První stoupání a první pády. Necháváte dítě padat?

cupi
20. čer 2009

Ahoj maminky, podělte se se mnou o své zkušenosti. Můj prcek si začíná stoupat, jenže je to pořádný divoch, řádí a směje se u toho, takže co chvilku padá. V lepším případě krásně sklouzne na zadeček, ale někdy letí přímo na hlavičku (na bok i rovnou dozadu). ☹
Dneska takhle spadl 2x na linu, takže docela rána. Vždycky brečí, ale jenom chvilinku a příznaky otřesu mozku nemá. Je mi ho moc líto... Setkala jsem se s názorem, že ho mám hlídat, a pokládat ho na zem, aby se nezvedal. Ale to bych se fakt uběhala. 😒 Jak to děláte vy? Necháváte děti, aby se "otloukaly", nebo je chytáte... Díky moc za každou radu. 🙂

ducky
30. čer 2009

Mousunek nestraš 😅 😅 😅 😅 To teda nevím, co budu dělat, ptž všude jinde je plovoučka nebo dlažba nebo lino 😅 Tak jedině běhat za ní a ne chytat, ale pokoušet se aspoň mírnit pády 😅 😅 😅

Barmrboko tak to je fakt dobrý 😀 😀 😀 Moje malá taky umí ham, ham a já nikdy nevím, jestli chce opravdu jíst nebo mě jenom zlobí 😀 😀 😀 Každopádně v noci to ještě teda neřvala, notabene ve stoje 😀 😀 😀

mousunek
30. čer 2009

ducky - snaz se ji pri padani smerovat na zadecek malej se naucil na nej padat a je to pohodicka

barmborka - no musi se ohlasit kdyz ji chuderce nedaji napapat 😀 😀 😀 tak to se nam jeste nestalo

ducky
1. črc 2009

Mousunek ona už většinou kecne na zadek, jen někdy se zapomene pustit rukou a pak letí i hlava. Třeba dneska ráno v postýlce si dala trošku o čelo postýlky. Já šla jen vytáhnout žaluzie vedle do pokoje, slyším ránu a řev, běžím a ona za ní ještě pořád visela. Naštěstí to byl malinký pád, ptž hned jak jsem jí zvedla, tak bylo po řevu 😀

svataterezicka
7. pro 2009

Tak nevím jak naučit malou pádům? Ona se vytáhne, stojí a pak za chvíli až ji to nebaví tak řve protože neví jak se pustit a spadnout... Tak ji musím pomoct protože to je řev...

momin
7. pro 2009

Tohle tema sem hledala a nemohla najit! Danik zase pada ale pada tak blbe ze je to skoro vzdycky na hlavu... ☹ ☹ Asi na to prijde sam ze ma padat jinak ale me uz to prijde ze tech padu uz bylo tolik.. a on porad nic..

momin
7. pro 2009

Joo a jeste mam pocit ze tak pada protoze on si neumi stoupnout na cele chodidla.. on stoji na spickach jak baletka kdyz se postavi... 😒

svataterezicka
7. pro 2009

No to jsem si taky všimla že stojí na špičkách... no doufam že to období než se naučí padat je krátké 😔

crca
7. pro 2009

Ahoj holky,tak já se přidávám tak trochu do klubu,akorád,že Michalka už mě stojí měsíc 😀 Matěj se teprve plazí.ale trvalo jí asi týden,co tak nějak pořád padala,ale teď už na ni jen kouknu,řeknu"pozor ať neuděláš bum"a je to 😀 Už si umí spadnout na zadeček,nebo se skrčí do podřepu a dosedne.Za chvíli mě to bude čekat u Matěje,a ten bude asi větší trdlík 😀 😀

andu
7. pro 2009

Ahojte, ženy 🙂
Taky se k vám přidávám a máme to podobně jako Crca. 😉 Ameli taky docela rychle pochopila, že ze stoje si musí nejdříve sednout a pak až lehnout 😀 Občas jí to třeba nevyjde a bouchne hlavou o podlahu, ale když vidím, že nebrečí, moc to neřeším. Jednak si myslím, že děti jsou na tohle tak nějak uzpůsobené a navíc, kdyby si nevyzkoušely i ty pády, nevěděly by jak se jim vyhnout 😉 Horší to s tou naší kočkou je, když stojí u konferenčního stolku a něco na něm ji zaujme. To jaksi vypustí to, že se musí držet... 😅 Ale to ji jistím, tažke ji sice nechám "poklesnout", ale spadnout ji nenechám teda 😀 Ale zdá se mi, že už to začíná taky chápat! 😉
Jo a podobně jako Crca ji říkám "pozor na hlavu!" a tak podobně! 😉 😀

jennyska
25. únor 2014

Ahoj @andu @crca @svataterezicka @momin @ducky @mousunek a ostatní maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Pády miminek https://www.modrykonik.cz/pady-miminek/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s pády miminek (novorozeňat, kojenců), pomůžete další spoustě maminek, kterým dítko spadlo z výšky na zem a právě teď jsou ve chvíli, kdy hledají Vaše rady, tipy a zkušenosti. Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all