsobem se to sám odnaučil. Zkus ti stránky o kojení a třeba tam nějaký podobný příběh bude.
Lithuen, tak vidíš, nakonec to asi opravdu zabralo, tak to je super.
Sicinka, tak vy to máte krásný, jen ať to vydrží, i když toho zbaští přes den víc 🙂 Snad to nevadí, ne? Jestli jsi ale jen kojila, tak ti určitě doktorka řekně, že příkrmy jsou zbytečný, že jsi měla vydržet a je to škoda (koukala jsem, že malému neni ještě 6 měsíců), ale já už také začala dřív, protože jsem koukala, že malej mi nepřibývá a má asi hlad.

kristufka
8. pro 2009

Jééé Jirinko ted teprv jsem si všimla, že jsi taky z Mostu. Ale já tě tedy neznám ☹ , koukala jsem do albíčka a nic, kočárek nic mi to neřiká, i když máte takový, že bych si ho mohla pamatovat - přece jen jsou ted bud černý nebo červený 😅 Takže z města? Tak až mě zas někde uvidíš tak na mě houkni 😀
Na ty stránky tedy kouknu, všimla jsem si že jsou tady víckrát zmiňovaný... Děkuji

jirinka.v
8. pro 2009

Teď už v Mostě nebydlím, ale jezdím tam. Už jsem tě s kočárkem potkala.
Znám tě z neprakťáku, když jsi tam chodila ještě s tou tmavovlasou kamarádkou a dvouma klukama v době, kdy tam ještě chodilo málo lidí, byla jsem za barem 🙂
Tak uvidíš, mrkni na stránky a snad ti to pomůže. I když jsem byla dneska vzhůru 4x, pořád to je lepší než jindy a cítila jsem se líp. Snad se už taky brzy vyspíš 😔

sicinka
8. pro 2009

Nám příkrm tedy kaši (tu zeleninu jsem začali nedávno) potvrdil lékař už ve 4 měsících, protože prcek se budil od pulnoci každou hodinu a pokadé pil. Tak jsem zkusila vazit pred po jako v porodnici a on si vzal klidne 150 - 200 kazdé kojení a tak jsme se dostali ke 2 litrum denne a ja byla celkem vyzdimana. Takze 14 jsem to zkousela jestli to neni spurt, pak zacala davat kasi z meho mleka. Ta moc nezabrala, ale přidali jsme vodu nebo feniklovy caj a od te doby je to dobre. Me nevadi ze ji, ale nechci ho prekrmovat 🙂 na kontolu jdeme az ve ctvrtek tak netusim co vazi.

kristufka
8. pro 2009

😀 😅 Z Neprakťáku, no tě prsty 😀 Tak to mi je už jasný, že si mě pamatuješ 😀
Už jsem tam zhruba tak koukala, zdá se mi to dobrý, tak to budu muset pročíst nebo napíšu rovnou do tý diskuze tam a uvidim co mi napíše ta pani. 4x za noc to bych byla šťastná. Doufám, že se ti to ještě zlepší.
Držim všem co chtěj vyspat palce 😵

jirinka.v
8. pro 2009

Sicinka, já vím, že od 4.měsíce můžou přikrmovat ti, co mají mimča na umělé, nebo přikrmovat miminka, kterým už mlíčko nestačí 😉 Já jsem začala nějak před ukončeným 5. měsícem a tenkrát mi říkali, že je to škoda, že ještě nemusím. Pak jsme šli na šestiměsíční kontrolu a i s malými příkrmy přibral malej za 5 týdnů jen 250g, takže to prý nebylo špatně. Ale je fakt, že u nás příkrmy taky nepomohly.

Jojo, pamatuji si tě dobře, ale v dobrým, byli jste fajn 😉

Tak pak dej kristufko vědět, jak jste dopadli, budu držet pěsti.

Jinak dnes odbila 21. hodina a 5 min. a malej začal brečet. Tatínek ho uspal, tak uvidíme. Ale nechápu, že se každý den budí ve stejný čas, i když usíná mězi 18:30 až 19:30 😕

janadean
8. pro 2009

ahojte maminky,

ja mam 9 mesicniho chlapecka a taky jeste porad kojim 4 x za noc. A pak jeste dudlik. Vsichni my rikaly ze tahle nocni party skonci po 6 mesici ale my furt nic. Me by to kojeni ani tak nevadilo ale ted stavam v 5 rano do prace tak jsem i docela unavena. Dneska jsem o tom mluvila se zdravotni sestrou a ta mi poradila mu misto prsu nabidnout vodu. Prej se pak otravi budit kvuli vodu a bude spat celou noc. Tak to jsem teda zvedava 😝

lamarika
8. pro 2009

teď jsem četla v poradně na kojení.net toto: Dobře prospívající dítě hladem netrpí ani v noci, ve většině případů jde opravdu o zvyk.

Tak teda jestli to chápu dobře: Náš malej když pěkně roste a přibírá, tak by se neměl v noci budit a tudíš jeho buzení (2x-3x) problém. . . 😕

l.myska
8. pro 2009

Ahojky maminky...
zaujal mě název této debaty:o)taky přihodím naši zkušenost...mmj. ještě kojím - ale jen večer po večerníčku:o)
ale noční kojení jsem utla cca když bylo Ondrovi rok, zkrátka když se vzbudil dostal cucnout šťávy/vody
a nebo jsme ho jen pohladily a bylo, když brečel tak ho uspával manžel, protože já bych ho akorát dráždila:o)
psychicky jsem to nesla špatně když brečel "mamá bumbát"takže jsme většinou brečely oba (já teda v ložnici-Ondra u sebe v pokojíku)a manžel když dorazil tak říkal že je to jak v blázinci...trvalo to 10 dní ale ani o den víc:O) Držím všem palečky a hlavně pevný nervíky z drobečkama...

kristufka
9. pro 2009

Lamarika - nevim ale 2x až 3x za noc bych asi nehrotila, ještě bych počkala, zdá se mi to ok