Syn nesnáší kočár. Jak ho naučit v něm spát?

jakelina
14. kvě 2010

Máte někdo radu, jak naučit dítě spinkat v kočáře???Můj syn ho vyloženě nesnáší a řve v něm, nemůžeme na delší procházku. Jinak spí doma hezky, ale venku je to tragédie. Budu vděčná za každou radu.

rimmel
14. kvě 2010

moj nemusi kociar doteraz, vydrzi tam 30-60min max...ako babo spinkal to ano(ale nemohla som ist dlaeko od domu ak sa zobudi a place), ale co, ved to nevadi ze tam nespi nie?spinkat moze doma...
a rada, nerobit nic co sa mu nepaci a prisposobit sa mu ved o nic hrozne zase nejde 😉

samsa
14. kvě 2010

Jakelino, moje starší dcera taky nesnášela kočár, řvala v něm strašně, ona teda řvala a nespala i doma a bohužel jsem s tím nenadělala vůbec nic. Kočár vzala na milost až v roce a stejně tam vydržela max. hodinu, raději chodila. Je to dost nepříjemné, já nemohla chodit nikam, maximálně kolem baráku.
Mladší dcera kočárek naopak miluje.
Tak držím pěsti, ať ho to přejde nebo někdo přijde s nějakou radou.

marketa137
14. kvě 2010

Ahoj, tak to jsme na tom stejně 😒 . Docela závidim když někdo řekne že venku je i 3h a dítě celou dobu spí. První syn taky kočár rád neměl až ve sportáku to bylo lepší a Tomík tam max usne na 10 min a pak řve, on už řve když ho ještě doma dam do korbičky 😒 , tak doufam že pak ve sportáku se mu taky bude líbit o rošku víc 😉

ivika18
14. kvě 2010

Ahojte, přidávám se, náš malý taky řve, jenom ho položím do kočárku a pak usne, ale spí tak půl hodinky, jak kdy, někdy ještě zabere, ale z procházek se většinou vracíme s řevem. Docela mě to štve, protože kvůli staršímu bych chtěla být víc venku, tak nevím, jestli nemám zkusit šátek. Máme sice vak Lodger Shelter, ale v tom taky nechce být. No a starší, ten jako mimčo zase usnul, jenom jsem ho do kočáru položila.

rimmel
14. kvě 2010

no nas zase neplace..vydrzi 30min a potmo zacne mrncat ze mrhmm uz sa mi tu nepaci. Ked sme obaja vonku smuzom, tak onsi ho zobere na ruky a ked som vonku sama, musim ist domov alebo pred barak nahupacku 😅

jakelina
autor
14. kvě 2010

Jak to tady čtu, tak v tom nejsem sama. Já mám velkou zahradu, tak mi to až tak nevadí, že jezdím jenom doma, ale když potřebuju k doktorovi, nebo něco vyřídit, tak musím jet městskou dopravou a zajet do Opavy, protože u nás v městské části nic není. Tak z toho mám vždycky úplně depku, že to malý prořve. Kdyby bylo alespoň lepší počasí a mohla jsme ho nakojit někde na lavičce. Jenomže jak pořád leje a leje. 😢

jakelina
autor
14. kvě 2010

Rimmel nestraš, v roce se mu tam už snad musí líbit 😖

rimmel
14. kvě 2010

jakelina nie..stale take iste, niekedy vydrzi aj hodinu ale to vynimocne a vzdy ked zacne mrncat musim mu dat daco do ruky, kluce ci nejaky snack co ho zamestna, ak napriklad domov je to este dlho a nemozem ho zobrat na ruky 😀
proste niektore deti to nemaju rady 😅 a to nemame ani zahradu cize na kocar je zvyknuty od mala..o trosku sa to zlepsilo ked sme nabehli na golfac lebo mohol kukat okolo seba ale teraz ho aj to nudi.

jakelina
autor
14. kvě 2010

Rimmel, ty děti si s náma dělají co chtějí, že jo. Já bych se tak ráda prošla na hodinku venku, mě nevadí ani déšt, ale s ním mám strach někam dál odjet, protože jak spustí, tak to stojí za to. On nemá dudlíka, jenom mu ho beru do kočáru, tak ho stejně pořád vyplivuje a usne nakonec většinou na chvilku bez něj, ale jak se vzbudí, tak už ho vůbec nechce a řve. Pomůže jenom vytáhnout a nést na rukách, což nejde v dešti a když svítí moc slunko.

rimmel
14. kvě 2010

presne viem o com hovoris 😀 ale neboj ono sa to zlepsi vekom, i ked nie o vela ale aj tak 😅 😀

brisalek
14. kvě 2010

jakelina, myslim, ze rada neni. Stejne jako ve vetsine, bud vydrzis a nechas tam male plakat at si zvykne(nekterym mojim znamym to fungovalo), ale to chce pevne presvedceni a vzuli🙂 🙂.
My jsme to meli jako samsa, nespala ani doma. Ve 3 mesicich 3x pul hodiny a dost☹. Uspat u prsa do kocaru na balko a jak se vzbudila rev, takze jsem mela vic jak 6 mesicu domaci vezeni🙂 a vim jak je to hrozne.
Od 7 mesicu se to zlepsilo a ted zase usne jen v kocarku🙂...kdyz je vyspinkana vydrzi tam tak hodinku, ale pak je to holt nuda🙂.

Take jsem zavidela maminam co jezdi s malym venku a povidaji s ostatnimi. Nebo kdyz jsem slysela, ze byli cely den v obchodaku, na kavco s jednou kamoskou, pak do obchodu s druhou, na obidek....ne ze bych musela travit den v obchodaku, ale mala tam vydrzi i ted tak hodinku a to je se mnou nmanzel a bavi ji🙂

drzim palce at se to u vas upravi driv a maly si da rict🙂

jakelina
autor
14. kvě 2010

Brisalek, jo je to tak. Já taky vidím venku kamarádky stojí s kočárkama a plkají o ničem a já letím jak splašená, abych byla doma než začne řev 😀 😀
Nervy na to nemám, nechat ho plakat.
Tak ještě jediné štěstí, že je tady za chvilku léto a to mi ani nebude tak vadit, že nikam nemůžem a najdeme si zábavu i tady na zahradě.
V zimě to musí být horší, nebo někde v bytě kde není kam odejít. 😒
Alespoň vidím, že v tom nejsem sama. 😀

rimmel
14. kvě 2010

a este, ja som vzdy musela mat kocar v pohybe inak sa mu to nepacilo.. 😀

jakelina
autor
14. kvě 2010

Rimmel, to já taky 😀 😀

pett7
14. kvě 2010

ahoj, tak u nás je řev až teď kolem 6m naštěstí jen ze začátku když ho dám do kočárku pak se uklidní a potom s ním ale nesmím zastavit jinak řve zase a nesmí být v kočárku dlouho ☹ ale jako miminko se vozil rád možná je to u nás jen přechodné období nemůže sedět a nevidí ven v autosedačce je klid protože vidí kolem sebe..

kackaaaa
14. kvě 2010

Ahoj - no, my měli to samé před necelým měsícem (ve 3 měsících). Jako pidimimi spinkala v kočárku i 4 hodiny, mohla jsem si udělat nákupy, sednout na lavičku do parku, zajít na návštěvu... ale pak jako když ji něčím bodne, začala ze dne na den kočárek nesnášet. Řev jak blázen - všichni se otáčeli, co tomu nebohému dítěti dělám... Jenže nejhorší bylo, že prcek spí přes den jen v kočáře, takže jsem ji tam musela nějak udrncat. Naštěstí to snad bylo jen přechodné, a teď "tuk ťuk" je to ok. Položím ji do kočárku, dáme dudlíka, chvíli kouká a pak usne.

jakelina
autor
14. kvě 2010

Kackaaaa, tak se budu snažit vydržet. Malý to začal dělat, až když ho začali vozit tak různě z příbuzenstva děti a tak si říkám, jestli s ním neprováděli nějaké pokusy. Ale trvá to už asi dva týdny, tak nevím jestli to přejde a teď je tak hnusně, že nechodíme ven.

ivika18
14. kvě 2010

jakelina, nic jinýho nezbývá, než vydržet. Ještě si říkám, jestli to není kočárem. Na prvního jsem měla houpací roan s velkou korbou a teď nehoupací kočár s korbou nic moc velkou. Sice máme taky zahradu, ale než staršího obleču a vypravíme se ven, tak už abysme šli domů, a to pak řvou oba 😒 . A mně teda malý řve i když ho dám do autosedačky než se rozjede auto. A když zastavím, tak řve někdy taky, třeba v zácpě. I v kočáře. No je to na nervy, snad to brzo přejde.

jakelina
autor
14. kvě 2010

Já mám nehoupací Casualplay a předtím u předešlého syna jsem měla taky nehoupací kočárek a malý mi v něm spal v pohodě, tak nevím, ale tím to asi nebude.

ivika18
14. kvě 2010

Aha, tak to jsi mě uklidnila, já už jsem si začala vyčítat, že jsem ten houpací prodala

chaala
14. kvě 2010

Jakelina, tak i u nás ´je v kočárku pláč. Jak já bych jinak kočárkovala, chodila na dlouhé procházky. Ani nejde se domluvit s kamarádkou, že vyjedeme s kočárky. Začalo to někdy ve čtvrtém měsíci a ještě to trvá. To samé jsem měla se synem. Zlepšení nastalo až se sporťákem. Teď to řeším nošením v Becu, tam je naprosto spokojená a v pohodě. A já vyřídím, co je potřeba nebo jdeme jen na procházku. Brzy nám bude půl roku, tak pak vytáhnu sporťák a uvidíme.
Jsem ráda, že podobný problém neřeším sama. 🙂 Už jsem si připadala divná, když obě mé děti ve stejném období odmítají hlubokou korbičku.

jakelina
autor
14. kvě 2010

chaala, já jsem taky uvažovala o nosítku, ale tady na venici by si všichni klepali na čelo, kdybych s tím vyšla na procházku.
Ve čtyřech měsících bych si myslela, že se už to mimčo bude rozhlížet a nemusí plakat, ikdyž je vzhůru a vidíš. No už aby měl sporťák a snad bude líp, ale to si ještě počkám ☹

ikarkulka
14. kvě 2010

jakelino, nezlob se, ale jde ti o spokojené dítě, nebo o to, co si myslí sousedi? co je komu do toho, v čem dítě nosíš/vozíš? 😉

jakelina
autor
14. kvě 2010

To máš pravdu, ale stejně se s ním nedá chodit za každého počasí . Možná ho koupím a pak zjistím, že v něm řve ještě víc. 😀 😀

ikarkulka
14. kvě 2010

dá se s tím chodit v každém počasí. ty taky chodíš ven s kočárkem, když prší nebo je sníh.
tak si ho od někoho půjč na vyzkoušení a uvidíš, jestli se mu tam bude líbit.

sussanah
14. kvě 2010

Tak my taky rvem v kocarku a to tak, ze uz jsem na kocarek zcela rezignovala a mame Ergo a to je pohoda 🙂
Jakelina: taky bydlime na vesnici a nekteri se divne koukaji a nekterym se to libi, proste jak kdo, ale hlavne se to lii nasemu malemu 😎 A taky uz cekam, az si sedne a dam ho do sportaku. I kdyz jak ctu rimmel, asi se prestanu tesit a smirim se s tim, ze proste kocar uz nevytahneme 😀

chaala
14. kvě 2010

Jakelina, právě že už by nejraději seděla. Jen tak ležet ji v korbě nebaví, tak se tam rozčiluje. Ale já nosítko tenkrát pořídila i u syna, právě kvůli nespokojenosti v kočárku. U holčičky jsem ho kupovala už hned po narození, že se bude hodit. 🙂 Je pravda, že né všichni mimískové jsou v nosítku spokojení, chce to vyzkoušet.

jakelina
autor
14. kvě 2010

Ikarkuka a když moc prší a fouká, tak bych měla strach, že se pod deštník neschováme.

ikarkulka
14. kvě 2010

jakelino, přemlouvat tě nebudu 😀
kdo chce, hledá možnosti jak, kdo nechce, hledá důvody proč ne 😉

shaula
14. kvě 2010

Jakelino - ve tvém případě taky hlasuju pro nošení 😉 Ale ještě dotaz - jak ho v kočárku vozíš? Vleže na zádech? Zkus ho otočit na bříško - u nás to zabralo (i když já neměla problém se řvaním) - kluci tak byli super spokojení, krásně posilovali zádíčka a zároveň se zabavili, protože viděli ven, co je zajímalo 😉 Ono vleže na zádech toho moc nevidíš - mě o tom, že nošení je pro dítě super, přesvědčilo toto video:

https://www.youtube.com/watch?v=zga_mW9vqnE


Každopádně přeju hodně štěstí.