Jak naučit 2měsíčního syna, aby spal sám?

leniiid
22. pro 2017

Ahoj,mám 2měsíčního syna a téměř od začátku ho uspáváme stylem nakojím zavinu do zavinovačky a skáču na balonu dokud neusne..poté se přemístím na křeslo kde další půl hodinu až hodinu čekám a pokud se nevrtí,přenesu do postýlky..posledních 5 dní je to horor hlavně večer začnu o pul 9 a je třeba i 11 když ho dávám do postýlky.. pořád mrčí. Přes den spí jen na rukách,jakmile ho polozím do par minut je vzhuru.. moje otázka zní... jak ho naucit aby spal sám? Třeba ze vedle nej budu nelezet a budu ho hladit nebo mu povídat ale aby proste takhle usl? Už jsem to zkoušela a byl ztoho akorat 15minutový řev 😒

smselektro
29. pro 2017

@dixiee
Naprosto chápu Tebe, já na tvém místě bych volila stejnou cestu. Například uspávání na míči mně přijde jako naprostá blbost, malého jsem tak neuspávala ani jednou. Prostě lehne, chvíli si povídáme a on u toho spokojeně vytuhne.

leniiid
autor
29. pro 2017

@anetpierowska dík za péči 😉 umělé dostal 1x a to už jsem nevěděla co sním nakojwný byl a pořád řval bylo to v 10 večer tudíž měl spát a kručelo mu v břiše tak jsem mu udelala um.. potom usnul. Taky jsem se bala ze moje odmítne ale nestalo se tak.. kojím plně dal a nic neodmítá!!

leniiid
autor
29. pro 2017

@smselektro řekli bychom si kdybys mela doma to co ja... ma tolik síly ze by vydržel rvat hodiny ikdyz vedle nej lezim .. a na vyrvani taky nemam sílu spis si myslim ze by ani nepřestal ... proste zavinu a houpu no co se da delat... ale dlouho to uz nevydrzim

6miska4
29. pro 2017

@leniiid Máme 5ti měsíční a také stále houpeme. Od narození máme problém se spánkem.. Jedeme takové kolečko po večerním koupání: nakojím, odkrknout, když neřve, položím na postel a lehnu si vedle a nechám polehávat dokud nezačne řvát (když řve po odkrknutí, tak to vynechám), pak dám do zavinovačky, vrázím dudlík a houpu, po chvíli začne řvát, tak vyndám, nakojím (už jen dudá), když začne řvát, tak do zavinovačky, a takhle pořád dokola dokud u prsa nebo v zavince neusne. Trvá to většinou 1,5 hodiny. 🙂

vladienka
29. pro 2017

@smselektro nie kazde dieta spokojene vytuhne 🙂 ver mi ze clovek urobi cokolvek

smselektro
29. pro 2017

@leniiid
A nespí ti hodně přes den? Mně malý naspí maximálně dvě hodiny přes den a tak od druhé odpoledne ho držím při bdělém stavu a kolem osmé po kojení většinou do pěti minut u povídání vytuhne a spí celou noc...

smselektro
29. pro 2017

@vladienka
Asi jo, mám zkušenost jen s tím svým prckem...

vladienka
29. pro 2017

Nie je to moc dlho pre takeho prcka ?:/ v tom veku mi mala vydrzala hore tak hodinu a pol a musela spinkat. A spala aj v noci..

vladienka
29. pro 2017
junkka
29. pro 2017

@smselektro kazde dite je jiné. Dcera mi v pohode usinala po kojeni a malyho musim uspavat na balone, vetsinou tak na 4x a trva to i 2 hodiny. Kdyz dítě hystericky breci pokud ho polozis (delava to vecer, kdyz je unavenej) a nic jineho by nepomahalo, tak ver, ze bys taky zkusila cokoliv co by zabralo. I to skakani.

leniiid
autor
29. pro 2017

@smselektro právě že pres den sam ne... v noci spi krasne sam v postýlce ale pres den to nejde... nekdy se stane ze usne v kočárku pres den treba na 3 hodiny a i v noci potom se jen jednou vzbudi ale jde mi o to ze porad mrčí a brečí skoro furt a max co dve hodiny chce zase spát

vladienka
29. pro 2017

@leniiid predpokladam ze maly ma koliky. Mali sme to iste, do 3 mesiacov stale plakala, spala len na mne alebo na prse.. v noci spala pekne v postielke a zobudila sa jedenkrat na kojenie. Take miminko vydrzi hore hodinu az dve a chce spinkat, je to uplne normalne.. nam pomohla Biogaia a masirovanie bruska pri kazdom prebaleni

leniiid
autor
29. pro 2017

@vladienka nemá koliky.. tim jsme si už prošli a poznám to.. navic kaka a prdi porad.. za den tak 3-4 pokakane plínky takze kolika urcite ne.. spis si myslim ze ma takovou povahu

dixiee
29. pro 2017

@leniiid tak to mne holky taky vydrzi v bdelem stavu max ty 2 hodiny.. ale treba po 1,5 hod uz si tak fnukaj a vidim,ze by spaly.. ja teda pres den jezdim s kocarem vetsinou a tam spinkaji pekne..

normalnimatka
29. pro 2017

@leniiid tak houpej na nohách! narozdíl od rukou tam uděláš snadno i nějaký vibrace, který uspávaj snad i víc než samotný houpání.

leniiid
autor
29. pro 2017

@normalnimatka jak jako na nohách ? Jsem asi blbá 😀

alasta
29. pro 2017

Ahoj, mně pomahalo nosítko, prostě jsem se pohupovala a koukala ve stoje na tv a do 20 min byla tuhá. V posteli to byl horor tak do 18měs pak začala poslouchat co vyprávím a vydržela ležet.

normalnimatka
29. pro 2017

@leniiid no jsem to popsala v nějakkým ze svejch předešlejch příspěvků;)

bella15
13. led 2018

@crejzy jako ridit se podle nejakyho clanku na emimino.cz tak to palec nahoru :D :D :D

petrasipkova1
13. led 2018

Hned jak jsem se naucila kojit,tak jsem kojila v leze do usnutí. Dudlík taky neměla. Přes den spala jen na rukách nebo venku v kočárku. Teď na druhé mám připravený šátek a v záloze v hlavě hojdavak. Ó tom jste nepřemýšlel a ?

crejzy
13. led 2018

@bella15 pohybujeme se na internetu. Ale pokud je emimino trapný, ráda pošlu další zdroje odkud lze čerpat:
https://www.livestrong.com/article/99089-three-... (step 5)
https://www.parents.com/baby/sleep/basics/bedti... (mistake 3)
http://www.babyfriendlycertificate.cz/clanky/bl... (bod 3)