Spinká se mnou v posteli. Jak ji naučit spát samotnou?

tominka29
24. kvě 2008

ahoj holky, moje holčička má rok a stále se mnou spí v posteli. Zkoušela jsem vše možné, nic nepomáhá. Jakmile ji dám do postýlky, světe zboř se. Prostě to nejde, ten řev a to zalykání mi trhá srdce a ani já ani manžel na to nemáme srdíčko abychom to změnili. Já stále doufám, že až bude mít svou postel tak už bude spát sama, nebo až bude větší tak si jí to dá vysvětlit. Co myslíte?

mikca
25. kvě 2008

tominka je to problém už je tak naučená nejspíš od narození vid??...tak to asi bude chtít čas..já si taky malou naučila do pelechu a nemohla jsem se jí zbavit..jednou ale byla nějak nemocná(laringitidaú a já jí furt probouzela abych si polsechla jak dýcha..tak se naštvala a šla sama do postýlky 😀 ..už jsem jí prostě štvala..a od té doby tam spala...taky u druhého už jsem si to nelajzla si ho neučit do postele....takže to chce zkoušet jí do té postýlky dávat..třeba jen na chvíku, aby věděla že má taky svou postel..protöže čím budestarší tak tím to bude pro všechny víc nepohodlné spaní..teda pkud nemáte nějakou mega postel 🙂 ..tak držím palce

lennis
25. kvě 2008

Tominko, taky máme stejný problém, na postýlce jsem oddělala ´bočnici, matraci dala do výšky naší matrace a postýlku jsme přivázali k naší posteli a když prcek usne, tak ho jen přešoupnu do postýlky ( ja to jakoby prodloužený letiště) a když chce v noci ke mně, tak si přileze, je to pohodlnější, někdy si já tam strčím nohy do postýlky a máme hned víc místa, tak jsem to vyřešila já, mně to nevadí,že ho mám u sebe, já to milovala jako dítě taky, jen jsme řešili problém s místem, my ho máme rádi u sebe 😀 😀 😀

majaaita
25. kvě 2008

Tominko, jestli ti to vadí, začni jí zkoušet zvykat. Výborný je způsob, jak píše Lennis. Nenápadně si zvykne na svůj prostor. I postýlky bez odendávací bočnice se dají provizorně sešroubovat atp.
Jinak si to děti uvědomí různě. Náš malej přestal chtít spát s náma, když mu bylo osm měsíců, prostě najednou chtěl mít prostor.
Jiné děti jsou radši u rodičů a začnou chtít později. Určitě ale jakékoliv trénování plánujte na dobu, kdy bude malá zdravá, žádný zoubky neporostou, nebudete po očkování atd.
Chce to čas. 😉

gedren
25. kvě 2008

Ja bych to nenazyvala problemem, vzdyt je to krasny, spat s detatkem. Do puberty tam urcite zadny nezustane ;)

amj
25. kvě 2008

tominka - my měly problém v postýlce sebou šíleně mlátila hlava nehlava, furt samá boule, věčně skřípnutou ručičku - nožičku mezi žbrdlením. spí s náma v posteli a je to ok...a mě se spí líp, když vim že je v pohodě. až bude chtít spát sama, tak si určitě řekne. slovo sama máme na programu milionkrát denně 😀

nensy
26. kvě 2008

ahoj tak naše malá je od narození v posteli je to krásný když se ráno probudíš a ona se na tebe culí.v postýlce nám mrška nechce vůbec spinkat ale nám to nevadí.akorát mamka furt nadává že jsme kupovali postýlku na dvě věci ale co nadělám 😀

petule.h
26. kvě 2008

ahoj,tomášek spal od roku v pokojíčku ve své posteli sám, ale uspávali jsme.vloni okolo silvestra 2007 začal být nemocný-angína, tak jsem si ho k sobě vzala a už u mě zůstal, takže spíme spolu a manžel spí v jiném pokoji 🙂 což teď nevadí, za 2 měsíce rodím, ale pak to budu muset vyřešit, že bude spát s manželem a já z miminem...ale na to je čas...protože nemá tak silné spaní na to, aby vydržel spát až bude mimi v noci bulit 😀
amj: to je zajímavé-slovo moje jsme začali tak před týdnem, ale jedeme opravdu vše moje.. 🙂

amj
26. kvě 2008

petule - tak ted to zas přebíráte vy od nás. ... moje moje - všechno je její. a běda jestli to chceš, to to končí řevem a mojeeeeeeeeeeeeeeeee . by se člověk picnul

lennis
26. kvě 2008

Jéééé holky, to je hezký jak to tady píšete, mně Honzík taky nevadí, spím mezi dvěma Honzíkama a je to úžasný. Za 10 let už mně možná ani moc potřebovat nebude (krom peněz), tak si to musíme užít, pak už to takovýhle NIKDY nebude, takže taky bych to problémem nenazývala 😀 😀 😀

lennis
26. kvě 2008

Já si vždycky říkám, hlavně, že je zdravej!!! To je to nejhlavnější a ať si každý myslí co chce o spaní dětí u mamí, náš je prostě tuleň a tulí a tulí a tulí maminku, já to neřešim

berynka
26. kvě 2008

Ahojky, synovec do 3 let spával s rodiči v ložnici a když uměl vylézt z postýlky, tak byl samozřejmě hned v jejich velké posteli. Pak dostal svůj pokojíček a kupodivu nebyl žádný problém se spaním nebo že by měl strach apod. Teď mu byly 4 roky a nedávno mi švagrová vyprávěla, že se jí zastesklo po dobách, kdy synáček spával u nich a tak si ho vzala k sobě do postele. Junior chvíli ležel, něco vyprávěl a nakonec jí povídá: "Já jdu do svý...." 😎 😀 a bylo 🙂 .

petule.h
26. kvě 2008

no jo, já myslím, že jak jsou pak děti 2, tak už chtějí spát spolu a nedělá jim to problém ani s usínáním...tak to má spousta mamin okolo mě.i když já mám pokoje na spaní 4. My si budeme moct jednou vybrat každý jeden 😀 . Máma, táta a 2 děti 🙂 .Já to vidím tak, že prostě až bude malému co se narodí rok, tak je dám oba do jednoho pokoje na spaní a z jednoho jim udělám hernu a pak prostě jaK BUDOU CHTÍTA, TAK BUDOU MÍT KAŽDÝ SVŮJ POKOJ.Jinak máme postel 210/210, takže se tam vejdeme v pohodě 😀 😀 😀