Syn nesnáší kočár. Jak ho naučit v něm spát?

jakelina
14. kvě 2010

Máte někdo radu, jak naučit dítě spinkat v kočáře???Můj syn ho vyloženě nesnáší a řve v něm, nemůžeme na delší procházku. Jinak spí doma hezky, ale venku je to tragédie. Budu vděčná za každou radu.

petja
14. kvě 2010

Určitě nosit a rada od Shauly by taky stála za vyzkoušení.A jakej máš kočár? Pokud tmavej tak se docela nedivím...

fran
14. kvě 2010

Ahoj, mala nam zacla nesnaset kocar, co se zacla obracet a zvedat. Nic nepomahalo, ani sundani boudicky, aby dobre videla.
Tak jsem koupila nositko Ergo baby a maximalni spokojenost na obou stranach. I v nem krasne usnula. V kocaru vubec.
Takze, pokud to bude trvat a neni to jen chvilkove, souhlasim s holkama, co rikaj nosit!

Lidi si obcas klepou na celo, zvlast kdyz jsem ji mela pal na zadech, ale to vam muze bejt ukradeny....

petja
14. kvě 2010

nosit nazádech je bomba,zvláště úvaz v šátkování.Jen člověk musí dbát na to,že je širší

brisalek
14. kvě 2010

Urcite se pridavam k tomu nositko vyzkouset, ale nase mala v nem nikdy neusnula a vydrzela v nem tak pul hodiny nekdy mene, takze to vyslo skoro na stejno☹. Takze kdybys mela moznost radsi si ho od neko pujcit.

kackaaaa
14. kvě 2010

...na Aukru se dá sehnat "onošené" nosítku za dobré peníze. Sama mám takovou zkušenost, a nosítko taky občas vytáhnu, např.když chodíme po obchodě apod.

ivika18
15. kvě 2010

jakelina a zkoušeli jste jít ven v jinou dobu? My jsme dnes vyrazili dřív než jindy a prcek mi v kočárku spal hodinu a půl, tak jenom doufám, že to nebyla náhoda. Jo a taky jsem mu dnes zvedla v kočárku matraci, aby ležel zešikma, jestli se mu třeba nevrací mlíčko, když kočár drncá.

fender
15. kvě 2010

Souhlasím s holkama, které volí nosítko - my máme beco a malej je v něm naprosto nadšený. Souhlasím i s tím, že se s nosítkem dá za každého počasí. Malý měl kočár rád když byl úplně maličký, to v něm prospal tři hodiny vkuse.... teď už méně spí, chce všechno vidět, sám si ještě nesedne, takže mu nedovolím mít zvedlý sporťák, tak občas taky pěkně vříská.... ne teda pokaždé, takže u nás se to střídá - někdy beco, někdy kočár, taky podle toho, kam jdeme.
Pro mě by v každém případě bylo prioritnější spokojené dítě, než to, co si myslí sousedi.....

k.ate
15. kvě 2010

Tak u nás byl malej v kočáru tak do 5 měsíců spokojenej, ale jak si začal sedat a vůbec být aktivnější, začla to být nuda, i ve sporťáku vydrží, když je vzhůru, koukat tak půl hodky - hodku a pak je protivnej :-/ Usne v něm tak na hodinku... V nosítku je to lepší, tam jednak usne a tou chůzí se "udrncá" rychleji, než v kočáru a i když nespinká, tak pokud mu není vedro, kouká spokojeně kolem a je v pohodě 🙂 Takže já bych nosítko zkusila.

Některý webový obchody nabízí i zapůjčení nosítka na týden nebo 10 dní (my máme liliputi) oproti záloze (která je stejně vysoká jako pořizovací cena toho nosítka) a když se člověk rozhodne, že si ho nechá, neplatí ani to půjčovný 🙂 Prostě ta záloha zůstane obchodu a člověk si nechá to nosítko... 🙂 My jsme takhle nosítko právě tejden testovali 😀 a pak jsme si ho už nechali 🙂

jakelina
autor
16. kvě 2010

Už třetí den máme půjčené nosítko a řev deset minut a pak ne řev, ale vřískot i venku i doma.
Tak budu zkoušet dál, ale zatím nic moc výsledek.
Šátek sháním na půjčení, ale zjistila jsem už u toho nosítka, že mě z toho pekelně bolí záda. Mám totiž skoliozu a asi mi nedělá dobře ta zátěž na břiše.
Ivika, doby jsem vyzkoušela různé. Taky mě to napadlo.

jakelina
autor
16. kvě 2010

shaula, vozím vleže na zádech.
Na břicho jsem ještě nezkusila dát, zatím ho vozím jak je tak chladno v emitex zavince a to bych měla strach, že se mi tam udusí a stejně by nic pře sebou neviděl.
Petja a proč myslíš, že vadí tmavý kočár??? Měla jsem u všech dětí tmavší barvy, aby mi ho neupacali starší sourozenci a nikomu to nevadilo. Samozřejmě bych v něm nenechala dítě stát ve 30 °C na slunku.

jakelina
autor
16. kvě 2010

Ikarkulka, já si cením každé rady a rozhodně nehledám žádné výmluvy, ale prostě bych chtěla nejdřív vyzkoušet všechny možnosti a spíš používat kočár, než jenom malého nosit. Mám doma další tři děti a každodenní nákup je pro mě mnohem jednodušší strčit do koše pod kočár, než nést v ruce a podobně.
Ale děkuju za názor.

jakelina
autor
16. kvě 2010

Kate, dík za tip, uvidím jak se to vyvrbí, možná využijeme. 😀

musko
16. kvě 2010

jakel - z vlastnej skúsenosti - tiež mám skoli´´ozu - v šátku ma záda nebolia, v nosítku poa) boleli po b) malý tam nechcel byt - v šátku si rochní :o)

jakelina
autor
16. kvě 2010

Musko, tak mi dáváš za pravdu, tak ještě zkusím šátek. Doma je on hodný, tam vydrží spinkat, nebo si krásně hraje v mezích možností, zatím moc neudrží hračku, ale stačí mu koukat a nosit ho moc nemusíme.
Děkuju za radu 😀

musko
16. kvě 2010

jakel, možno je to len obdobie a prejde ho to - určite ked bude sediet a pozerat po svete :o)
AD šátek: požičaj si kvalitný - nekvalitné šátky odradia a máš niekoho, kto Ti ukáže, ako viazat? Na www.nosenideti.cz má videa vonzino - tie sú úplne najlepšie - hodím Ti odkaz.

jakelina
autor
16. kvě 2010

Musko, u nás to vázání šátků učí, tak kdyby se v něm malému líbilo, tak bych si to asi nechala ukázat. Odkaz si uložím a děkuju. 😀

jakelina
autor
16. kvě 2010

Podívala jsem se na to video, vypadá to celkem jednoduše, ale ten kdo to umí tak to udělá tak sebejistě, že to vypadá jednoduše, ale určitě to chce cvik. 🙂

musko
16. kvě 2010

jakel - a ešte ohladom šátkov - najlepšie je brat - aspon na začiatok - kvalitný a zanosený - z druhej ruky. Na bazárku na nosenideti ich je hafo. Doporučujem Indio Didymos, Strocha, Easycare. Po vlastnej skúsenosti a skúsenosti kamarátiek by som nešla do šanami a Medley

jakelina
autor
16. kvě 2010

Musko, děkuju jsi hodná 😀

petja
16. kvě 2010

Jakel,ne o vedro nejde,spíš,že mimčo jak leží a má nad sebou tmavou stříšku,tak to působí podle mě smutně 😢

jakelina
autor
16. kvě 2010

Petja naše stříška je vevnitř světlounce šedá a má tam žluté hračky, tak to by mělo být veselé. 🙂

ivika18
16. kvě 2010

petja, taky mě to napadlo, my máme taky černý kočár a uvnitř je taková tmavší béžová, ale náš malý v kočáře řve, ani oči neotevře, tak nevím.

jakelina
autor
16. kvě 2010

Ivika, přesně, on má někdy zavřené oči a spustí. Myslela jsem, že je to bříško, ale asi ne, to by byla velká náhoda, že by ho pořád bolelo zrovna v kočáře. 🙂

shaula
16. kvě 2010

Možná mu vadí to natřásání - že máš neodpružený kočár? Některým mimískům to drncání může vadit...

jakelina
autor
16. kvě 2010

Mám kočár nehoupací, ale odpružený Casualplay čtyřkolku.

ivika18
16. kvě 2010

Jakelina, taky podezírám i to bříško, ale jak říkáš, proč by ho to chytlo vždycky v kočárku? Právě když se vydrncá, tak si pěkně poprdí, ne? Aspoň první syn to tak měl.
Shaula, my máme Jané slalom - odpružení sice je, ale dost slabé, ale drncání se malému právě líbí, na kamínkách co máme ve vjezdu k domu se vždycky uklidní, když už neusne. Horší hladká asfaltka, na té ho neutiší nic, když začne plakat. Tak tím to taky nebude ☹

shaula
16. kvě 2010

Ivika - našim taky drncání nevadilo, ale jsou mimískové, kterým to vadit může 😉 Tak já už fakt nevím - už mě napadá jen alergie na kočár 😀

ivika18
16. kvě 2010

Shaula, no určitě to některým mimčům může vadit 😉 , já jsem to blbě napsala, myslela jsem, že tím to U NÁS taky nebude, spíš asi fakt ta alergie 😉, ale nechápu, jak pozná, že je v kočárku, když ho tam dám spícího a než si obuju boty, tak už řve.

jakelina
autor
17. kvě 2010

Ivika, asi si budeš muset obouvat rychleji boty 😀 😀 😀
My jsme nebyli už tři dny venku, je tam hnusně, tak spí u otevřeného okna a v sobotu jsem s ním chvilku pochodila v nosítku po zahradě a to prořval. Možná se mu tam nakonec bude líbit, až po delší době vytáhneme kočár. 🙂