Pití z láhve. Jak to dítě naučit?

yanca
14. únor 2011

Holky poraďte, náš malej odmítá veškeré tekutiny a veškeré lahve .. do 6 měsíců byl výhradně kojený, nyní stále kojím a dostává polední příkrm, baští pěkně, ale nechce pít. Ráda bych ho postupně odstavovala a nahrazovala své mléko jinou tekutinou (čaje, voda...). Ale z lahve si nevezme ani mé odstříkané mléko, pije pouze z prsu. Nemáte některá nějaký fígl, aby přijal láhev??

dlabinecka
14. únor 2011

neexistuje. takových je spousta dětí. některé prostě nepijí. Já bych doporučila vybodnout se na lahvičku jako takovou a spíš pomalu zkoušet hrníčky a dát k pití něco dobrého 😉

kubaka
14. únor 2011

Myslím, že jsi začala zavčas a je otázka času, kdy lahvičku přijme. Já dala malému v 6. měsících s prvním příkrmem nejmenší lahvičku, malinky dudlík s jednou dírku a trochu vody - hrál si s tím, podudával a naučil se to během týdne. Po najedení jsem mu dala napít z lahve vodu, nikoliv prso. Tak si oddělil, že tuhé jídlo+voda a MM jedno celé jídlo. A neučila bych miminko na žádné sladké tekutiny. Jsou to zbytečná aditiva.
Voda úplně stačí a může ji pak pít i v noci, zapít UM - pokud na něj časem přejdeš.
Nebo ještě místo dudlíku dělá Avent ty měkké bílé sosáky od 6. měsíců- třeba by se mu to líbilo víc, Na co ho nasadíš je vlastně jedno. Jde o tu savičku.

pampalini
14. únor 2011

Ahoj, my jsme měli úplně stejný problém, také nechtěl kromě prsa nic 🙂 Já už jsem mu ale lahvičku s klasickým dudlíkem ani nedávala(je to jakoby krok zpět) a rovnou jsem ho naučila na hrníček s pítkem. Trvalo nám to měsíc a půl 😀, ale úspěch se dostavil. Koupili jsme nejprve (tekoucí) od Nuku, aby se naučil správně tahat
http://www.lekarnadomu.cz/zbozi/nuk-fc-lahvicka...
Prostě jsem ho jen stále nabízela a pijeme z něj dodnes.....máme tři 😉 Později můžeš jen vyměnit dudlík za netekoucí a je to.

eloana
14. únor 2011

ahoj ja od pul roku pouzivam lahvicku s pitkem -sama netece musi sat -naucil se zhruba do mesice
ale nyni na 8m pije vodu ze sklenicky - samozrejme s moji pomoci🙂)