Přeučení malé z postýlky na velkou postel. Jak na to?

floowy
9. kvě 2008

Ahoj holky,
chci se poradit, o prázdninách potřebujeme malou přeučit z postýlky na velkou postel, aby na podzim byla postýlka už přichystaná pro další miminko. Malá v té době bude mít 2,5 roku. Už půl roku nemá u malé postýlky mříže, takže může kdykoliv vylézt a zalézt a to se jí líbí. Bojím se ale, že s velkou postelí to bude složitější. Máte nebo měli jste nějaké speciální způsoby nebo triky jak na to??? 😉

johanda
9. kvě 2008

floowy, my jsme šli s malou do IKEA, ona si tam vybrala postel a večer ji manžel musel smontovat, protože holka už v té miminčí postýlce spát nechtěla. Myslím, že přeučování ani nebude třeba, děcka mají ráda pocit, že už jsou velká 😉

mikca
9. kvě 2008

floowy taky jsem v totmo věku malou přeučovla na velkou...já teda žádnej trik nepotřebovala stačilo jí říct že velký holčičky už spinkají ve velké postely a bylo ...cítila se důležitě a tak se do velké postele i tešila.... 🙂

etinka
9. kvě 2008

floowy, mám děti 2,5 roku od sebe, takže v době, kdy se narodil syn, jsme měli postýlky dvě. Nechtěla jsem řešit utíkání malé z velké postele, když v malé byla spokojená. Zůstala v ní až do 3let a pak dostala velkou postel. Spinkala krásně od prvního dne, nemuseli jsme jí vůbec nic učit. Syn byl v postýlce do 2 1/4roku a pak nám začal přelézat, takže jsme malou postýlku vyměnili za velkou a také bez problémů. První týden jsme kolem postýlky na noc vždy vystlali starými matracemi, aby se nebouchl, kdyby spadl, ale spinkal úplně v pohodě a nepadal a nepadá dodnes. 🙂

nensy
9. kvě 2008

tak to teda nevím naše malá spí od mala semnou v posteli a do postýlky vůbec nechce takže mi stím problém mít nebudem spíš by byl problém kdyby to bylo naopak 😀

dvojka
9. kvě 2008

tak my jsem na ši malou dali poprvé do postele 14 dní před jejíma třetíma narozeninama a musím říct,že lituju toho,že jsme to neudělali dřív,pač se jí v posteli vůbec nelíbilo.Ale zvládla to-to jako jooooo 🙂