Prečo dcéra nekaká do nočníka?

adriana8
4. lis 2012

Ahojte maminy...poprosím vás o pomoc...mám 3ročnú dcéru ktorá nechce íst kakať na wc/nočníka cikať v pohode to ide aj sama...plienku nenosí už od 2 rokov ani na spanie..pekne mi kakala do nočníka no len k nám zavítala choroba menom salmonelóza..kakávala 15 krát do dna nevedeli sme najskor čo jej je robili jej testy no salmonelu nenašli a až ked ju prekonala ,po mesiaci nám povedali že ju naozaj mala...a odvtedy ako keby utťalo a nie a nie do nočníka/wc...bála sa a stále sa bojí lebo vtedy počas choroby ju bolela ritka s tolkého kakania..po čase sa nám raz podarilo vykakať sa do wécka..mysleli sme si že už bude vetko ok...len následne na to ochorela a užívala antibiotiká a znova sa jej začala hnačka a viacnásobné denne kakanie a velké plače že ju to bolí zase ako vtedy...odvtedy nekakala ani raz...skúšali sme všetko...už má kúpenú aj barbi svietiacu morskú pannu ktorú tak chcela a povedali sme jej že ju dáme až ked sa vykaká...ona si síce sadne na nočník/wc ale nejde jej to...tlačí ako o dušu aby sa mohla hrať s barbi ale nijako jej to nejde...nakoniec jej dám plienku klakne si na kolená alebo sa učupí a za sekundu je vykakaná...už sme skúšali aj dať jej plienku a posadiť ju na wc a nič...myslíte si že mám s nou navštíviť nejakého odborníka?

takyja
4. lis 2012

Já si myslím, že to chce čas. Nechala bych ji na tu plenu, aby nebyla ve stresu a nebála se bolesti. Až se uklidní a uvidí sourozence, kamarádky, atd., zapomene na to a blok přejde. Nelámala bych to přes koleno.

Jakmile je u dcerky náběh na řídkou stolici (ATB) dávám INFANTS DOPHILUS (laktobacily pro děti), a to na radu naší pediatričky. Nevěřila jsem tomu, ale do 1-2 dnů se stolice upraví.

antarres
4. lis 2012

Zkste knížku "Víš, co má v plínce myš?" Nám to moc pomohlo, malá trpěla na zácpy, měliy jsme něco podobného...Je to obrázkový příběh se zvířátky, já zvířátka namalovala barvama na sklo na fólii a nelpila jsem je na záchod na dlaždice, aby se na ně dívala....fakt to hodně pomohlo.
Jinak bych to asi nehrotila a nechala tomu čas....

stavba
4. lis 2012

S tímto zatím zkušenost nemám, teprve nás učení na nočník čeká, ale když to tak čtu, tak mě laicky napadá, co když má z toho wc/nočníku fobii, protože jakmile tam kakala, tak byla nemocná, třeba si myslí, že když bude kakat do plínky, tak už nemocná nebude. Možná je to hloupost, ale připadá mi, že má z toho opravdu strach. Držím pěsti, ať se to brzy zlepší. 😉

llluckaaa
4. lis 2012

Ahoj, máme podobnou zkušenost. Náš prcek ve 3 letech trpěl zácpou a měl bolesti a odmítal si sednout na nočník nebo záchod. Plenu jsem mu nedávala, prostě jsem čekala, až to přijde (skončilo to v trenkách, ve vaně, ...). Takže bych ti poradila, abys na malou moc netlačila, prostě to zkoušejte, když se to povede, pochval, když ne, řekni, že nevadí, ale že příště to zkusíte do záchodu znovu. Ono to časem přijde, ale chce to trpělivost. Držím palce 😉

ruda
22. led 2013

u nás úplně stejně, už to uměl, čurá sám ve stoje do WC, kakával donočníku a najednouúasi po zácpě...nevím...cítím, že už asi bude ,ale tvrdá nechce se mi nechce se mi... a pak si zaleze a za minutku přijde pokakaný, už se to pomalu lepší, že se občas zadaří a má velkou radost a my taky...nechávám čas, nenadávám, jednou jsem to neustála a zvýšila hlas a pak mi to bylo líto, myslím, že to nedělá schválně, má důvod a ten zase pomine....
Tak ať se těm našim prckům daří...chce to čas a nehrotit