Odnaučení nočního kojení. Jak na to?

luthien.k
2. pro 2009

Holky, máte nějaká zkušenost s odnaučováním nočního kojení podle knížky "Každé dieťa sa vie naučit spať"? Vím, že je tu podobné téma, ale je už hodně obsáhlé a mě ani tak nezajímá usínání večer, ale noční kojení a taky dudlík.
Malej má bez týdne půl roku a v noci se budí na kojení minimálně třikrát (zvládal to dřív i jen jednou), ale jen tak si nedudá, ale pije fest. Přes den mi dá docela práci ho k pití přemluvit, je dost zvídavej a kojení ho zdržuje 😎 Navíc je zvyklej dudat dudana, takže když se vzbudí mezi kojeníma, musím mu ho dodat. Znamená to být v noci i 7x vzhůru a to už mě dost zmáhá.
Podle té knížky by se mělo noční kojení, kdy dítě očividně pije, omezovat postupně. Pokud jste to některá dělala, jak jste na to konkrétně šly? Ubrat minutu z každého koja, prodlužovat intervaly - o kolik asi za jednu noc??? A co ten dudlík, mám mu ho taky vzít? Podle té knížky i dudlík je jedna z věcí, která brání kvalitnímu nočnímu spaní dítěte. No mám z toho docela vítr prostě, ale nějak už se to musí pohnout, je to fakt únavný.

luthien.k
autor
9. pro 2009

Holky, vy jste se tu teda rozepsaly včera večer 🙂
Ono hodně s tím nočním buzením záleží, jestli se to dá zvládnout a jestli to mamince vadí nebo nevadí. Poradkyně z kojeni.net sice píše, že to může být u dobře prospívajícícho prcka zvyk, ale když to mamince nevadí, tak samozřejmě radí to neřešit.
Jinak mám z netu staženou tu knížku o tom, že každé dítě se může naučit spát, tak kdybyte pro inspiraci chtěly, tak písněte do IP.

kadlecova.misa
9. pro 2009

ahoj Luthien.k-...tak náš pokrok je pouze ten ,že malá chodí později spát..dřív chodila v 19 a ted až ve 21hod a spí bez té hrozné noční pauzy (hodinu až dvě), jinak se budí stále, dám napít, usne..zatím nemám sílu to měnit.,..hlavně mám z toho nervy,že bude brečet..a to je něco na mě.chjo..tak tobě držím pěsti,že tak pěkně pokračujete, Míša

luthien.k
autor
9. pro 2009

Míšo, možná bys byla překvapená, kdybys to zkusila, že třeba nebude tak brečet, jak si myslíš. Já taky čekala nějaký hrozný noční tyjátr a ono nic - pobekal si zatím vždy jen trošku nebo vůbec (pět minut je myslím moc) a po druhém pohlazení byl tuhej 😉

jirinka.v
9. pro 2009

Tak včera se nám prcek opět probudl ve 21hod a po chvilce hlazení od tatínka s malým pláčem po chvíli usnul. Pak se vzbudil ve 22:30, to dostal od taťky flašku (včera byl unavený, tak večeřel už v 18hod.), pak se probudil nějak kolem půlnoci, ale to jsem mu jen dala dudlíčka a spal dál. Pak jsem kojila v půl 2, pak se ještě jednou probudil na dudlíčka a hlazení a nakonec jsem kojila v 5:15, pak byl do 6 vzhůru a nakonec spal do 6:45. Normálně bych místo dudlíčka a hlazení dala malého k prsu, ale teď už se to budu snažit nedělat, nakonec pláče malinko a myslím, že to je mnohem lepší. Uvidíme, třeba do nějaké doby to buzení na dudlíčka odpadne a posune se buzení na jídlo. Věřím tomu, jen nechci tyhle dvě noci zakřiknout 🙂

poletucha
9. pro 2009

luthien-muzu poprosit o zaslani ty knizky? 😉 diky moc

kadlecova.misa
9. pro 2009

luthien: no my už to jednou zkoušeli...řev jak prase,,(pardon)..tak jsem to vzdala...bylo 2 hod rano, spala..ležela jsem vedle..no nešlo to vydržet. 😒 ☹ 😖

sebastianna
10. pro 2009

ahoj holky,

vím, že tady řešíte kojení pomalu každou hodinu, tak budu se svym problémem trapná, ale:

mam téměř 9ti měsíční holčičku. do tý doby, než jsem začala dávat příkrmy, spinkala jen po kojení třeba od 18:30 do 4, 5 někdy i 6ti, ale cca od 6,5 měsíců, kdy se začalo s příkrmy, tak se začala budit. většinou s pláčem. vylučte všechny možnosti jako jsou bolesti břicha, zubů atd. myslim, že vždycky plakala, protože chtěla spát a byla vzhůru a něco jí vzbudilo. někdy divoký sny, jindy vzbudila sama sebe, protože jak je akční a přetáčí se, tak se tim vzbudí 😒

jediný, co zabírá, je kojení 🙂 jo a spim s malou v posteli v podstatě od narození, takže timhle nedostatkem taky netrpí. hlady se, myslim, taky nebudí, zkoušeli jsme jí dát kaši+kojení, ale byla za 3 hodiny vzhůru.

poradí někdo, co s tim? díky moc

kobolova
11. pro 2009

mne zase mala prestala zaspavat po cucnuti si v noci = kedysi sa zobudila tak 2-3 krat v noci, ale kedze si ju beriem potom k sebe, vzdy si v polospanku cucla (niekedy poriadne, niekedy trochu) a zaspala.
Ale uz taky tyzden sa akoby naplno preberie a aj s prsnikom v puse nahnevane vykrikuje ... 😒 . Doteraz to bolo ok, tym, ze ani ja som sa az tak nezobudila, len som vytiahla prso a spala dalej, ale teraz som kazdu 1,5 - 2 hod. hore naplno...Myslim, ze pri skoro polrocnom dietati, to je trochu moc... ☹

Co mi poradite? Tiez mam pocit, ze chce byt len na prsniku, ten jej vzdy necham, ale preco sa potom certi?

zberuska
21. led 2011

ahojky, chci obnovit tuto diskuzi - ještě někdo aktuálně řešíte podobný problém?
já si myslím, že v určitém věku je buzení na "krmení" fakt spíše zlozvyk
moje princezna (bude jí 14 měs.) se budí různě (3-7x za noc) a pije taky různě (někdy se mi podaří ji po chvilce "odstrčit", někdy se dožaduje prsa stále a nejradši by u něj fakt spala - už jsem živý dudlík)
když jí pít nedám nebo ji odstrčím a nechci dát znovu, je schopna řvát i 1,5hodiny!!!
asi nemusím dodávat, že jiné pití nechce (a na to se mi ji učit ani nechce, prostě by měla spát 😀 )
chtěla bych kojení zachovat - třeba večer/ráno a jednou přes den
myslíte, že to je možné?
(pořád jsem si říkala, že to třeba potřebuj a až přijde její čas, tak od toho sama upustí, ale už rok jsem fakt vyčerpaná, zhubla jsem a teď začíná být nevrlý i manžel 🙂 ☹ )

netmona
30. led 2011

@zberuska no maš to tažké,,ja som môjho malého nikdy nebudila..je pravda že, som kojila krátko,,lebo málo bolo..no tvoje babatko je už dosť velké na to aby si sa aj ty vyspla,,tak to treba asi rázne ukončiť podla mna,,,, 😵

natty53
30. led 2011

@zberuska aj my mame ten isty problem a tak isto s tekutinami...no u nas zabralo to, ze som spala v obyvacke, muz s malou a chodila som ju nakojit stale len dva krat a po 3nociach len raz..a plakala aj mala prvu noc skoro 2hodky, ale ukludnil ju a po cca 5nociach sa budila len raz...ale nenechali sme ju vyplakat nikdy, ..ale boli sme na vikend mimo domu a sme tam ,kde sme bli, takze nas to caka zas 😠