První stoupání a první pády. Necháváte dítě padat?

cupi
20. čer 2009

Ahoj maminky, podělte se se mnou o své zkušenosti. Můj prcek si začíná stoupat, jenže je to pořádný divoch, řádí a směje se u toho, takže co chvilku padá. V lepším případě krásně sklouzne na zadeček, ale někdy letí přímo na hlavičku (na bok i rovnou dozadu). ☹
Dneska takhle spadl 2x na linu, takže docela rána. Vždycky brečí, ale jenom chvilinku a příznaky otřesu mozku nemá. Je mi ho moc líto... Setkala jsem se s názorem, že ho mám hlídat, a pokládat ho na zem, aby se nezvedal. Ale to bych se fakt uběhala. 😒 Jak to děláte vy? Necháváte děti, aby se "otloukaly", nebo je chytáte... Díky moc za každou radu. 🙂

ducky
25. čer 2009

Lenkičko to je teda rychlík, v 7mi měsících 😉 🙂

lenkicka
25. čer 2009

Ducky,však vy už taky stojíte 😀 ...připisuji to plavání ve vaně, že je takový rychlík...pěkně se mu zpevnilo svalstvo 😀 😀 😀

ducky
25. čer 2009

No jo, ale my jsme o 3 týdny starší 😀 😀 😀
A to jsme ani neplavaly. 😀 😎

lenkicka
25. čer 2009

ale ty pády dneska....mazec ☹ 😀

ducky
25. čer 2009

Tak my jsme odpoledne taky pár přidaly, naštěstí stále v ohrádce na koberci. A spíš si kecla na zadek a rozbulila se, ptž chtěla zase stát 😀 😀

rehos
26. čer 2009

Ahoj holky,tak naše princezna stojí od šestého měsíce ale musím říct že padat docela umí,zpočátku těch pádů bylo víc ale teď už to jde,ona přímo utíká kolem nábytku a když chce dolů tak opravdu opatrně aby si moc neublížila,nad vším přemejšlí 😉 Tak měsíc už chodí za jednu ruku ale musí mít sama náladu a včera se pustila a udělalal jeden krok ale pak se hned chytla,ještě si není jistá.Občas se ale pustí a chvilku jen tak stojí.Je neskutečně akční takže se s ní vůbec nenudím 🙂

mousunek
26. čer 2009

Ahoj holky, tak se pridavam malej se poprve postavil pred tydnem pak nic a dnes to zkusil znovu a stoji porad, co se padu tyka, tak nastesti pada na zadecek, tak jsem rada🙂

ducky
27. čer 2009

Tak moje malá to stále vylepšuje. Stoupá si už i v postýlce, takže uspávání je teď očistec 😀 Musím tam jít asi 20x jí položit, ptž tam buď sedí nebo rovnou stojí. 😅
Už se ale učí padat, většinou teď kecne na zadek, ale vypadá to, že bude po mě. Moje máma mi říkala, že když jsem se učila chodit, tak mi prý nevadilo spadnout jakkoliv, kromě zadku. Jakmile jsem si prý kecla na zadek, tak jsem se rozeřvala 😀 😀 A malá zatím taky hýká, když spadne na zadek 😀
Tak to si s ní teda ještě užiju 😀 😀

Rehos není tvoje malá typ, co přeskočil lezení? Ta moje na to totiž aspiruje, a i když se snažím jí v lezení podporovat, nechce se jí do toho. Plazí se o 106, ale lézt ne. ☹

rehos
27. čer 2009

Ducky není,lezla od čtyřech měsíců a pak se v šesti postavila a pak v sedmi se posadila,jede zatím tak jak se má 😉

mousunek
27. čer 2009

ducky - s tim uspavanim to znam 🙂 mame to tu taky "vikinku haji a spinkej" otocim se a on stoji a zubi se 😀

lenkicka
27. čer 2009

holky, s tím uspáváním to znám...položím, klíží se mu oči a najednou šup a je na nohou...a padání zatím vyřešil tak, že začne ryčet, ať ho někdo posadí, protože to padání bolí 😀

ducky
27. čer 2009

Rehos aha, tak to je teda opravdu velký rychlík 😉 🙂

Mousunek, Lenkičko to je děs, co? Jako už fakt doceňuji hlášku užívej si ležáka 😀
Ta moje opice si navíc stoupá na tu stranu, kde je podlaha. Na druhé je postel, ale to né, ta druhá je lepší 😀
Jsme dneska opět snížili postýlku 😅
A naštěstí malá si ze stoje sedá a sama 😎 Jako ještě jí sundávat dolů, to už by bylo moc 😀 😀

lenkicka
27. čer 2009

jj Ducky, dávám Ti za pravdu...anebo by bylo ještě lepší, aby jim už bylo 18 😀 ...ale to pak zas budu já strará 😀 😀 😀
nn...je to sladký věk...hlavně když spí...to jsou pak andílci a nemůžu se na něj vynadívat...ale jak otevře oči...kolotoč 😀 a počítám minuty, kyd si zas půjde na chvíli pospat a já můžu konečně něco udělat 😀 😀 😀

a dneska zas pár nových boulí... 😀

lenkicka
28. čer 2009

veselá historka z včerejší noci...když jsem tady skončila a šla si lehnout, slyším, že malý mrčí aje vzhůru...šáhnu potmě do postýlky...a co nenajdu...malý skoro o půlnoci stojí 😀 😀 😀 ...tak jsem ho popadla, dala k sobě do postele, dala dudlík a během minuty byl zas v limbu 😀 ...on to snad bude cvičit i ve spaní 😀 😀 😀

ducky
28. čer 2009

Lenkičko tak to je dobrý 😀 😀
Nicméně je to tak, četla jsem zajímavý článek, kde psali, že děti procvičují nabité dovednosti i v noci. 😉
My jsme měli období, kdy se malá furt točila na břicho, což jí vzbudilo a byl řev. 😀
Tak se teda bojím, až si začne ze spaní stoupat. 😅
Stačí, že uspávání přes den je teď tak na hodinu. 😅 Přitom už stačilo jen položit do postýlky, párkrát jít nahodit dudel a chrupala. A teď? 🙄 😀

lenkicka
28. čer 2009

jj...to znám..tak to řeším, tak, že si s ním lehnu a zpívám mu...ale repertoár lidových písní už končí 😀
no, a když to nezabere a vidím, že už je grogy, tak ho vezmu, dám do autosedačky a tu dám na balón...co jsem ho používala v těhotenství...a hopsám na něm se sedačkou...šulím, že je v kočárku a za chvíli je v limbu, pak teprv přemístím do postýlky 😀 😀 😀

ducky
28. čer 2009

Tak to je taky dobrý fígl 😀 Tak já nejdřív zkusím ten repertoár lidovek 😀
Ona se totiž tím stoupáním přetáhne a pak spí třeba 35 minut ☹ A je na ní vidět, že není odpočinutá, ptž jen jí vyndám, už šudlá očíčka ☹ Tak to asi taky zkusím 😉

mousunek
28. čer 2009

ducky - tak dnes usinani probehlo bez stoupani si na nozicky 🙂 ze by uz byl klidek 🙂

cupi
autor
28. čer 2009

Lenkicko, to je fakt dobrá historka. 😉 Jen počkej, až začne chodit...

No u nás se stoupá zatím jen před usnutím, v noci naštěstí ne. 😉 Ale čekám, že to příjde každou chvíli. ☹
I tak máme opravdu pekelné noci - Kubík se neustále otáčí na bříško a leze ze spaní, pak řve, že nemůže spát, takže cca od 23h do 2h máme s manželem o "zábavu" postaráno. Včera v noci jsme si ho dokonce vzali mezi sebe do postele (což normálně neděláme), ale vůbec to nepomohlo, tak putoval zpátky k sobě. Přes den usne v postýlce, ale musím být u něho a hlídat ho, aby se nezvedal. 😒 Ať už z toho vyroste!!!
Jinak u nás teď největší zábava: stoupne si v ohrádce, aby na nás pořádně viděl, tak si stoupne na špičky, dívá se ublíženě, že je "za plotem" a ocucává ohrádku, až z ní kapou sliny (asi mu k tomu rostou další zoubky). 😖

Mousunek - to znám. Já taky Kubíka večer uložím, rozloučím se a odcházím a při prvním kroku se Kubík otočí a staví. 😒 Pak tam stojí a "volá" na nás a když příjdeme, tak se rozřechtá. 😀 Super, že má radost, ale v devět večer je to hrůza... 😔

mousunek
28. čer 2009

cupi - jo to je presne kdyz k nemu prijdu zascne se smat.... a kdyz ho nechci vzit do ruky chyti me za triko a nepusti dokud ho nevezmu.. Nechtela jsem z nej mit mamanka a mam 🙂 prileze ke me a prvni co udela chyta me za obleceni stoupa si a natahuje rucicky

rehos
28. čer 2009

Tak Maru si teda stoupá taky ale pak si sama zase sleze a usne,nic jiného jí nezbývá 😅 A jinak cestuje v postýlce tolik že se to jen tak nevidí kolik poloh vystřídá během spánku,pravidelně usne na opačné starně než ji uložím,sama by potřebovala letiště 😀

ducky
29. čer 2009

U nás je to stoupání taky před usnutím, ale třeba hodinu 😅 😀
Zkusím zůstat v pokoji, když má usínat, třeba to zabere. 😉

Mousunek budu držet palce, aby ho to v postýlce omrzelo. A pak budu doufat, že u nás to období taky nastane 😉 😎

Rehos 😀 Už jsme měli i nějaké plané poplachy monitoru dechu, ptž Bětka se dokoulela do nohou postýlky a tam jí to už nesnímalo. 😀

dvojka
29. čer 2009

ještě že máme doma lenocha 😝 😀

mousunek
29. čer 2009

ducky -diky, dnes je unaveny z plavani, tak bude spinkat hezky 🙂

ducky
29. čer 2009

Tak jsem jí přes usnutím četla Medvídka Pú. Oči se jí klížily, tak jsem se vyplížila a co myslíte. Za chvíli jdu juknout, jestli teda spí a ona STOJÍ 😠 😀
Mě asi odvezou. Takže chodím zase pokládat, už je v postýlce něco přes půl hodiny. Tak to je paráda, s takovou zaspí oběd 😠

Dvojko buď ráda a užívej si to, dokud můžeš 😉 😀

Mousunek tak to budu muset taky vymyslet něco, čím jí unavím. Bohužel mě přijde, že ona je neunavitelná. 😅
Kolikrát přemýšlím, odkud bere energii. 😅 😵

lenkicka
29. čer 2009

tak to my jsme dneska zas o krůček dál 😀 ...ráno jsem ho na chvilinku nechala samotného v obýváku...hrál si...vrátím se o on stojí opřený o sedačku...zachytnout se tam neměl jak, jen o ní se opřít...tak jak se tam dostal, to skutečně netuším...ale s prvním stáním to bylo taky tak...prostě stál 😀 😀 😀

Ducky" taky o tom přemýšlím, kde bere pořád tu sílu...že by z nás, když nám pořád chybí ? 😀

mousunek
29. čer 2009

ducky - jj si rikam taky kolikrat kde bere energii, snad nejaka solarni dobijecka ne 😀, ted se ve tri probudil a uz zas by chrnel, tak ho necham jeste chvilku at se za hodinu nevzbudi a nedela blbosti....

ducky
29. čer 2009

Lenkičko tak gratulace teda 😀 Já jí nejdřív nechám naučit se padat a pak jí nechám stoupat si i jinde než v ohrádce. Ona naštěstí zatím ještě nepřišla na to, že se dá stoupat i jinde, takže i když se plazí všude možně, zatím se o nic nechytá 😅

Solární dobíječka je dobrá. 😀 To budu asi taky. Proto já jsem furt vycuclá 😀

mousunek
30. čer 2009

ducky - na to ze se da stavet jindfe nez v ohradce prijde velice rychle, Vikous se zacal stavet v ohradce a postylce a druhy den stal u balkonovych dveri u skla kde se nemel za co chytit

barmborka
30. čer 2009

Ahoj holky tak my taky stojíme kde se dá.Jedna perlička z dnešní noci.Ve dvě třicet tři malá stojí v postýlce,směje se a řve na celý byt,, ham ham" no šla jsem do kolen 😀 😀