Odnaučení nočního kojení. Jak na to?

luthien.k
2. pro 2009

Holky, máte nějaká zkušenost s odnaučováním nočního kojení podle knížky "Každé dieťa sa vie naučit spať"? Vím, že je tu podobné téma, ale je už hodně obsáhlé a mě ani tak nezajímá usínání večer, ale noční kojení a taky dudlík.
Malej má bez týdne půl roku a v noci se budí na kojení minimálně třikrát (zvládal to dřív i jen jednou), ale jen tak si nedudá, ale pije fest. Přes den mi dá docela práci ho k pití přemluvit, je dost zvídavej a kojení ho zdržuje 😎 Navíc je zvyklej dudat dudana, takže když se vzbudí mezi kojeníma, musím mu ho dodat. Znamená to být v noci i 7x vzhůru a to už mě dost zmáhá.
Podle té knížky by se mělo noční kojení, kdy dítě očividně pije, omezovat postupně. Pokud jste to některá dělala, jak jste na to konkrétně šly? Ubrat minutu z každého koja, prodlužovat intervaly - o kolik asi za jednu noc??? A co ten dudlík, mám mu ho taky vzít? Podle té knížky i dudlík je jedna z věcí, která brání kvalitnímu nočnímu spaní dítěte. No mám z toho docela vítr prostě, ale nějak už se to musí pohnout, je to fakt únavný.

rimmel
3. pro 2009

rymeska jasne ze nikto nebude hovorit ze si krkavcia matka..hadam svoje zdravie neznicis len aby si kojila 😉 ja som tiez mala sama obodbie kedy som toho male plne zuby aj sme rozmyslali ze poslem tata kt.prso nema, no nakoniec som nejak tie sily nabrala a ono sa to zlepsilo a stale lepsi 😵 ale ja to chapem ak zena fakt uz sil nema, je z tohoproste zdepkovana a nestastna, tak toto je to spravne riesenie....

ale to ze sa budi 3-5krat v noci mi az tak hrozne nepride napriklad 😎

luthien.k
autor
3. pro 2009

mneme, máš pravdu, mluví tam o zvyku a ne zlozvyku, to jsem si neuvědomil; nicméně zlozvykem by se to mohlo stát, kdyby to přerostlo v to, co třeba popisuje rymeska.
rymeska, moc děkuju za zkušenost, zrovna mi dneska vyprávěla kamarádka skoro ten samý příběh o své známé, byli na tom úplně stejně a zvolili i stejný postup řešení; holt je takových "krkavčích" matek víc 😉 Nechce se mi věřit, že jsi takovou radu dostala na Koníkovi 😀 😉 Je zajímavé, že jak to tak čtu i od ostatních, začíná to okolo toho šestého měsíce; je vidět, že mrňousové už trochu berou rozum a začínají si nás omotávat 😉 Holt asi nezbývá, než začít jemně ty hranice stanovovat už v tomto věku.
rimmel, už jsem tu myslím víckrát psala, že si postupně pořád přidává a já to nechci nechat dojít do stavu, jak popisují některé holky, viz. rymeska; už z toho kojení kolem jedenácté, jedné, třetí a páté, což se tak střídá s nocemi se třema kojeníma (plus vstávání nejpozději v sedm), nejsem zrovna čilá jako rybička 😅 Nebo je nutné to nechat zajít tak daleko, aby se s tím smělo něco dělat? Je to pak zbytečně bolestnější pro oba.

kubaka
3. pro 2009

luthien - ty apriori přistupuješ k dětem jako k teroristům, kteří jen co se narodí, tak si tě omotávají a tvou povinnosti co se narodí je stavět jim hranice a stavět je do latě. Cítíš se buď jako otrok nebo jako krkavčí matka. Buď necháš dětem volnost a na druhém konci už jen vidíš rozmazlené děti bez hranic.
To je trochu nešťastný přístup, promiŇ
.
Proč to nejde kompromisem? proč si třeba nenastuduješ něco o dětské vývojové psychologii, neurologii, s jakou výbavou se norovozenec rodí, co prožívá, jak zraje, jakými stádii prochází a co se v jakém stádiu v něm fixuje? Protože dítě není dospělý s jeho složitým myšlením. Dítě uvažuje přímočaře a velmi jednoduše.
Když budeš vědět, co se mu děje v duši a v hlavě, pak si člověk už dobře odhadne, co si k němu může dovolit a co nikdy. Zjistíš rozdíly mezi napravitelným rodičovskými omyly a nenapravitelnými zločiny. To jsou psychologické pojmy. Když matka ví, že v prvním roce života se utváří základní vztah ke světu, důvěra, víra v lidi, pozitivní vztah k okolí vůbec, hluboké city, které jsou prototypem všech citů po celý život, pak z toho vyjde celkem jasně, že miminko prostě nemohu frustrovat odložením, necháním plakat, odmítáním jídla, ignorováním. Ono se tak učí ovládat svět - a je to správně. Pokud se nedočká odezvy, rezignuje, zahořkne, stáhne se do sebe, protožše pochopí, že se nemá cenu dožadovat , protože nemůže nic ovlivnit. To je dialog, který vede s matkou, je to fáze, která přeroste v další a další - jako separační úzkost 8. měsíce. Taky zásadní a důležitá. A spousta matek reaguje úplně špatně: nutí ho učit se být samotné a dává je k babičkám, "musí si přeci zvyknout". Chyba !

Tohle všechno a mnoho dalšího vědět, neřešili byste, většinu toho, co tu řešíte.
Pěkná knížka je Cesta životem (psychický vývoj člověka od početí po smrt) od Pavla Říčana. Tu knížku mám 20 let, prostudovanou skrz na skrz a jsou to principy, které platí pořád.

Mně děti ani neterorizovaly, ani neovládaly - necítila jsem to tak, to je rozdíl. Prostě jsem udělala všechno, aby byly spokojené a klidné. Necpala jsem jim pokaždé prso, když třeba před hodinou jedl, (to dá rozum, že) v noci stačilo často položit mu na hrudníček ruku a spal dál, když nepomohlo, šel ke mě do postele. Když byl z něčeho nešťastný, uspala jsem ho třeba i u prsa. Ale nejen že se to nezhoršilo a nestal se z toho neodnaučitelný zvyk - naopak ta potřeba ustupovala. Postupně se odstavil do konce 10. měsíce vklidu a míru a zbyla jen jedna lahev Nutrilonu v noci Až do dvou let - ale co na tom? I to nakonec zrušil sám. Pokud někdo kojí ještě dvouleté dítě 20x za den, tak pak si zadělal na problém sám. Je to vždycky chyba matky, ne vyčuranost dítěte.

A že by tím moji kluci neměli hranice? Jsou to přátelští chlapečci, na písku jedni z nejposlušnějších, nejmírnějších dětí, se kterými se dá normálně domluvit a vysvětlit. Jsou sebevědomí, dokážou říct, co chtějí, co se jim nelíbí, umí se ohradit, odmítnout a když to lze, bereme to vážně. Žádné scény, tiátry, žádné šílené období vzdoru, válení se po zemi ( i když i to ten malý zkusil, ale bylo to spíš roztomilé, než nezvladatelné) všechno jsme přestáli ve vzájemném respektu, klidu, laskavé, šetrné pevnosti a něžnosti. Nic nikdy u nás nešlo násiilným odnaučováním nebo učením, slzama.
Tohle je taky cesta - být pevná, ale jít vždy jen tak daleko, aby se dítě cítilo dobře, nezklamané a s jistotou ve vás.
Protože čím větší jistota, důvěra a bezpečí u matky, tím větší chuť bude jednou z tohoto přístavu vyplout. 🙂

rimmel
3. pro 2009

kubaka super si to napisala 😵

kefin
3. pro 2009

kubaka promin, ale musím reagovat, je skvělé, že máš tak úžasné děti, ale to si stejně myslí všichni rodiče 🙂 a napadat Luthien, že bere děti jako teroristy 😠 prostě jenom cítí, že už jim bylo lépe a chce k oboustranné spokojenosti zas kojit o něco méně v noci.
a taky jsou deti, které prospí od narození celou noc, prso nepotřebují- ty jsou divné nebo co?

ava
3. pro 2009

kubaka, napsala jsi to opravdu moc krasne! Je idealni, pokud clovek muze s ditetem prozit vsechny faze tak, aby s rozumem a citem zvolil vzdy to nejlepsi reseni pro dite.

Ja ale s luthien citim, protoze dlouhodobe nevyspani muze byt nekdy nejen neprijemne, ale i nebezpecne. Ja jsem to zazila ve 4.mesici, kdy malemu rostly prvni zuby. Nespala jsem vic nez mesic a nakonec uz jsem nemohla usnout ani kdyz spal a zacala mit min mleka. Nastesti jsem to o vikendu s pomoci manzela trochu dohnala a prsa neustale odsavala, aby se mlicka tvorilo vic - nakonec nemusel mit UM ani jednou a dnes v 7.mes.teprve ochutnava prvni prikrmy. Ted mu rostou horni zoubky a vstavam az 11x za noc. Je to krusne, ale vim, ze on to v zadnem pripade nedela schvalne, taky by radeji spal! Takze nezbyva nez VYDĚRŽAJ PIJANĚR!

kubaka
3. pro 2009

kefin - proč by měly být děti co spí divné? prostě to mají jinak. Kamarádce takhle spaly obě dvě. Já jsem neřekla, že mám skvělé děti, ale taky je nepovažuju za vyčůrance, co se mnou manipulovali od narození, jen říkám, jak to fungovalo u nás a co z toho vzešlo. Nemusela jsem dělat nic z toho, co propaguje luthien. To, že pojmenuji některé věci neznamená, že napadám.

ava- naprosto rozumím tomu nevyspání. Proto jsem to s druhým synem doháněla jak se dalo - najíst se a vyspat byla pro mě v prvním roce prirorita: odpoledne, kdykoliv usnul, jsem šla taky ležet, o víkendech dopoledne, prostě rodina musela pomoct, protože v 38 jsem už fakt nebyla žádná mladá žába 😀 Rozdělila jsem kompetence, delegovala úkoly. takže i já řešila své vyspání a následný klid- jinou cestou.
Ale taky ne vždy to pochopitelně šlo, miminko dá zabrat... 😉

rimmel
3. pro 2009

baby ja som tiez zvykla vstavat aj15xza noc...ale nevzdala som sa, dieta som si zobrala k sebe do postele aby som sa co najviac vyspala..ved luthien staci ak budes s dietatom zdielat postel, v noci sa v polospanku zobudis, nakojis v lahu a spite sladko dalej 😵 ja velakrat ani netusim kolkokrat som sa v noci zobudila a krmlia, proste si nepamatam 😀

ava
3. pro 2009

kubaka - me to dohaneni pres den nejde..neusnu. Je to nekdy mazec, ale vydrzet se to musi, ucrite jednou prijde noc, kdy se vyspim az do rana...a pak prijde druhe dite 😅
rimmel - ja na ukor vstavani z postele mam maleho v postylce, je to pro me pohodlnejsi spani, mame vprosted delene dvouluzko a tak maly, aby nespal v dire, musi byt na me polovine.

kubaka
3. pro 2009

ava - my máme mezeru sice překrytou podložkou , ale stejně spal jen na mé půlce. Aby měl tatínek pohodlí. Postýlku jsem si někdy přirazila až k posteli, abych na něj skrz mříže dosáhla. Prostě jak to šlo si co nejvíc ulevit. A jako rimmel. Taky jsem vždycky přes den nespala, jen ze začátku, protože jsem byla po císaři, ale ležela jsem, dřímala, odpočívala- i to pomohlo. Když mu byl měsíc, lehli jsme si spolu na naši postel, stulili se, hřáli se a vytuhli - oba jsme spali jako špalci 3 hodiny vkuse. Ani kojit nechtěl, jak mu bylo dobře u mámy. 😵 Já se takhle blízko s miminkem vyspala taky nejlíp - cítila jsem ho a nebyla ve střehu, jestli v postýlce dýchá 😎
Taky jsme si pořídili druhé až po 11 letech - měli jsme naspáno. Podruhé to miminkovské období proběhlo o 100% klidněji a s přehledem. 🙂
nebojte, fakt se vyspíte - už ke konci prvního roku je to o moc lepší (některé spí pak už celou noc s nějakým tím pokňouráním a pohlazením)- většinou,
Nad ránem malý chodí ke mě dospat, ale to si nevadíme, aspoň se potulím s tím tělíčkem. Plyne to děsně rychle.

ava
3. pro 2009

kubaka - tatinci pohodli musi mit, zaslouzi si ho - vydelavaji, abychom se my mohly s miminkama mazlit doma cely den 🙂 Tak ja teda 11 let na druhe dite urcite nemam, to by mi bylo 42 😉
Mas pravdu, neni nad to vytuhnout s nim, je to tak sladke, miluje to i manzel, kdyz to jde, prituli si ho a spinkaji. Ale maly ma radeji celonocni pohodli v postylce, kdyz se probere, nemuze spat a prenesu ho k nam, tak zacne plakat. Driv pomahalo polozit na brisko, ale ted uz ani to ne. Casy se meni, jeho potreby taky, jsem stastna za kazdou noc, kdy spim 3 hodky v kuse a stejne se na kazdy novy den s nim tesim jak na vanoce 🙂A diky za nadeji, ze "brzy" bude lip 🙂

rimmel
3. pro 2009

no s tym musim nesuhlasit..samozrejme manzela milujem a jeho pohodlie je mi nad moje pohodlie ale vo vseobecnosti nazor ze sak on chodi do prace tak si moze vylehovat je strasny....babatko mame obaja a to ze on ide rano do prace, neznamena ze ja doma hovno robim, pracujem tiez..a mozno este tahsie ako on.. 🙄

sissik
3. pro 2009

ahojte
myslela som, ze sa tu dozviem nieco nove, ale vsetko som uz v knihach citala. niekedy som nadobudla pocit, ze si tu skocite do vlasov, ale nastastie ste si neskocili. 😉
ja v noci normlane sledujem na hodinach, ako dlho cuca a vzdy je to viac ako 5 min, niekedy az 8. a to fakt cucia, nie som nahrada cumla. nezlepsilo sa to ani prikrammi - zatial su 3 denne na odporucenie detskej, obcas dam celozrnne pecivo ako 4. jedlo, ale ani to nepomaha. kasa na veceru pre zlepsenie spania je len mytus, aj detska povedala, ze moze pomoct ale nemusi. taksito povedala, ze nepotebuje v noci jest kazde 2hod. ale nechala na mne, ci ju budem kojit alebo nie. skusala som dat caj. skusala som to 1 noc a skusim to az potom, ked bude mat rok. do roka potrebuje vypit denne 500-600 ml MM (alebo UM) a ked to cez den nedostane, tak si to vynahradzuje v noci. ked jej ponuknem prso po prikrme, tak nechce, lebo je najedena.
ako z toho teda vykluckovat, ked potrebuje mlieko a cez den ho nechce?
asi len vydrzat a pockat do toho roka, potom zacat odstavovat.

a ake je dieta nezalezi len od toho, ci v noci cucia alebo nie, alebo od toho, ako sa mu urcia hranice ale aj od povahy dietata. pri cholerikovi je urcovanie hranic a komunikacia narocnejsia ako pri flegmatikovi😉
urcite nesuhlasim s nazorm nechat dieta vyplakat

sicinka
3. pro 2009

Ahoj trochu mi to prijde jako hadani, kdo to dela dobre a kdo lepe. Autorka pozadala o radu a dost lidi ji tady presvedcuje, ze je pomalu detuvrah... Vzdyt je to zbytecne. Kazda mama tady se snazi delat pro svoje deti to co si mysli, ze je nejlepsi (a proto hleda nejakou radu). Myslim si je spravne pokud se dite koji dvakrat za noc nebo 15x, zalezi na mamince a mimcu, jak jim to vyhovuje. A kdyz se holt potka maminka, ktere to vyhovuje jednou a mimcu 7x, tak asi budou hledat kompromis. Horsi mama pro to nebude, aspon doufam. Lepsi nez byt z toho nestastna a brat to jako obet detem. Me se mimi v noci zase snazi budit, protoze si chce hrat a nudi se a , taky zatim nevim jak na nej. V moji posteli je od prvniho nocniho kojeni tak v jednu a pak me tak od tri budi. Neuspim ho klido dve hodiny. Kdyz ho vratim k nemu do postylky tak samozrejme breci... Napada Vás nekoho co s tim?

luthien.k
autor
3. pro 2009

Tak jsem to přelouskala a sicinka, docela jsi uhodila hřebíček na hlavičku - opravdu netuším, čím jsem si zasloužila takové odsouzení...??? No už mě nebaví se tu před některými dokonalými matkami dokola obhajovat, že se chci taky trochu vyspat a hledám cestu, jak to udělat co nejméně bolestně pro svého chlapečka i pro sebe a nebráním se ani "metodám", které podle zkušeností ostatních fungují a o kterých si nemyslím, že by nenapravitelně poškodily psychiku dítěte. Takže děkuji všem, co se vyjádřily k tématu a ze zkušenosti poradily.

pikusa
3. pro 2009

Sicinko...co tlumené světlo a kolotoč nad postýlku????at si teda hraje 😀
Já kojím stále....a v noci tak 3-5krát...a to už mi malej spal celou noc 😲
Tak doufám,že se to zase upraví....protože k tomu má budíček v půl 6 a je vyspinkaný...

lamarika
3. pro 2009

sicinka: Ten můj ďáblík dělá tak dvakrát do týdne to stejný co tobě. Jeho nejoblíbenější doba na hraní je třetí ráno a hrajem si tak do pěti. Nebo spíš si s ním hraje náš pes a já jen tak po očku koukám. Pak zase vytuhne a spinká dál. Neřeším to, ono to snad přejde 😉 Alespoň se tím uklidňuju 😀

ava
3. pro 2009

rimmel - 🙂 🙂 ja jsem to nemyslela doslova, ze tatove musi mit 100% klid na spani a my se znicime. Ale je to tak, ze manzela chci mit pres tyden odpocateho, kdyz uz mam byt KO ja, proc i on? Jeden staci az az. A protoze je pak cerstvy, prebere maleho na noc o vikendu a ja se vyspim v obyvaku, nosi mi ho jen na kojeni. A ze doma hovno robime? Vsechny vime, jak to hovno vypada...nevime, co driv a padame uvanou...nehlede na odpovednost nasi pracovni naplne..

sicinka
3. pro 2009

Kolotoc mam fisher price sviti, ale on se po 15 minutach vypne 🙂 bidak... A pak je jeste hur. Sice me napadlo dat Dadovi to dalkove ovladani at se snazi, ale uplne neverim ze to pochopi 🙂 Ja seho snazim prehrat na manzela, ale to taky neni uplne reseni. Taky to neni pokazde tak dvakrat tydne, ale ted jsem jela na jednani mela vyjet v pul seste a kdyz jsem byla od tri do peti vzhuru, pak jsem jela tri hodiny autem a měla toho fakt dost. Asi až to přestane byt unosne tak budu muset zmizet na noc a nechat na manzelovi a radsi se neptat. Taky doufam ze to prejde a hlavne on se na me v noci tak chechta ze ho ingorovat moc neumim, jsem holt mekota.

sicinka
3. pro 2009

Jo a máme jen kočku a ta se prcka bojí. Koukám, že by pro mě bylo nejejdnodušší pořídit štěně 🙂 Stejne ho manžel chce. Ja zatim taky neresim, byla jsem kapku workoholik, tak jsem na nevyspani zvykla, ale bojim se ze bude hur 🙂

aponchie
3. pro 2009

proboha ja snad spatne vidim..tak male dite ma narok s ebudit na jidlo proc mu to brat..dnesni doba je fakt divna..dudliky mit nesmi ,nesmi pit z flasky nesmi se kojit v noci musi usinat samo..k cemu to jako je vsecko?k pohodli maminek nic jineho me nenapada ..dite ma na tohle vsecko narok a kdyz uz ho mam tak mu tu konzistentni peci musim poskytnout preci..no boze tak se nevyspim par let takovejch je nas miliony 😎 me nikdy laktacni neradila nechat vybrecet me radila vzit k sobe a spat spolecne 😵

lamarika
3. pro 2009

Malej má občas období kdy si chce hrát v noci častěji a pak je zase chvilku klid a pak to zase přijde. Je to jak na houpačce. Od kamarádky jsme dostali takovou parádní hvězdičku co promítá na strom, ale hajdeláka to vůbec nezajímá. Nejradši po mně poskakuje, nebo spíš chce abych s ním blbla a při tom po mně poskakoval 🙂 A jak píšeš, v noci má tak perfektní náladičku, že mu nejde prostě odolat. U nás to noční blbnutí začalo shruba ve čtvrtým měsíci a zatím stále trvá. Jsem ráda, že nejsme jediní co si v noci hrají 😀

aponchie
3. pro 2009

tak mala si chtela hrat jednou,ale nedovolila jsem to ..spise je tma odtazena zaluzie na trosku svetla sepot a zadna velka omunikace aby vedela,ze je tma a spi se a naucila se to nenasilne

dm1
3. pro 2009

luthien - ja neviem ale pises ze cez den sa mu moc pit nechce tak mozno to dohana vecer vela deticiek cez den toho moc nevypije a v noci to dohanaju. ak mu v noci nedas prso tak moze mat malo mliecka si myslim. tiez sa mi to zda este skoro odnaucit ho v noci papat. kazde dieta je ine a neda sa zaskatulkovat podla knihy si myslim

dm1
3. pro 2009

mne sa maly od 6m zacal budit tiez viac. predtym zaspaval s dudlikom a sam vecer, celkovo som kojila tak max.5min a teraz dudel nechce ani vidiet a po kojeni sa zo mna stal zivy dudlik. je na mne pricucnuty aj viac ako pol hodinu ale len dudka potom. ked mu vsak prso zoberiem tak sa hned zobudi a zase uspavame nanovo. tiez ma to netesi je to vycerpavajuce a verim aj luthien ze je unavena z toho. malemu naviac isli zuby tak som sluzila ako zive hryzatko ale nemam to srdce mu proste to prso nedat ked viem ze je to jedine co ho v tej chvili upokoji

dagina
4. pro 2009

Ahojky, Luthien, přikrmy né vždy upraví noční spaní, teda spíš nespaní ☹ , tak aby jsi třeba nebyla ještě více zklamaná. Ale určitě je pravda, že máš už čas řešit příkrmy.
Nám se spaní hodně pokazilo, když se klubaly zoubky, a to ti nepomůže, ani kdyby jsi dítě přecpala na noc hutnou kaší, to je fakt děs, také jsem ji uklidnila jen u kojení (díky bohu za to).
Ale pokud se budí každých dvacet minut, tak to je jiná, to fakt nevím co bych dělala.

Jinak noční kojení se snaží nějak odnačit až u batolat, třeba kolem roku a půl a výš, také na to je téma.

ronja27
4. pro 2009

sicinka a lamarika jsem na tom obdobne, mam uz druhe mimi takze zkusenosti nejake jsou, ale stejne..
Prcek je plne kojeny a ma uz tri tydny obdobi ze proste nechce v noci spat. Vyzkousela jsem vsechno - dat napit, nedat napit, pochovat a stejne nic nezabira - vidim ze ho trapi ze nemuze bud usnout nebo naopak je zivi az moc a nechce se mu spat.. a to podotykam pro pripadne rejpalky dodrzujeme zasadu v noci lampicku jen slabounce, nemluvit na nej aby vedel ze je noc a ze se v noci spinka ale proste to nezabira (ve dne toho taky moc nenaspi ) Budi se mi tolikrat za noc ze to ani nespocitam nekdy hned usne jindy je treba hodinku vzhuru pak zase na hodinku zaspi.. a tak porad dokola beru si ho k sobe do postele, ale nekdy proste spusti takovy rachot ze s nim musim sejit dolu z patra aby nevzbudil starsiho bratricka ten ma taky lehci spani...doufam jen ze toto obdobi brzy prejde

misulda
4. pro 2009

My to mame takisto s nasim 5-mesacnym babom. Posledny mesiac ma casto v noci hodinku, kedy je cerstvy ako ryba a neda sa s nim nic ine, len sa hrat. A v noci sa budi castejsie od takych 3,5 mesiacov. Tiez som pre neho zivy dudlik a neviem si predstavit, ako ho od toho neskor odnaucime. Teraz je este priskoro.

ninul
4. pro 2009

ahoj luthien,
no moj maly ma sice uz 9mesiacov, ale az do predminuleho tyzdna sa mi budil permanentne na kojenie, proste uz som bola z toho zufala. tak som jedneho dna nabrala uplne odhodlanie a urobili sme to podla tej knihy. samozrejme sme ho najprv dali do vlastnej izbicky. mozem povedat, ze ta kniha je fakt maly zazrak. neuverila by som tomu, keby som to nevyskusala. maly prvy den plakal ako pavian trikrat po 50 minut a na druhy den uz zaspal sam za 10 minut v postielke, zobudil sa len raz trosku si poplackal a do 2 minut zase spal. teraz mi kludne prespi celu noc, mozno maximalne 2krat sa zobudi, trosku si poplacka a zalomi a spi od 8mej az do pol 8mej. Je to proste parada a ja to odporucam uplne kazdemu. ale samozrejme az ked je na to matka pripravena, aby nepovolila. Takze teraz aj s muzom zistujeme, ze skutocne islo uz len o zlozvyk a nie o hlad. pravdupovediac, keby som to vedela, urobila by som to aj skor, ale tak je to nas prvy syncek a bolo nam to luto, ale myslim, ze teraz je to ovela lepsie nielen pre nas, ale aj pre neho, ze sa pekne vyspinka aj on 🙂

kadlecova.misa
4. pro 2009

ahoj všem..tady na koníku je jedna perfektní vlastnost u holek: těm co děti spí v postýlkách radí, těm co spí v posteli s rodiči, že mají spát zvlášt, ty co jim spí celou noc zase "rádoby" radí těm co se jim mimča budí co chvíli ..já myslím že žádná mamka nechtěla budit se co 2 hodiny, že by taky byla ráda kdyby mímo spalo v postýlce a usínalo samo (aspoň ja jo)...takže si myslím, jak píše minul a rymeska..že toto je jediná cesta,jak odnaučit ČASTÉ ! !! noční kojení, které si myslím taky není o hladu,ale o zlozvyku. Já se taky budu muset k tomuto kroku odhodlat..jsem už fakt chodící troska, přes den neusnu, malá už je taky podrážděná,jak se v noci neustále budí..takže holky, nekamenujte nás, ale snažte se pochopit....je to zoufalství se v noci nevyspat.