Používá flašku místo dudlíka, máte takový problém?

lubuskad
8. únor 2013

Máme problém, do teď jsem to nejak neřešila. Ale už má Eli 20 měsíců a flašku s čajem má pořád u pusy, zjistila jsem že to má na uklidnění místo dudlíka. Sosá vzduch, samozřejme jí někdy bolí bříško. Ale jelikož je hrozně hyperaktívní a její křik me ničí, tak vím že dělám chybu a nechám jí ho, protože potřebuji, aby chvily neřvala. No ale přez den by mi to tak ani nevadilo, horší to je když usíná to vypije i 1,5 litru vody, a v noci tak jednu až dvě flašky.
A hlavne máme spotřebu 12 plen denne. To už zase je jiná téma, o nočníku 🙂 ...Máte někdo takovýto problém? A jak jí to mám odnaučit?

mvkoty
8. únor 2013

@lubuskad Naše malá je na tom podobně, jakmile jde spát tak má flašku respektive netekoucí hrnek od Aventu s mlékem. Dudlík jsme odnaučili docela v pohodě ale flašky senechce vzdát.Přes den jí ho beru ale taky ho občas vyaduje.Chce to pevnnervy a vydržet. Taky se chystám na odnaučení.

lubuskad
autor
9. únor 2013

@mvkoty dotorce jsem to jeste nerikala, teda jednou. A obavala se diabetes.Po vyštrření zjistili, že opravdu to má jako dudlík. Tak jsi budeme držet palce 😉

mvkoty
9. únor 2013

@lubuskad já jsem se o toms doktorkou bavila a prý že pokud to mléko u vypije tak je to ok a nemám to řešit, že je ještě malá a má nárok.Prý to budeme řešit před nástupem do školky. No což je u nás v září. Ale je zajímavé že když je na noc umojí mami, ta jí řekne, že mléko není a už ho nevyžeduje, takže jí nejspíš pošlu na týden k našim 😀

marton
9. únor 2013

@mvkoty zlatíčka vědí,kde jim bude vyhověno,co? 🙂 Naše dvojče se ještě kojí,neusne beze mne,ale jakmile nejsem doma,tak ho to ani nenapadne.A ten druhý do nedávna taky v noci pil i půl litru mléka a pak vodu.Odnaučil se to sám.Ale je fakt,že je na dudliku 😒 .

mvkoty
9. únor 2013

@marton přesně tak, malé jsem dudlík sebrala je to asi dva měsíce, no o to víc chce flašku...ale teď co marodila jsem dudlík po záchvatu vrátila a asi seberu flašku a nechám dudlík a na jaře seberu i dudel.

marton
9. únor 2013

@mvkoty já si vůbec nedovedu představit,že mu ho seberu.Asi počkám až dozraje a odloží ho sám.Mě to prý trvalo do 4 let 🙂 .Taky by měli jít kluci v září do školky,tam ho snad nebude chtít 😉 .

kapljhgf
9. únor 2013

možná to bude znít krutě ale já bych jí to prostě ráno sebrala po snídani a dostala by tu flašku prostě až ke svačině a 1 den bych ten křik přežila stejně by brzy přišla na to že jí ten křik nijak nepomůže a přestane

elischka
9. únor 2013

my jsme dudlík nikdy neměli,ale malý používá flašku na usínání místo dudlíka - někdy vypije celou flašku (dávám150ml) někdy usne hned a nevypije skoro nic. V noci už se nebudí, ale na usínání si na ní navykl. Netuším, jak budeme odnaučovat. Asi mu budu postupně ubírat množství, ale nevím jestli to bude mít efekt, zatím to nechávám, malému bude 15 měsíců

verunkak
6. bře 2013

Ahoj,přidávám se🙂
naše je stejně stará jako Vaše a taky máme láhev s dudlíkem. Měli jsme od narození do 8 měsíců dudlík,pak jsem ho sebrala a ani si na něj nevzpomněla. Byla jsem moc ráda. Pak začala pít z hrníčku a když jsme někam šli,tak měla láhev s brčkem od Aventu,takže jsme nic s dudlíkem neměli. Něco málo po roce jsme přestaly pít mléko a začala vyžadovat čaj v noci. Když jsme byli u moře ,měla asi rok a 3 měsíce,tak jsem zjistila,že vypije více z lahvičky s dudlíkem než s brčkem a tak jsem jí strčila láhev s dudlíkem a chyba:/ máme jí do teď,nic jiného nechce. Teda pokud lahvičku zapomeneme,tak pije i ze skleničky,ale odpoledne bez své lahvičky neusne a večer už vůbec ne. Minulý týden jsem se naštvala a lahvičku jsem jí večer sebrala,ale nastal hysterický řev,vydržela jsem půl hodiny,pak jsem jí lahvičku s dudlíkem dala a během 5 minut usnula. Takže taky budu vymýšlet,jak pořešit,aby už ten škaredý dudlík,z kterého pije byl pryč:( akorát to teče

lolelole
6. bře 2013

Jé to přesně řeším..tak my se taky bohužel přidávame 😠 Malý se sám oddudlíkoval před pár měsíci, ale od té doby, když se v noci probudí, nebo když je v nějakém "stresu" tak požaduje mílčko. Prostě v situacích, ve kterých bych mu předtím dala dudu, teď chce "dudat" mlíčko z Aventky. Snažím se to omezovat na 3-4 dávky za den ale stejně mi to přijde dost. Nejhorší je to v noci, protože vstávat ve 3 a dělat mlíko dvouleťákovi je opruz, zvlášť když dříve spal celou noc 😠 Nějaké rady co s tím? Klidně bych mu dala čaj, ať si podudá, když se probudí v noci, ale nechce ho. A zase cpát mu dudlíka, když se nám povedlo tak relativně hladce oddudlíkovat mi taky nepřijde jako vhodné řešení...chjoo tak asi jen vydržet a modlit se aby nepil mlíko z flašky do puberty 😀