Jak syna uspat? V noci je neklidný, máchá rukama

obyc_matka
14. únor 2018

Ahoj maminky, snad některá poradíte. Synovi jsou skoro 5 měsíců a už od narození spí se mnou v jedné posteli a usíná u prsu. Původně spal sám, ale ve své postýlce se pořád budil a byl neklidný a nejlépe mu bylo se mnou, tak jsem mu chtěla dopřát pocit bezpečí a spali jsme prakticky na sebe nalepení. Nedávno se to ale zlomilo a syn je v noci neklidný, máchá rukama, kope do mě a navzájem se budíme. Snažili jsme se ho proto s manželem naučit spát v postýlce, ale je to naprosto marný. Jakmile ho uspíme a položíme do postýlky, okamžitě se probudí a pláče. Nedávno tu byla babička, tak jsme se domluvili, že ho zkusí uspat ona. Povedlo se jí celkem snadno, protože ho uspala v kočárku a syn pak spal s ní v pokojíčku dost tvrdě a byl naprosto klidný (mezitím jsem ho 2x za noc nakojila). No, jenže my teď nevíme, co dál. Uspávat v kočárku je nesmysl - nechci, aby celou noc spal v kočárku. Nechat ho vyřvat taky nechci. Jak ho tedy uspat jinak? Nejde mi o mé pohodlí - já to nějak vydržím - ale štve mě, že se vedle mě už nevyspí ani on. Zkoušeli jsme ho dát do hnízdečka, ale to taky moc nefunguje. Nemáte někdo podobnou zkušenost? A pokud ano, jak jste to nakonec vyřešili?

eldrag
14. únor 2018

syn měl takové období kdy nechtěl do postýlky, normálně jsme ho uspali v kočarku v chodbe a po usnutí dali do posýlky. pomohlo i světýlko do postýlky. mame takový plyšáky kterým svítí bříško.

treasurka
14. únor 2018

Ahoj, nebyla jsem ve tvé situaci, ale u všech nešich dětí nastalo kolem 4. - 5. měsíce období, kdy hůř spaly. Přešlo to kolem 9. - 10. měsíce. Slyšela jsem na to různé teorie, od změn jakýchsi spánkových cyklů, přes to, že se jim začínají zdát sny, může to souviset se spurtem, celkovým psychomoto vývojem, zuby, reakce na příkrmy atd. Nám ale všechny děti spaly od začátku v postýlkách, pomáhal pravidelný uspávací rituál, hnízdečkov postýlce, něco měkkého do ruky, co mohly žmoulat a smíření se s tím, že je to jen období a prostě jednou přejde. =)

mysicka_lb
14. únor 2018

Ahojky, já jsem malého jednu dobu uspávala na matraci na zemi. Přilehla jsem, nakojila, usnul, odešla jsem. Nebyl v té klecové postýlce, kde se mu nelíbilo, a nehrozilo, že spadne z velké postele. Sama jsem spala v tom pokoji na velké posteli. Když se v noci vzbudil, opět jsem přilehla a nakojila. Nebo je další možností manželská postel - prcka uspíš na jedné polovině, sama se pak přesuneš na druhou. Tam to akorát neřeší to zabezpečení před pádem z postele.

kaja2016
14. únor 2018

@obyc_matka a co nosítka? Nebo v náručí uspávát? A jak dlouho je takto neklidný? Třeba to nesouvisí s tím, že spí s tebou... zkus ještě spat s nim sama a manžel ať jde spát jinam. Já zjistila,že dcerka tak spí klidněji...ale je Teda podstatně starší...jako miminko usínála v postýlce při houpání a pak v noci spala vedle mě v postýlce se stáhnutOÚ bočnici...když byla ne klidnější, tak mi spala na prsou

dora13
15. únor 2018

Co zkusit prirazit postylku bez bocnice k vasi posteli? Bude mit svuj prostor a pritom budete spolu, nam se tohle hrozne osvedcilo.

swetlusska
15. únor 2018

Nosit v nosítku dokud neusne a mezi tím vyhřát postýlku (zahřívacím plyšákem) a opatrně přendat. Ten náš takhle spí pak cca 4-5 hodin a to už docela jde. Po půlnoci už na nosítko kašlu a dítě beru k sobě do postele, protože v noci nemám sílu ho nosit..

prirodnilecba
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
obyc_matka
autor
15. únor 2018

Holky, díky za odpovědi.
@dora13 Postýlka je přiražená už od jeho narození, ale prostě do ní nechce. Přes den spí v kočárku nebo v hnízdečku, ale v hnízdečku zase neumí spát v noci.
@eldrag A to se vám po přenesení neprobudil? Náš se okamžitě vzbudí a chce prso. ☹
@kaja2016 S uspáváním problém nemá, usne poměrně rychle, ale pak se probouzí. Třeba usne v náručí a jakmile ho přendáme do postýlky, probudí se a chce prso. Jenže když si ho dám k sobě, tak se pak v noci nevyspíme ani jeden. On sebou začne házet a tím se budí. Je to hroznej závislák na prsu, ale přitom dudlík odmítá a u mě se mu nespí dobře. Trvá to tak týden a už moc nevím, co s tím.

Včera se zase u prsu vztekal, tak jsme ho dali do kočárku a tam se okamžitě uklidnil a do pěti minut usnul a spal takhle až do 3, kdy se vzbudil na kojení. Ale přeci nemůže spát pořád v kočárku, ne?

dora13
15. únor 2018

Nekdo se mnou urcite nebude souhlasit, ale ja bych ho v tom kocarku klidne nechala🤷‍♀️ Je to zas jen naky obdobi, za tyden muze byt vsechno zase jinak a do tri let v kocarku spat urcite nebude🙂 Bylo by to jine, kdyby chtel spat jen v autosedacce nebo lehatku, to neni dobry na zada, ale kocarek je rovna plocha, nijak mu to zdravotne neuskodi.

daljuska
15. únor 2018

@obyc_matka Ahoj, tak já popíšu náš příběh. Měli jsme s malým různá období, myslím, jsme si to opravdu užili, protože ten náš prcek taky moc nenaspal a vůbec to nebylo miminko, které usne všude. Zkrátka od miminka postýlka nefungovala, za čas jsem to vzdala a spal se mnu v posteli, ale pak přišlo období, kdy se začal více hýbat, v noci kopal, vrtěl se kutálel se po posteli...Co teď? A světe div se, jakmile jsem ho dala do kočárku, okamžitě klid, tak nastalo uspávání v kočárku a pak jsem si ho dovezla k posteli, a tak spal několik hodiiin, to bylo něco, paráda. To jsem od miminka nezažila, jelikož ten náš brouček se prostě budil i po hodině jedno období a to bylo opravdu náročné. No a teď už několik měsíců to řešíme tak, že spíme všichni na našich matracích na zemi, prostě stáhneme matrace z postele, dáme je vedle sebe a malého uspáváme, že si vede něj lehneme, popovídáme si a pak usíná. Je to bezpečné, že nespadne v noci a všichni se vyspíme. Už přestal vyžadovat kojení v noci, kojíme jen přes den, teď mu byl rok a půl. Vše se nějak vyvíjí postupně a samo, proto bych se s usínáním v kočárku nebála, dítko se tam asi cítí dobře, je schované a je to jen na nějakou dobu, než budete vymýšlet něco jiného😀
Mě to opravdu moc pomohlo, jelikož jsem do té doby moc nenaspala, opravdu jsem to přivítala a kdyby malému nebylo dobře, dal by to najevo🙂

kaja2016
16. únor 2018

@obyc_matka hele a jak moc se budí. Jako moje dvouletá dcera se někdy budí 3x za noc dodnes. A to nepočítám, že ji v noci několikrát přikrývam od kopanou. Já bych spíš doporučila vytrvat a časem se sladit a vydržíte spat na sebe natisknuty co noc. Časem se ti to bude hodit, až ho budeš potřebovat utisit, tak po chování vždycky záběre. Vlastní zkušenost. Jinak jestli bys spis chtěla, aby spal sám, tak zkoušeli jste více druhů dudlíku? Dcerka taky.taky . měla ráda jen nějaký typ a pak i když se měl měnit kvůli věku, tak ho odmítala. A souhlas s tím kočárkem, klidně bych ho tam nechala. Máte postýlku na kolečkách? Můžeš ji třeba zatměnit a tím budeš simulovat kočárek. Proste to chce experimentovat.

obyc_matka
autor
16. únor 2018

Holky, díky. Tak jsem ho v tom kočárku nechala a zase klidně spinkal, tak uvidíme. 🙂
@kaja2016 Dřív se budil po dvou hodinách na kojení, to bylo ok. Ale teď je prostě imrvere celou noc neklidný a buď do mě kope, škrábe a nebo řve a to celou noc. Proto to řeším. Ráno jsme pak oba úplně hotoví a on to pak dohánět přes den, že jo. Byl pak přes den nevrlej a spavej a já to samý. :-/

daljuska
16. únor 2018

@obyc_matka Tohle opravdu znám, proto moc rozumím, my buzení po hodině, neklidný, také se budil, no byla jsem fakt k.o. Ale vydržte, přejde to, opravduuuuu, držím palce, ať spaní v kočárku na chvíli zabere a pomůže vám oběma si odpočinout🙂

kaja2016
16. únor 2018

@obyc_matka Jo to. Spánek je potřeba. Vyprdní se na to, co si o tom kdo myslí a jestli se "to dela" nebo ne, dej na svůj instinkt a bude dobre🙂 Já třeba teď musím přez oběd opět uspáváto v nosítku 2 létě dítě. No a co🙂 Hlavně že spí. Každá máma ví to svoje🙂

lajochova84
2. bře 2018

Taky bych ho nechala v kočárku. Pokud to pomáhá a spí dlouho a tak se vyspíš i ty, tak v tom nehledej problém.

obyc_matka
autor
2. bře 2018

Všem moc díky za odpovědi. Spí nám teď krásně v kočárku a ráno dospává u mě. Až bude víc připravený, zkusíme zase postýlku. Nevím proč, ale v kočárku se cítí nějak bezpečněji. Tak jsem mu koupila aspoň dobrou matraci do kočárku a kojenecký polštářek pro klid svědomí a uvidíme, co dál. 🙂

lipli
3. bře 2018

U nás pomohlo tričko nošené maminkou nebo taky šátek a taky hřející polštářek.

ladyhacek
3. bře 2018

synovi bylo 7 měsíců kdy odmítal spát v postýlce. s námi v posteli spát nemohl nevyspal by se nikdo. Vyřešili jsme to matrací na zemi - nakojila jsem, při tom usnul a já odešla (kojila jsem 2x za noc) a spal v roce šel do normální postele - vedle postele molitan )neměli jsem zábranu) nespadl a spí tam 🙂 - prostě už potřebval velkou postel. Ale to že to fungovalo u nás neznamená, že to je řešení i vás jen nabízím další možnost.
ale pokud spí dobře v kočárku tak třeba potřebuje stísněný prostor. hnízdečko jste zkoušeli?