Odnaučení nočního kojení. Jak na to?

luthien.k
2. pro 2009

Holky, máte nějaká zkušenost s odnaučováním nočního kojení podle knížky "Každé dieťa sa vie naučit spať"? Vím, že je tu podobné téma, ale je už hodně obsáhlé a mě ani tak nezajímá usínání večer, ale noční kojení a taky dudlík.
Malej má bez týdne půl roku a v noci se budí na kojení minimálně třikrát (zvládal to dřív i jen jednou), ale jen tak si nedudá, ale pije fest. Přes den mi dá docela práci ho k pití přemluvit, je dost zvídavej a kojení ho zdržuje 😎 Navíc je zvyklej dudat dudana, takže když se vzbudí mezi kojeníma, musím mu ho dodat. Znamená to být v noci i 7x vzhůru a to už mě dost zmáhá.
Podle té knížky by se mělo noční kojení, kdy dítě očividně pije, omezovat postupně. Pokud jste to některá dělala, jak jste na to konkrétně šly? Ubrat minutu z každého koja, prodlužovat intervaly - o kolik asi za jednu noc??? A co ten dudlík, mám mu ho taky vzít? Podle té knížky i dudlík je jedna z věcí, která brání kvalitnímu nočnímu spaní dítěte. No mám z toho docela vítr prostě, ale nějak už se to musí pohnout, je to fakt únavný.

poletucha
2. pro 2009

luthien tak ja jsem ta spriznena duse 😉 ...myslim si,ze na tech radach od laktacnich poradkyn neco urcite je a presne jak pises, detem taky neprospiva to ze se budi tolikrat za noc 😒 U nas je jeste brzy neco resit ( i kdyz tam radi uz od 4 mesicu,ze je normalni kojit 2-3x za noc,vic ne)...ale vsimam si,ze presne si Dannysek zacal ted pridavat kojeni...pockam a uvidim co se bude dit kolem toho pul roku,ale pak to taky zacnu resit dle doporucenych rad...nemyslim si,ze musi mama byt bezpodminecne otrokem miminka a delat mu zivej dudlik 😅

momin
2. pro 2009

Holky az zacnete davat normalni prikrmy to jidlo v noci se sklidni!!!!! Ale tak jo..jak myslite... 😉

svenka
2. pro 2009

baby, pridavam moju skusenost: moj matko sa este donedavna kojil v noci v podstate non-stop, kazde dve az tri hodiny bol hore, napapkal sa a hned zaspinkal... niektore deticky proste potrebuju citit maminku /kojenie/ aj v noci... moj si sam zo dna na den odstavil to nocne kojenie, ked mal cca 11 mesiacov... odvtedy sa sice este v noci kojime, ale iba 1 - 2 x... myslim si, ze uplne celu noc prespi asi az ked ho odstavim... 🙂

rimmel
2. pro 2009

ono jedno si neuvedomujes luthien..tato technika deti neuci spat celu noc..deti sa budu budit rovnako casto ale rozdiel je v tom ze nezacnu plakat, ze sa naucia uspat sami seba. bez tvojej pomoci..a toto sa naucia tak, ze ich proste nechas plakat, naucia sa, ze sa na teba spolanut nemoze, ze neprides, a ze holt musi zaspat sam.

a presne pre toto tolko maminiek tuto techniku neuznava. a tiez sa lekarmi doporucuje zacat v 6m najskor..ale cim neskor tymlepsie..a tiez hovoria, ak si mamicka neni ista ze do tohochce ist, nech ani nejde. 😉

rimmel
2. pro 2009

kto ma zaujem, a vie poanglicky, precitajte si tento zaujimavylink..

http://www.kellymom.com/parenting/sleep/comfort...

rimmel
2. pro 2009

a tiez babatka male si neuvemomuju ze ked ich nechas plakat, ze ty si v druhej izbe..pren si proste prec.odisla si, navzdy a velmi tym babatko trpi a prestane plakat ked vsetka nadej co malo ze sa mozno vratis odisla..

toto napr pisu v tom linku.

rimmel
2. pro 2009

a zaspatie babatka na prsniku je totalne prirodzene..v inych kulturach sa to robi ibA TAK a nikto sa nad tym nepozastavtuje a nik sa nestazuje ze je unavena a nemoze dobre v noci spat..toto holt patri k materstvu 😎

etnicka
2. pro 2009

Luthien - kojenie 3x za noc v 6 mesiacoch je uplne normalne, nechapem celkom, co sa Ti na tom nezda. Moj syncek ma 8 mesiacov a stale ho kojim v noci, vzdy, ked si zacne cucat palcek - cca 1- 3x. Ta laktacna poradkyna, co spominas, je nejaka divna. Nas ucili, ze dieta treba nakojit vzdy, ked ono chce. A pokial naozaj pije a len nedudluje, tak je vsetko v uplnom poriadku. Uzivaj si kojenie, ved to je krasne obdobie a ani nevies, ako rychlo utecie 😉

etnicka
2. pro 2009

rimmel mne moj maly tiez vzdy zaspava na prsniku 🙂 je to krasne

rimmel
2. pro 2009

etnicka mne sa to tiez paci, strasne ho to(aj mna) ukludnuje, za minutku dokaze zaspat 😀

etnicka
2. pro 2009

rimmel ano, je to tak 😀 a kukam, ze ti nasi pokladici su rovnako stari 🙂

rimmel
2. pro 2009

🙂

luthien tusim zdrhla 😀 😀

luthien.k
autor
2. pro 2009

Jsem netušila, jakou diskuzi rozpoutám 😒
momin, kdosi jiný tu psal o 20 minutách, my se budíme jen každou hodinu - buď na kojení nebo na dudlík. Pokud se to upraví s příkrmama samo, budu jen ráda. Pokud ne, tak to zkusím.
poletucha, to jsem ráda, že nejsem sama proti šiku supermatek 😀 Ne vážně, kdyby se to nezhoršovalo a zůstal u těch maximálně dvou kojení, tak bych to neřešila.
rimmel, i my se v noci budíme, ale umíme usnout bez berliček a věřím, že se to dokážou naučit i děti. Jen se asi neshodneme v tom, jak staré děti. Takže přesně tak - kdo nechce, ať do toho nejde.

rimmel
2. pro 2009

inak musim este povedat, aj ja som dufala ze s prikrmami sa bude budit menej casto ale nebolo tomu tak 😝 😀 fakt treba trpezlivost a vek vsetko napravi..k spokojnosti oboch.

rimmel
2. pro 2009

luthien vidim ze mas rozhodnute tak drzim palce

etnicka
2. pro 2009

luthien, teraz som si spomenula, ze okolo 6 mesiacov sa Zoranko tiez budil v noci dost casto, ale preslo to uplne samo. Asi fakt treba byt trpezliva 😉

kubaka
2. pro 2009

pletucha - nemusíš se řídit radami někoho, kdo něco vymyslel a hlásá to jako zákon, (takových je a říkají opačné věci) stačí se řídit přirozeným instinktemem. tím, jak je to v přírodě. Tam najdeš odpověď - nikdo zvířatům nedikture, kdy mají kojit a kdy odstavovat, kdy spát s mládětem a kdy už ne. Dělají to přirozeně a instinktivně. A pokud se cítítš jako otrok, je to tvůj problém že takto vnímáš mateřství. Dítě to takto nevnímá. Jen chce aby se uspokojily jeho základní potřeby. Jíst kdy chci a být u matky kdy chci. A zdravé dítě si to dokáže vymoci, pokud nemá zrovna citově tupou matku. Proto jim příroda dala ty zbraně: pláč, naléhavost, roztomilost. A nám pud, který nám nedovolí toto volání mláděte ignorovat
dát přirodě průchod - tím se nikdy nic nezkazí.

momin
2. pro 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 ja se za super matku vazne nepovazuju! 😀 😀 😀 😀 mely mi jedl v 5 mesicich porad jeste co 2 hodiny.. Az v 6 jak sem zacla davat vice prikrmu se to upravilo. A pokud jde o dudlik tak to asi lepsi nebude... 😀 A to muzes byt rada ze ten dudlik chce.. treba maly od rimmel dudlik nechce ani za nic..uklidni se jenom u prsu.....

jankaxxx
2. pro 2009

luthien tak ja mam to iste ale maly ma len necele 4 mesiace ale budi sa v noci tiez kazde 2-3 hodinky na kojenie a mne poradili ak dovrsi 4 mesiace zacat ho niecim prikrmovvat lebo je to maly hlados a mlieko mu uz asi nestaci aj ked moj maly cez den tiez velmi malo papa....

petka80
2. pro 2009

kubaka - já chápu, jak to myslíš a ve většině s tebou souhlasím 😉 Jenže už se na to koukáš s odstupem a ne s tím, že jsi se už x měsíců nevyspala dýl než 3 hodiny v kuse 😀
Jako pokud se dítě na půl roce budí na kojení 2-3x, tak bych to teda taky neřešila, jsou ještě malý, některé dítě třeba nepotřebuje jíst v noci už dřív, někdo holt ještě potřebuje......
www.kojeni.net mi přijde super, ale tohle je jedna z věcí, se kterými nesouhlasím - že půlroční dítě v noci jíst nepotřebuje.
Navíc bych řekla, že nejde to noční kojení omezovat postupně, někdy dát a někdy ne, to je pak podle mě dítě naprosto zmatený.
Já osobně kojila podle potřeby do 10 měsíců - ale pak už jsem nemohla, v noci se budila čím dál častěji, takže jsem to utnula. To znamená, že na těch zhruba 10 m. jsem v noci nekojila už vůbec - ano, první asi 3 noci byly těžký, plakala, ale byla v postýlce hned vedle mě, věděla, že tam jsem, držela jsem ji za ruku atd., ale prso už v noci nedostala, až ráno. A taky to šlo.
Ale udělat to dřív si já osobně nedovedu představit, ono 6 m. a 10 m. dítě je fakt něco jinýho 😉

petka80
2. pro 2009

janka - to ti teda poradili pěknou blbost. Některé děti to holt tak mají, že jedí po 2-3 hodinách ve dne v noci, ale není to rozhodně důvod začít na 4 m. přikrmovat 😉

rimmel
2. pro 2009

suhlas, janka urcite neprikrmuj....aka hovadina 😕

kubaka
2. pro 2009

petka80 - 100% souhlasím 🙂

jankaxxx
2. pro 2009

aj ja som si to myslela lebo neverim ze mlieko mu je malo,pritom mam ho nie cim dalej menej ale zda sa mi ze cim dalej tym viac takze v tom nemoze byt problem aj vselijake vitaminy beriem takze to by malo byt v poriadku,on len rad papa no,,,aj ked najviac v noci 🙂)))

neu.sona
2. pro 2009

luthien: Ahojky, já s Tebou plně souhlasím. Je to jen zlozvyk, že malej chce prso. Já má půl ročního Matýska. Od narození spal celou noc, 12 hodin v průměru. Už přes měsíc se budí asi tak třikrát za noc a chce jíst. To by mi zas až tak nevadilo, ale pak ještě asi půl hodinu chodím a nosím ho, protože si chce brknout. Je to únavné, protože se mu musím přes den věnovat naplno. Je strašně žívý. Někdo by mohl říct zuby. Ale my jich máme už šest. Zuby nám rostly asi od 2,5 měsíce. Naplno se vyklubal ve 3 a spal pořád nádherně.
Podle mě to je to, že, když začnou vnímat, tak si to uvědomují a chcou to prso ze zvyku. Ano nají se, proč ne. Ale pak je přejezený a nejde mu si brnknout. Dvakrát nám ho hlídala babička v noci. Ani jednou se jí nevzbudil!
Tak mu večer začínám dávat pěkně z lahve MM s kaší, aby to měl hustší a v noci mu nabízím čaj. Teda do půlnoci. Po půlnoci ho stále kojím, jak si řekne.
Každá matka zná svoje dítě a musí vědět, jestli má hlad a jak pije přes den. Já vím, že to 4,5 měsíce vydržel bez kojení , tak to zvládne i teď, když je větší.
Při narození měl 3,910, teď má v 8,900 a 76 cm a je krásně oplácaný miminko, takže určitě nestrádá 🙂.
Takže Luthein musíš to poznat ty sama jako matka 🙂 . Hodně štěstí

mneme
2. pro 2009

moja dcerka sa uz od porodnice budila v noci len 2x, cca. od mesiaca prespavala noc od 21:00 do cca. 5:00, parkrat potiahla az do 6:00. zajtra bude mat pol roka a uz asi 1,5 mesiaca vobec neviem, co je to prespata noc. nikdy by mi ale nenapadlo odnaucovat ju od nocneho dojcenia alebo ju zacat skor prikrmovat - budenie povazujem za uplne prirodzene a dojcenie ma predsa funkciu nielen nutricnu, ale aj psychologicku. babatka v tomto veku mavaju lahky spanok a ked sa v noci zobudia, potrebuju citit maminku a dojcenie ich rychlo upokoji. nocne dojcenie by som teda nenazvala zlozvykom - verim tomu, ze ho z hladiska vyzivy dietatko nepotrebuje, ale potrebuje ho pre svoju spokojnost. jasne, aj mne to predtym byvalo pohodlnejsie, ale ked si pomyslim, ze su mamicky, ktore si s babatkami od narodenia odkrutia prebdene noci, zda sa mi 3x dojcenie v noci uplna pohoda. to predsa k materstvu patri 😉

aninna88
2. pro 2009

Čaute kočky, pozorne som si prečítala všetky príspevky a jednoznačne má rimmel a iné kočky pravdu.
Moja malá má 8 mesiacov, cez deň pekne papá, aj spí. Keď sme boli menší prespali sme buď celú noc, alebo sme boli hore tak okolo 3 a potom okolo 6. Ale teraz sme niekedy hore aj 4x. Minule mi malá spala do piatej a ja som sa 2x zobudila či je všetko OK. No 🙂 Prečítala som aj každé dieťa sa vie naučiť spať, ale baby majú pravdu, musíš ho nechať vyplakať a to nie je moc na mňa.
V niektorom prípade je to o hlade, ale je tourčite aj zvyk. Chcú byť s mamou.
Ale určite by som ju neodstavovala, a ak sa Vám dá tak vydržte je to asi to najlepšie čo môžme pre tých drobčekov urobiť.
Tak sa držte 🙂

rimmel
2. pro 2009

baby a este chcem povedat..

poznate to, male babatka prespia celu noc a potom ako su starsie 6-8mesiacov bum, hore stale..alebo aspon castejsie nez predtym..dovodom je, ze dieta dospieva a zacina si viacej uvedomovat co sa okolo neho deje, kto je mama co pre mna znamena atd..a tym viac chce byt snou, boji sa byt bez nej tak preto ked sa v noci zobudi, namiesto toho aby sa ukolisalo spat k spanku ako zvyklo ked bolo malinke, zakrici ze chce maminku 😉

kefin
2. pro 2009

tak já si teda myslím, že kojení dítěte Xkrát za noc od 6. měsíce už také začíná být zlozvyk. myslím si,že tak 2-3x je O.K. ale víc ne. samo, že se to dětem líbí si dudlat celou noc 🙂 ale je jenom na nás, jesltli chcem bejt supermatky- otrokyně nebo dát dítěti aspoň nějaký řád a režim. ony jsou taky rády, když mají režim a ví, že v noci se má spát a né si hrát. jinak www.kojení.net jsou výborný stránky a ta laktační poradkyně zná 😉. ono taky kdybyste měli těch dětí víc, tak byste se asi snažili se vnoci taky trochu vyspat.(to nemluvím z vlastní zkušenosti 🙂 ).

aninna88
2. pro 2009

každú pol hodinu ako niekto písal, to je fakt zlozvyk