Odnaučení z plíny během 14 dnů - jak na to?

pepibubu
14. led 2013

Zdravim, Martínkovi je dva a třičtvrtě a zatím hlásí "po akci" a chce pořád čistou plínku. No jo, jenomže od února se mi namanula zajímavá práce a vezmou mi ho do školky. Sice tam s tím nemají problém, říkají že když uvidí ostatní že půjde na wc taky, ale chtěla bych to zvládnout, dá se to? Poradíte případně "krok za krokem" jak na to?

palomitacheca
14. led 2013

@pepibubu tak my odbourali plenu přes den během pár dní. Páťovi bylo 26 měsíců, na radu kamarádky jsem mu plenu sundala a nechala ho běhat v teplákách. Poprvé se počůral do kalhot, ale podruhé už si sám šel pro nočník, vyčůral se a přišel se pochlubit. Do té doby na nočníku maximálně chvíli poseděl, ale nikdy nic neudělal... Od té doby měl nehodu jen asi 3x. Horší to bylo s kakáním na záchod, to se naučil asi až po 14 dnech. A po dalších asi 4 měsících už zvládal i noc bez pleny. Zřejmě bude něco na tom, že k tomu to dítě dozraje samo.
To jsem ti asi moc nepomohla 🙂

rasha
14. led 2013

My jsme také zkoušeli všechno možné a stále se nedařilo.Ale malá (tehdy 34 měsíců) se hrozně těšila do školky a věděla,že když se to nenaučí,tak tam za dětmi nepůjde... Tak jednoho dne se nechala umluvit na čurání na nočník,podařilo se,byla velká pochvala a konečně se jí to zalíbilo.Vzali jsme to hopem- vše naráz-plenka přes den,v noci a rovnou si zahodila dudlíky do koše.Párkrát to sice nestihla,měla i období jakoby zadržování kakání apod,ale opravdu vše zvládla na jedna a po dvou měsících už nastoupila do školky.

pepibubu
autor
14. led 2013

@palomitacheca hele v poho, když jsem to paní učitelce řekla, tak řekla "jéžiši, tak až přijde, tak uvidí jak chodí děti na wc, bude tam mít bráchu, to zvládne, je chytrej...." Jen jsem si říkala, že by tam už šel bez.... 🙂 ale asi to nechám bejt 🙂

palomitacheca
14. led 2013

@pepibubu uvidíš, třeba to ještě přijde před nástupem do školky. A kdyby ne, tak snad má učitelka pravdu a naučí se to tam 🙂

@rasha tak s tím zadržováním kakání míváme občas problém taky a vůbec netuším, čím to může být... Většinou má blok, když jedeme na pár dní k mým rodičům. Doma se to pak zase během pár dní vrátí do normálu.

rasha
15. led 2013

Mě to přijde,že s tím kakáním měla malá strach,možná i proto,že měla předtím velký bobek 🙂 ,tak se bála,jestli ji to třeba nebude bolet.Ale stalo se to opravdu jen dvakrát jen při tom přechodu z plenek,trvalo to vždycky skoro týden,cpali jsme do ní kompoty a probiotika,aby se jí to líp uvolnilo a celkem bez úspěchu... Je to takový psychický blok,některé děti nechtějí kakat jinde než doma ... Časem to určitě přejde.

ela9
15. led 2013

ahoj zatim mi nejlepsi metodou prislo dite v lete nechat behat bez kalhot a ono se to behem dvou mesice samo nauci. A pomuze pokud s nim ostatni sourozenci ci rodice budou chodit curat...... Jedna pani mi vypravela o tom jak jeji 3 leta dcera zacala curat ven na zahradu pote co si poridili stenatko.....chodila curat s pejskem......do te doby nosila plinky.
Ted je zima....napadlo me jestli nemate nejakeho maleho kamarada ktery uz to umi..... a vzit si ho na navstevu domu abyu ten tvuj videl jak se to dela a odkoukal to......

ela9
15. led 2013

Jeste me napadlo, ze muzes zacit pouzivat trik z bezplenkove metody.....pozoruj ho dukladne jak se tvari kam jde a co dela.....nez se vykaka.....kdyz to bude s pozorovat postupne budes s predstihem vedet ze pude kakat a pozdeji mozna i curat a budes mu moci nabidnout nocnik......Dite si bude svoji potrebu vice a vice uvedomovat dopredu..... Je skoda ze jste nedelali bezplenkovu metodu pak je to jednodussi.... Taky je varianta se na skolku zatim vykaslat a najit pani na hlidani.....ve skolkce bude beztak ze zacatku porad nemocny....nez se otuzi proti bacilum a to ti v praci stejne nepomuze. Treba nejakou maminku co je uz s ditetem doma a bude si chtit privydelat pak to curani kakani nemusis tak hrotit.

pepibubu
autor
16. led 2013

@ela9 na paní na hlídání bohužel nemám peníze, navíc když ve školce bude s bráškou. Ale hrotit to nechci, uvidíme jak to všechno bude vypadat...

terka118
17. led 2013

@pepibubu v tomhle je každý dítě jiný, myslim že 100% během 14dnů nenaučíš malého bez plíny ale pokusit se o to můžeš,aspon malý pokrok bude! mám dceru 18měsíců (od cca11měs. jí učím na nočník, nejdřív na zvykání a ted už moc dobře ví k čemu je 🙂 , od jejích 16měsíců ji necháváme doma bez plíny, začátky byli docela těžký, a byli občas loužičky i hovínka v gatích 😉 Ted se nám už konečně nehody doma stanou minimálně a to bud že fakt nedoběhnem(nočník nebyl po ruce) a malá už hlásí jéjéé ☹ většinou teda je to dřív eééé a stačí si jen ucvrknout do nočníku a to několikrát za den.. Plínu jí dávám už jen na noc, nebo když jdeme někam ven nebo na návštěvu. A když hlásí eeéé tak prostě jdeme na wc, nebo na nočník pokud je zrovna po ruce. Spotřeba plínek se rapidně snížila 🙂 Ale zase čím víc budeš malýho do něčeho nutit, tím víc nebude chtít.. chce to jen čas a on to pochopí sám, v jeho věku to už nebude dlouho trvat 😉

blanches
17. led 2013

@pepibubu Honzík to pochopil běhěm tří dní a to v létě kdy, jsem ho nechala běhat nahatého, do té doby jsme zkoušeli všechno možné a nechtěl na nočníku sedět ani za nic. I když jsem mu nechala jen tepláky, tak je jen vždy počůral, pak jsme se domluvili, že to vyzkoušíme a během chvilky to pochopil bylo mu nějakých 26 měsíců Tak co třeba hodně zatopit a dát mu nějaké podkolenky aby byl na volno, ale nebyla mu zima. A co to ještě zkusit přes staršího brášku, brácho jdeme čůrat, jdeme kakat, jeden na záchod druhý na nočník, Honzíno do teď většinou chodí se mnou. I když i tak se nám někdy stane nehoda, ale většinou si jen čůrne a pak se dočůrá na záchodě. Držíme palečky 😉

leikkka
18. čer 2013

@pepibubu jak to dopadlo? povedlo se naučt bez plíny?

pepibubu
autor
18. čer 2013

@leikkka jen částečně..... čurat chodí normálně, bobek zásadně do gatí.... a fakt nevím co s tím.....

leikkka
19. čer 2013

tak aspon ze curat 🙂 my jsme zase kdyz prisel nejaky zlom - autonehoda, narozeni druheho apod. kadili zasadne do plen. Nechali jsme tomu volny prubeh a ted kadi bud venku a nebo jedine doma na zachod. A co to vychytat, kdyz uvidis, ze potrebuje, tak sup na zachod nebo na nocnik?