Syn (2) chce 2x za noc mlíko. Jak ho to odnaučit?

petka28
16. lis 2010

Holky potřebuji rady syn má 2 roky a stále chce po mě 2x za noc sunar:( Zkoušela jsem dát čaj ten po mě hodí, zkoušela jsem nereagovat a le žádá se tak dlouho dokud ho nedostane, je to normální? díky za reakce Petra

sunnye
16. lis 2010

Peti, tady asi nepomůže nic jiného, než prostě nedat a vytrvat.Já teda nejsem zastáncem nechat dítě vybrečet, ale v tomto věku už nic jiného nepomůže. On už ví, že když bude dlouho ječet, tak Sunar dostane. Asi bych se s ním moc nevybavovala, jen stručně říct, aby spinkal, že v noci se mlíčko nepije. Přeju hodně pevné nervy.

stazina
16. lis 2010

Ahoj , a myslíš, že je to spíš psychická závislost na mlíku, nebo má hlad? pokud to druhé, tak bych mu zkusila večerní sunar zahustit kaší...třeba by se zasytil a bylo by dobře... a má ješět dudlíka? nechce tu flašku kvůli tomu? drž se, třeba to brzo přejde..

andy80
16. lis 2010

Petko, já bych mu to nedala. Je to kruté, ale nechala bych ho vyvztekat. Je to jako s dudlíkem a jinými návyky. Prostě budeš mít týden krušné noci a pak bude dobře. Ve dvou letech dítě v noci rozhodně mléko nepotřebuje, spíš mu to může uškodit na ledviny, ale hlavně na zuby.

kristi
16. lis 2010

souhlasim s verzi tyden nespat a odnaucit 😉

beras
16. lis 2010

Nedát,protože dvouleté dítě hlad v noci nemá .Je to prostě závislost.Nebojte behěm pár dní pochopí,že prostě mlíko nebude.Držím palečky 😉

alcatko.j
17. lis 2010

Peto, jedina rada, vydrzet to, nedat mu to mleko....kdyby trakare padaly, kdyby se boril svet...
Syn je uz velky a v noci hlad nema, to je jen nejaka jeho touha po te jistote...nebo nevim, jak to nazvat. Pokud nepomaha domluva , ani nic ineho, udelej to tak, ze zadny sunar pro nej doma nemel, tak se muze dit cokoliv a ty mu jej dat proste nebudes moct.. Nemej doma nic, z eeho bys mu moha udelat mleko..mej pripravenou treba vodu nebo bylinkovy caj a jen tohle mu muzes max nabidnout,jestli to po tobe haze, jeho smula..odejdi z mistnosti nebo nevim, hlane bud silna a zadne mleko doma nemej, podle me bude stacit par noci a pochopi🙂 Hodne stesti.

val1
17. lis 2010

AHoj, měli jsme stejný problém. Syn byl často nemocný, trpěl na bronchitidy. Mléko ještě více zahleňuje, takže jsme mu ho prostě nedali. Plakal, nabízela jsem jen vodu s tím, že se mu zkazí zoubky a že bude víc kašlat, pár nocí jsme se nevyspali, ale pak věděl, že nás nezlomí a přestal. Napil se vody a spal. A to jen v létě nebo když byl nemocný. Takže jediná rada je vydržet, hlad mít nemůže, je to závislost a trošku šikana rodičů 😉 . Drž se, bude líp 🙂 .

smajlik
17. pro 2010

ahojky,. tak to znám velice dobře. Simonka chce mlíko mezi půlnocí a jednou hodinou ráno a pak někdy v pět, někdy v šest a někdy už rovnou vstává bez mlíka. Ale toho vyloženě nočního se nemůžeme zbavit. Začalo to na konci září když přešla do velké postele, to si zvykala týden, a od té doby je to takhle. Zkoušela jsem už minimálně 6x vytrvat, ale přesně jak říkáš - čaj odmítá. Dostane totální hysterák a nekecám vydrží hodinu a půl nonstop řvát na celý barák MLÍKO MLÍKO MAMINKO MLÍKO , včera manželovi ruply nervy a v jednu ráno dostala přes zadek protože se vztekala šíleně. No a bohužel pak mlíko protože to se nedalo. Určitě se u ní jedná o zvyk protože je fuk zda má večer mlíko nebo kaši prostě se vzbudí mezi půlnocí a půl druhou. Spíš mě nepadlo zda by nepomohlo zmenšovat dávky mlíka? Protože ona vypije celou 210 ml a pak okamžitě usíná... A to si myslím že na řev jsem od ní zvyklá , od malička nás řádně trénuje, ale opravdu přes hodinu řvát kvůli mlíku noc co noc je moc i na mě, a nezabírá to...

klarka1
17. pro 2010

Ondrovi je rok a pět měsíců, jí jednu za noc, vypije okolo 150tky, už bych taky ocenila, kdyby přes noc nejedl. Dle knžky jsme se učili usínat a musím říct, že to opravdu funguje a spát a hodlám knížku použít i v tomto případě. Tam doporučují dávky mléky snižovat každý den o 10 ml a tím se postupně dost na nulu. Zdá se to snadné, ale bojím se toho, že se pak bude stejně budit hlady, tak uvidíme, ráda bych to zkusila po Novém roce. 😉

terreza
17. pro 2010

tak to vam nezavidim,to zni desive..me staci ze k mladsimu 2krat za noc vstavam, a jeste kdyby starsi chtel taky mliko?ty jo..no jak ti radi holky,proste vytrvat,dat si spunty do usi,nebo pustit do usi walkmana,at si rve je to stejne pro jeho dobro ne?jo a taky kaslat na sousedy;)to je zase dulezita vec u nas,bo je tu v baraku vsechno slyset.. no a jeste mne napada,dat mu do postylky treba nejakeho oblibeneho plysacka, to asi moc nezabere co? a nebo me napada jeste jedna vec,dat mu s plysackem tu flasku s mlikem /rozhodne bych nedelala sunar ale obyc mliko,vsak je uz velky ne?../ uz pri uspavani do postele a kdyz se vzbudi at se jen napije a spi dal ne? nemusi te kvuli tomu budit,velky uz je dost..tak uvidis co nakonec zabere,neboj zvladnete to;)

mamkamarketa
17. pro 2010

vim,ze budu za tuto odpoved kamenovana,ale co. Syn taky obcas vyzaduje mleko. a dam mu bio kravske. nevidim v tom problem. Dam mu lahev a ucucne si a spi dal a obcas to rano ,,dorazi,, kazde dite ma svuj zlozvyk at je to dudlik, palec, spani s rodici. muj syn pije mleko i v noci. sam se obslouzi.
Ja vim, ze na zoubky nic moc.. treba moje neter se narodila se 2 zoubky, takze je nekolikrat za noc pije UM. Ted ji jsou 3 mesice a zoubky ma 4. ale to sem nepatri.
Ja v tom zas tak velky problem nevidim. vyrvat bych syna urcite nenechala ja kdyz mam zizen tak taky vstanu a jdu se napit.

romana29
17. pro 2010

Nic nelámej přes koleno a nech ho, přejde ho to samo - mluvím z vlastní zkušenosti 😉

beruska2x
17. pro 2010

me teda malej jeste taky 1x za noc mliko pije a zadnou tragedii v tom nevidim, piti UM je do 3 let uplne normalni, ma v tom veskery vitaminy, latky co potrebuje a lepsi nez dat kravske... proste ze to 1. zvyk a za 2. muze mit zizen a ani v jednom nic spatneho neni - jinak spi pekne..

az to chtit nebude tak nebude no... muzes zkusit delat mliko vic redeny - dat min odmerek az prejdes na mensi davky atd ale jinak bych to neresila, casu dost 😉

kjajule
17. pro 2010

Zkusila bych zmenšovat dávky mléka a říct že prostě víc není, vím jak to s tou vytrvalostí myslíš náš lump je na tom s vytrvalostí taky hroznej...když si usmyslí je opravdu s malýma přestávkama schopne řvát to samý i nekolik hodin a to se prostě nedá denodenne ignorovat...
Malej se v noci taky občas vzbudí třeba když se mu něco zlého zdá to pak chce pochovat a občas i mlíko klidně mu ho udělám a on spí dál...ale zase to není denně jako u vás jen třeba jednou za 14 dní nebo za měsíc...:-/
Já bych vyřvávat nenechala, mluvila bych vysvětlovala. U nás občas pomuže když vezmu plyšáka a řeknu že on taky něco nedostane, to celkem chápe.
Přeju hodně trpělivosti 😉

pattie
18. pro 2010

Jak radí holky, vydržet to a mlíko nedat! Bude to dvě, tři noci trvat, ale půjde to! My jednu dávku mlíka odstavili, když byla malá nemocná a mlíčko nemohla. Tak jsem jí prostě řekla, že mlíčko nemůže a tím pádem nebude. A tím jak jí nebylo dobře, tak na něj ani nevzdechla. A poslední dávku na noc jsme zrušili tím, že jsem jí koupila novej druh mlíka (z DM) a ono jí nechutnalo. Tak jsem jí vysvětlila, že když jí nechutná, je to její smůla, jiný mlíčko nemáme.

lenulle81
18. pro 2010

Rozhodně bych mléko v tomto věku už v noci nedávala. Určitě nemá hlad, takže je to jen o zvyku. Čím později to budeš odnaučovat, tím hůř. Možná, že se prostě vzbudí a už neumí sám usnout, tak vyžaduje na usnutí mléko. Strašně mu tím ale zatěžuješ trávící trakt a ledviny. UM je totiž jak porce jídla. Takže pokud můžu radit, vydržet i za cenu pláče a neustoupit. My jsme rodiče, my určujeme pravidla 😉

sicinka
18. pro 2010

ahoj ,já mám syna v posteli takže o pocitu odloučení a uklidnování mlékem to být nemůže a jsem si téměř jistá, že se budí hlady. Je hodně aktivní a občas večer nesní moc večeře a mlíčko na noc nechce. A pak se budí vyrazí do kuchyně vyndá si mléko z suplíku a bulí. Jindy spí celou noc a nic se neděje. Mě to třeba nevadí pokud jsem kojila tak jsem vstávala 4 x za noc, ted je to max. jednou 🙂 Pro mě je hranice tak ty 2 roky pak asi utnu, prostě nedám. Zatím na to nemám povahu a hlavně bych do něj nedostala předepsaného půl litru mléka denně. Pokud syn přes den dost jí i pije pak bych se řídila výše uvedeným, jinak bych mu mléko dala.

neu.sona
19. pro 2010

Každé dítě je jiné 😉 . Taky bych to nelámala přes koleno a nechala bych tomu volný průběh..

sue007
19. pro 2010

Ahoj,tak malej mi přestal pít mlíko až ve 2letech a 3měsících...nemohla jsem ho dát na noc ke svýmu mužskýmu-ráno v 6 odjíždí do práce a večer se vrací,o víkendech dře na baráku-takže bych mu to nemohla udělat.Ani svýmu synovi-chtěla jsem to nějak v klidu a to se nakonec povedlo,i když bez důslednosti to taky nejde.Přez den jsme měli kojení samozřejmě zvládnuté,nemusela a mohla jsem ho kojit,ale v noci to bylo 3-8x za noc.Když mi to začlo být už hodně nepříjemné,tělo napovědělo,že je čas skončit a né nějaké přiblblé názory okolí.Malýho jsem po 15 vteřinách po napití vždy ostrčila a spala dál,kňoural tak 2 minuty a usnul.Dělala jsem to tak po každé a za týden už se budil o dost méně,protože mu to za to nestálo a pak jsem mu v noci nedávala vůbec,i když spal u mě.Nakonec zůstalo jen to večerní kojení a před ním vždy byla pohádka o chlapečkovi(pejskovi,dráčkovi),který už byl velký a tak jednoho dne už od maminky mlíčko nepil a pil jen od kraviček-následoval výčet všech dětí,které zná a už se nekojí.Pak následovalo jen krátké kojení z jednoho prsa a opět pohádka na stejné téma.Jak se kojení zkracovalo a pohádky se staly pravidelnými,tak do měsíce jsme byli bez kojení.Vždy jsem mu po 20 vteřinách řekla,že mlíčko už není...no a jeden večer nebylo už vůbec.Malej se normálně dost vzteká,ale tohle jsme zvládli bez problémů.tak hodně štěstí a kojte,dokud jste štastné.Jinak malýmu dám jogurt nebo trochu kakaa,ake umělé nedávám.spíš kaši,když už.

pavlicka
23. pro 2010

Já jsem taky pro tvrdé metody. Kdyby měl půl roku - prosím, ale 2 roky!?! Takže nechat vyvztekat, vyřvat a tomě radím vydržet!! Tohle už není hlad, ale zlozvyk...

adigabi
25. pro 2010

Mleko bych dala.
Pro me neni problem ke svemu diteti vstat at uz je to zlozvyk ci zizen,ci hlad.
Jednou to i tak skonci.a pokud je to jen dvakrat za noc,az tak moc bych to neresila.
Lepsi,nez tyden nevyspala maminka,dite a manzel.

kubaka
25. pro 2010

já radím jednoznačně dát - pokud je tak urputný, nic jiného neakceptuje, tak prostě má hlad - podle fotky vidím, že je to pěkný pořízek. Absolutně nejsem zastánce jakéhokoliv násilného odnaučování či učení. Tudy cesta nikdy nevede - je to prostě násilí - vnucování naší vůle - co když dítě to ale vidí jinak? Má prostě své individuální potřeby, odlišné od tabulek a norem - které jsou vždy jen zhruba zprůměrované pro obecnou představu. Noční mlíko neškodí ani na zuby ani na ledviny (je to neodůvodněná pověra) a jeho vyžadování není žádná vyčůranost.!!!
Náš druhorozený byl úpplně to samé - do 2,5 let měl jednu lákev Nutrilonu. V polospánku jsem nalila z termosky vodu do láhve s práškem, zatřepla, nakrmila, malý se odvalil do své postýlky a spal jak špalek. Byl velký, silný, doktorka v tom taky neviděla žádný problém: prostě potřebuje, tak když vás to neobtěžuje, tak mu dejte. Pak najednou přestal chtít sám od sebe. Neprobudil se.
Nechala jsem to na jeho a svém instiktu, zjednodušila si to noční krmení jak to šlo, že nás to nijak neprobralo a byli jsme oba spokojení. Něco prostě nejde "odnaučit" - když je to potřeba. Je lépe ji vyhovět a počkat, až se sama vyčerpá. Nechala bych to plavat.
S plínama jsme taky chodili do 3 let - a ze dne na den byl na záchůdku a bylo vyřešeno. Prostě dospěl sám když uznal za vhodné.

soanpe
25. pro 2010

naprosto souhlasím s @kubaka ( tímto tě zdravím a přeju phodové Vánoce 😉 )
sofí má ve 2letech sotva 12kga skoro 90cm a přes den "nemá čas" na jíslo. je prostě příliš aktivní a co sní,tak prostě vyběhá. v noci se mi taky budí na mlíko a prostě tech několik sekund, než vyžahne flašku m nezabije a pak spí jako špalek ddo rána.já jsem ráda, že do ní dostanu něco.
a nějaký vyřvaní??? sorry,ale s tím absolutně nesouhlasím, dítě je můj partáka né cvičený pes 😎

jajinka27
10. led 2011

My v noci taky mléko dáváme, bohužel, vyřvaní nepřipadá v úvahu, jde do hysterie kdy nevnímá a nemůžu si to dovolit ani kvůli sousedům. Bohužel to ale u nás není jen o zvyku, ale o tom že večer skoro nejí. A mě přijde strašný když se večer nenají a dostane hlad v noci, ho nechat utrápit hlady ☹

pepibubu
10. led 2011

Pepča míval mlíčko v noci někde do roka a čtvrt, vždycky se vzbudil, vymlask flašku, spal. Pak mi poradila maminka od čtyř dětí, že už to není hlad ale zlozvyk, a jednou v noci prostě jídlo nedostal. a bylo to v klidu, od té doby už nikdy. Martin má za týden osm měsíců a já pomaličku začínám přemýšlet, kdy seberu noční baštu. Možná po dovolený, na přelomu měsíce jedeme na týden do Jeseníků, tam to ještě nechám v zavedeným pořádku, a pak to pořeším.

blka
16. kvě 2011

Můj syn bude mít za měsíc 2 roky a mlíčko s kaší má 2x za noc (výjimečně jednou). Překvapují mě názory, že dítě NEMŮŽE mít hlad. Jak to víte? Řekne vám: Maminko, já nemám hlad je to jen zvyk? Vždyť je spousta dospělých lidí, co v noci jí (znám z okolí). Já se taky kolikrát vzbudím a mám hlad, ale jíst nejdu, protože si řeknu, že ne. Ale kolikrát je ten hlad fakt velký.
Někdo napíše, že dítě od 6 měsíců v noci nemůže mít hlad a je to jen zvyk, tak se toho všichni chytnou a je to pravda. S trochou nadsázky, včera mělo dítě 5 měsíců a 29 dní a mělo v noci hlad, tak je to v pořádku, dám mu mléko. Ale dnes už má přesně 6 měsíců, tak hlad mít nemůže, a proto mléko nedostane...
Syn je teda velice hubený, má cca 9kg a celý den je v pohybu a tomu jídlu přes den nedá, tak mu to mléko v noci dám. Mám výpočet jeho kalorického příjmu od nutriční terapeutky (která mimochodem s nočním mlékem také nesouhlasí), že mu mléko dělá více než polovinu jeho kalorického příjmu. Přece mu ho nevezmu?
Já souhlasím s @kubaka a @soanpe a jím podobných 😉

pajlucik
17. srp 2016

Ahojky máme stejný problém.Náš syn dva a čtvrt se v noci stále budí na mléko.Jednou určitě a někdy dvakrát. Pořád ho přemlouvám,ale tomu jeho,,MAMINEČKO PROSÍM MLÍČÍNKO,,a jeho pláči neumíme s manželem říct ne😔a budeme ho dávat dokud sám nepřestane.