Prosím o rady a tipy při učení 2letého prcka na nočník

apocalypsa
8. kvě 2012

Ahoj všem, vím že je tu spousta diskuzí o učení na nočník, ale nikde jsem nenašla žádné konkrétní rady pro náš případ ... synovi bude 26 měsíců a vůbec se nám s odnaučováním od plen nedaří 😒 ... všude čtu, vysazovat od tolika a tolika let nebo že prostě nejjednodušší způsob je sebrat plenu a hotovo. Zkoušela jsem vysazovat od nějakých 17 měsíců, párkrát se mu povedlo vyčůrat, nikdy do nočníku nekakal. Uklidněná tím, že se s nočníkem zkamarádil, jsem polevila a řekla si, že to necháme až po novém roce, že bude psychicky ještě vyspělejší a že to pak bude brnkačka na pár dnů ... ovšem hluboce jsem se mýlila. Když seberu plenu, klidně se počůrá a je v tom mokrém i hodinu, dvě, dokud ho nepřevléknu, vůbec mu to nevadí. Vysazuji po ranním a poledním probuzení a pak v průběhu dne kdy mne napadne ... Za odměnu vyžaduje bonbon, pochválíme, zatleskáme ...ale stále jsou pleny mokré, neřekne si a "bobik" hlásí až když začne tlačit. Co s tím? Mám pedantsky vysazovat co 15 minut nebo sebrat pleny? Já už fakt nevím. V září nastupuje prcek do školky, sice jen na těch 5 dnů, ale i tak už musí být bez pleny ... prosím poraďte, jsem v koncích ☹

takyja
8. kvě 2012

@apocalypsa Ahoj, my na tom byli úplně stejně (a myslela jsem si totéž co ty), než kamarádka poradila lentilku (miluje je) za každé vyčůrání...

Máme vypozorováno, že čůrá co 40-45 minut, takže připomínáme, když se to blíží (a ona teda s vidinou lentilky sedne a vyčůrá se), a dokonce už si i ve chvíli, když byla sama v místnosti sundala kalhotky a vyčůrala se na nočník.. lentilky ale musí být. Asi je to nevýchovné, ale funguje to. Do minulého týdne jsem byla nešťastná jako ty, teď mi svitla naděje. 😀

slunecnice209
8. kvě 2012

@apocalypsa Má dcera nočník kategoricky odmítala, jakmile si na něj měla sednout neobešlo se to bez řevu a nebyl žádný způsob ja ji tam udržet.,nikdy se tam nevyčurala, vlastně bylo umění ji tam vůbec posadit.....to bylo kolem 2 let. Tak jsme zkusily dávat na záchod s malým prkýnkem a ejhle, náhle to šlo bez řevu a bez problémů, začala si i sama říkat, že chce čůrat, později ji tatínek vyyrobil takový malý schůdek a od té doby cca 2.5let chodila na malou sama i se sama utírala, po kakání utíráme stále my. Zkus tedy aby chodil na záchod jako velký chlap 🙂 , třeba to pomůže.

apocalypsa
autor
8. kvě 2012

@takyja my taky odměňujeme bonbonem, bez něj by to nešlo ... máme i rituál, že po vyčůrání se zvedne,utíká ke dveřím záchodu, otevře mi dveře, já vyliju nočník, on za mnou zavře dveře, utíká k vaně, kde mu umyji ruce, utřu a pak cválá do kuchyně ke stolu, kde má v košíčku sáček s bonbony ... takže motivace s bonbonem v našem případě asi není to pravé ořechové. Dokonce jsem všem zakázala dávat mu bonbony, má je jen za ten nočník a za odsávání nosu při rýmě, nemá to rád 🙂

apocalypsa
autor
8. kvě 2012

@slunecnice209 máme také dětské prkénko, zkoušela jsem to mnohokrát, ale jediné, co ho zajímá, je že může trhat toaleťák a házet ho pod sebe do mísy, nikdy se tam nevyčůral ...

apocalypsa
autor
8. kvě 2012

jo, ještě chci zmínit, že dříve čůral ráno po probuzení jen jednou, naplnil skoro nočník, teď si čůrne tak decku, tak mu nedám plenu s tím, že prostě ten den budeme trénovat a nechám ho na ostro ... no a on si za chvilku cvrkne znovu a za pár minut klidne znovu ... už jsem si toho všimla párkrát, že čůrá ráno na několikrát ... a stejně tak během dne ... nechala jsem ho jen v triku a punčoškách, motal se mi pod nohama při vaření, nočník u linky v záloze a najednou koukám, má na punčoškách mokrý flíček velikosti desetikoruny ... tak jsem ho v tom nechala ... no do půl hodiny se flíček zvětšil, tak jsem ho hned posadila na nočník, po 5 minutách nic, tak jsem ho zas oblékla a za chvíli koukám a byl pročůraný až po kotníky ...takže ani nějaký časový graf v našem případě neplatí ...chjooo

slunecnice209
8. kvě 2012

@apocalypsa Tak asi holt budeš ještě muset vydržet...malou taky baví trhat papír, to jo a dnes mi do záchodu hodila rovnou celou ruli 😀 . Nejdřív o čurání někam jinam než do plenek taky nechtěla ani slyšet a najednou to přišlo samo, plenky na noc ale měla ještě ve 2.5letech, někdy byla suchá, ale to bylo dost málo a pak najednou jako když utne a nepočůrává se ani v noci. Hodně píší, že to záleží na vyzrálosti nervové soustavy, že to prostě není, že by dítě nechtělo se to naučit, ale že na to prostě musí být dostatečně zralé. Některé děti se nepočůravají v 1.5 a některé ještě ve 3...každé dítě je prostě originál a tak to musíme brát. Až přijde jeho čas, tak taky bude bez plen 😉 , a myslím, že časté vysazování je ještě horší, že se to dítku nadobro zprotiví.

eriska
8. kvě 2012

@apocalypsa ahojky, nevím, jestli ti pomůžu, ale písnu, jak to bylo u nás..prcek od malička stávkovat s nočníkem nebo se záchodem, prostě nechtěl, tak jsem to neřešila, občas to zkusila a on buď brečel, nebo (to můžu spočítat na prstech) si sedl..teď, týden po druhých narozkách z ničeho nic, mami chci čůrat, tak rychle na záchod, pak lentilku (nedáváme mu čokoládu, takže tohle je por něj fakt odměna) a miluje lepení samolepek, tak jsem mu dovolila, lepit samolepky na dveře záchoda a to u nás zabralo..nebo jsem slyšela, že pomůže, když vidí chlapečka, nebo tatínka, jak čůrá a oni ho pak chtějí napodobit

madlena
8. kvě 2012

Jsem ráda, za otevření této diskuze. Bohužel máme velice podobný problém a to je dcera ještě o půl roku starší. ☹ Od 15 měsíců jsme jí posazovala na nočník, po nějaké době se docela skamarádili. Po spaní se bez problémů vyčůrá, většinou se i ráno vykadí, ale tím to končí. Když jí chci posadit kdykoliv jindy během dne tak strašně řve, utíká a odmítá na něm sedět. Zkusila jsme snad všechno. Pustit pohádku, koupili jsem prkýnko na záchod (ráda na něm sedí, ale to je asi tak všechno). Pozitivní vzor taky nefunguje, nechávám si otevřený dveře na záchod aby viděla co tam dělá, ale jen přijde, řekne "máma čůrá" a jde. Chodíme na návštěvu k jednomu stejně starému chlapečkovi kterého staršně obdivuje aby ho viděla a taky nic. Jenom řekne "Martínek chodí na záchod" a nic. Zkusila jsem jí i koupit normální kalhoty aby viděla, že je může nosit jako máma a nic. Čím víc je starší tím víc je pyšná na to, že nosí pleny. Když jí řeknu, že bobek patří do nočníku tak mi odvětí že ne, že patří do plenky. Někdy mám pocit, že bude mít pleny až do puberty, čím víc je starší tím víc rozumově odmítá vykonávat potřebu jinam než do plenky. Prostě CHCE nosit plenky.

kackaaaa
9. kvě 2012

My s tím taky bojovali od zimy, a teď, jak se udělalo hezky jsem na zahradu a i na doma začala dávat kalhotky místo plínky. Párkrát se počůrara, tak jsem ji říkala, že se do plínky počůrávájí jen miminka a to se dceři nelíbilo, že ji označuji za mimi 🙂. Jedno dobu si i vyžadovala plínu, že kalhotky nechce, ale pokračovali jsme v tom, že plínky nosí jen miminka. Na nočníku neposeděla, ale zkoušeli jsme i dětský prkýnko na záchod, a tam se to 1x povedlo a od té doby se začalo dařit stále častěji. A s těma kalhotkama, když cítí, že má kalhotky a "cvrkne si", tak hned volá, že chce čůrat či kakat. Jinak když dáme plínu, tak většinou vše skončí v ní. U nás se to zlomilo během 2 týdnů. A taky měla ze začátku vždy odměnu - gumovýho medvídka, teď už odměny ubouráváme 🙂

jasekd
9. kvě 2012

My posazovali na nocnik od doby , kdy bezpecne sedel, na 14-15 mesicich. Predtim jsme ho nechali kakat a curat v leze na prebal.podl., neco jako BKM, ale spis nase casovani, malej si nerikal. Kakani jsme vychytali hned, curani tak pul na pul. Slo mi o hygienu (vada ledvin a zvysene riziko infekce) Cca 2 mesice pred 2.nar. si zacal rikat sam i curani, od te doby jen par nehod, tak do 10. Neverila jsem tomu, ze dite zacne ze dne na den, bez odmen, samo od sebe, ale nam se to stalo. Podle me to predchozi posazovani mu nepomohlo, ze by zacal i tak. Jsem rada, uz ma plinku jen na spani ( ta je stale mokra). Ale 26 mesicu mi neprijde jeste tolik, mozna bych na chvili prestala. Nebo jen casovat. Po jidle, po spani, po prochazce, a kdyz tam sedet nechce, asi nenutit, kdyz chce a povede se, pochvalit. Blbe je, ze vas tlaci ta skolka, ale je to jeste par mesicu a treba k tomu dojde sam. A az budou uspechy, plinku sebrat. My zacli doma, a na ven mel plinky, protoze byla zima. Nikdy si venku nerekl, pustil to do pliny. Koupila jsem ty natahovaci, ze to bude mit jako kalhotky, ze se to bude rychle svlikat/oblikat, vysvetlila, ze to jsou kouzelny slipecky, ne plina, a prd, stejne si do toho vesele cural 😝 Jak bylo tepleji, plinu jsme vzali a hlasi dobre 🙂 Taky se rika, ze deti na latkovkach zacnou drive, nevim, my pouzivame vyhradne latkovky, kolikrat byla plina na zdimani a malej s ni vesele existoval a bylo mu to fuk. Ale muzete zkusit, pokud mate 1razovky, na chvili vymenit za nejakou slozenou ctvercovku.

apocalypsa
autor
9. kvě 2012

@jasekd tak s tou látkovou jsem to taky zkusila, dva dny jsem vydržela, ale bez úspěchu ... taky byly nacucané, že bych je mohla ždímat a on si vesele dál hrál a bylo mu to jedno ... dokonce poslední dobou občas plenu sám sundal, má svlíkací období, tak s tepláčkama a trikama jdou dolu i pleny ...natahovací pleny taky nefungují. Dokonce mi kamarádka poradila, abych dala slipky a do toho klasickou dámskou slipovou vložku ... rovněž bez úspěchu ...

apocalypsa
autor
9. kvě 2012

jinak se sezením na nočníku nemá problém, bude sedět klidně hodinu a samozřejmě čím déle sedí, tím větší šance, že si čůrne ... když má kolem sebe hračky nebo kouká na pohádku, je spokojenej a považuje nočník za křeslo ... už jsem to začala redukovat a nechávám ho na něm sedět max 5 minut, pak ho sundavám a dost často protestuje a vzteká se, že plínku ne-e a dere se zpět na nočník .... asi zavedu to pravidlo před a po spánku, před a po procházce a po jídle a uvidíme ... jen mne mrzí, že jsem nevytrvala když mu byl nějaký ten rok a půl, to se i budil ráno i v poledne se suchou plenkou a čůral do nočníku, asi jsem to správné období prošvila ... spoléhala jsem se na to, že když už mu to jde, tak to bude OK. Byl podzim, tak jsem si říkala, že na zimu mu plenu nechám, aby nebyl promáčenej v zimě, ale zřejmě chyba lávky ... už jsme mohli být bez pleny. No, chybama se člověk učí, škoda že nejde vrátit čas ... 😒

beruska24.9.
10. kvě 2012

@apocalypsa - nestíhám teď číst, tak napíši ve zkratce naši zkušenost. pak dočtu a na příp. dotazy, názory budu určitě reagovat.
na doma jsem sebrala plínku začátkem února (2r.+4m.), převlékala, prala, převlékala, prala...... x krát za den, mezitím jsem se ptala, odpověď vždy ne, když měla dcerka náladu, zkusila jít na nočník, jinak jsem zkoušela dávat jen před/po procházce, před/po spaní apod. na spaní a na ven plínku měla.
po velikonocích si začala sem tam říkat, postupně hlášení potřeby zvyšovala (hlásí na všechno ´´číííí´´, zatím nerozlišuje).
přelom dubna/května (jak se oteplilo) jsem sebrala plínku i na ven, na cestování atd., nechala jen na spaní (den i noc). přestala jsem zkoušet posazovat, na cestách a venku se ptám, odpověď respektuji, jinak záchvat řevu, doma se neptám, nechávám na dcerce, aby si hlásila. sebou vždy náhradní oblečení, abych mohla příp. převléknout. občas ještě nehoda (zapomene se při hře, trochu pustí do kalhotek), ale s tím se počítá, musí si to zafixovat.
nikdy jsem nedávala sladkost za čůrání, jen chválila, mávali jsme bobku v záchodě, nechávala ji splachovat, vylévat nočník do záchodu atd. atd., aby to brala jako ´´zábavnou´´ činnost.

beruska24.9.
10. kvě 2012

@slunecnice209 - u nás snaha nechat chodit na velký záchod měla spíš opačný efekt. takže zatím zůstáváme u nočníku.

apollo11
10. kvě 2012

@apocalypsa Podle mě je jediná účinná věc - pokud víš, že už je dítě zralé - prostě plíny sebrat a trpělivě čekat, až začne hlásit. Já jsem to zatím nějak metodicky nezkoušela (chci až v létě, po 2. narozeninách), ale nechávám malou občas běhat bez pleny - jenže taky je to zatím martyrium, máme v chodbě a kuchyni kachle a párkrát se na tom mokrým namlela, takže pak už měla chudák hrůzu jen z toho, jak to teče 😅 Osobně nejsem zastánce "pejskařských" odměn v podobě bonbonů (nehledě na zoubky), možná ještě tak nějaké ty samolepky, to je aspoň "činnost".. jako nevadí mi princip odměny samotné, i když myslím, že by se s ním v těchhle samozřejmých věcech mělo šetřit - a spíš chválit a povzbuzovat. Věřím, že dvouleté dítě už chápe, PROČ by mělo nějakou věc dělat - protože je to pro něj lepší, líp se cítí, chodí čůrat jako velcí atd.. a ne proto, že za to dostane sladkost. Ale tím tuto metodu určitě nehaním 😉

A taky si myslím, nedělat kolem toho moc humbuk, vidím to na malé, že čím víc ji o něčem přesvědčuju, když nechce, tím víc v ní budím vzdor.. kolem těch dvou let je to v tomhle ohledu těžké, už je to svébytná vůle. Taky si říkám, že jsem měla vychytat tu chvíli dřív, kdy ještě byla tvárná, ale nějak jsem to nepovažovala za důležité. Ale když vidím, jak se rychle mění, vím že za pár týdnů může být všechno jinak.. Snaž se na to chvíli nemyslet, netlačit, ono úspěch je vůbec to, že si na ten nočník sedne 😉

@madlena to je přesné 🙂 taky mám pocit, že prostě plíny chce nosit, navzdory pochopení, prostě se tak rozhodla a doufám, že stejně tak se rozhodne, že už je na ně velká. ˇUplně stejně to dokáže "rozumově" popsat 😉

beruska24.9.
10. kvě 2012

@eriska - u nás se vystřihovali a lepili obrázky pexesa z rossmannu, ale moc to také nepomáhalo.....prostě k tomu musela dojít 😉

apocalypsa
autor
10. kvě 2012

taky mne všichni uklidňují, že k tomu dozraje sám, že až bude mít z toho rozum, tak se to zlomí ... jenže mne teď tlačí ta školka ...jinak bych tomu nechala volný průběh. Dnes nový poznatek ... malej začal tlačit,t ak jsemho čapla a šup na nočník - řev jak blázen, kakat prostě jen ve stoje do pleny ... 3x jsem mu to chudákovi v rozmezí pár minut přetrhla, až pak jsem ho už přestala trápit a nechala ho dílo dokonat do pleny. Takže tohle bude další boj. Nějak bych to asi neřešila, ale když vidím ostatní děti v kurzu, kam docházíme na cvičení, tak jsem v rozpacích. Je jich tam spousta, tak mohu porovnávat a náš prcek je jedním z těch starších. Mnohem mnohem mladší děti jsou tam bez plen a říkají si na nočník, který máme v tělocvičně k dispozici ... nehledě k tomu, že na mně všichni koukají, jako že s tím nic nedělám, což taky zamrzí. Ale co, snad se to brzy zlomí. Možná zkusíme ty samolepky 😉 😀

eriska
11. kvě 2012

@beruska24.9. 🙂u nás to smysl naštěstí mělo😉 a polepené je vše, dveře od záchoda, nočník, postýlka😀😀
@apocalypsa neboooj, dojde si k tomu sám..náš malý nechtěl do dvou let o nočníku či záchodě ani slyšet, to bylo řevu, když jsem řekla, jestli nepůjdeme zkusit, to pořád nee, maminko, neciii, když mu bylo kolem roku, tak se rozeřval a zdrhal pryč..čili u nás to takhle brzo určitě nebylo to pravé ořechové.já bych počkala, vůbec se o tom třeba týden, 14 dní nebavila a pak to třeba znovu zkusila..nebo, najdi něco, co má fakt moc rád, co miluje (u nás třeba to byly třeba ty samolepky a lentilky, dobrá, možná výchovné to není, ale díky tomu na ten záchod začal chodit a chodí tam rád..nemusím to ani odbourávat, jednou si řekne, že chce samolepku, jednou že lentilku a třeba dneska za to už nechtěl nic, takže podle mě je dobré vše, co pomůže tomu, aby to dítko v sobě našlo tu odvahu to zkusit) a s tím kakáním, to my měli prvních 14 dní, jen ve stoje, že mu to odpadávalo mu bylo šumák, pak jsme bobíka z koberce dali do nočníku, on ho mohl nechat šplouchnout do záchodu a bylo🙂 samo se to upraví..máte ještě čas do září..a to čásek je, nedej na ostatní..je to tvoje dítě a potřebuje holt svůj čas..mně bylo taky předhazováno, jak sestřenice chodila v roce na nočník a je moje chyba, že tomík ne, ale nebyla..zkusila jsem a nechtěl..jen jsem se podřídila dítku, nenutila ho do něčeho, do čeho nechce..nechtěla jsem mu to zprotivit..

apocalypsa
autor
24. kvě 2012

tak zatím žádné pokroky ... jen občas prcek zahlásí "čůlááám" a vždy už je pozdě 😒

spetra
20. lis 2012

mám 28 měsíčního syna, kterého na nočník snad nikdy nedonutím.... začali jsme trénovat v květnu do září byl uplně bez plen, nekdy s většími uspěchy (počural se třeba jen jednou za týden), někdy s menšími.... od září začal uplně bojkotovat a počurá se v podstatě pokaždé.... dnes jsem ho dala vyčurat na záchod a vstekal se že nebude, utelk a vyčural se v obýváku a pak hned přišel na záchod... :( nevím co sním, zkouušeli jsme obnbonky, nálepky, pblácnutí přes zadek, ted máme takovu tabulku a za každé vyčurání dostane razítko.... (2 dny to fungovalo, pak ho to přešlo), pokud s e počurává nedostává sladké pití, ale jen vodu..... ale stejně to bojkotuje 😠 peru furt jak blázen, doma mu plínu nedávám, jen ven a na návštěvy.... nenapdá vás ještě jak na něj... ????

naomi6
21. lis 2012

@apocalypsa Ahoj, to fajn téma, protože máme úplně stejný problém. Malá se vyčůra, když ji vysadím. Už chápe, když řeknu, zatlač a vyčurej se. Ale sama si prostě neřekne. Na velký záchod s nástavcem v žádném případě nechce, to řve. Když ji sundám plínku a nechám jen v kalhotkách, tak čurá co 5 minut, jen si malinko čurne a vůbec jí to nevadí, neřekne si, že je mokrá, takže to věčné převlíkání a praní mě nebaví. Taky už jsem z toho nervozní, všude vidím mladší děti bez plínke.... Žádnou odměnu jí dávat nechci, to mi nepřijde vhodný. Jen ji pochválím a jdeme to spolu vylít do záchodu. Někdy ale nechce na nočník vůbec, sekne se a řve. Takže také doufám, že časem na to přijde sama.

renatalen
28. lis 2012

Ahoj, u nás nebyl problém chodit na nočník, jako se naučit si říkat. Asi pomohlo neustálé hučení : "Nechceš čůrat?". Jednoho dne, opravdu ze dne na den, řekla čůrat a od té doby si říká. Asi bych taky nedávala odměnu ve formě cukrovinek. My prostě jen chválíme a chválíme. A u holčiček by možná pomohlo nakoupit nějaké krásné kalhotky s oblíbenou pohádkovou postavičkou. Přece jenom jsou to marnivky🙂

apocalypsa
autor
19. pro 2012

tak nám nakonec pomohlo léto a teplé počasí ... doma a na spinkání pleny, na zahradě syn běhal jak ho pánbů stvořil, cákal se v bazénku, hrál si na písku, lítal po trávníku a u domu měl připravený nočník ... někdy doběhl, někdy za ním po betoně zůstávala mokrá cestička 😀 ... ale během 2 nebo 3 týdnů byl bez pleny ... to bylo na přelomu července a srpna ... pleny jsem pak dávala jen na cesty do města a na spinkání a na konci srpna jsme už chodili "na ostro" ve slipkách nebo jen kraťáskách a v září ve školce brnkačka ... počůral se tam jen jednou a to hned první den, takže jsem to neřešila ... občas byla ještě během září nehoda v noci, tak jednou týdně a i dnes mu občas troška uteče, než doběhne na záchod, ale jinak už je to můj "velký kluk" bez plenek 🙂 ... teď už se mi to radí, ale z vlastní zkušenosti můžu jen napsat, že to chce trpělivost a asi nemá smysl dítě terorizovat, páč to asi opravdu bude souviset se zralostí toho kterého dítěte ... ve školce mi dokonce jedna učitelka řekla, že chlapečci mají v pohodě do 4 let čas, takže asi tak ... přeji hodně zdaru při učení vašich ratolestí! 🙂

burysek
2. led 2013

My odnaučovali přes léto též..venku na zahradě bez plen nahatý..a doma když se ze začátku počůraval,tak jsem automaticky převlékla,ale pak mi přišlo,že to dělá už schválně tak jsem ho v tom chvíli nevim cca 10 min nechala a jak se mu to nelíbilo a to věčné sprchování po každém počůrání,už vůbec né a během dvou týdnu byl bez plen..a večer jsem ho vždy než jsem si šla lehnout vzbudila cca ve 23:00 a šel se vyčůrat a dobrý...samozřejmě se i dnes párkrát stane,že se počůrá,ale to se stane tak jednou za měsíc ani né...

zihu
3. črc 2013

Ahoj, maly taky prosel ruznyma obdobima, dokonce si v roce a pul hlasil, ale ted na to uplne kasle, prekvapive v aute si hlasi vzdycky a nepamatuju si, kdy se v aute pocural (a to jsme jeli 14hodin, smaozrejme s prestavkama,a le tak po 2-3 hodinach a NIKDY s enepocural, dokonce hlasil a afnukal, ze potrebuje a zastavit slo az za 10min a vydrzel to!), takze to chape.. nicmene doma je mu to proste uplne jedno, nechapu, na nocnik se casto vycura, nekdy vykaka, ale jinak s oblibou kadi do plinky a nehlasi nic...:( asi je to proste otazka casu, dcera byla bez plinky v noci driv nez ve dne, definitivne bez plinky od 2 let, tak snad se taky dockame u maleho🙂
drzim palce vsem!

jamate22
26. únor 2014

@madlena
Tedka si čtu váš komentář ohledně nočníku a máme doma úplně stejný problém. Syn 2 a čtvrt roku. Jak se to dá odbourat?

yanish
7. bře 2014

ahoj, u nás dost podobný scénář jako u zakladatelky této diskuze, ale jen ten úspěch nám chybí 😒 Synovi je 25 měsíců a na nočník vůbec nechce. Neni až taková potíž ho tam posadit, ale prostě se tam nevyčůrá (pokud se teda jednou za uherák nestrefíme do okamžiku, kdy se mu chce). Nechce si vůbec řikat, že se mu chce. A přitom to myslím chápe dobře. Velkou srandu má z toho, že jeho kámoš už venku čůrá na travičku, hlásí "Viki číííí" , ale nijak ho to neispiruje. Samozřejmě jsem už zkoušela i odměnu, být doma bez plen a nic. Když si počůrá tepláky, tak mi nahlásí, že je mokrej, ale nijak mu to nevadí a pokračuje si ve svojí činnosti. když nemá plenu, tak se ani nevykadí, to asi ví, že se to nemá, takže to drží a drží, prdí a pak ho bolí bříško, takže mu samozřejmě radši dám plenku a hned je to tam. Takže jsem si řekla, že teď dáme pauzu nějaký týden a pak to zkusíme znova. Ale už mě taky fakt nenapadá, jak ho motivovat ☹

cabalkova
7. bře 2014

@yanish Jsme na tom obdobne, navic tomu nasemu "expertovi" bude v nedeli uz rok a pul, kakani hlasi, ale na nocnik ani na zachod nechce, a kdyz uz si sedne na nocnik, tak jen sedi a nic z toho... porad doufam, ze mu to v te kebulce jednoho dne sepne a razem budeme bez plen, zatim to na to ale moc nevypada. 🙂

lucka662006
9. bře 2014

Ahoj, jsme na tom stejně, malé byly před týdnem 2 roky a při posazování na nočník se vzteká, jen 2x se tam vyčůrala, když jsem s ní byla sama doma, jak je tam táta nebo děda (skoro stále), tak nic, hledá u nich oporu, aby tam sedět nemusela (oni ji v tomto nepodpoří, ale stále u nich tu oporu hledá, jako že tam sedět/čůrat nemusí). Mám doma ještě 3 měsíční mimi, takže bohužel nemám tolik času jí na tom nočníku udržet, nebo ji 10x denně převlékat, prát a žehlit.... Máme dvoje pleny, už to docela leze do peněz, i mě štve, že malá čůrá a kaká do plenek. Jak netlačit moc na pilu? Podle mě, když se to dělá jen napůl, tak to malá bude bojkotovat nadále. A zase když ji tam 6x denně posazuju a nikdy se nevyčůrá, je z toho akorát rozmrzelá a já taky... Myslíte, že nočník by měl stát stále na stejném místě v bytě, aby dítě vědělo, kde čůrá, nebo libovolně přenášet? Už si jinak nevím rady a nevím, co dělám špatně, co dělat jinak.

yanish
27. bře 2014

Tak hlásím, že jsme před 3 dny rozjeli další kolo učení na nočník. Vlastně to vzniklo celkem spontánně - syn viděl venku za plotem velký popelářský auto a hrozně ho chtěl, tak jsem mu řekla, že se musí zeptat tatínka, až se vrátí z práce, jestli mu ho koupí. On si to fakt pamatoval a svou hatmatilkou se ho pak zeptal a tatínek suše odvětil, že popeláři budou, až bude čúrat a kakat na nočník! A tahle motivace zatím funguje. Teď jsme teda ve stadiu, že pleny nedávám přes den vůbec (jen na spaní), ani na ven, do obchodu a tak. Prostě to riskuju a v tašce mám náhradní oblečení. Dneska se dokonce vyčúral na nočník i na cvičení a za celý den byly jen jedny počúraný tepláky! Akorát si teda ještě pořád neřekne a já musím důsledně odhadovat jeho potřebu, to snad brzo taky přijde. Tak nám držte palce 🙂