Odpolední spánek v postýlce. Jak mám postupovat?

syrael
18. bře 2008

Tak vecerni usinani mame perfektne zvladnuty, prakticky hned po tom co ho dame do fusaku se zklidni, uvelebi a usne. Ucili jsme pomoci metody 5, 10, 15. Ted ale resime, jak to provadet odpoledne. Byli jsme zvykli spat jedine v kocare. Ted mu ale zjevne zacaly vadit pasy, takze tam da tak 10 minut spanku a kobec. Kdyz ho dam do postylky, nasleduje ohlusujici rev. resim, jestli taky nasadit osvedcenou metodu 5 10 15, nebo nejak jinak? Prosim o radau! Diky

paolin
18. bře 2008

syrael, rozhodne bych nedavala mimco spat pres den do postylky, ve ktere spi pres noc.
no a pokud byl zvykly spat v kocarku, tak mu ta zmena mista bude chvili trvat. mozna ma pocit, ze postylka je pro nocni spani a on by musel spat dlouho, jak v noci. a pritom si chce preci jen zdrimnout a pak zase radit.
jestli chapes, co tim myslim 😉

lendy1
18. bře 2008

no já malého dávám normálně na odpolední spaní do postýlky, v které spí i v noci. Ale postýlku využíváme fakt jen na spaní. Párkrát se mi stalo, že jsem ho odpoledne dala spát a i když byl evidentně unavený, spustil strašný pláč a chtěl pryč. Tak jsme ho vyndala, utěšila a až se uklidnil, tak jsem ho tam dala zpátky+jsem mu tam dala jednu hračku a on se na chvíli zabavil, zapomněl na pláč a za 5.minut spal 😀
U nás musí mít ale přez den ticho a šero, aby usnul.
Jinak nemáme potíže s usínáním, v postýlce přez den mi spí 2x denně.

paolin
18. bře 2008

jo, to u nas taky nesmi spendlicek ani spadnout..jako mimco jsem Vitka pres den nechavala spat v kocarku nebo v nasi posteli. na tech 20 minut to stejne bylo asi jedno...tak od roku a pul spinka i pres den ve sve posteli.

mikca
18. bře 2008

nevim ale obě děti mi spaly normálně v postýlce jak přes den tak v noci..myslím si že to není problém...pokudmá nějaký režim tak pozná že je den..jinak u nás musí být při usínání taky klid, ale jakmile zabere tak je mu všechno jedno..takže bych nedběhala po špičách at si zvyká...pak ho vzbudí každý sebemenší hluk...

mikca
18. bře 2008

jo a syarel tak u něj ze začátku bud dokud neusne třeba ho hlad nebo já nevím co , ale aby věděl že jsi tam

aponchie
18. bře 2008

u nas v posteli pres den nebov postylce nikdy ne vyrvat 5,10,15 ☹

mikca
18. bře 2008

já bych metodu 5.10.15 minut zas tak neodsuzovala na některé děti to funguje...navíc znám spoustu holek kterým to pomohlo naučit dítě samostaně usínat...

paolin
18. bře 2008

to ja behat po spickam musela. jinak se vzbudil a uz dalsi dve-tri hodky nespal. 🙄 od roku a pul-dvou let se to zlomilo a zacal spavat hezky. pry to tak nektere deti maji.

aponchie
18. bře 2008

u nas nikdy ne 😉

paolin:me mala spala jen v absolutnim tichu vim co to je 😠

natalien
18. bře 2008

Nelle taky nedělá problém usínat přes den v postýlce, když jsme doma, tak ji tam chrupat dám, usne hned.
Dávala jsem ji tam na spinkání od malinka, co vyrostla z košíku, jinak byla přes den v koši.

gabca1
18. bře 2008

syrael - zkusila bych to co zabralo na uspávání večer.

syrael
autor
18. bře 2008

Moc dik, asi to budem vazne zkouset v postylce...

lucika.n
18. bře 2008

Super téma - též bych potřebovala naučit spinkat to naše zlatíčko v postýlce. My spinkáme pořádně jenom v kočárku - na druhé straně beru to jako tělocvik. Doma usneme jen v babyvaku.

bramburka
19. bře 2008

proč si nesmí mimi hrát v postýlce, obcas ji tam odložím, aby se mi nekutálela po místnosti ...kdyz potrebuju na zachod - no eda brzy poridim ohradku...

proc nema spat pres den v postylce, malá v ní spí v poho, naopak od narození vyslovene odmítá spát ve velké posteli s nam, staci se vrtnout a je vzhuru, malej individualista.

Je fakt, že pres den máme trochu problem s usinanim pokud není vyslovene unavená, takže pokud nezabere dudlajs a rve tak ji vyndam a jeste chvilku si hrajeme....

malovani
19. bře 2008

Eva spinká ve své postýlce jen v noci, přes den spinká buď v kočárku (tam nejraději, potřebuje ke spinkání jízdu, asi je to tím, že když jsem byla těhulka, hodně jsem chodila a cvičila, tak je na to asi zvyklá nebo co 😀 ) nebo v cestovní postýlce (tam ale usne, jen když je fakt hodně unavená) nebo v naší velké posteli 😅 , do její postýlky jí dávám fakt jen na noc...

lenkakr
19. bře 2008

my máme jednu postýku v ložnici - tam spí jen v noci. a druhou v pokoji. musím uněj sedět dokuď neusne a vůbec na něj nemluvit. jak promluvím zbystří a je to v pytly

maly_strom
19. bře 2008

holky a od kdy vám malí bobiši spí v postýlkách přes den? a usínají sami?, bez uspávání?
malá spí nejraději v kočárku, a když chci ,aby usla doma, tak musím pohoupat tak 5 minut na baloně s plínkou na očičkách a usne, ale sama neusne ani náhodou, to si radši vyječí plíce ☹
tajně doufám, že až bude větší, že se to naučí i sama 😅

hanelka
19. bře 2008

maly strom - mame uplne stejne mimi, taky si bez houpani na balonu radsi vyjeci plice 😝 🙄 a taky tajne doufam, ze se jednou stane zazrak 😅
takze ted jdu houpat 😒

maly_strom
19. bře 2008

Hanelko, naše malá má navíc ještě pořád neposedné ručičky, takže musím zavinovat, a to pak spí klidně i 40-50 minut, ale bez zavinutí a bez houpání ani ránu. 😝

pavlicka
19. bře 2008

Malýmu je jedenáct měsíců a taky jsem řešila odpolední spánek, protože až dosud jsme přes den spali 1 - 2x v kočárku (po krátkém uježdění spal třeba i dvě a půl hodiny). Ale pořád jsem měla strach jaký to bude na jaře bez fusaku a nánožníku na kočáru:((?!? Pak malej onemocněl a já ho nemohla mít venku, takže jsem ho začala dávat spát do postýlky a světe div se, spí se mu asi líp (spí i tři a půl hodiny) a hlavně asi proto, že se může rúzně točit a spát na břiše jak to má rád. Ale šlo to hned samo od prvního dne, takže asi patříme mezi šťastnější, jenom jeden den si tam asi půl hoďky hrál a povídal, ale nakonec stejně usnul. Takže teď vesměs spí jen jedenkrát denně a já mám spoustu času udělat domácí práce a navařit. Přeju všem spoustu zdaru. Jo, usíná bez uspávání, má zlozvyk cucat si před usnutím levý palec :(((

syrael
autor
19. bře 2008

Huraaaaa, damy, tak dneska jsem se chystala pouzit metodu 5,10,15 v kombinaci s ustvanim a zabralo nakonec jenom to utahani🙂 Vydrzeli jsme do dvabnacti - vstavame kolem 7:30- naobedvali jsme se, cucli si mlika a sup do postele. Normalne jsem byla v soku. Ten muj boban zafungoval naprosto luxusne, jako by byl vecer. Polozila jsem ho, pohladila ajala se cist Krtecka a kalhotky. Rikala jsem si, ze se zas tak dvacetkrat vztyci, nez zabere...No, ja tomu porad neverim, ale boban se misto vstavani na nohy otocil na brisko a prakticky ve stejny moment vytuhnul!
Nedavala jsem tomu dlouheho trvani, ale on chrnel hodinu a trictvrte!!!Podotykam, ze i v tom kocare v posledni dobe daval tak max. hodku a v postylce vic jak pul hodky nikdy nedal. Tak ted jenom doufat, ze to opravdu zabralo a prdola si to ulozi do hlavicky a zadari se i priste...Drzim palce!!!!

garbage
5. kvě 2008

Ahoj holky, tak ten náš andílek je zatím naprosto zlatej. Když jsme přišli z porodnice, tak večer plakával a tak jsme s manželem chovali a vykládali a usínal tak mezi 9-11. Pak jsem četla, že je dobrý co nejdřív učit děti režimu. Tak jsem si asi tak ve 2nebo 3 týdnech řekla že s tím zkusím začít. No prďolu jsem vykoupala a dala asi tak v 7 do postýlky, pohladila dalal dudla a šla pryč. No a světe div se ono to u nás tak funguje už tři měsíce 😀 (bez vyjímky) Dokonce jsme z manželem odhalili, že když je malej protivnej a všechno ostatní (prdy,hlad,....) je OK tak chce mít prostě klid a být sám v šeru (nebo ve tmě) v pokoji 😀 . No pak jsem zjistila, že úplně stejným způsobem to funguje i přes den. Když je "bezdůvodně" protivnej šupnu ho do postýlky zatáhnu žaluzky a je klid 😀 Někdy spí jen půl hodinky,jindy ale i 3h. Jednou mi takhle dokonce spal i 7 hodin. Dala jsem ho spát ve 3 a vzbudil se až ve 22h. Nakojili jsme a v 23h byl zase tuhej 😀 😀 😀 . JEN SE MODLÍM ABY MU TO VYDRŽELO. Takže se nebojte vyzkoušet nechat mrňouse usínat samotného, třeba se mu to taky bude líbit, jako tomu našemu. Každý dítě je jiný, náš mazel je hold spáč. Ale pokud brečí tak ho taky nechávám tzv.vyřvat. Jen když má svoje hysterický záchvaty tak to nevydržím, ale to je jasný. 😎 Takže spánku ZDAR 😉

maxpex
30. bře 2018

Zkusim obnovit tema....prosim mam dceru 11,5m a ma problem spat odpoledne v kuse. Kdyz jsem s ni v ložnici, je to ok, ale jakmile tam nejsem, vzbudi se treba za 30min a breci. Nenuzu tam s ni porad byt,taky musim neco doma udelat, tak prosim jak na to?