Syn nechce vracet hračky. Nevím, jak ho donutit

mamkule
18. zář 2007

Mile maminky, neporadite mi nekdo? Mam 2leteho synka, kdyz jsme pohromade s nejakym kamaradem, treba u nich pujci si hracku a nechci ji pak dat,ci pujcit.Zkouseli jsme domlouvani, pujc a on ti to vrati, je to hracka napr.Pepicka,placnuti vychovne na zadek ,nepomaha nic, jen se to zesiluje do vztekani,az hysterickeho amoku.NEvim, stranit se vrstevnikum mi prijde nerozumne.Je tedy pravda, ze starsim detem hracky beze vseho pujci, hraje si s nimi, aleto je tady o tom respektovani starsiho kamarada. Neporadite mi nekdo, neco?ZA vse,co mi napisete budu rada,vim ze by treba bylo vhodne pracovat na sourozenci,ale musi si to preci nejak uvedomit.Jako pochopil v 18.mesicich nocimik, tak by mel trosku pochopit, ez tohle se nedela.Diky moc za rady. 😢

mikca
18. zář 2007

ahojky mamkule, já si myslím že to prostě chce trénik jako vše....mají prostě takové období a musí se jim to vysvětlit. opravdu to chce být důsledný a prostě to udělat aby tu hračku půčil i za cenu pláče, ale pak také zařídit to, aby mu byla vrácena aby tomu prostě věřil a naopak
ten sourozenec je také řešení 😀 , ale určo ho brát prostě do kolektivu dětí co nejčastěji...no ono se někdy stane že se děti prostě porovnají sami to je pak lepší nezasahovat 😀 ..tak hodně štěstí 🙂

musko
19. zář 2007

Ahojte!
Tak - ja som raz čítala - v podstate s tým súhlasím ak je to JEHO hračka tak si má sám rozhodnúť či a kedy ju požičia, alebo niekomu dá ( tak ako i my o svojich veciach rozhodujeme sami - či niečo požičiame - knihu, auto...). Otázka ale asi je, že on si POŽIČIA niečiu hračku a nechceju dať nazad - tak skús tomu dieťatku, ktorému hračku vzal, dať nejkú jeho s tým, že si ich vo finále vymenia....
A zájdi s malým do Materského centra - tam sa naučí žiť v kolektíve rovnako starých detí 😉

franti
19. zář 2007

ahojte...ja mam zas opacny problem. Moj maly ma 20 mesiacov a mame o pol roka starsieho kamarata. Vidame sa s nim a jeho mamkou skoro kazdy den, sme dobre kamaratky. Lenze stale castejsie vznikaju medzi detmi konflikty, teda skor z tej druhej strany. Syn kamaratky kedykolvek do toho mojho kopne, stipne ho alebo ho strci na zem a to vacsinou uplne bezdovodne. Samko okolo neho len prejde alebo sa k nemu postavi a uz je na zemi. Mrzi ma to, lebo vobec nevie co sa deje, je z toho vyvaleny a velakrat sa uz aj rozplakal. Co sa tyka hraciek tak na 90 percent musime ustupit stale my a to nezalezi, ci sme u nas doma alebo u nich na navsteve. Kamaratka tomu svojmu da na zadok aj ho okrikne, nic nepomaha. Uz sme si aj povedali, ze to nechame na chlapcov, nech si to doriesia sami,ale samozrejme vyhrava vzdy tan starsi a silnejsi. Neviem co robit...prestat sa s nimi stykat? Myslite si, ze je to len docasne? ze sa kamaratkyn syn po case ukludni a budu sa zase spolu hrat? Nemate nejake skusenosti?

musko
19. zář 2007

Franti, pohovor si s kamoškou, či by jej nevadilo, keby si občas zasiahla Ty - keď sa bude ubližovať Tvojmu synovi - možno sa ten druhý trochu stiahne.... Slušne , ale vytrvalo opakuj to isté a nech sa na Teba to dieťa pozerá, nieže bude " tancovať a krútiť sa a mať z toho vrtuľu" a hračku mu vezmi a daj svojmu Samkovi ( ak bude Samkova a nebude ju chcieť požičať). Držím palce...
P.S. Osobne si myslím, že dať na zadok v tomto prípade nepomože. proste si musí zvyknúť na to, že ani v živote nedostane všetko, čo bude chcieť. 😉

mamkule
autor
20. zář 2007

My chodime na plavani, cvicit maminky a deti,mame spousty znamych s detmi stejneho veku, tak 3-4krat do tydne se stykame,je tedy pravdou, ze na holcicku -si to moc nedovoli,njestli u kluku chce ukazat,zda je silnejsi, opravdu, nevim.Pevne doufam, ze to je jen obdobi, zitra ma k nam dorazit kamaradka s dvema chlapecky 4 a 2roky,tak uvidime.MAm z toho hruzu,mejte se fajn